Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/10/2021 - 15:10

Καλησπέρα στην ομάδα!!

Κάτοχος 13 Pro 128gb Sierra Blue από τις 15/10. Θεώρησα σωστό να περάσει μια βδομάδα χρήσης και έπειτα να εκφέρω άποψη. Προερχόμενος από XS έχω να παραθέσω τα εξής:

1) Τρομερό boxy design αλλά iPh5 με το sierra blue να είναι το καλύτερο χρώμα που έχω αγοράσει σε iPhone (ίσως να παίζει στα ίσα το matte black του 7αριου). Σε οποίο φωτισμό και να το έχω γυρίσει είναι ακριβως οπως φαίνεται στο site γης apple. Το φοβόμουν λίγο καθως σε κάποια βίντεο γνωστών YouTuber φαινόταν να πηγαίνει προς το ασημί καποιες στιγμες. Κάθεται πιο άνετα στο χέρι έχοντας καλύτερο grip από το XS παρόλα αυτά αυτό που έχει μεγάλη διαφορά είναι το βάρος της συσκευής το οποίο πιστεύω με την πάροδο του χρόνου συνηθίζεται.

2) Η οθόνη είναι ξεκάθαρα πιο φωτεινή από το XS με τα 120hz να δικαιώνουν την επιλογή μου που πέρυσι δεν πήγα στο 12pro. Η διαφορά είναι τουλάχιστον στα δικά μου μάτια μέρα με νύχτα, ειδικά αν πιάσω μετά πάλι το XS. Το smoothness που προσφέρει σκρολλαροντας είναι ασύγκριτο. Το μικρότερο notch είναι ευπρόσδεκτο και μετά από λίγη ώρα ξεχνάς ότι βρίσκεται εκεί.

3) Όσο αφορά το σύστημα καμερών πίσω δε θα μπω σε ανάλυση των χιλιοειπωμένων specs. Προφανώς και η διαφορά είναι τουλάχιστον χαοτική με αυτά που είχα 3 χρόνια τώρα, οι φωτο και τα βίντεο κρύσταλλο με όλη τη σημασία της λέξης. Εξαιρετικό night mode και ο ultra wide φακός είναι κάτι που πραγματικά μου έλειπε.

4) Η μπαταρία με τη χρήση που κάνω κρατάει γύρω στη 1,5 μέρα χωρίς να παίζω παιχνίδια κλπ στο τηλέφωνο. Φορτίζοντας με το 20w nano της Anker παρατήρησα πως ζεσταίνεται αρκετά όταν βρίσκεται σε ποσοστό 35-65%, πράγμα το οποίο με ανησύχησε και με έκανε ενω εχοντας ήδη αγοράσει τον νέο 30w nano ii να φορτίσω με αυτόν πλέον το iPad Pro 11”, κάνοντας τράμπα με τον 18w της Apple που τον έχω να φορτίζω το AW7.

5) Έγινε τσεκ για κενό στην επάνω μεριά του ακουστικού αλλά με γυμνό μάτι δε βλέπω κάτι μεμπτό. Με φακό που έβαλα ιιιιιιιιισωως και να υπάρχει ένα κενό της τάξης του να χωράει μια κόλλα Α4 μέσα. Μπορεί και όχι και δε θα το ψάξω παραπάνω. Κοκκίνισμα στην οθόνη δεν παρατήρησα κάνοντας τους απαραίτητους ελέγχους με τη φωτεινότητα και τα αντίστοιχα φόντα.

Το τηλέφωνο το έχω tempered της Torras και θήκη Apple Silicone marigold. Δένει πολύ όμορφα με το χρώμα της συσκευής αν και προσθέτει περισσότερο όγκο σε σχέση με την διαφανή της Torras.

Αν αξίζει η μετάβαση για όσους είναι κάτοχοι του 11/11 pro και πίσω?? Θα πω οπωσδήποτε ναι.

Αν αξίζει η μετάβαση για όσους είναι με το 12/12 pro?? Πάλι θα πω ναι λόγω μπαταρίας, καμερών και φυσικά των 120hz της οθόνης. Ακόμη και οι κάμερες 13 pro με αυτές του 12 pro πάλι έχουν διαφορά μιας και τις δοκίμασα side by side με φίλο.

Με το καλό να παραλάβουν σύντομα όσοι περιμένουν..

Καλό υπόλοιπο Κυριακής


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2021 - 15:36

Φίλε μου εγώ δεν σύγκρινα Apple care και άλλες ασφάλειες ,δεν είσαι καλά ενημερωμένος τσέκαρε μα δεις ότι και να κλείσει η συσκευή εξακολουθεί να δείχνει το στίγμα της


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δηλαδή λες την κανεις track κ βλέπεις που είναι; Παγκόσμια πρωτοτυπία, ας κλείσουμε κ το find my iPhone τότε περιττό


Sent from my iPhone using Tapatalk

#318   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2021 - 17:30

Δηλαδή λες την κανεις track κ βλέπεις που είναι; Παγκόσμια πρωτοτυπία, ας κλείσουμε κ το find my iPhone τότε περιττό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πρώτον δεν το λέω εγώ,διάβασε τι γράφει : https://www.theverge...-find-my-how-to και ξαναγραψε μετά;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#319   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 24/10/2021 - 17:58

Απενεργοποιήστε τη πρόσβαση στο πίνακα ελέγχου (σε κλειδωμένη συσκευή) και σε συνδυασμό με esim που δε μπορεί να τη βγάλει κάποιος και με iOS 15 αυξάνετε εντυπωσιακά τη δυνατότητα εύρεσης του κινητού 😁 τουλάχιστον τις πρώτες ώρες I guess

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 24/10/2021 - 18:00


#320   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 24/10/2021 - 21:23

Καλησπέρα στην ομάδα!!

Κάτοχος 13 Pro 128gb Sierra Blue από τις 15/10. Θεώρησα σωστό να περάσει μια βδομάδα χρήσης και έπειτα να εκφέρω άποψη. Προερχόμενος από XS έχω να παραθέσω τα εξής:

1) Τρομερό boxy design αλλά iPh5 με το sierra blue να είναι το καλύτερο χρώμα που έχω αγοράσει σε iPhone (ίσως να παίζει στα ίσα το matte black του 7αριου). Σε οποίο φωτισμό και να το έχω γυρίσει είναι ακριβως οπως φαίνεται στο site γης apple. Το φοβόμουν λίγο καθως σε κάποια βίντεο γνωστών YouTuber φαινόταν να πηγαίνει προς το ασημί καποιες στιγμες. Κάθεται πιο άνετα στο χέρι έχοντας καλύτερο grip από το XS παρόλα αυτά αυτό που έχει μεγάλη διαφορά είναι το βάρος της συσκευής το οποίο πιστεύω με την πάροδο του χρόνου συνηθίζεται.

2) Η οθόνη είναι ξεκάθαρα πιο φωτεινή από το XS με τα 120hz να δικαιώνουν την επιλογή μου που πέρυσι δεν πήγα στο 12pro. Η διαφορά είναι τουλάχιστον στα δικά μου μάτια μέρα με νύχτα, ειδικά αν πιάσω μετά πάλι το XS. Το smoothness που προσφέρει σκρολλαροντας είναι ασύγκριτο. Το μικρότερο notch είναι ευπρόσδεκτο και μετά από λίγη ώρα ξεχνάς ότι βρίσκεται εκεί.

3) Όσο αφορά το σύστημα καμερών πίσω δε θα μπω σε ανάλυση των χιλιοειπωμένων specs. Προφανώς και η διαφορά είναι τουλάχιστον χαοτική με αυτά που είχα 3 χρόνια τώρα, οι φωτο και τα βίντεο κρύσταλλο με όλη τη σημασία της λέξης. Εξαιρετικό night mode και ο ultra wide φακός είναι κάτι που πραγματικά μου έλειπε.

4) Η μπαταρία με τη χρήση που κάνω κρατάει γύρω στη 1,5 μέρα χωρίς να παίζω παιχνίδια κλπ στο τηλέφωνο. Φορτίζοντας με το 20w nano της Anker παρατήρησα πως ζεσταίνεται αρκετά όταν βρίσκεται σε ποσοστό 35-65%, πράγμα το οποίο με ανησύχησε και με έκανε ενω εχοντας ήδη αγοράσει τον νέο 30w nano ii να φορτίσω με αυτόν πλέον το iPad Pro 11”, κάνοντας τράμπα με τον 18w της Apple που τον έχω να φορτίζω το AW7.

5) Έγινε τσεκ για κενό στην επάνω μεριά του ακουστικού αλλά με γυμνό μάτι δε βλέπω κάτι μεμπτό. Με φακό που έβαλα ιιιιιιιιισωως και να υπάρχει ένα κενό της τάξης του να χωράει μια κόλλα Α4 μέσα. Μπορεί και όχι και δε θα το ψάξω παραπάνω. Κοκκίνισμα στην οθόνη δεν παρατήρησα κάνοντας τους απαραίτητους ελέγχους με τη φωτεινότητα και τα αντίστοιχα φόντα.

Το τηλέφωνο το έχω tempered της Torras και θήκη Apple Silicone marigold. Δένει πολύ όμορφα με το χρώμα της συσκευής αν και προσθέτει περισσότερο όγκο σε σχέση με την διαφανή της Torras.

Αν αξίζει η μετάβαση για όσους είναι κάτοχοι του 11/11 pro και πίσω?? Θα πω οπωσδήποτε ναι.

Αν αξίζει η μετάβαση για όσους είναι με το 12/12 pro?? Πάλι θα πω ναι λόγω μπαταρίας, καμερών και φυσικά των 120hz της οθόνης. Ακόμη και οι κάμερες 13 pro με αυτές του 12 pro πάλι έχουν διαφορά μιας και τις δοκίμασα side by side με φίλο.

Με το καλό να παραλάβουν σύντομα όσοι περιμένουν..

Καλό υπόλοιπο Κυριακής


Sent from my iPad using Tapatalk Pro


Πολυ ωραια τα εθεσες!! Ημουν και γω φετος στο διλημμα να αλλαξω το 11 προ, αλλα λεω να περιμενω μια χρονια ακομα!! Μεγιες και καλοδουλευτο!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#321   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2021 - 17:29

Καλησπέρα στην ομάδα!!

Κάτοχος 13 Pro 128gb Sierra Blue από τις 15/10. Θεώρησα σωστό να περάσει μια βδομάδα χρήσης και έπειτα να εκφέρω άποψη. Προερχόμενος από XS έχω να παραθέσω τα εξής:

1) Τρομερό boxy design αλλά iPh5 με το sierra blue να είναι το καλύτερο χρώμα που έχω αγοράσει σε iPhone (ίσως να παίζει στα ίσα το matte black του 7αριου). Σε οποίο φωτισμό και να το έχω γυρίσει είναι ακριβως οπως φαίνεται στο site γης apple. Το φοβόμουν λίγο καθως σε κάποια βίντεο γνωστών YouTuber φαινόταν να πηγαίνει προς το ασημί καποιες στιγμες. Κάθεται πιο άνετα στο χέρι έχοντας καλύτερο grip από το XS παρόλα αυτά αυτό που έχει μεγάλη διαφορά είναι το βάρος της συσκευής το οποίο πιστεύω με την πάροδο του χρόνου συνηθίζεται.

2) Η οθόνη είναι ξεκάθαρα πιο φωτεινή από το XS με τα 120hz να δικαιώνουν την επιλογή μου που πέρυσι δεν πήγα στο 12pro. Η διαφορά είναι τουλάχιστον στα δικά μου μάτια μέρα με νύχτα, ειδικά αν πιάσω μετά πάλι το XS. Το smoothness που προσφέρει σκρολλαροντας είναι ασύγκριτο. Το μικρότερο notch είναι ευπρόσδεκτο και μετά από λίγη ώρα ξεχνάς ότι βρίσκεται εκεί.

3) Όσο αφορά το σύστημα καμερών πίσω δε θα μπω σε ανάλυση των χιλιοειπωμένων specs. Προφανώς και η διαφορά είναι τουλάχιστον χαοτική με αυτά που είχα 3 χρόνια τώρα, οι φωτο και τα βίντεο κρύσταλλο με όλη τη σημασία της λέξης. Εξαιρετικό night mode και ο ultra wide φακός είναι κάτι που πραγματικά μου έλειπε.

4) Η μπαταρία με τη χρήση που κάνω κρατάει γύρω στη 1,5 μέρα χωρίς να παίζω παιχνίδια κλπ στο τηλέφωνο. Φορτίζοντας με το 20w nano της Anker παρατήρησα πως ζεσταίνεται αρκετά όταν βρίσκεται σε ποσοστό 35-65%, πράγμα το οποίο με ανησύχησε και με έκανε ενω εχοντας ήδη αγοράσει τον νέο 30w nano ii να φορτίσω με αυτόν πλέον το iPad Pro 11”, κάνοντας τράμπα με τον 18w της Apple που τον έχω να φορτίζω το AW7.

5) Έγινε τσεκ για κενό στην επάνω μεριά του ακουστικού αλλά με γυμνό μάτι δε βλέπω κάτι μεμπτό. Με φακό που έβαλα ιιιιιιιιισωως και να υπάρχει ένα κενό της τάξης του να χωράει μια κόλλα Α4 μέσα. Μπορεί και όχι και δε θα το ψάξω παραπάνω. Κοκκίνισμα στην οθόνη δεν παρατήρησα κάνοντας τους απαραίτητους ελέγχους με τη φωτεινότητα και τα αντίστοιχα φόντα.

Το τηλέφωνο το έχω tempered της Torras και θήκη Apple Silicone marigold. Δένει πολύ όμορφα με το χρώμα της συσκευής αν και προσθέτει περισσότερο όγκο σε σχέση με την διαφανή της Torras.

Αν αξίζει η μετάβαση για όσους είναι κάτοχοι του 11/11 pro και πίσω?? Θα πω οπωσδήποτε ναι.

Αν αξίζει η μετάβαση για όσους είναι με το 12/12 pro?? Πάλι θα πω ναι λόγω μπαταρίας, καμερών και φυσικά των 120hz της οθόνης. Ακόμη και οι κάμερες 13 pro με αυτές του 12 pro πάλι έχουν διαφορά μιας και τις δοκίμασα side by side με φίλο.

Με το καλό να παραλάβουν σύντομα όσοι περιμένουν..

Καλό υπόλοιπο Κυριακής


Sent from my iPad using Tapatalk Pro


Πάντως σε εσωτερικό φωτισμό γκριζαρει σίγουρα, δεν το λες μπλε με τίποτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#322   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/10/2021 - 13:32

Καλημέρα κ από εμένα !

Κάτοχος πλέον από 12 pro σε 13 pro silver !!

Έχω ένα θεματάκι όμως δεν πιάνω 5G με wind ενώ στον ίδιο χώρο είχα 5G με το 12 pro.
Έκανα επαναφορά δικτύου αλλά κ πάλι τίποτα!

Να πω ότι την συσκευή την πείρα από Αμερική.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#323   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/10/2021 - 14:42

Δεν έχουν δώσει ακόμα Carrier Update για τα 13 12S.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#324   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/10/2021 - 18:40

Α δεν το ήξερα

Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#325   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 27/10/2021 - 20:52

Εμένα ήρθε σήμερα το iphone 13 pro black 128gb

Μετά από το 12 pro max, αυτό φαίνεται μικρό κι ελαφρύ.
Είναι σαφώς πιο βολικό στα χερια μου και αφού έχει ίδιες κάμερες είπα να το δοκιμάσω.

f53cfce55a2bfd20097aab535ccd04b7.jpg
43390495b39d6f2933032e36c65022be.jpg
15cc6747a60eeaf5b3fa852345ca5b37.jpg

 

 



#326   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2021 - 21:08

καλορίζικο για αρχή

από Ελλάδα το είχες παραγγείλει  ?

παρατήρησες κενό στην οθόνη με το πλαίσιο ?

Στα χρώματα στην οθόνη με χαμηλό φωτισμό κάτι ?

γενικά από αυτά που έχουν αναφέρει πιο πάνω ?



#327   thelos257

thelos257

    iPH Member

  • 278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:thelos257

Δημοσίευση 27/10/2021 - 21:12

Καλησπερα το volte πως ενεργοποιηειται ρε παιδια ; δωστε φωτα. Στο Samsung Galaxy Note 20 Ultra ηταν μονο του ενεργοποιημενο.


Τελευταία επεξεργασία από: thelos257, 27/10/2021 - 21:12


#328   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2021 - 21:14

Καλησπερα το volte πως ενεργοποιηειται ρε παιδια ; δωστε φωτα. Στο Samsung Galaxy Note 20 Ultra ηταν μονο του ενεργοποιημενο.

ψάξε ρυθμίσεις --> δεδομένα -->επιλογές -->ομιλία και δεδομένα 

θα βρεις διακόπτη



#329   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 27/10/2021 - 22:10

καλορίζικο για αρχή
από Ελλάδα το είχες παραγγείλει ?
παρατήρησες κενό στην οθόνη με το πλαίσιο ?
Στα χρώματα στην οθόνη με χαμηλό φωτισμό κάτι ?
γενικά από αυτά που έχουν αναφέρει πιο πάνω ?



απο αμαζον, δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#330   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2021 - 08:18

απο αμαζον, δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής


Sent from my iPad using Tapatalk Pro



Πολύ χαίρομαι
Έχω βάλει και εγώ παραγγελίας δεν έχω παραλάβει ακόμα , αλλά είχα ένα άγχος με αυτά που έχω διαβάσει
Με κενά στην οθόνη , αποχρώσεις σε χαμηλό φωτισμό κα . Να το χαρείς το κινητο σου .ευχαριστώ για την απαντήση

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες