Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1951   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 29/01/2021 - 13:09

Εμένα πιάνει και στο σπίτι 5G αλλά με αστείες ταχύτητες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1952   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/01/2021 - 13:48

Μαμάνε της Anker.

Νομίζω όμως βγάζει μόνο ένα που να έχει και για AW.

Έχεις μήπως λινγκ???

Nikos Note 20 ultra snapdragon

#1953   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/01/2021 - 13:51

Έχει διαφορά χωρίς το true tone εινσι πιο ψυχρά


Sent from my iPhone using Tapatalk

λογω δουλειας εχω πολυ καλη σχεση με τα χρωματα ,ειλιγρινα σε μενα δεν φαινεται καμια διαφορα ,ουτε στο ελαχιστο



#1954   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/01/2021 - 13:56

Εμένα πιάνει και στο σπίτι 5G αλλά με αστείες ταχύτητες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

5 g εγω ακομα δεν ειδα πουθενα ,θεσσαλονικη με vodafone και αυτο σιγορα γιατι αλλιως θα ερχοταν με μηνυμα για δωρεαν δεδομενα με 5g ,στις ρυθμισεις εχει  βλεπω οτι παει μονο μεχρι 4g οποτε φανταζομαι δεν εχω να κανω καποια ρυθμιση ετσι?Αλλα οπως ειπα vodafone και στο κεντρο πολλες φορες δεν ειχε καν σημα 



#1955   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 29/01/2021 - 14:24

Φαντάζομαι πως δεν θα χρειαστεί να κάνεις κάτι. Εγώ πάντως δεν έκανα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1956   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/01/2021 - 15:42

Έχεις μήπως λινγκ???
Nikos Note 20 ultra snapdragon

https://www.amazon.de/dp/B07PPNKMRZ/
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1957   rebel1

rebel1

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα

Δημοσίευση 29/01/2021 - 18:50

Έκανα μια γύρα Μακεδονία και λίγο από Ήπειρο στα Ιωάννινα. Η COSMOTE σε πολλά σημεία πόλεων είχε κάλυψη 5g αλλά μόνο κάλυψη...
Ουσιαστική διαφορά σε ταχύτητες δεν καταλαβαίνεις για χρήση σε κινητό σε σχέση με το 4g για να λέμε την αλήθεια.

Μάλιστα σε μερικές πόλεις το 4 είναι πιο γρήγορο από το 5g.
Λογικά θα κάνουν αναβαθμίσεις επόμενους μήνες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1958   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/01/2021 - 20:24

Καλησπέρα.

Πρελαβα το 12 pro max προχτές και σήμερα διαπίστωσα σε βιντεοκληση μέσω messenger ότι ήταν πολύ χαμηλά η ένταση του ήχου, με δυσκολία άκουγα ότι μου έλεγαν (χρήση ηχειου, όχι ακουστικά). Αντίθετα, βίντεο από YouTube κλπ παίζουν πολύ δυνατά. Είναι κάποιο πρόβλημα που εχει αναφερθεί;

Κατά τα άλλα το κινητό είναι σούπερ με χαοτικη διαφορά από το 7plus που είχα πριν.

Τελευταία επεξεργασία από: thagkol, 30/01/2021 - 20:29


#1959   Nikolas1267

Nikolas1267

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/02/2021 - 01:13

τελικα ρε παιδια καταληγω στο οτι ειναι bug του λειτουργικου τα θεματα με την οθονη. μεχρι εχθες που ημουν στην 13.3 ηταν ολα καλα ειχα τσεκαρει ολα οσα αναφερθηκαν πιο πανω με τα μαυρα φοντα και τις φωτεινοτητες, κανω αναβαθμιση στην 14.4 βαζω το γνωστο βιντεο με το μαυρο σε 4κ αναλυση απο το youtube και ειναι σα να μενει η οθονη ανοιχτη σε μικρη φωτεινοτητα και οταν αυξανω πανω απο 50% αναβοσβηνει η οθονη απο καταμαυρη γκριζοπη.. απιστευτα πραγματα φετος. σε 12 pro max.

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το 12 pro max. Σε 100% φωτεινότητα όλα δουλεύουν σωστά. Όταν βάζω τη φωτεινότητα στο 50-90% και βλέπω κάποιο βίντεο ή εικόνα με τέρμα μαύρο, το backlight της οθόνης είτε μένει αναμένο για μερικα δευτερόλεπτα και μετά σβήνει, είτε τρεμοπαίζει. (Πρέπει να είσαι σε κάποιο χώρο χωρίς καθόλου φως για να το δεις)

 

Ακριβώς όπως φαίνεται στο βίντεο: https://www.youtube....h?v=BAWSIf2oVlE

 

Σκέφτομαι να πάω για αντικατάσταση, αλλά νομίζω πως τζάμπα θα ασχοληθώ. Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν νέα συσκευή? Το έχω αγοράσει απο μεγάλη ελληνική αλυσίδα

 

Τι λέτε?



#1960   kostelos

kostelos

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 02/02/2021 - 08:48

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το 12 pro max. Σε 100% φωτεινότητα όλα δουλεύουν σωστά. Όταν βάζω τη φωτεινότητα στο 50-90% και βλέπω κάποιο βίντεο ή εικόνα με τέρμα μαύρο, το backlight της οθόνης είτε μένει αναμένο για μερικα δευτερόλεπτα και μετά σβήνει, είτε τρεμοπαίζει. (Πρέπει να είσαι σε κάποιο χώρο χωρίς καθόλου φως για να το δεις)

 

Ακριβώς όπως φαίνεται στο βίντεο: https://www.youtube....h?v=BAWSIf2oVlE

 

Σκέφτομαι να πάω για αντικατάσταση, αλλά νομίζω πως τζάμπα θα ασχοληθώ. Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν νέα συσκευή? Το έχω αγοράσει απο μεγάλη ελληνική αλυσίδα

 

Τι λέτε?

εγώ θα το αφήσω προς το παρόν ως έχει εφόσον για να αναπαραχθεί θέλει "ειδικές" συνθήκες και θα περιμένω fix σε επομενη αναβαθμιση.



#1961   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/02/2021 - 10:33

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το 12 pro max. Σε 100% φωτεινότητα όλα δουλεύουν σωστά. Όταν βάζω τη φωτεινότητα στο 50-90% και βλέπω κάποιο βίντεο ή εικόνα με τέρμα μαύρο, το backlight της οθόνης είτε μένει αναμένο για μερικα δευτερόλεπτα και μετά σβήνει, είτε τρεμοπαίζει. (Πρέπει να είσαι σε κάποιο χώρο χωρίς καθόλου φως για να το δεις)

 

Ακριβώς όπως φαίνεται στο βίντεο: https://www.youtube....h?v=BAWSIf2oVlE

 

Σκέφτομαι να πάω για αντικατάσταση, αλλά νομίζω πως τζάμπα θα ασχοληθώ. Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν νέα συσκευή? Το έχω αγοράσει απο μεγάλη ελληνική αλυσίδα

 

Τι λέτε?

Και το επόμενο που θα πάρεις, αν πας για αντ/σταση το ίδιο θα κάνει.

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις για σφραγισμένο, είναι μόνο αν το κατάστημα δίνει DOA.

 

Επίσης απο τη στιγμή που η αγορά έχει γίνει ηλ/νικά, μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση εντός 14 ημερών απο την αγορά και τα λεφτά σου πίσω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1962   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/02/2021 - 13:06

Και το επόμενο που θα πάρεις, αν πας για αντ/σταση το ίδιο θα κάνει.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις για σφραγισμένο, είναι μόνο αν το κατάστημα δίνει DOA.

Επίσης απο τη στιγμή που η αγορά έχει γίνει ηλ/νικά, μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση εντός 14 ημερών απο την αγορά και τα λεφτά σου πίσω.

Νίκο με τρώει από τις γιορτές και μετά η αλλαγή σε 12 pro τόσο για να κερδίσω από την μεταπωλιτικη αξία του Xs η οποία κυμαίνεται στο 500αρικο όσο και για την αίσθηση του Καινούργιου που προσδίδει ο νέος σχεδιασμός μαζί με τα υπόλοιπα features. Η ερώτηση μου είναι η εξής:
Αξίζει λοιπόν για ένα χρήστη με μοντέλο 2ετιας να πάει στο καινούργιο με τόσα ψεγάδια που έχουν βγει στη φορά (ναι τα τα πραγματικά φιτουρς λέω) και μπροστά σε όλα όσο ακουγεται ότι θα έχει το επόμενο μοντέλο το Σεπτέμβριο;;
Σορρυ αν βγει off topic


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1963   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/02/2021 - 13:26

Ασχέτως "Features", σε σχέση με τη συσκευή που έχεις, θα σου πω σίγουρα ναι.

 

Παρόλα αυτά, πλέον θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή για τον Σεπτέμβρη με το 13 12S.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 02/02/2021 - 13:26

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1964   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2021 - 15:11

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω ένα θέμα με το 12 Pro Max το οποίο είναι τελείως κουλό. Κάνει πολύ συχνά διακοπή και ξανά εκκίνηση της φόρτισης κάθε λίγο και λιγάκι σε 2-3 καλώδια που έχω, τα οποία στο 11 Pro Max λειτουργούν κανονικά.
Κι ενώ είχα σιγουρευτεί ότι φταίει η υποδοχή του 12, δοκίμασα ολοκαίνουριο καλώδιο Apple και δεν το κάνει, λειτουργεί κανονικά, το έχω δουλέψει εδώ δυο μέρες χωρίς να κάνει καμία διακοπή.

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Θυμάμαι ότι πολλούς μήνες πριν, είχα το ίδιο θέμα με τα ίδια καλώδια σε XS Max και το 11 Pro Max, σε σημείο να είμαι στο τσακ να τα πετάξω. Κάποια στιγμή σταμάτησαν ταυτόχρονα τα προβλήματα μέχρι πρόσφατα που άρχισαν στο 12 μόνο...

#1965   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/02/2021 - 15:48

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω ένα θέμα με το 12 Pro Max το οποίο είναι τελείως κουλό. Κάνει πολύ συχνά διακοπή και ξανά εκκίνηση της φόρτισης κάθε λίγο και λιγάκι σε 2-3 καλώδια που έχω, τα οποία στο 11 Pro Max λειτουργούν κανονικά.
Κι ενώ είχα σιγουρευτεί ότι φταίει η υποδοχή του 12, δοκίμασα ολοκαίνουριο καλώδιο Apple και δεν το κάνει, λειτουργεί κανονικά, το έχω δουλέψει εδώ δυο μέρες χωρίς να κάνει καμία διακοπή.

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Θυμάμαι ότι πολλούς μήνες πριν, είχα το ίδιο θέμα με τα ίδια καλώδια σε XS Max και το 11 Pro Max, σε σημείο να είμαι στο τσακ να τα πετάξω. Κάποια στιγμή σταμάτησαν ταυτόχρονα τα προβλήματα μέχρι πρόσφατα που άρχισαν στο 12 μόνο...


Εμένα το έκανε το τροφοδοτικό που είχα πολλά καλώδια συνδεδεμένα επάνω του. Διαμοιραζόταν το ρεύμα με αποτέλεσμα τρελαίνει το κινητό.

Όταν άφησα μόνο το καλώδιο του κινητού στο τροφοδοτικό όλα δούλευαν ρολόι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες