Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Steve Jobs trashes flash


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:20

χχχχχχχ μεταφρασμενες μαρκετιστικα.
Οποιος εχει σπουδασει ή εστω ασχολιθει λιγο με θεματα μαρκετινγκ το καταλαβενει.

ή αλλιως
οσα δεν φτανει η αλεπου...

η μαγκια δεν ειναι να αποκοβεις τον κοσμο τωρα
για κατι που θα αντικατασταθει σε πολλα χρονια!

μαγκια ειναι να ΔΟΛΕΥΕΙ αυτο που ζηταει ο πελατης
και αν εχεις τα @@ να εχεις και συμβατοτητα σε νεες τεχνολογιες.

Σαν να λες
"τα κινητα θα εχουν flexy οθονες στο μελλον,
αλλα αφου τωρα δεν υπαρχουν flexy οθονες
σου πουλαμε κινητο ΧΩΡΙΣ ΟΘΟΝΗ!!
Τι να την κανεις; αφου θα αντικατασταθει στο μελλον;
Εμεις το κανουμε για το καλο σου!! Οδηγουμε την τεχνολογια!!"

Είμαι σίγουρος ότι οι επενδυτές και οι υπάλιλοι της Apple είναι ΠΟΛΥ ήρεμοι και σίγουροι που έχουν έναν οραματιστή σαν τον Steve Jobs και όχι σαν εσένα…

+5 συμφωνώ απόλυτα

Μπέεεεεεε!!!...

+A Δυστυχώς, έτσι ακριβώς είναι.. Όσο και να μου αρέσει το Ipad, να το πάρω και να μη μπορώ να δω το 80% του Internet; Η να το πάρω και μετά από 10 χρόνια (που ούτως η άλλως θα το παραγκωνίσουν άλλα προϊόντα) να το χρησιμοποιώ σωστά; Ήδη με το 3gs (Που κατά τ' άλλα είναι άψογο σαν τεχνολογία για μένα τουλάχιστον) χρησιμοποιώ σπάνια το web surfing γιατί οι μισές σελίδες δεν εμφανίζονται σωστά..

Ούαου… Ο ρεαλισμός και οι «γνώστες» σε αυτό το thread σπάνε κόκαλα! Σε 10 χρόνια, ε; Βουτηγμένος στην γνώση και στην τεχνολογία είσαι, ε;
Και δεν μου λες ρε συ. Πως γίνεται το 99% των σελίδων που επισκέπτομαι για να ενημερωθώ με ειδήσεις, τεχνολογία και σπορ (Ελληνικά και ξένα) να μου εμφανίζονται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ; (το μόνο που μου «λείπει» από τις επισκέψεις μου σε μερικές από αυτές τις σελίδες είναι τα flash διαφημιστικά… Τώρα αυτό, να το πάρω ως αρνητικό; Χμμμ…)

Από το web 2.0 και μετά υπάρχει ένα trend στο web να αντικατασταθεί το rich media περιεχόμενο με html/javascript. Η παγιοποίηση του XMLHTTP, η XML,JSON σε συνδυασμό με web services, η διάθεση έτοιμων framework οπως jquery, prototype, όλα έχουν ήδη οδηγήσει στο να μπορεί κανείς να πλάσει σχετικά εύκολα πολλά εξελιγμένα εφφέ - λειτουργικότητες για τα οποία πριν μερικά χρόνια το flash θα ήταν μονόδρομος.

Η αντικατάσταση του flash από native html/javascript έχει πολλά πολλά πλεονεκτήματα (flexibility σε αλλαγές, skinning, resources, security, search engine optimization) και αποτελεί το μακρινό όνειρο και κρυφό πόθο κάθε web developer. Αυτή τη στιγμή, με καλή χρήση των παραπάνω τεχνολογιών μπορεί κανείς να αντικαταστήσει πλήρως το flash περιεχόμενο στο site του με javascript/html έχοντας εξίσου εντυπωσιακά αποτελέσματα.

ΟΜΩΣ,

το flash εξακολουθεί να στηρίζεται και να χρησιμοποιείται ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στο online advertising. Το animation σε banners, web overs, expanding, push downs, take overs κτλ κτλ κτλ εξακολουθεί να είναι εξαιρετικά πολύπλοκο για να υλοποιηθεί με javascript/html. Το αν η html5 θα δώσει ώθηση σε αυτή την κατεύθυνση μένει να φανεί στην πορεία (και είναι κάτι που θα πάρει πολύ χρόνο ακόμη). Διαφωνώ κάθετα με κατι που ακούστηκε πιο πάνω πως χωρίς flash δεν μπορείς να δεις το 80% του web. Αντιθετως, χωρις flash μπορεις να δεις το 90% του web και το 20% του online advertising (οτι είναι δηλαδη αρχείο εικόνας ή απλο html/css).

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

Οντως υπάρχει μια ολοένα αυξανόμενη δυναμική για αντικατάσταση όχι μονο του flash αλλά οποιασδήποτε black box τεχνολογίας στο web με html/css/javascript. Αυτη η δυναμική ίσως γιγαντωθεί με την ελευση της html 5. Μεχρι τότε το online advertising παραμένει το τελευταίο μεγάλο και προς το παρόν απόρθητο φρούριο για το flash στο web. Μιλάω πάντα για το flash στο web και όχι για μεμονομένα flash apps ή games.

Ο Steve πάντα είχε εμμονές με τεχνολογίες που θεωρούσε ως φθίνουσες. Θυμαμαι την γκρίνια για τα mac χωρις floppy (USB only), τη γκρινια για το MMS στο iphone, έχουμε τώρα πρόσφατα για την γκρίνια για το παραγκωνισμό του firewire. Νομίζω πως κάποιος πιο παλιός από εμενα θα θυμάται και περισσότερα και καλύτερα παραδείγματα. Τώρα είναι μόνο εμμονή - οραματισμός? Κρύβεται και κανένα "παιχνίδι συμφερόντων" απο πίσω?...

Συμφωνώ πως στο ipad το flash θα μπορούσε να ειναι opt-in. Από την άλλη η apple πάντα είχε την ιδιορρυθμία να κοντράρεται σε τέτοια θέματα με τους χρήστες της και να μη τους καλομαθαίνει. Μένει να δούμε αν θα τους "βγει" ΚΑΙ αυτή ή εμμονή.

Και όμως ρε φίλε, δυστυχώς (ή ευτυχώς για τους περισσότερους) κάτι «παράξενοι» τύποι σαν τον Steve Jobs συνέβαλαν ριζικά και να ξεσκαρτάρουμε απαρχαιωμένες τεχνολογίες όπως Floppy drives, Serial/Parallel Ports, CD, κλπ. ΜΑΚΑΡΙ να υπάρξουν πολλοί άλλοι με τέτοια «παιχνίδια συμφερόντων» (και άσε να τα θεωρούμε εμείς οι τυφλοί οπαδοί της Apple οραματισμούς και γνώσεις…)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:23

το flash είναι βαρύ αλλά είναι και το κύριαρχο στο ΝΕΤ.την μείωση μπαταρίας που την είδες;;δηλαδή εγώ με το ομνια και τον όπερα 9 και τώρα με τον 10που υποστηρίζει flash γιατί δεν βλέπω διάφορα;;μήπως τα wm έχουνε πρόβλημα τόσα χρόνια που τρεχουνε flash?το ομνια είναι πολύ πιο μικρό και έχει επεξεργαστη στα 624!!!το ομνια 2που φοράει ίδιο επεξεργαστη με το iPhone γιατί δεν είναι υποχρωνισμενος καπ τρέχει στα 854;
στο android παίζει μια χαρά το flash απλώς η 10.1ειναι beta και κολλουσε.έπισης στα νέα wm7 και sympian το flash θα δουλεύει μόνο όταν εντοπίζεται περιεχόμενο.η
apple γιατί δεν το κάνει καν στο ipad?επισης τα νέα wm εχουνε επεξεργαστη 1ghz και ερχονται και διπυρινα. στα 1,2.όλα εχουνε καλύτερη μπαταρία από το iPhone.Ασε που αν τελειώσει μπορείς να πάρεις μια από το eBay στα 15e και να την αλλάξεις.τώρα πως τα wm με 4,3ιντζες οθόνη και ίδιας ισχύς επεξεργαστη με το ipad τρέχει flash και παράλληλα τρέχει μια σελίδα που βλέπεις όλη την νέα Υόρκη live και πάλι σου βγάζει μερικές ώρες αυτονομία μάλλον φοράει τεράστια μπαταρία.όσο για τον φίλο που δοκίμασε το ομνια να του πω να πει του φίλου του να αλλάξει την cache από την ra
στην my storage για να πετάει το Ίντερνετ του.η acer παρουσίασε netbook που τρέχει την νέα έκδοση
της nvidia που παίζει άνετα 1080p και το ipad βρίσκεται Κομα στην ανάλυση του πρώτου
λάπτοπ.

Σε έχεις παραμυθιάσει μια χαρά ότι το Flash δούλευε «μια χαρά» σε παλιότερες WM συσκευές, ε; Δηλαδή εγώ ΜΑΛΛΟΝ λειτουργούσα WM συσκευές από ΑΛΛΟ πλανήτη. Συνέχιζε να σε πείθεις ότι το beta state του flash έφταιγε στο Android και έχεις καταπιεί ΜΙΑ ΧΑΡΑ τον «σφηνάκι» της Adobe και τον πληρωμένων ειδησεογράφων της.


Αυτό που παρατήρησα, ήταν πως η ένδειξη μπαταρίας ήταν γραφική (με increments του 25%) και όχι αριθμητική. Στην αρχή του κλίπ βλέπουμε την ένδειξη στο μισό, και στο τέλος του κλίπ την βλέπουμε στο ένα τέταρτο. Οπότε, θεωρητικά, στα 7 αυτά λεπτά η μπαταρία έχασε το 25% της φόρτισης της. Σωστό; Λάθος. Γιατί πολύ απλά όταν ξεκινάει το κλίπ δεν ξέρουμε πόση ώρα ήταν στην γραφική ένδειξη που έδειχνε αρχικά. Μπορεί κάλλιστα να ήταν τόση πολύ ώρα σε αυτή την ένδειξη, ώστε να ήθελε απλά άλλα 7 λεπτά χρήσης για να πέσει στην επόμενη σκάλα ένδειξης...

Έεεεεεεετσι… Καλά τα πας flash fanboy. Μοντάζ έχει πέσει στο συγκεκριμένο βίντεο και όχι η μπαταρία του, μετά από μια μικρή χρήση λίγο λεπτών!...
Ρε φίλε, ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ τόσο κολλημένος ακόμα και όταν βλέπεις πραγματικά και ουδέτερα παραδείγματα με τα ίδια σου τα μάτια. Αν θέλεις να ξέρεις, οι συγκεκριμένοι τύποι που «γύρισαν» αυτό το βίντεο είναι πορεμένοι με flash και Nexus. Μάλιστα, ήταν τόσο πορεμένοι, που ούτε οι ίδιοι δεν πρόσεξαν (ή τέλος πάντων δεν ήθελαν να «προσέξουν») το πόσο «κακή διαφήμιση» ήταν το βίντεο αυτό για την μπαταρία της συσκευής σε σχέση με το flash.
Και αφού δεν μπήκες καν στον κόπο να ψάξεις πριν σχολιάσεις εδώ «φανατικά» και «κολλιμένα», ιδού και η ιστοσελίδα τους:
http://www.bytearray.org/?p=1470

Και πού είστε; Κανείς δεν λέει τίποτα ακόμη για τις χιλιάδες ιστοσελίδες με Flash που ΔΕΝ θα είναι συμβατές με την σαχλαμάρα το Flash 10.1

Σε πόσα κινητά από τα ΧΙΛΙΑΔΕΣ που έχουν κυκλοφορήσει τα τελευταία 20χρόνια εσείς έχετε δουλέψει με την υπέροχη και ανοιχτή Flash πλατφόρμα και μας τα ζαλίζετε;;;

Όπως επίσης και το γεγονός ότι τα iPhone, iPod Touch, iPad, κλπ. παίζουν ΚΑΙ σε Windows σε αντίθεση με τις "λύσεις" των Windows προϊόντων που αγνοούν την πλατφόρμα Mac της Apple ή τα Linux!

#33   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:31

Και όμως ρε φίλε, δυστυχώς (ή ευτυχώς για τους περισσότερους) κάτι «παράξενοι» τύποι σαν τον Steve Jobs συνέβαλαν ριζικά και να ξεσκαρτάρουμε απαρχαιωμένες τεχνολογίες όπως Floppy drives, Serial/Parallel Ports, CD, κλπ. ΜΑΚΑΡΙ να υπάρξουν πολλοί άλλοι με τέτοια «παιχνίδια συμφερόντων» (και άσε να τα θεωρούμε εμείς οι τυφλοί οπαδοί της Apple οραματισμούς και γνώσεις…)


To 6% μπορεί να συμβάλλει δραστικά σε καμιά αναδάσωση, τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει το υπόλοιπο 94%.

#34   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:31

Αυτό είναι που μετράει και ας λέτε Ο,ΤΙ θέλετε για το iPhone. Εδώ ούτε το Nexus δεν το σηκώνει καλά (σε άλλο thread). Και σε αυτό δεν φταίει η Apple αλλά το flash που χρειάζεται 2GHz επεξεργαστή για να λειτουργήσει "σωστά". Ενώ το HTML5 παίζει μια χαρά στο iPhone 2G.

Aπό τη μία το flash αποτελεί το 80% του web (και καλά) και "δεν νοείται να μην το υποστηρίζει μια συσκευή που καυχιέται ότι προσφέρει την καλύτερη web εμπειρία" αλλά έχετε κάτσει να σκεφτεί ότι η ίδια ακριβώς έλλειψη του flash είναι που καθιστά τo browsing την καλύτερη εμπειρία μόνο στο iPhone? Όχι ε; Να δω όταν θα μπαίνατε στο Safari και θα πεφτε η μπαταρία κατακόρυφα. Τότε θα σας φταίγανε άλλα πράγματα. Δεν είστε με τίποτα ευχαριστημένοι. Το ότι στο iPad η μείωση της μπαταρίας θα ήταν από 10 ώρες σε μόλις 1μιση δεν σας λέει ΤΙΠΟΤΑ; Να δω τι χρησιμότητα θα καταλαβαίνατε από το iPhone όταν θα σας έμενε από μπαταρία στη μία ώρα αλλά θα μπορούσατε να παίξετε τα παιχνίδια στο facebook. Τρομερό!


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!! Από τους ΠΡΩΤΟΣ moderator που συναντώ εδώ μέσα και ξέρει τι θέλει/ τι του γίνεται!!! (πάνω που άρχισα να να απογοητεύομαι με αυτό, το κατά τα άλλα καλό site)

#35   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:34

To 6% μπορεί να συμβάλλει δραστικά σε καμιά αναδάσωση, τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει το υπόλοιπο 94%.


«Να μη χρησιμοποιήσουμε χρήματα για να κάνουμε αυτό που θα κάνει η φύση δωρεάν». Αυτός είναι, σύμφωνα με τους έλληνες δασολόγους, ο κανόνας που πρέπει να ακολουθηθεί για την αποκατάσταση των καμένων εκτάσεων. Αναδάσωση συνιστάται μόνο στα δάση που είναι κάτω των 10 χρόνων (δηλαδή σε όσα είχαν καεί ξανά την τελευταία δεκαετία) και πάντα κατόπιν μελέτης.

#36   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:42

«Να μη χρησιμοποιήσουμε χρήματα για να κάνουμε αυτό που θα κάνει η φύση δωρεάν». Αυτός είναι, σύμφωνα με τους έλληνες δασολόγους, ο κανόνας που πρέπει να ακολουθηθεί για την αποκατάσταση των καμένων εκτάσεων. Αναδάσωση συνιστάται μόνο στα δάση που είναι κάτω των 10 χρόνων (δηλαδή σε όσα είχαν καεί ξανά την τελευταία δεκαετία) και πάντα κατόπιν μελέτης.


Σε τπτ δεν είναι χρήσιμο το 6% με λίγα λόγια.

#37   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:47

Είναι χρήσιμο εφόσον "ξέρει τι κάνει" ή τέλος πάντων ρωτάει πρώτα/μαθαίνει από αυτούς που ξέρουν.

#38   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:54

μπερδευτικα...μηπως να το καψω το διαολεμενο και να επικοινωνω με σηματα καπνου? η apple θελει να βγαλει λεφτα..δεν ειναι ιδρυμα..οπως και εγω δεν ειμαι μλκσ να πληρωνω τη βλάκεια και τον εγωκεντρισμο της συγκεκριμενης εταιριας...παλι καλα που ο τζομπσ δεν ηταν ο θεος γιατι ποιος ξερει τι "αχρηστο" θα αφερουσε απο τουτο τον κοσμο...και τα ποιο ομορφα πραγματα σε αυτη τη ζωη ειναι τα περιτα..και οχι τα απαραιτητα...

Τελευταία επεξεργασία από: mixail, 23/02/2010 - 14:58


#39   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/02/2010 - 14:58

Είναι χρήσιμο εφόσον "ξέρει τι κάνει" ή τέλος πάντων ρωτάει πρώτα/μαθαίνει από αυτούς που ξέρουν.

Eφόσον εσύ είσαι σε αυτούς που ξέρουν τι κάνουν για πές μου γιατί ένας macbookpro με core2duo κοστίζει 2000. Γιατί η apple απο το να χρησιμοποιεί την τελευταία τεχνολογία πλέον συμβιβάζεται με μέτριο hardware και το υπερκοστολογεί όσο καμία άλλη εταιρία. Και τέλος θέλω να μου πείς με αυτές τις τιμές των mac αν ήταν η apple το 94% πόσο διαδεδομένοι θα ήταν οι υπολογιστές σήμερα.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 23/02/2010 - 15:00


#40   christoforos258

christoforos258

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Twitter:@chrisxenofontos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/02/2010 - 15:00

Eφόσον εσύ είσαι σε αυτούς που ξέρουν τι κάνουν για πές μου γιατί ένας macbookpro με core2duo κοστίζει 2000. Γιατί η apple απο το να χρησιμοποιεί την τελευταία τεχνολογία πλέον συμβιβάζεται με μέτριο hardware. Και τέλος θέλω να μου πείς με αυτές τις τιμές των mac αν ήταν η apple το 94% πόσο διαδεδομένοι θα ήταν οι υπολογιστές σήμερα.



εχεις δουλεψει ποτε το νεο mac book pro Η' imac;

#41   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/02/2010 - 15:05

Ελάχιστα αλλά, ναι. Φυσικά δεν μου απαντάς κανένα απο τα 3 ερωτήματα που θέτω, και βάζεις μπροστά απο το mbp το "καινούργιο" που φυσικά είναι κάτι πολύ αστείο.

#42   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 15:09

μπερδευτικα...μηπως να το καψω το διαολεμενο και να επικοινωνω με σηματα καπνου? η apple θελει να βγαλει λεφτα..δεν ειναι ιδρυμα..οπως και εγω δεν ειμαι μλκσ να πληρωνω τη βλάκεια και τον εγωκεντρισμο της συγκεκριμενης εταιριας...παλι καλα που ο τζομπσ δεν ηταν ο θεος γιατι ποιος ξερει τι "αχρηστο" θα αφερουσε απο τουτο τον κοσμο...

Δεν χρειάζεται να μπερδεύεσαι ούτε για μια στιγμή: Να το κάψεις και να πάρεις Windows Mobile (πχ. HTC), Nexus One, ή Ν900, που τα παράγουν «ανοιχτές» και καλόβουλες εταιρίες όπως η Microsoft, Google και Nokia, και που ΠΑΝΩ απ’όλα δεν είναι εγωκεντρικές εταιρίες και ενδιαφέρονται για το καλό σου και όχι για τα λεφτά σου. Δεν είναι το iPhone για εσένα.

#43   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/02/2010 - 15:10

Η συζήτηση για τα Mac μπορεί να συνεχιστεί στο αντίστοιχο thread: Mac Corner

Όσοι πιστεύουν ότι το iPhone 3GS τους επειδή δεν υποστηρίζει - και ούτε πρόκειται να υποστηρίξει - flash είναι πλέον άχρηστο και οι ίδιοι πιάστηκαν κορόιδα μπορούν να βάλουν μία αγγελία πώλησης στο αντίστοιχο thread: Πώληση iPhone 3G/iPhone 3GS.

Υπάρχουν πάρα πολλοί χρήστες (άνω των 13.000) οι οποίοι επισκέπτονται το forum ημερησίως και προφανώς έχουν αντίθετη άποψη από 5-10-15 άτομα του forum. Κάντε τους λοιπόν την χάρη και πουλήστε το iPhone σας.

Είναι κρίμα να κρατάτε μία τέτοια συσκευή στα χέρια σας ενώ μπορείτε να την πουλήσετε και να αγοράσετε ένα Windows Mobile ή ένα Nexus τα οποία ΕΧΟΥΝ flash.

Για όλα υπάρχει λύση :-)
Behind the Scenes...

#44   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 15:12

τουλαχιστον εγω δεν βελαζω :)

και οσο για την παροτρυνση για πωληση του κινητου περιμενα καλυτερη απαντηση :) αλλωστε το forum σας λεει iphone for open minds...δεν ηξερα οτι πρεπει να δηλωσω τυφλη υποταγη η να περασω καποιου ειδους μύηση για να μπορω να κινουμε και να συνομιλω με τους αλλους στο φορουμ και να ανταλασσω αποψεις..αν ειναι κλειστο club πειτε το να το ξερουμε. φιλικα :) και δευτερον το forum ειναι σαφες πως απευθυνεται κατα κυριο λογο σε οσους κανουν jailbreak..ποιος ο λογος να κανεις ομως jailbreak σε ενα κατα τα αλλα...τελειο κινητο? απλα αναρωτιεμαι

Τελευταία επεξεργασία από: mixail, 23/02/2010 - 15:17


#45   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 15:15

τουλαχιστον εγω δεν βελαζω :)

Δεν χρειάζεται κανείς βελάζει για είναι πρόβατο! Μπορεί κάλλιστα να είναι πρόβατο και να "χειρίζεται" και τον ανθρώπινο λόγο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες