Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

APTicket: Το τέλος του Jailbreak (?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
80 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2010 - 18:43

Και τα ΟΤΑ μπορούν να είναι υποχρεωτικά. Αλλά το πιο "καινοτόμο" στοιχείο με τα ΟΤΑ είναι ότι πρέπει να βασιστείς στην εταιρεία κινητής. Και καλά να είσαι στην Αμερική. Εδώ στην Ελλάδα φαντάζεσαι πότε με το καλό θα αξιωνόταν η κάθε Vodafone/Cosmote (με τις καρτοκινητές τί γίνεται αλήθεια; manually?) να σου δώσει το OTA update στην τέλεια κάλυψη που υπάρχει πανελλαδικά. Και όχι μόνο αυτό, αλλά έστω ότι το κάνει η εταιρεία αυτό, το κάθε update δεν έρχεται σε όλους ταυτόχρονα αλλά πρέπει να περιμένεις τη σειρά σου. Και καλά σε συσκευές όπως το Droid (που πλέον πουλιέται στα $50) όπου είναι σχετικά λίγοι. Στο iPhone με τους χιλιάδες χρήστες φαντάζεσαι να είσαι ο τελευταίος; ;p

Πάει στα κομάτια να είσαι ο τελευτάιος, φαντάζεσαι να είναι "υποχρεωτικό", 250ΜΒ και να μην έχεις dataplan!!! Μιλάμε για κλάμα. Πόσο πάει το MB σήμερα?

Πάντως με τα ΟΤΑ δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει, αλλά βλέπω πως για τα android μπορείς να τα κατεβάσεις και να τα κάνεις apply manually, άρα δεν νομίζω να είσαι υποχρεωμένος να το κατεβάσεις over the air.

EDIT: Mα εννοείται πως το update μας καιει το jb, αλλά δεν δέχομαι ότι το jailbreak μας καίει για τα cracked apps, τουλάχιστον εμένα προσωπικά όπως δεν δέχομαι πως το τελευταίο update έγινε για να γράφω Ιαπωνικά χωρίς bugs.

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 26/02/2010 - 18:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 18:51

EDIT: Mα εννοείται πως το update μας καιει το jb, αλλά δεν δέχομαι ότι το jailbreak μας καίει για τα cracked apps, τουλάχιστον εμένα προσωπικά όπως δεν δέχομαι πως το τελευταίο update έγινε για να γράφω Ιαπωνικά χωρίς bugs.


Αυτό μας μάρανε!!! Κάποτε ίσως να μην έχουμε επιλογή όμως στο να κάνουμε update ή όχι! Θα το κάνει η συσκευή μας για μας!

#78   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 18:57

Αυτό μας μάρανε!!! Κάποτε ίσως να μην έχουμε επιλογή όμως στο να κάνουμε update ή όχι! Θα το κάνει η συσκευή μας για μας!

Απλα θα σου βγάζει ένα μήνυμα "Your OS has been updated please restart your Device" :P

#79   mamito

mamito

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/03/2010 - 18:16

δεν ξέρω αν ισχύει αυτό αλλα κάπου είχα διάβαση ότι κάποιοι άρχισαν να πειράζουν τον 3.1.3 firmware έτσι ώστε να γίνετε jailbreak :/ αυτό δεν το λέω επίσημα απλά κάπου το πήρε το μάτι μου... πλέον έχω την εντύπωση ότι πρώτα θα σπάζουν το firmware και θα μας το δίνουν για να το βάλουμε... δεν ξέρω... μην με κράξετε τώρα :P

#80   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 06/03/2010 - 19:15

ότι και να είδε το μάτι σου, σε διαβεβαιώνω ότι τίποτα τέτοιο δεν ισχύει. jailbreak για την 3.1.3 δεν θα κυκλοφορήσει ποτέ για τον απλούστατο λόγο, επειδή ο μόνος λόγος κυκλοφορίας αυτού του minor update είναι για να ψαρέξει exploits από τους hackers που έχουν αναλάβει το ξεκλείδωμα της συσκευής με σκοπό να τα διορθώσουν στα επόμενα major updates.

#81   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2010 - 17:06

Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα, ας το ξαναπώ διαφορετικά, μήπως τελικά όλα είναι μια ιδέα ως προς το ότι τίποτα δεν μπορεί να υπερισχύσει του iphone? Το γιατι το Iphone έκανε εκατομμύρια πώλησης είναι άλλο κεφαλαίο, άλλα μην ξεχνάς πως η πρώτη εντύπωση είναι και η σημαντικότερη και ο steve κατάφερε να δώσει μια πολύ καλή εντύπωση δεν είπα βεβαία πως όλη η επιτυχία του iPhone οφείλετε στον steve, αλλά μην τα θεοποιούμε όλα ;)


EDIT: Μην ξεχνάτε ότι ο καθένας έχει κάποιες απαιτήσεις από την συσκευή του και του αρέσει να σκαλίζει την συσκευή του μέχρι ένα σημείο δεν σημαίνει ότι επειδή ο αλφα-χ-ψ δεν κάνει jb είναι άσχετος απλά δεν ενδιαφέρετε για τα πέντε-δέκα παραπάνω πράγματα που μπορεί να έχει από το jb όταν αναφερόμαστε σε jb σαφώς και γίνετε σε προσωπικό επίπεδο βάσει του τι θέλει η περιμένει να πάρει κάποιος από το Χ gadget του


Σωστός!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες