Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2521 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1981   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 03/02/2021 - 12:15

Αυτό με το logo το είδα να το κάνει και το 12αρι μου. Δεν σημαίνει κάτι αυτό παιδιά, καθαρά θέμα λογισμικού είναι.

Στο 5G τώρα βλέπω σε αρκετά μέρη της Θεσσαλονίκης εμφανίζεται το 5G στην COSMOTE αλλά οι ταχύτητες είναι όπως στο 4G.

b314189894dc862c72fe05793678ba45.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1982   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2021 - 12:36

Ναι το MacBook βγάζει περισσότερα Watt στις θύρες USB.

Δε νομίζω πάντως πως είναι θέμα της συσκευής.

Να αγχωθείς αν το κάνει και με τις Apple.

Επίσης αν έχεις το 11 Pro Max σε iOS 14, κάνε ένα τσεκάρισμα και με αυτό.

Αυτό τρέμω κι εγώ, μην αρχίσει να το κάνει και με της Apple, γιατί ούτε με το πολύ κοντό Anker το έκανε για αρκετές μέρες και μετά έφαγε σκάλωμα και με αυτό.
Και εννοείται πως έχω αποκλείσει να φταίει κάποιο σκουπιδάκι στην υποδοχή του 12, είναι πιο καθαρή ακόμα και από το υπόλοιπο κινητό

Τα ίδια ακριβώς καλώδια χρησιμοποιεί παράλληλα ο φίλος μου στο 11 Pro Max του με τελευταία έκδοση περασμένη, φορτίζοντας μόνο μέσω τροφοδοτικών και δεν έχω ακούσει κιχ, ή μάλλον γκλουν

Εν τω μεταξύ, παρήγγειλα από Amazon κι άλλο ένα Anker 1.80m νομίζοντας ότι φταίνε τα τρίμετρα και θα πήξω στα καλώδια στο τέλος

#1983   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 03/02/2021 - 12:50

Αυτό τρέμω κι εγώ, μην αρχίσει να το κάνει και με της Apple, γιατί ούτε με το πολύ κοντό Anker το έκανε για αρκετές μέρες και μετά έφαγε σκάλωμα και με αυτό.
Και εννοείται πως έχω αποκλείσει να φταίει κάποιο σκουπιδάκι στην υποδοχή του 12, είναι πιο καθαρή ακόμα και από το υπόλοιπο κινητό

Τα ίδια ακριβώς καλώδια χρησιμοποιεί παράλληλα ο φίλος μου στο 11 Pro Max του με τελευταία έκδοση περασμένη, φορτίζοντας μόνο μέσω τροφοδοτικών και δεν έχω ακούσει κιχ, ή μάλλον γκλουν

Εν τω μεταξύ, παρήγγειλα από Amazon κι άλλο ένα Anker 1.80m νομίζοντας ότι φταίνε τα τρίμετρα και θα πήξω στα καλώδια στο τέλος

γιατι δεν παιρνεις εναν ασυρματο φορτιστη?



#1984   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2021 - 13:00

γιατι δεν παιρνεις εναν ασυρματο φορτιστη?

Είμαι από εκείνους που φορτίζουν τακτικά μέσα στη μέρα, και παράλληλα χρησιμοποιώ τη συσκευή. Δεν την αφήνω να πέσει κάτω από 40% και φορτίζω μέχρι 80, το πολύ 85%.

Νομίζω πως το μοντέλο της ασύρματης φόρτισης ταιριάζει πολύ περισσότερο σε αυτούς που το φορτίζουν όλη νύχτα ενώ δε το χρησιμοποιούν...

#1985   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 03/02/2021 - 13:05

Είμαι από εκείνους που φορτίζουν τακτικά μέσα στη μέρα, και παράλληλα χρησιμοποιώ τη συσκευή. Δεν την αφήνω να πέσει κάτω από 40% και φορτίζω μέχρι 80, το πολύ 85%.

Νομίζω πως το μοντέλο της ασύρματης φόρτισης ταιριάζει πολύ περισσότερο σε αυτούς που το φορτίζουν όλη νύχτα ενώ δε το χρησιμοποιούν...


Πάρε ένα MagSafe να σωθείς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1986   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/02/2021 - 14:53

Αυτό τρέμω κι εγώ, μην αρχίσει να το κάνει και με της Apple, γιατί ούτε με το πολύ κοντό Anker το έκανε για αρκετές μέρες και μετά έφαγε σκάλωμα και με αυτό.
Και εννοείται πως έχω αποκλείσει να φταίει κάποιο σκουπιδάκι στην υποδοχή του 12, είναι πιο καθαρή ακόμα και από το υπόλοιπο κινητό
Τα ίδια ακριβώς καλώδια χρησιμοποιεί παράλληλα ο φίλος μου στο 11 Pro Max του με τελευταία έκδοση περασμένη, φορτίζοντας μόνο μέσω τροφοδοτικών και δεν έχω ακούσει κιχ, ή μάλλον γκλουν
Εν τω μεταξύ, παρήγγειλα από Amazon κι άλλο ένα Anker 1.80m νομίζοντας ότι φταίνε τα τρίμετρα και θα πήξω στα καλώδια στο τέλος

Λευτεριά στα "Features" :P

Αφού το 11 δεν κάνει παρόμοιο, έχε το νου σου.

Το δικό σου ποιά έκδοση iOS?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1987   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2021 - 14:56

γιατι δεν παιρνεις εναν ασυρματο φορτιστη?

και του ικεα κάνει 



#1988   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.053 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/02/2021 - 15:17

Γενικα με τα ανκερ καλωδιο απο usb-a σε light απο τη πρωτη μερα που τα πηρα (απο αμαζον) ειχα αρκετα προβλημα. Πολλες φορες βγαζανε error στην αναβαθμιση. Αρκερες φορες βγαζανε μη αυμβατο αξεσουαρ μετα απο λιγη ωρα χρησης και διορθωνοταν με ρο να το βγαλω και να το ξαναβαλω. Γενικα δεν μου ειχαν κατσει ποτε καλα σε μενα. Απο την αλλη τα rampiw ειναι ΑΡΙΣΤΑ. Γενικα δεν τα εχω πολυ σε εκτιμηση τα καλωδια της ανκερ και θεωρω οτι φταινε για αρκετα θεματα.

#1989   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2021 - 15:59

Λευτεριά στα "Features" :P

Αφού το 11 δεν κάνει παρόμοιο, έχε το νου σου.

Το δικό σου ποιά έκδοση iOS?

Τελευταία, αλλά είχα τα ίδια θέματα τουλάχιστον 15 μέρες πριν βγει η 14.4 και ήλπιζα ότι ίσως τα έλυνε...

Αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι πως ή θα φορτίζει τελείως νορμάλ, ή θα με τρελάνει στις διακοπές μέχρι που στο τέλος, αναγκάζομαι να το βγάλω από το ρεύμα.
Δεν υπάρχει μέση κατάσταση, δηλαδή μία, άντε δύο διακοπές φόρτισης.
Αν αρχίσει, δεν έχει τελειωμό.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 03/02/2021 - 16:04


#1990   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2021 - 16:02

Γενικα με τα ανκερ καλωδιο απο usb-a σε light απο τη πρωτη μερα που τα πηρα (απο αμαζον) ειχα αρκετα προβλημα. Πολλες φορες βγαζανε error στην αναβαθμιση. Αρκερες φορες βγαζανε μη αυμβατο αξεσουαρ μετα απο λιγη ωρα χρησης και διορθωνοταν με ρο να το βγαλω και να το ξαναβαλω. Γενικα δεν μου ειχαν κατσει ποτε καλα σε μενα. Απο την αλλη τα rampiw ειναι ΑΡΙΣΤΑ. Γενικα δεν τα εχω πολυ σε εκτιμηση τα καλωδια της ανκερ και θεωρω οτι φταινε για αρκετα θεματα.

Χμ σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Μόλις τσέκαρα ότι ήταν ακόμα σε φάση προετοιμασίας η παραγγελία του καλωδίου Anker που έχω κάνει, νόμιζα ότι έχει ήδη φύγει, οπότε έκανα ακύρωση καλού-κακού.
Θα δοκιμάσω της Rampow.

Πάντως δυστυχώς, τώρα μόλις που γράφω, ξεκίνησε τα ίδια και με φόρτιστη απευθείας στον τοίχο, με το τρίμετρο της Anker. Οπότε κάτι άλλο φταίει και δεν έχει να κάνει με το τροφοδοτικό, δυστυχώς...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 03/02/2021 - 16:04


#1991   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 03/02/2021 - 16:11

Χμ σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Μόλις τσέκαρα ότι ήταν ακόμα σε φάση προετοιμασίας η παραγγελία του καλωδίου Anker που έχω κάνει, νόμιζα ότι έχει ήδη φύγει, οπότε έκανα ακύρωση καλού-κακού.
Θα δοκιμάσω της Rampow.

Πάντως δυστυχώς, τώρα μόλις που γράφω, ξεκίνησε τα ίδια και με φόρτιστη απευθείας στον τοίχο, με το τρίμετρο της Anker. Οπότε κάτι άλλο φταίει και δεν έχει να κάνει με το τροφοδοτικό, δυστυχώς...


Έχεις δοκιμάσει με τροφοδοτικό apple και καλώδιο επίσης apple?
Αν δεν στο κάνει με αυτό τον τρόπο το πρόβλημα ΔΕΝ είναι στο κινητό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1992   dimifoti

dimifoti

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2021 - 16:16

Σε 12pro με της Baseus το 3μετρο και με φορτιστή της Google 5W, για τις βραδινές φορτίσεις, όχι μόνο δεν έχω θέμα αλλά λειτουργεί και άψογα το optimized charging για την ώρα ολοκλήρωσης της φόρτισης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1993   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2021 - 16:25

Έχεις δοκιμάσει με τροφοδοτικό apple και καλώδιο επίσης apple?
Αν δεν στο κάνει με αυτό τον τρόπο το πρόβλημα ΔΕΝ είναι στο κινητό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όλοι μου οι φορτιστές είναι Apple 5W, μέχρι τώρα στη μόνη περίπτωση που δε μου το έχει κάνει είναι με φορτιστή Apple και καλώδιο Apple, αλλά δεν έχω προλάβει να το τεστάρω αρκετά.

Από χτες, ξεκίνησα να δοκιμάζω να φορτίζω απευθείας στον τοίχο μόνο με τα Anker για να δω μήπως τελικά έφταιγαν τα τροφοδοτικά.

Θα ξεκινήσω πλέον να το τεστάρω μόνο με Apple καλώδιο για να δω αν θα το κάνει, ίσως πάρει κάποιες μέρες, γιατί και με το ένα από τα Anker ήταν ok για αρκετό διάστημα...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 03/02/2021 - 16:25


#1994   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 03/02/2021 - 17:25

Όλοι μου οι φορτιστές είναι Apple 5W, μέχρι τώρα στη μόνη περίπτωση που δε μου το έχει κάνει είναι με φορτιστή Apple και καλώδιο Apple, αλλά δεν έχω προλάβει να το τεστάρω αρκετά.

Από χτες, ξεκίνησα να δοκιμάζω να φορτίζω απευθείας στον τοίχο μόνο με τα Anker για να δω μήπως τελικά έφταιγαν τα τροφοδοτικά.

Θα ξεκινήσω πλέον να το τεστάρω μόνο με Apple καλώδιο για να δω αν θα το κάνει, ίσως πάρει κάποιες μέρες, γιατί και με το ένα από τα Anker ήταν ok για αρκετό διάστημα...


Δοκίμασε μόνο με apple products και αφού σιγουρευτείς μετά ένα ένα δοκιμάζεις να βρεις τι φταίει.
Στο λέω αυτό γιατί αν εμφανίζεται και με apple products η επόμενη ερώτηση είναι αν έχεις φέρει ηλεκτρολόγο να μετρήσει στο σπίτι γειώσεις κλπ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1995   meniost

meniost

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/02/2021 - 17:42

Όλοι μου οι φορτιστές είναι Apple 5W, μέχρι τώρα στη μόνη περίπτωση που δε μου το έχει κάνει είναι με φορτιστή Apple και καλώδιο Apple, αλλά δεν έχω προλάβει να το τεστάρω αρκετά.

Από χτες, ξεκίνησα να δοκιμάζω να φορτίζω απευθείας στον τοίχο μόνο με τα Anker για να δω μήπως τελικά έφταιγαν τα τροφοδοτικά.

Θα ξεκινήσω πλέον να το τεστάρω μόνο με Apple καλώδιο για να δω αν θα το κάνει, ίσως πάρει κάποιες μέρες, γιατί και με το ένα από τα Anker ήταν ok για αρκετό διάστημα...

Και εγώ έχω παρατηρήσει αντίστοιχο φαινόμενο, με φορτιστή Apple 5W και καλώδιο 1,8 Anker Powerline+ II. Ξεκινάει η φόρτιση χωρίς πρόβλημα και με το που φτάσει στο 53% σταματάει, μου το έχει κάνει καμιά 3-4 φορές. Και το καταλαβαίνω γιατί έχω μια συντόμευση που τρέχει με το που αποσυνδεθεί από το ρεύμα και με ειδοποιεί. Για να συνεχίσει η φόρτιση θα πρέπει να βγάλω το καλώδιο και να το ξαναβάλω. Θα δοκιμάσω σήμερα άλλο καλώδιο να δω εάν κάνει τα ίδια και με εκείνο.

 

Δεν παρατήρησα αντίστοιχη συμπεριφορά με το φορτιστή Anker PowerPort Atom PD 1 και καλώδιο anker usb-c to lightning.

 

iPhone 12 pro στην έκδοση 14.4, στην 14.3 δεν είχα τέτοιο θέμα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες