Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αν δεν υπήρχε το jailbreak θα αγοράζατε το iPhone?Και αν ναι γιατί


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Αν δεν υπήρχε το jailbreak θα αγοράζατε το iPhone?Και αν ναι γιατί

Αν δεν υπήρχε το jailbreak θα αγοράζατε το iPhone?Και αν ναι γιατί

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:37

εγώ παντός δεν θα το αγόραζα,αν και παρόλο που υπάρχει το jailbreak σκέφτομαι να το πουλήσω

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 25/02/2010 - 15:45


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:50

Μεγάλο θέμα!

Όταν το πήρα δεν ήξερα καν για το jailbreak! Ένας φίλος και αυτό το φόρουμ με βοήθησαν πολύ στο να το σπάσω την πρώτη φορά! Και είδα το φώς μου! Όλοι σχεδόν οι περιωρισμοί εξανεμήστηκαν!!!

Μπορεί να μην ήξερα τότε, αλλά σήμερα δεν θα μπορούσα να ζήσω χωρίς jailbreak! Το δοκίμασα! Επι εποχής 3,0 προσπάθησα να το κρατήσω πάνω απο 10 μέρες εργοστασιακό! Στις 8 το έκανα πάλι jailbreak!

Δεν σκέφτομαι να το πουλήσω αλλά αν μια μέρα σταματήσει το jailbreak σίγουρα θα το αφήσω σε κάποιο συρτάρι και θα πάρω κάτι άλλο! Φυσικά θα το κρατήσω jailbroaken! :)

#3   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:51

Εγώ τινο προς το οχι ίσως λόγο του ότι η συσκευή μου δεν είναι από Ελλάδα όποτε μου είναι πρακτικά άχρηστη χωρίς jb άλλα και για άλλους λογούς που έχω προαναφέρει

#4   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:52

ναί είναι ένα μεγάλο θέμα και απο περιέργια και μόνο θέλω να μάθω απο τους χρήστες αν θα το αγόραζαν,γιατί ακούω συνέχεια apple και apple την έχουν κάνει άγαλμα την apple.

#5   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:54

Πορσελάνινο άγαλμα που από μέσα είναι κούφιο ;)

#6   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:56

ναί είναι ένα μεγάλο θέμα και απο περιέργια και μόνο θέλω να μάθω απο τους χρήστες αν θα το αγόραζαν,γιατί ακούω συνέχεια apple και apple την έχουν κάνει άγαλμα την apple.


Πιστεύω πως εδώ στην Ελλάδα οι περισσότεροι θα πουν πως δεν θα το αγόραζαν! Αν αυτό το Poll ήταν παγκόσμιο τότε θα άλλαζε το θέμα! Εξάλλου το ποσοστό του jailbreak είναι ακόμα μικρό παγκοσμίος αλλά στην Ελλάδα πρέπει να είναι μεγάλο!

#7   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:56

σωστός.με λίγα λόγια το iPhone δεν είναι τπτ απο ένα κλασσικό τηλέφωνο το οποίο χωρίς το jailbreak δν θα είταν τπτ.ΤΟΤΕ γιατί λέμε apple και apple και το καλυτερο thl στον κόσμο?

#8   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:58

Πιστεύω πως εδώ στην Ελλάδα οι περισσότεροι θα πουν πως δεν θα το αγόραζαν! Αν αυτό το Poll ήταν παγκόσμιο τότε θα άλλαζε το θέμα! Εξάλλου το ποσοστό του jailbreak είναι ακόμα μικρό παγκοσμίος αλλά στην Ελλάδα πρέπει να είναι μεγάλο!

δεν διαφωνό αλλα το poll έγινε για τους χρήστες του forum.σε παγκόσμιο επίπεδο οι περισσότεροι θα λέγανε ναι γιατί αγοράζουν το iPhone για αυτά που έχει πάνω του και όχι για το jailbreak.

#9   manos112

manos112

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:58

Θα το σκεφτομουν αρκετα... Διοτι δεν το κανει καλυτερο τηλεφωνο ΜΟΝΟ το JB θα ειχε και παλι την αξια του...

#10   caza

caza

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:59

Ουτε για πλακα χωρις jb.Τι να το κανω ενα κομπιουτερακι-τηλεφωνο με οθονη αφης
που για να το κανεις πραγματικο smartphone πρεπει να δωσεις ενα καρο λεφτα ακομα
για να αγορασεις απαραιτητα apps...

#11   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:00

όταν συγκρίνεις δύο κινητά δεν τα συγκρίνεις για τις κρυφές δυνατοτητές τους αλλα έτσι πως είναι απο την μάνα του.
κάτι το οποιο το iphone δεν συγκρίνετε στην οθόνη του και μόνο.δεν νομίζω να έχει τπτ άλλο

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 25/02/2010 - 16:01


#12   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:04

εγω παντως θα το αγοραζα και ας μην μπορω να το σπασω. ειναι το καλυτερο τηλεφωνο που εχει κυκλοφορησει ποτε γιατι ειναι το μοναδικο που ειναι τοσο φιλικο και αμεσο στο χρηστη λογω της αφης που εχει και της μεγαλης του ταχητας πληθος εφαρμογων που μπορουν να κανουν τα παντα και πληθος προγραμματιστων απο πισω να τις αναβαθμιζουν και να βγαζουν νεες. συμφωνω οτι σπασμενο γινεται 3 φορες καλυτερο.. κανεις 3 φορες τα παντα. αλλα και μη σπασμενο κανεις τα παντα και ειναι το καλυτερο.. ::)

τελειως προσωπικη αποψη..

Τελευταία επεξεργασία από: JP335i, 25/02/2010 - 16:05


#13   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:06

δεν διαφωνό αλλα το poll έγινε για τους χρήστες του forum.σε παγκόσμιο επίπεδο οι περισσότεροι θα λέγανε ναι γιατί αγοράζουν το iPhone για αυτά που έχει πάνω του και όχι για το jailbreak.


Κοίτα!!! Οι περισσότεροι το πήραν γιατί τους το έδινε το συμβόλαιο τους! Άλλοι έχουν μια πολύ καλή επιδότηση! Άλλη το πήραν γιατί είναι μούρη! Κάποιοι το πήραν γιατί είναι Apple και δεν εχουν παράπωνο απο το Mac τους! Τέλος οι πιο ψαγμένοι το πήραν γιατί με ένα jailbreak είναι πλήρως παραμετροποιήσημο!

Συμφωνώ να πάρεις κάτι αλλά να ξέρεις γιατί το παίρνεις! Να σου κάνει αυτό που θες όχι γιατί είναι in ας πούμε! Αμα θες ενα αυτοκίνητο να πηγένεις στην δουλειά σου το πρωί δεν πάρεις ferrari! Αν θες να τρέχεις σε πίστα θα πάρεις!

#14   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:10

εγω παντως θα το αγοραζα και ας μην μπορω να το σπασω. ειναι το καλυτερο τηλεφωνο που εχει κυκλοφορησει ποτε γιατι ειναι το μοναδικο που ειναι τοσο φιλικο και αμεσο στο χρηστη λογω της αφης που εχει και της μεγαλης του ταχητας πληθος εφαρμογων που μπορουν να κανουν τα παντα και πληθος προγραμματιστων απο πισω να τις αναβαθμιζουν και να βγαζουν νεες. συμφωνω οτι σπασμενο γινεται 3 φορες καλυτερο.. κανεις 3 φορες τα παντα. αλλα και μη σπασμενο κανεις τα παντα και ειναι το καλυτερο.. ::)

τελειως προσωπικη αποψη..

Κάνεις τα πάντα?κάνεις τα πάντα αν δεν μπορείς να βάλεις έναν ήχο?και είσαι αναγκασμένος να αγοράσεις?δεν έχει bluetooth?δεν έχει ραδιόφωνο?κλπα κλπα....αν δείς το avatar που έχω θα καταλάβεις :) Νάνε καλά η έκδοση 3.0 που ενσωματόσανε ένα καταραμένo mms και αυτό δουλέυει όποτε θέλει.

#15   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:11

Κοίτα!!! Οι περισσότεροι το πήραν γιατί τους το έδινε το συμβόλαιο τους! Άλλοι έχουν μια πολύ καλή επιδότηση! Άλλη το πήραν γιατί είναι μούρη! Κάποιοι το πήραν γιατί είναι Apple και δεν εχουν παράπωνο απο το Mac τους! Τέλος οι πιο ψαγμένοι το πήραν γιατί με ένα jailbreak είναι πλήρως παραμετροποιήσημο!

Συμφωνώ να πάρεις κάτι αλλά να ξέρεις γιατί το παίρνεις! Να σου κάνει αυτό που θες όχι γιατί είναι in ας πούμε! Αμα θες ενα αυτοκίνητο να πηγένεις στην δουλειά σου το πρωί δεν πάρεις ferrari! Αν θες να τρέχεις σε πίστα θα πάρεις!

μα οι περισσότεροι πιστεύω το αγοράσανε γιατί ακούσανε iphone.με την επιδότηση γιατί δεν πήραν κάτι άλλο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες