Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: Πρόγραμμα δωρεάν επισκευής οθόνης για το iPhone X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
72 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/11/2018 - 22:56

Η διαδικασια ειναι η ιδια με αυτη που γινεται σε apple store. Δε ξερω αν θα ενιωθα το ιδιο ασφαλης παντως τουλαχιστον συνεχιζει να σε καλυπτει η εγγυηση. Εγω μαζι με αυτο το θεμα ειχα και στη μητρικη. Restarts κλπ. Οποτε μου αντικατεστησαν τη συσκευη σε 1! Μερα. Αν χρειαζοταν η οθονη μονο μου χαν πει 45 λεπτα. Οπως και να εχει ανεβαινει το σερβις χωρις να πηγαινει το τηλεφωνο βολτες και να το στερησε 5-7 μερες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 16/11/2018 - 23:08

ποιος σου ειπε οτι γινεται αυτοματα; αλλο και τουτο. η ημιμαθεια .... το ανοιγμα της συσκευης οπως και την αλλαγη της οθονης το κανει ανθρωπος. το μηχανημα απλα καλιμπραρει την οθονη και παντρευει τη μητρικη με το σενσορα βιομετρικης ταυτοποιησης... μη λεμε οτι θελουμε ...


Δεν είναι ο μπακάλης της γειτονιάς που κάνει service! Η στεγανοποίηση και η πιστοποίηση για αυτήν την ελάχιστη αδιάβροχο ποίηση δεν μπορεί να γίνει από ανθρώπινο χέρι ούτε καν γι αυτό και πλέον χρησιμοποιούν αυτό το μηχάνημα! Το δεν μπαίνει ανθρώπινο χέρι αναφαίρεται καθαρά σε αυτό το κομμάτι

#33   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 23:10

Δεν είναι ο μπακάλης της γειτονιάς που κάνει service! Η στεγανοποίηση και η πιστοποίηση για αυτήν την ελάχιστη αδιάβροχο ποίηση δεν μπορεί να γίνει από ανθρώπινο χέρι ούτε καν γι αυτό και πλέον χρησιμοποιούν αυτό το μηχάνημα! Το δεν μπαίνει ανθρώπινο χέρι αναφαίρεται καθαρά σε αυτό το κομμάτι

εισαι βαθια νυχτωμενος...ασε καποιον να ξερει καλυτερα .... και νταξει εσυ να λες οτι θες, αλλα τρελαινομαι να λενε και οι mods τετοιες ανακριβειες...


Τελευταία επεξεργασία από: Franjelisco, 16/11/2018 - 23:13


#34   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 16/11/2018 - 23:20

εισαι βαθια νυχτωμενος...ασε καποιον να ξερει καλυτερα .... και νταξει εσυ να λες οτι θες, αλλα τρελαινομαι να λενε και οι mods τετοιες ανακριβειες...


Ένα γρήγορο search στο google και στο forum της apple θα σου λυθούν οι απορίες δεν χρειάζεται να μπω καν στον κόπο για «διαμάχη» ή κάτι τέτοιο.

#35   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 23:22

Ένα γρήγορο search στο google και στο forum της apple θα σου λυθούν οι απορίες δεν χρειάζεται να μπω καν στον κόπο για «διαμάχη» ή κάτι τέτοιο.

η διαφορα μας ειναι οτι εσυ χρειαζεται να κανεις search στο google... οποτε οντως δε χρειαζεται να μπεις καν στον κοπο....


Τελευταία επεξεργασία από: Franjelisco, 16/11/2018 - 23:28


#36   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2018 - 23:29

ποιος σου ειπε οτι γινεται αυτοματα; αλλο και τουτο. η ημιμαθεια .... το ανοιγμα της συσκευης οπως και την αλλαγη της οθονης το κανει ανθρωπος. το μηχανημα απλα καλιμπραρει την οθονη και παντρευει τη μητρικη με το σενσορα βιομετρικης ταυτοποιησης... μη λεμε οτι θελουμε ...


Θίχτηκες? Χειρότερο απο την ημιμάθεια είναι να συνεχίζεις να είσαι προκλητικός απέναντι σε ανθρώπους που δε γνωρίζεις.

Προφανώς λοιπόν -πρέπει να γράφουμε τα αυτονόητα για τύπους σαν και ‘σενα- κάποιος πρέπει να αφαιρέσει την οθόνη.

Και επειδή πρέπει να εξηγούμε και να αναλύουμε κάθε πρόταση, μιλάω γενικότερα για την επισκευή και τη στεγανοποίηση που αναφέρθηκε πιο πάνω.

Ευτυχώς οι περισσότεροι καταλαβαίνουν.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#37   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 23:38

Θίχτηκες? Χειρότερο απο την ημιμάθεια είναι να συνεχίζεις να είσαι προκλητικός απέναντι σε ανθρώπους που δε γνωρίζεις.

Προφανώς λοιπόν -πρέπει να γράφουμε τα αυτονόητα για τύπους σαν και ‘σενα- κάποιος πρέπει να αφαιρέσει την οθόνη.

Και επειδή πρέπει να εξηγούμε και να αναλύουμε κάθε πρόταση, μιλάω γενικότερα για την επισκευή και τη στεγανοποίηση που αναφέρθηκε πιο πάνω.

Ευτυχώς οι περισσότεροι καταλαβαίνουν.

 

και η τοποθετηση της καινουργιας οθονης γινεται χειρονακτικα. σε λιγο θα μας πεις οτι ερχεται η τινκερμπελ και αλλαζει την οθονη. το μηχανημα στην ινφο ηρθε πριν ενα μηνα, η στεγανοποιηση υπαρχει απτο iPhone 7 το 2016. Τοσο καιρο χορευανε το χορο της βροχης στα authorized services οταν τα ανοιγανε για να επαναφερθει η στεγανοποιηση; τσακμακι εισαι...καθε φορα που ανοιγουν για να αλλαξουν την μπαταρια, την καμερα, το taptic engine (ή ακομα και για απλό έλεγχο χωρις να κανουν επισκευη αν δε βρουν ελαττωμα) δεν επαναφερουν τη στεγανοποιηση νομιζεις; η document που ειναι και η αγαπημενη σου νομιζεις οτι εχει αυτο το μηχανημα; οχι βεβαια, με τα χερια το κανουν. αφου εχεις τοσο καλες σχεσεις με την κυρα-κρυσταλλια, πες της να σε παει πισω να δεις λιγο το εργο .... και μετα ελα να μου πεις τι σου πε .... οχι με κλαματα ομως....



#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2018 - 23:54

και η τοποθετηση της καινουργιας οθονης γινεται χειρονακτικα. σε λιγο θα μας πεις οτι ερχεται η τινκερμπελ και αλλαζει την οθονη. το μηχανημα στην ινφο ηρθε πριν ενα μηνα, η στεγανοποιηση υπαρχει απτο iPhone 7 το 2016. Τοσο καιρο χορευανε το χορο της βροχης στα authorized services οταν τα ανοιγανε για να επαναφερθει η στεγανοποιηση; τσακμακι εισαι...καθε φορα που ανοιγουν για να αλλαξουν την μπαταρια, την καμερα, το taptic engine (ή ακομα και για απλό έλεγχο χωρις να κανουν επισκευη αν δε βρουν ελαττωμα) δεν επαναφερουν τη στεγανοποιηση νομιζεις; η document που ειναι και η αγαπημενη σου νομιζεις οτι εχει αυτο το μηχανημα; οχι βεβαια, με τα χερια το κανουν. αφου εχεις τοσο καλες σχεσεις με την κυρα-κρυσταλλια, πες της να σε παει πισω να δεις λιγο το εργο .... και μετα ελα να μου πεις τι σου πε .... οχι με κλαματα ομως....


Καταρχάς δεν έχω σχέσεις με κανέναν.

Κατά δεύτερον ποτέ και πουθενά εδώ μέσα δεν έχω γράψει πως δεν επαναφέρεται η στεγανοποίηση και σε άλλες περιπτώσεις.

Κατά τρίτον, επειδη φαίνεται να έχεις εσύ σχέση και μάλλον κάτι σου έχουν κάνει κάτι όλοι αυτοί και σε έπιασαν εσένα τα κλάματα, την επόμενη θα έχει χειμερινό μπανάκι.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 23:57

την επόμενη θα έχει χειμερινό μπανάκι.

 

ε να το κανονισουμε για καναν αστερα ρε παιδι μου .... κερναω matsuhisa μετα ...  ;)



#40   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/11/2018 - 00:02

το troll εχει γ@μ... το θεμα. μπορει να μου πει καποιος τι παιζει αν το παω στη document? η να παρω τηλεφωνο πρωτα? θα εχω κανενα θεμα αν μου την αλλαξουνε?

βασικα και η infoquest διπλα μου ειναι


Τελευταία επεξεργασία από: panagiotis1932, 17/11/2018 - 00:03


#41   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/11/2018 - 01:15

Τίποτα απολύτως δε παίζει.. Μη σκάς.

Κάνείς ένα τηλ. πρώτα για πιθανό ραντεβού και είσαι έτοιμος.

Σε όποιο εξουσιοδοτημένο και να πας, πρόβλημα δε θα έχεις μετά.

Αυτό ίσχυε ανέκαθεν.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#42   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/11/2018 - 11:14

Βιντεάκι που δείχνει τον τρόπο αλλαγής της οθόνης με το μηχάνημα:

 



#43   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/11/2018 - 11:39

Βιντεάκι που δείχνει τον τρόπο αλλαγής της οθόνης με το μηχάνημα:


.... Ε αυτο που λεω τοσο καιρο με ανατριχιαστικη ακριβεια... δεν ηξερα οτι υπαρχουν τοσο διαδεδομενες αυτες οι πληροφοριες και με πηγη το Reuters, αλλα ειναι κατι που πρεπει να ξερει ο κοσμος για να μην αιωρειται στο συννεφακι του .... ξαναδιαβαστε τωρα το νημα να δειτε ποσες ***τουμπες εκαναν τα μελη μεχρι να αποδειχτει οτι εχω δικιο... και ειδικα με αυτα τα ‘δεν το εννοουσα ετσι, οχι δεν το ειπα αυτο, αν αναλυσεις το στιχο 39 του κειμενου μου θα δεις οτι συμφωνα με τον αφηγηματικο τροπο τον οποιο εχω διαλεξει, εννοουσα ακριβως το αντιθετο απο οτι ελεγα’ ... ελα τωρα, γελαω... δεν γινεται να τα ξερετε ολα παιδια, grow a pair και μαθετε να ακουτε ....

#44   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/11/2018 - 11:50

.... Ε αυτο που λεω τοσο καιρο με ανατριχιαστικη ακριβεια... δεν ηξερα οτι υπαρχουν τοσο διαδεδομενες αυτες οι πληροφοριες και με πηγη το Reuters, αλλα ειναι κατι που πρεπει να ξερει ο κοσμος για να μην αιωρειται στο συννεφακι του .... ξαναδιαβαστε τωρα το νημα να δειτε ποσες ***τουμπες εκαναν τα μελη μεχρι να αποδειχτει οτι εχω δικιο... και ειδικα με αυτα τα ‘δεν το εννοουσα ετσι, οχι δεν το ειπα αυτο, αν αναλυσεις το στιχο 39 του κειμενου μου θα δεις οτι συμφωνα με τον αφηγηματικο τροπο τον οποιο εχω διαλεξει, εννοουσα ακριβως το αντιθετο απο οτι ελεγα’ ... ελα τωρα, γελαω... δεν γινεται να τα ξερετε ολα παιδια, grow a pair και μαθετε να ακουτε ....

Πρέπει να καταλάβεις ότι εδώ μέσα είμαστε μία κοινότητα που δρα με ΒΑΣΙΚΟ παραγοντα τον σεβασμό στον συνομιλητή και το ότι οι επιθέσεις τέτοιου τύπου δεν γίνονται ανεκτές εδώ μέσα.

 

Καλή σου ημέρα.



#45   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 17/11/2018 - 12:27

Βιντεάκι που δείχνει τον τρόπο αλλαγής της οθόνης με το μηχάνημα:
 


Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι η Apple θα έδινε ένα τέτοιο βίντεο στην δημοσιότητα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες