Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: Πρόγραμμα δωρεάν επισκευής οθόνης για το iPhone X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
72 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 15:34

Σας παραπέμπω εδώ για λεπτομέριες.
Εμένα αντικαταστάθηκε η οθόνη από infoquest πριν 3 μήνες περίπου και πολύ πριν η apple βγάλει ανακοίνωση αναγνωρίζοντας και επίσημα το πρόβλημα.
Από Κρήτη που είμαι έκανα περίπου 2 βδομάδες να παραλάβω ξανά το τηλέφωνο.
http://www.iphonehel...l= ghost touch

Αν είναι 2 μέρες να παραλάβω άστα να πάνε. Το δουλεύω κάθε μέρα δυστυχώς. Παίζει ρόλο αν έχω apple care ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/11/2018 - 16:07

Πριν λίγο έφυγα από το κατάστημα, η αλλαγή έγινε σε περίπου 1 ώρα με καινούργια χωρίς πολλά πολλά και δείχνει να είναι μια χαρά μέχρι στιγμής.

#18   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2018 - 16:11

Πριν λίγο έφυγα από το κατάστημα, η αλλαγή έγινε σε περίπου 1 ώρα με καινούργια χωρίς πολλά πολλά και δείχνει να είναι μια χαρά μέχρι στιγμής.


Σου ετρεξαν καποιο διαγνωστικο ή το εδωσες και κανανε απλα την αλλαγη;

#19   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 698 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2018 - 16:12

Καλησπέρα σε όλους.

Μίλησα προ ολίγου με την Document και έκλεισα ραντεβού για σήμερα για αλλαγή οθόνης. Έχουν απόθεμα μου είπαν αλλά και παρά πολλά ραντεβού. Εξήγησα στην ευγενέστατη κυρία που με εξυπηρέτησε τι ακριβώς κάνει και μου είπε έλα από εδώ σήμερα να σου αλλάξουμε οθόνη. Εκείνη την στιγμή την ρώτησα ότι αν όταν έρθω δεν δείτε κάτι παράτυπο τι θα γίνει; Η απάντηση της ήταν να μην αγχώνομαι και ότι θα γίνει η αλλαγή.

Τι σου έκανε ακριβώς ; Το πρόβλημα φάνηκε στο διαγνωστικό ; 



#20   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 16:34

Πωπω... προβλεπω να παει ο καθε πικραμενος να αλλαζει την οθονη του... αποτι φαινεται η document γιολαρει το service των οθονων χωρις να την νοιαζει αν παρουσιαζει το προβλημα, για να βαλει κοσμο στο μαγαζι και να παρει καλες αξιολογησεις.... μαλλον δε θελει να ειναι ουτε service, οπως σαφεστατα δεν ηθελε να ειναι premium reseller....



#21   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/11/2018 - 16:42

Σου ετρεξαν καποιο διαγνωστικο ή το εδωσες και κανανε απλα την αλλαγη;

Ναι, έτρεξαν διαγνωστικό έλεγχο και επίσης έκαναν και οι ίδιοι έλεγχο στον οποίο διαπιστώθηκε το freezαρισμα που και εγώ έβλεπα.

 

Τι σου έκανε ακριβώς ; Το πρόβλημα φάνηκε στο διαγνωστικό ; 

Κολλούσε η αφή και κάποιες φορές τελείως η οθόνη δεν ανταποκρινόταν.

 

Πωπω... προβλεπω να παει ο καθε πικραμενος να αλλαζει την οθονη του... αποτι φαινεται η document γιολαρει το service των οθονων χωρις να την νοιαζει αν παρουσιαζει το προβλημα, για να βαλει κοσμο στο μαγαζι και να παρει καλες αξιολογησεις.... μαλλον δε θελει να ειναι ουτε service, οπως σαφεστατα δεν ηθελε να ειναι premium reseller....

Το οτι δεν έχεις εσύ πρόβλημα με το κινητό σου και μακάρι να μην αποκτήσεις ποτέ δεν σημαίνει οτι και οι άλλοι δεν έχουν. 

 

Οι χαρακτηρισμοί να λείπουν. Αν έχεις κάτι ουσιαστικό να πεις έχει καλώς αλλά το να λέμε βλακείες είναι περιττό.



#22   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 771 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 16/11/2018 - 16:43

Το οτι ανοιγει ενα αδιαβροχο κινητο απο το εκαστοτε σερβις και αλλαζει οθονη εσας δεν σας ανησυχει καθολου??

Οι συσκευες συναρμολογουνται σε ειδικα εργοστασια. Τελειωσε το σερβις που καναμε στα ΝΟΚΙΑ 3210 σε μη ελεγχομενο περιβαλλον με το κατσαβιδι και την πενσα.

Για μενα εφοσων υπαρχει προβληματικο υλικο (χωρις υπαιτιοτητα χρηστη) αντ/ση συσκευης αμεσα.

Τα υπολοιπα ειναι απλα : Σας ευχαριστουμε που μας πιανετε τον κ_λο κι ας σας πληρωσαμε οσο σας πληρωσαμε.


Τελευταία επεξεργασία από: stifler, 16/11/2018 - 16:50


#23   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 16:46

Το οτι ανοιγει ενα αδιαβροχο κινητο απο το εκαστοτε σερβις και αλλαζει οθονη εσας δεν σας ανησυχει καθολου??
Οι συσκευες συρναμολογουνται σε ειδικα εργοστασια. Τελειωσε το σερβις που καναμε στα ΝΟΚΙΑ 3210 σε μη ελεγχομενο περιβαλλον με το κατσαβιδι και την πενσα.
Για μενα εφοσων υπαρχει προβληματικο υλικο (χωρις υπαιτιοτητα χρηστη) αντ/ση συσκευης αμεσα.
Τα υπολοιπα ειναι απλα : Σας ευχαριστουμε που μας πιανετε τον κ_λο κι ας σας πληρωσαμε οσο σας πληρωσαμε.

δηλαδη θα μου αλλάξει οθόνη η document και θα χάσω το ip67?

#24   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 16:47

Σαφως εφοσον  το σερβις επιβεβαιωσει το προβλημα να αλλαξει η οθονη!

 

Αλλα Εδω βλεπω ερωτησεις τυπου "το ειδανε οτι το κανει, η μπορω να παω κι εγω και να πω οτι το κανε και να μου την αλλαξουνε χωρις περαιτερω ελεγχο;"

 

Και το χειροτερο ειναι οτι αυτη η συμπεριφορα απο οτι φαινεται, ΑΝ καταλαβα καλα δηλαδη, πριμοδοτειται και απο το επισημο σερβις... Αυτο ειναι το πραγματικα αδιανοητο ! 


Τελευταία επεξεργασία από: Franjelisco, 16/11/2018 - 16:48


#25   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 771 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 16/11/2018 - 16:48

δηλαδη θα μου αλλάξει οθόνη η document και θα χάσω το ip67?

Εσυ δηλαδη θα το εμπιστευεσαι οσο πριν??



#26   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 16:52

Παναγιτσα μου, πΟΣΕΣ φορες θα πουμε οτι η συσκευη ΔΕΝ ειναι αδιαβροχη;;;;; Εχει μια ανθεκτικοτητα στο νερο που ειναι ελεγμενη σε πληρως προστατευομενες εργοστασιακες ρυθμισεις και για πολυ συκεκριμενο χρονικο διαστημα.... Μην βαζετε τα πανακριβα κινητα σας στο νερο.... 

 

https://www.apple.com/iphone-xs/ κατω κατω .... LIQUID DAMAGE IS NOT COVERED UNDER WARRANTY........

 

fQkzTae.png


Τελευταία επεξεργασία από: Franjelisco, 16/11/2018 - 16:52


#27   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2018 - 17:32

Σαφως εφοσον το σερβις επιβεβαιωσει το προβλημα να αλλαξει η οθονη!

Αλλα Εδω βλεπω ερωτησεις τυπου "το ειδανε οτι το κανει, η μπορω να παω κι εγω και να πω οτι το κανε και να μου την αλλαξουνε χωρις περαιτερω ελεγχο;"

Και το χειροτερο ειναι οτι αυτη η συμπεριφορα απο οτι φαινεται, ΑΝ καταλαβα καλα δηλαδη, πριμοδοτειται και απο το επισημο σερβις... Αυτο ειναι το πραγματικα αδιανοητο !


Και τι θα γινει βρε φιλε μου, δεν θα ρωτησουμε πως γινετε η διαδικασια; Ειδες κανεναν να λεει οτι θα παει να αλλαξει την οθονη του χωρις αυτη να εχει προβλημα; Και ποιο το νοημα αλλωστε!!

#28   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 18:00

Παναγιτσα μου, πΟΣΕΣ φορες θα πουμε οτι η συσκευη ΔΕΝ ειναι αδιαβροχη;;;;; Εχει μια ανθεκτικοτητα στο νερο που ειναι ελεγμενη σε πληρως προστατευομενες εργοστασιακες ρυθμισεις και για πολυ συκεκριμενο χρονικο διαστημα.... Μην βαζετε τα πανακριβα κινητα σας στο νερο....

https://www.apple.com/iphone-xs/ κατω κατω .... LIQUID DAMAGE IS NOT COVERED UNDER WARRANTY........

fQkzTae.png

Δεν έγραψα πουθενά φίλε για αδιαβροχη συσκευή. Για ip67 μίλησα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2018 - 21:56

Το οτι ανοιγει ενα αδιαβροχο κινητο απο το εκαστοτε σερβις και αλλαζει οθονη εσας δεν σας ανησυχει καθολου??
Οι συσκευες συναρμολογουνται σε ειδικα εργοστασια. Τελειωσε το σερβις που καναμε στα ΝΟΚΙΑ 3210 σε μη ελεγχομενο περιβαλλον με το κατσαβιδι και την πενσα.
Για μενα εφοσων υπαρχει προβληματικο υλικο (χωρις υπαιτιοτητα χρηστη) αντ/ση συσκευης αμεσα.
Τα υπολοιπα ειναι απλα : Σας ευχαριστουμε που μας πιανετε τον κ_λο κι ας σας πληρωσαμε οσο σας πληρωσαμε.

Δεν μπαίνει ανθρώπινο χέρι.

Ήρθε και στην Ελλάδα πλέον το περιβόητο μηχάνημα που γίνονται όλα αυτόματα.

Μέχρι πρότινως στέλνονταν Ολλανδία γι’ αυτό το λόγο.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2018 - 22:47

Δεν μπαίνει ανθρώπινο χέρι.

Ήρθε και στην Ελλάδα πλέον το περιβόητο μηχάνημα που γίνονται όλα αυτόματα.

Μέχρι πρότινως στέλνονταν Ολλανδία γι’ αυτό το λόγο.

ποιος σου ειπε οτι γινεται αυτοματα; αλλο και τουτο. η ημιμαθεια .... το ανοιγμα της συσκευης οπως και την αλλαγη της οθονης το κανει ανθρωπος. το μηχανημα απλα καλιμπραρει την οθονη και παντρευει τη μητρικη με το σενσορα βιομετρικης ταυτοποιησης... μη λεμε οτι θελουμε ...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες