Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Downgrade iPhone OS 3.1.3 σε 3.1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 13:57

φιλε μου αν την κατεβαζεις απο το φορουμ μας θα στο αποθηκευσει στο pc σου σαν .zip
ξεζιπαρε το και ανοιξε τον φακελο και θα την βρεις μεσα.



οκ φιλε σευχαριστω απλα τοκανα προσφατα φορματ και δεν ηξερα οτι δεν εχω ραρ.και συγνωμη,ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 12/02/2010 - 13:57

εαν σου το εχει κατεβασει σαν zip,rar.. χωρις να κανεις extract.. μετονομαζεις το απχειο με δεξι κλικ μετονομασια σε .ipsw.. και θα το δει..


χμμ δεν βρίσκετε παράλογο που δεν το αναγνώρισε ?? μήπως δεν έχεις το itunes ?

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 12/02/2010 - 13:57


#48   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 14:11

χμμ δεν βρίσκετε παράλογο που δεν το αναγνώρισε ?? μήπως δεν έχεις το itunes ?

το εχω και το 9.0.2 μαλιστα,και ειναι το μονο προγραμμα που εχει πανω ο υπολογιστησ.τωρα εκανα rar και παλι δεν μου το επιλεγει.μου φενεται θα κατεβασω την 3.1.3

#49   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/02/2010 - 14:19

Βάλε τον firefox και κατέβασέ το. Ο explorer τα μετονομάζει τα αρχεία σε zip ή rar. Ή firefox ή rename το αρχείο.

Για να κάνεις rename πρέπει να ανοίξεις τον φάκελο και θα πάς tools>folder options>view και θα ξετικάρεις το κουτάκι στο "hide extensions for known file types". Έτσι θα βλέπεις το όνομα του αρχείου και το extension και μπορείς να το μετονομάσεις.

#50   rossi

rossi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 15:04

Βάλε τον firefox και κατέβασέ το. Ο explorer τα μετονομάζει τα αρχεία σε zip ή rar. Ή firefox ή rename το αρχείο.

Για να κάνεις rename πρέπει να ανοίξεις τον φάκελο και θα πάς tools>folder options>view και θα ξετικάρεις το κουτάκι στο "hide extensions for known file types". Έτσι θα βλέπεις το όνομα του αρχείου και το extension και μπορείς να το μετονομάσεις.



ευχαριστω πολυ φιλε μ,τελικα με βοηθησεσ πολυ

#51   alex5112007

alex5112007

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2010 - 13:02

παιδια εχω ενα προωληματακι εχω ενα ipone 3g στιν 3.1.3 ενω τα κανω ολα αυτα που λετε εχω κατεβασει τιν 3.1.2 κανω shift+restor (το εχω κανει και απλα και σε dfm) στο τελος μολις παει να τελειωσει το restor μου βγαζει ενα μηνυμα error μετα παταω εγω ok και μου βγαζει το καλωδιο και το itunes στην οθωνη του iphone κανω και jb μετα και ολα ωραια και καλα αλλα μολις το ανοιγω εχει προβλημα το wifi μια μπαινει μια δεν μπαινει και δεν εχει συνδεθει ποτε στην υπηρεσια που ειμαι δηλαδη την cosmote και ουτε τηλεφωνο παιρνει ουτε μπορουν να με παρουν τιποτα ΝΕΚΡΟ ειναι.Και αυτο το κανει μολις βαζω την 3.1.2 γιατι οταν βαζω την 3.1.3 ειναι ολα καλα. υπαρχει καμια λυση γι αυτο το προβλημα????ευχαριστω παιδια που με ακουσατε.

#52   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2010 - 13:32

πας ρυθμίσεις-γενικά-επαναφορά -επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου προσοχή μονο δικτύου..

#53   alex5112007

alex5112007

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2010 - 13:44

ωραια φιλε μου πες οτι το κανω αυτο και φτιαχνετε το αλλο με το wifi που μια μπαινει μια δεν μπαινει????και γιατι στο restor μου εβγαλε error???

#54   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2010 - 15:38

Για το wifi σου είπα.. Αλλά και γενικά ρυθμίσεις δικτύου.. Λογικά θα σου δουλέψει και το phone .. Για να καταλάβω δεν σου αναγνωρίζει την κάρτα; .. Τώρα για το error .. Δεν γνωρίζω .. Η συσκευή είναι από Ελλάδα;

#55   alex5112007

alex5112007

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2010 - 15:50

ναι απο ελλαδα ειναι δεν μου αναγνωριζει καθολου το δικτυο.ευχαριστω για την βοηθεια. θα το αφησω στη 3.1.3 μεχρι να βγει τιποτε νεοτερο ευχαριστω και παλι

#56   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/02/2010 - 15:52

Είναι το καλύτερο που μπορείς να κανείς .. Τα πράγματα δεν είναι ξεκάθαρα αυτή τη στιγμή..

#57   tzikas3

tzikas3

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2010 - 14:38

εχω ενα μικρο προβλιμα εχω iphone 3gs κολισε και το εδωσα στον γερμανο οπου εντελει εγινε αντικαταστασι συσκεβις το προβλημα ειναι οτι μου την εδωσαν με 3.1.3 και θελω να την κανω 3.1.2 για να μπορεσω να κανω jb με το blackra1n οπως ειχα κανει και στιν προειγουμενη συσκεβη αλλα ο υπολογιστις μου δεν μου επιτρεπει να κανω downgrade και δεν μπωρο να κανω και το κολπο με το host γιατι πολυ απλα δεν μου το επιτρεπουν τα τοσο τελεια windows 7 τι μπωρο να κανω δεν θα αντεκσω να περιμενω οπως περιμενα και για το blackra1n ευχαριστω προκαταβολικα



Υ.Γ συγνωμη για τα ορθογραφικα
Υ.Γ2 το φορουμ και γενικα ι σελιδα ειναι τελεια ειναι ακριβως οτι χρειαζομασταν ολη εμεις η χρηστες του iphone

#58   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 18/02/2010 - 14:51

εχω ενα μικρο προβλιμα εχω iphone 3gs κολισε και το εδωσα στον γερμανο οπου εντελει εγινε αντικαταστασι συσκεβις το προβλημα ειναι οτι μου την εδωσαν με 3.1.3 και θελω να την κανω 3.1.2 για να μπορεσω να κανω jb με το blackra1n οπως ειχα κανει και στιν προειγουμενη συσκεβη αλλα ο υπολογιστις μου δεν μου επιτρεπει να κανω downgrade και δεν μπωρο να κανω και το κολπο με το host γιατι πολυ απλα δεν μου το επιτρεπουν τα τοσο τελεια windows 7 τι μπωρο να κανω δεν θα αντεκσω να περιμενω οπως περιμενα και για το blackra1n ευχαριστω προκαταβολικα



Υ.Γ συγνωμη για τα ορθογραφικα
Υ.Γ2 το φορουμ και γενικα ι σελιδα ειναι τελεια ειναι ακριβως οτι χρειαζομασταν ολη εμεις η χρηστες του iphone



ο μονος τροπος για να κανεις downgrade ειναι να εχεις κρατησει SHSH on file για την 3.1.2 και να την περασεις μεσω του server του saurik.αν παλι δεν εχεις κρατησει τοτε μενεις με μαμα iPhone μεχρι νεωτερας...
δυστυχως μονο ετσι γινεται για τους κατοχους 3GS

#59   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2010 - 15:04

Από την στιγμή που είναι αντικατάσταση και να είχες κρατήσει το ecid δεν ισχύει για την νέα συσκευή οπότε κανείς υπομονή μέχρι νεωτέρας...

#60   giotisk88

giotisk88

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 20:33

ρε παιδια απο που μπορω να κατεβασω το 3.1.2 για to iphone 3g??
και αν καταλαβα καλα μπορω να το κανω downgrade με τον τροπο που προανεφερεται αφου εχω το 3g ετσι δεν ειναι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες