Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1966   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2021 - 17:15

Εμένα το έκανε το τροφοδοτικό που είχα πολλά καλώδια συνδεδεμένα επάνω του. Διαμοιραζόταν το ρεύμα με αποτέλεσμα τρελαίνει το κινητό.

Όταν άφησα μόνο το καλώδιο του κινητού στο τροφοδοτικό όλα δούλευαν ρολόι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Βρε λες να είναι αυτό και σπάω το κεφάλι μου εδώ και μέρες;

Βέβαια να αναφέρω, ότι το 11 δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα με τις ίδιες ακριβώς συνθήκες, δηλαδή πάνω στο ίδιο τροφοδοτικό ταυτόχρονα με το 12...

Θα δοκιμάσω εννοείται τώρα κιόλας να το βάλω σε πρίζα απευθείας στον τοίχο, σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1967   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/02/2021 - 17:59

Δεν έχει να λέει, ο ρυθμιστής φόρτισης του 12 είναι πιο περίεργος και πιο απαιτητικός οπότε μπορεί να κάνει τρελα γράμματα

#1968   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/02/2021 - 18:12

Και το επόμενο που θα πάρεις, αν πας για αντ/σταση το ίδιο θα κάνει.

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις για σφραγισμένο, είναι μόνο αν το κατάστημα δίνει DOA.

 

Επίσης απο τη στιγμή που η αγορά έχει γίνει ηλ/νικά, μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση εντός 14 ημερών απο την αγορά και τα λεφτά σου πίσω.

 

 

Γιατί το λες αυτό? Δεν είναι bug του λειτουργικού? (έτσι είχα καταλάβει). Εκτός αν αυτό εννοείς και κατάλαβα λάθος, συγχωρέστε μου την σφήνα.


Τελευταία επεξεργασία από: due, 02/02/2021 - 18:17


#1969   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/02/2021 - 19:54

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω ένα θέμα με το 12 Pro Max το οποίο είναι τελείως κουλό. Κάνει πολύ συχνά διακοπή και ξανά εκκίνηση της φόρτισης κάθε λίγο και λιγάκι σε 2-3 καλώδια που έχω, τα οποία στο 11 Pro Max λειτουργούν κανονικά.
Κι ενώ είχα σιγουρευτεί ότι φταίει η υποδοχή του 12, δοκίμασα ολοκαίνουριο καλώδιο Apple και δεν το κάνει, λειτουργεί κανονικά, το έχω δουλέψει εδώ δυο μέρες χωρίς να κάνει καμία διακοπή.

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Θυμάμαι ότι πολλούς μήνες πριν, είχα το ίδιο θέμα με τα ίδια καλώδια σε XS Max και το 11 Pro Max, σε σημείο να είμαι στο τσακ να τα πετάξω. Κάποια στιγμή σταμάτησαν ταυτόχρονα τα προβλήματα μέχρι πρόσφατα που άρχισαν στο 12 μόνο...


Το κάνει και σε ‘μενα, αλλά όταν το βάζω στο PC.

Το είχα και με το 11 Pro Max πέρυσι και γι’αυτό δεν ασχολήθηκα περαιτέρω.

Γιατί το λες αυτό? Δεν είναι bug του λειτουργικού? (έτσι είχα καταλάβει). Εκτός αν αυτό εννοείς και κατάλαβα λάθος, συγχωρέστε μου την σφήνα.


Δεν υπάρχει κάτι επίσημο.

Κανείς δε ξέρει αν μιλάμε για SW ή HW.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1970   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2021 - 20:07

Το κάνει και σε ‘μενα, αλλά όταν το βάζω στο PC.

Το είχα και με το 11 Pro Max πέρυσι και γι’αυτό δεν ασχολήθηκα περαιτέρω.

Πιστεύεις ότι μπορεί να φθείρει τη μπαταρία αυτό το πράγμα, άμα γίνεται σε συχνή βάση;

Θα πίστευα ότι φταίνε τα τρίμετρα Anker αλλά πλέον το παθαίνει και με το αντίστοιχο μικρό 0.9.
Η φάση είναι ότι όταν άρχισε να το κάνει και στα δύο τρίμετρα σχεδόν ταυτόχρονα, ξεκίνησα να φορτίζω αποκλειστικά με το αντίστοιχο μικρό 0.9m και ενώ για αρκετές μέρες δεν έκανε απολύτως τίποτα, προχτές άρχισε τα τρελά και με αυτό Από τότε, έχω βάλει μπρος και δουλεύω ένα καινούριο Apple και δε μου έχει κάνει το παραμικρό. Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τι φάση;

Πριν που δοκίμασα για λίγο απευθείας φόρτιση στον τοίχο, δε μου έκανε θέμα με το τρίμετρο...

#1971   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/02/2021 - 20:10

Και ‘γω για το PC με ένα της Rampow είμαι, αλλά θεώρησα πως φταίει η θύρα εκεί γιατί "παίζει".

Συν όπως σου ‘πα το ‘κανε και πέρυσι.

Με το USB-C της συσκευής και αντάπτορα, δεν έχω δει κάτι τέτοιο.

Να τη φθείρει τώρα οχι. Μη σκας γι’ αυτό.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1972   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 02/02/2021 - 20:35

Πιστεύεις ότι μπορεί να φθείρει τη μπαταρία αυτό το πράγμα, άμα γίνεται σε συχνή βάση;

Θα πίστευα ότι φταίνε τα τρίμετρα Anker αλλά πλέον το παθαίνει και με το αντίστοιχο μικρό 0.9.
Η φάση είναι ότι όταν άρχισε να το κάνει και στα δύο τρίμετρα σχεδόν ταυτόχρονα, ξεκίνησα να φορτίζω αποκλειστικά με το αντίστοιχο μικρό 0.9m και ενώ για αρκετές μέρες δεν έκανε απολύτως τίποτα, προχτές άρχισε τα τρελά και με αυτό Από τότε, έχω βάλει μπρος και δουλεύω ένα καινούριο Apple και δε μου έχει κάνει το παραμικρό. Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τι φάση;

Πριν που δοκίμασα για λίγο απευθείας φόρτιση στον τοίχο, δε μου έκανε θέμα με το τρίμετρο...


Στο κάνει σε όλες τις πρίζες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1973   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2021 - 21:08

Στο κάνει σε όλες τις πρίζες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι, σε όλες. Αλλά το συνδέω πάντα πάνω στις πρίζες των τροφοδοτικών και όχι απευθείας στον τοίχο.

Έχω δοκιμάσει και όλους τους πιθανούς συνδυασμούς με τα καλώδια σε διαφορετικούς φορτιστές, για να αποκλείσω το ενδεχόμενο να φταίει κάποιος φορτιστής και πάλι το κάνει.

Θα παρακολουθήσω να δω αν συμβαίνει όταν το φορτίζω σε πρίζα απευθείας στον τοίχο.
Βέβαια τώρα μόλις θυμήθηκα ότι το παρουσίασε μια μια φορά ενώ φόρτιζα σε Anker powerbank με το μικρό Anker καλώδιο (με το οποίο αρχικά δεν είχα πρόβλημα για μέρες και ξαφνικά κάνει κι αυτό θέματα παντού).

Τι να πω, θα δείξει. Με παρηγορεί που αντίστοιχα προβλήματα είχα και με το 11αρι όπως λέει και ο Νίκος, τα οποία μια μέρα, εξαφανίστηκαν μαγικά...

#1974   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/02/2021 - 22:09

Εκτός πρίζας που αλλού φορτίζεις? PC?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1975   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2021 - 08:51

Εκτός πρίζας που αλλού φορτίζεις? PC?

Μπα, δυστυχώς αν και είναι ο καλύτερος τρόπος φόρτισης, δε φορτίζω εκεί τακτικά, παρά μόνο τις μέρες που κάνω backup.

Βέβαια έχω την εντύπωση ότι στο Macbook είναι πιο γρήγορη η φόρτιση από Windows PC, οπότε δεν ξέρω τελικά αν είναι όντως καλύτερα συγκριτικά με 5W φορτιστή

#1976   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 03/02/2021 - 09:54

Ναι, σε όλες. Αλλά το συνδέω πάντα πάνω στις πρίζες των τροφοδοτικών και όχι απευθείας στον τοίχο.

Έχω δοκιμάσει και όλους τους πιθανούς συνδυασμούς με τα καλώδια σε διαφορετικούς φορτιστές, για να αποκλείσω το ενδεχόμενο να φταίει κάποιος φορτιστής και πάλι το κάνει.

Θα παρακολουθήσω να δω αν συμβαίνει όταν το φορτίζω σε πρίζα απευθείας στον τοίχο.
Βέβαια τώρα μόλις θυμήθηκα ότι το παρουσίασε μια μια φορά ενώ φόρτιζα σε Anker powerbank με το μικρό Anker καλώδιο (με το οποίο αρχικά δεν είχα πρόβλημα για μέρες και ξαφνικά κάνει κι αυτό θέματα παντού).

Τι να πω, θα δείξει. Με παρηγορεί που αντίστοιχα προβλήματα είχα και με το 11αρι όπως λέει και ο Νίκος, τα οποία μια μέρα, εξαφανίστηκαν μαγικά...


Δοκίμασε πρώτα στις πρίζες απευθείας. Είναι πολύ σημαντικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1977   davide

davide

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2021 - 10:14

Εγώ προσωπικά στην Θεσσαλονίκη ακόμα δεν έχω δει ακόμα σήμα 5g από Voda, εδώ και 15 μέρες που έχω το 12 pro max. και το εικονίδιο στο κινητό δείχνει ένδειξη για 3g και 4G. Πήρα τηλέφωνο στην εταιρία και με είπαν ότι θα γίνει αυτόματα. Ακόμα περιμένω 



#1978   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 03/02/2021 - 10:29

Εγώ προσωπικά στην Θεσσαλονίκη ακόμα δεν έχω δει ακόμα σήμα 5g από Voda, εδώ και 15 μέρες που έχω το 12 pro max. και το εικονίδιο στο κινητό δείχνει ένδειξη για 3g και 4G. Πήρα τηλέφωνο στην εταιρία και με είπαν ότι θα γίνει αυτόματα. Ακόμα περιμένω 

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ



#1979   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/02/2021 - 10:52

Μπα, δυστυχώς αν και είναι ο καλύτερος τρόπος φόρτισης, δε φορτίζω εκεί τακτικά, παρά μόνο τις μέρες που κάνω backup.

Βέβαια έχω την εντύπωση ότι στο Macbook είναι πιο γρήγορη η φόρτιση από Windows PC, οπότε δεν ξέρω τελικά αν είναι όντως καλύτερα συγκριτικά με 5W φορτιστή

Ναι το MacBook βγάζει περισσότερα Watt στις θύρες USB.

 

Δε νομίζω πάντως πως είναι θέμα της συσκευής.

 

Να αγχωθείς αν το κάνει και με τις Apple.

 

Επίσης αν έχεις το 11 Pro Max σε iOS 14, κάνε ένα τσεκάρισμα και με αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1980   petr02

petr02

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 03/02/2021 - 11:31

Όποιος το αγόρασε με preinstalled 14.3 δείτε το και πείτε μας αν σας το παρουσιάζει κι εσάς.
Το δικό μου το κάνει.

https://discussions....hread/252315567


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Καλημέρα. Το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου iphone 12 pro max. Το αγόρασα 19-Ιανουαρίου 2021από τον Γερμανό με preinstalled 14.3.Την περασμένη Πέμπτη ενημερώθηκε με 14.4. Το πρόβλημα συνεχίζεται, πήρα τηλέφωνο την i-storm και μου είπε αφού σκανάρισε την συσκευή μου με το IMEI κ.λ.π. ότι είναι μία χαρά χωρίς προβλήματα και δεν μπορεί να κανει service αφού είναι εντάξει.Επίσης μου είπε ότι θα φτιάξει με κάποια επερχόμενη ενημέρωση, update και κάτι τέτοια.Σας ευχαριστώ πολύ και εάν υπάρχει κάτι νεότερο παρακαλώ να ενημερωθώ. Και σε άλλα forum τονίζουν το ίδιο πρόβλημα. Στο τέλος θα μας πουν ότι έτσι ανοίγει φυσιολογικά.Σιγά-σιγά σαν τον Κορονοΐό, τα κρούσματα της αναλαμπής του λογότυπου της apple ( μήλο )θα αυξάνονται και θα χρειαστούμε εμβόλιο από την apple. Ευχαριστώ και πάλι.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες