Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone - Υψηλές χρεώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/06/2020 - 12:42

Καλησπέρα σας. Τι κάνετε? Όπως λέει και ο τίτλος αντιμετωπίζω ένα θέμα με υψηλές χρεώσεις από την Vodafone μετά το πέρας των 1500 λεπτών του προγράμματος μου. 

 

Για έξι ώρες επιπλέον, μου ήρθε ένα μπουγιουρντί 300+ ευρώ. Από την πλευρά τους, ναι μεν είναι σωστοί διότι είχαν στείλει μήνυμα όταν έφτασα στο 80% του χρόνου ομιλίας μου, αλλά από την άλλη ήρθε ειδοποίηση για υψηλό πόσο, μόνο όταν έφτασα στα επίπεδα που αναφέρω. 

 

Από πλευράς τους, λένε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να μου έστελναν πιο νωρίς ειδοποίηση για τόσο υψηλή χρέωση, δεν υπάρχει πρόγραμμα για φραγή μετά τα 1500 λεπτά και γενικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Έχει κάποιο μέλος αντίστοιχη εμπειρία και αν έβγαλα κάπως άκρη να μην πληρώσει όλο αυτό το υπέρογκο ποσό ή κάνω την πάπια και τα πληρώνω κανονικά? 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση. 


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/06/2020 - 13:27

Καλησπέρα δεν νομίζω να βγάλεις άκρη από την στιγμή που τα έχεις καταναλώσει δεν μπορείς να τους κανείς τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/06/2020 - 14:13

Δημήτρη υπάρχει πλαφόν έσω και αρκετό καιρό για όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας. Δες εδώ: https://www.vodafone...is-logariasmou/

#4   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/06/2020 - 14:35

Δημήτρη υπάρχει πλαφόν έσω και αρκετό καιρό για όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας. Δες εδώ: https://www.vodafone...is-logariasmou/

Πάρη οπότε έχουν κάνει λάθος από πλευράς τους ε? Μπορώ να πατήσω οπότε πάνω σε αυτό, σωστά? Σε ευχαριστώ πολύ!


Once You Go Mac You Never Go Back

#5   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/06/2020 - 14:41

Είχα συνδρομή κινητής στη Vodafone,έχω απλά να σας αναφέρω ότι τους έχω κυνηγήσει νομικά διότι μου έκαναν σε κάθε λογαριασμό ΛΆΘΟΣ και με υπερχρέωναν,είτε έφταιγε το σύστημα είτε έφταιγαν αυτοί.

 

Κάθε μήνα μου έλεγαν συγγνώμη και ότι θα πιστωθούν 2 λογαριασμούς μετά τα χρήματά μου.

 

Αν δεν είχα το χρόνο να ασχοληθώ μαζί τους θα "έχανα τη μπάλα" και θα πλήρωνα κανονικά.

 

Στο τρίτο λάθος μιλούσαμε 1 ώρα στο τηλέφωνο και μου λέει ο υπάλληλος στον ενικό "Τόσα λεφτά που χρεώθηκες τώρα για να μιλήσουμε θα είχες πληρώσει το λογαριασμό".

 

Φυσικά η απάντηση: "είναι θέμα τιμής".

 

Είναι τόσο φυσιολογικό να σε κλέβουν στο Ελλαδιστάν;

Εγώ λυπάμαι αυτά τα χρήματα.



#6   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/06/2020 - 14:49

Πάρη οπότε έχουν κάνει λάθος από πλευράς τους ε? Μπορώ να πατήσω οπότε πάνω σε αυτό, σωστά? Σε ευχαριστώ πολύ!


Ελπίζω ότι μπορείς να πατήσεις πάνω σε αυτό και να βρεις έναν τρόπο έτσι ώστε να μην πληρώσεις όλο το ποσό. Στην θέση σου θα έκανα και μια αναφορά στον ΣτΚ.

Εγώ είχα Vodafone αρκετά παλιά και επειδή δεν έβρισκα άκρη σε πολλά θέματα που είχαν προκύψει το είχα κυνηγήσει μέσω δικηγόρου ώσπου όχι μόνο δικαιώθηκα αλλά τους είχα πάρει και κάποια χρήματα για ότι είχα περάσει. Από τότε τα έκοψα όλα και πήγα στην Cosmote όπου ναι μεν πληρώνω παραπάνω χρήματα αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

#7   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/06/2020 - 14:56

Εγώ τα έκανα αλακάρτ και ησύχασα . Τώρα έχω τρελά γίγα λεπτά ομιλίας και συνεχώς μου έρχονται νέες προσφορές :-).
Δες 107 γίγα και 18.570 λεπτά .
Παλιά πλήρωνα ένα σκασμό λεφτά χωρίς παροχές . Θα σε συμβούλευα να φύγεις αν μπορείς από το πάγιο και να το κανεις και εσυ αλακαρτ .
8835ce4ff379679f8e5257905b0d4aa7.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#8   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/06/2020 - 15:15

Ελπίζω ότι μπορείς να πατήσεις πάνω σε αυτό και να βρεις έναν τρόπο έτσι ώστε να μην πληρώσεις όλο το ποσό. Στην θέση σου θα έκανα και μια αναφορά στον ΣτΚ.

Εγώ είχα Vodafone αρκετά παλιά και επειδή δεν έβρισκα άκρη σε πολλά θέματα που είχαν προκύψει το είχα κυνηγήσει μέσω δικηγόρου ώσπου όχι μόνο δικαιώθηκα αλλά τους είχα πάρει και κάποια χρήματα για ότι είχα περάσει. Από τότε τα έκοψα όλα και πήγα στην Cosmote όπου ναι μεν πληρώνω παραπάνω χρήματα αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Τους πήρα Πάρη, τους είπα ότι δεν ενημερώθηκα ποτέ για την υπηρεσία αυτή και πως κανένας από όσους έχω μιλήσει δεν μου το πρότεινε και όλοι μου έλεγαν πως δεν υπάρχει τέτοια υπηρεσία όταν ξεφεύγει το ποσό. Για κακή τους τύχη, ναι μου είπαν ότι δεν υπάρχει τέτοια υπηρεσία, να είσαι καλά ρε Πάρη γιατί νομίζω μόνο και μόνο από αυτή τη μαλακία τους κάτι θα γλιτώσω. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#9   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/06/2020 - 15:23

Έπεσες στον άσχετο/άσχετη υπάλληλο που δεν γνώριζε τι γίνεται. Κυνήγησε το έτσι ώστε να γλιτώσεις ότι γίνεται.



#10   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/06/2020 - 22:01

Απευθύνσου στον ΣτΚ . 

Να τους γραψεις πως υπαρχει υπηρεσια φραγης (το λινκ ανωτερω) και πως δε σε ειχαν ενημερωσει, ενω θα επρεπε συμβατικα να σε εχουν ενημερωσει.

Εδω ομως υπαρχει ενα μεγαλο "Αλλά¨:

Ακομη κι αν ειχες ενημερωθει για την υπαρξη αυτης της υπηρεσιας, δεν προκυπτει απο πουθενα οτι θα την ειχες ενεργοποιησει οπως και να ειχε. 

Για να μη κουραζω νομικα, κανε αναφορα προς ΣτΚ και βλεπεις .



#11   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/06/2020 - 06:05

Απευθύνσου στον ΣτΚ . 

Να τους γραψεις πως υπαρχει υπηρεσια φραγης (το λινκ ανωτερω) και πως δε σε ειχαν ενημερωσει, ενω θα επρεπε συμβατικα να σε εχουν ενημερωσει.

Εδω ομως υπαρχει ενα μεγαλο "Αλλά¨:

Ακομη κι αν ειχες ενημερωθει για την υπαρξη αυτης της υπηρεσιας, δεν προκυπτει απο πουθενα οτι θα την ειχες ενεργοποιησει οπως και να ειχε. 

Για να μη κουραζω νομικα, κανε αναφορα προς ΣτΚ και βλεπεις .

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Έκανα εχθές κιόλας και έστειλα όλο το ιστορικό. Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#12   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/06/2020 - 10:26

Έχω μια αίσθηση πως ο ΣτΚ έχει αρχίσει να παραπαίει. Γενικά και στο google στα σχόλια βλέπω μεγάλη απογοήτευση και προσωπικά προσπαθώ πόσες ώρες να τους βρω στο τηλέφωνο να ρωτήσω εάν έλαβαν το email μου και γενικότερα πως μπορώ να κινηθώ και τίποτα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/06/2020 - 10:28

Δεν είναι μόνο αυτό.

 

Ακόμα και αν τους βρείς, θα τραβήξει αρκετά να σου δώσουν απάντηση.

 

Κάνε και προς ΙΝ.ΚΑ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#14   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/06/2020 - 10:59

Δεν είναι μόνο αυτό.

 

Ακόμα και αν τους βρείς, θα τραβήξει αρκετά να σου δώσουν απάντηση.

 

Κάνε και προς ΙΝ.ΚΑ.

Καλημέρα Νίκο. Από το ΙΝ.ΚΑ με παρέπεμψαν κατευθείαν χωρίς πολλά πολλά και όρεξη να ασχοληθούν στο ΕΕΤΤ. Από αύριο με βλέπω να μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους, διότι είναι 09:00 - 12:00. 

Το θετικό τουλάχιστον είναι πως βρήκα έναν εκπρόσωπο από το ΣτΚ και έλαβαν το email και απλά περιμένω τις εξελίξεις από εδώ και πέρα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/06/2020 - 12:37

Καλά που το 'πες.. Την ξέχασα την ΕΕΤΤ.

 

Αυτοί ακόμα καλύτερα. Ζουν -και- γι' αυτά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες