Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αν δεν υπήρχε το jailbreak θα αγοράζατε το iPhone?Και αν ναι γιατί


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Αν δεν υπήρχε το jailbreak θα αγοράζατε το iPhone?Και αν ναι γιατί

Αν δεν υπήρχε το jailbreak θα αγοράζατε το iPhone?Και αν ναι γιατί

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   glypti

glypti

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:16

αν δεν ηταν το jb θα το αγοραζα μονο αν ειχε 350€ καινουργιο, για μενα τοσο αξιζει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:18

Κάνεις τα πάντα?κάνεις τα πάντα αν δεν μπορείς να βάλεις έναν ήχο?και είσαι αναγκασμένος να αγοράσεις?δεν έχει bluetooth?δεν έχει ραδιόφωνο?κλπα κλπα....αν δείς το avatar που έχω θα καταλάβεις :) Νάνε καλά η έκδοση 3.0 που ενσωματόσανε ένα καταραμένo mms και αυτό δουλέυει όποτε θέλει.


αν προσεξες κατω λεω προσωπικη αποψη. για την δουλεια που το θελω με βοηθαει πολυ.. και κατι ακομα: καθε συσκευη κυκλοφορει και απευθυνεται σε συγκεκριμενους χρηστες με συγκεκριμενες απαιτησεις.. για σενα μπορει το κινητο αυτο να μην σου λεει απολυτως τιποτα αν δεν ειναι σπασμενο..σεβαστο απολυτα..εμενα με εξυπηρετει αψογα σε οτι θελω...

#18   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:19

Μα αυτό λέμε! Οι περισσότεροι το πήραν γιατί κάπου άκουσαν πως ο ανιψιος του ξαδέρφου απο το σόι της μάνας τους το έχει και είναι φοβερό!!! Αντε να είδαν και μια διαφήμηση και αποφάσισαν να το πάρουν!

Οταν είδαν πως δεν έχει αναφορες παράδωσης, δεν έχει διαγραφή μεμονομένης κλήσης, δεν έχει ήχους κλήσης που να τους επιλέγουν αυτοί και γενικότερα όσα δεν έχει, ψάχτικαν να βρούν πως ξεπερνάμε τους περιορισμούς! Εκεί κάποιοι αρχισαν τα τηλεφωνα στον ανιψιο του ξαδέρφου απο το σόι της μάνας να τον ρωτήσουν αν και πως το έκανε!

Με λίγα λόγια πιστεύω αν ρώταγαν κάποιον που το έχει πρίν το πάρουν δεν θα το έπερναν! Για αυτό και απάντησα στο poll οτι δεν θα το αγόραζα!

#19   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:21

αν προσεξες κατω λεω προσωπικη αποψη. για την δουλεια που το θελω με βοηθαει πολυ.. και κατι ακομα: καθε συσκευη κυκλοφορει και απευθυνεται σε συγκεκριμενους χρηστες με συγκεκριμενες απαιτησεις.. για σενα μπορει το κινητο αυτο να μην σου λεει απολυτως τιποτα αν δεν ειναι σπασμενο..σεβαστο απολυτα..εμενα με εξυπηρετει αψογα σε οτι θελω...

το ξέρω φίλε μου που λές την αποψή σου.και εγώ την αποψή μου λέω.καλά αυτό εννοείτε.θα στο θέσω αλλιός το ερώτημα αν έβγαινε η Microsoft και σου έλεγε θα βγάλω το ίδιο κινητό αλλα με win7 και με bluetooth ραδιο κλπα θα το αγόραζες?

#20   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:22

αν δεν ηταν το jb θα το αγοραζα μονο αν ειχε 350€ καινουργιο, για μενα τοσο αξιζει

350?και πολλά έβαλες.

#21   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:25

οχι με τιποτα
δεν υπαρχει λογος να εχω ενα κινητο 670$ που δεν εχει καμια δυνατοτητα

#22   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:25

Μα αυτό λέμε! Οι περισσότεροι το πήραν γιατί κάπου άκουσαν πως ο ανιψιος του ξαδέρφου απο το σόι της μάνας τους το έχει και είναι φοβερό!!! Αντε να είδαν και μια διαφήμηση και αποφάσισαν να το πάρουν!

Οταν είδαν πως δεν έχει αναφορες παράδωσης, δεν έχει διαγραφή μεμονομένης κλήσης, δεν έχει ήχους κλήσης που να τους επιλέγουν αυτοί και γενικότερα όσα δεν έχει, ψάχτικαν να βρούν πως ξεπερνάμε τους περιορισμούς! Εκεί κάποιοι αρχισαν τα τηλεφωνα στον ανιψιο του ξαδέρφου απο το σόι της μάνας να τον ρωτήσουν αν και πως το έκανε!

Με λίγα λόγια πιστεύω αν ρώταγαν κάποιον που το έχει πρίν το πάρουν δεν θα το έπερναν! Για αυτό και απάντησα στο poll οτι δεν θα το αγόραζα!


αυτοι για τους οποιους αναφερεσαι ειναι οι ασχετοι και ανημερωτοι.. δεν μπορει να μην ξερεις τι μειονεκτηματα εχει το τηλεφωνο που πας να αγορασεις..!!

#23   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:36

Κι όμως φίλε μου! Ξέρεις πόσοι τέτοιοι κρατάνε ένα iPhone στα χέρια τους? Δεν μιλάω προσωπικά για σένα! Ο φίλος Polux θέτει ένα συγκεκριμένο ερώτημα! Μάλιστα συμφωνώ μαζί του στο επόμενο ποστ που κάνει και αυτός είναι ό λόγος που απαντάω έτσι! Ξέρω και νομίζω πως όλοι οσοι παρακολουθούμε το φορουμ καθημερινά ξέρουμε κόσμο που κρατάει το iPhone στα χέρια του γιατί απλά είναι Apple!

Ε λοιπόν όχι! Δεν το κρατάω γιατί απλά είναι Apple! Δεν ήξερα για τους περιορισμούς που είχε όταν το πήρα και εγώ μπορώ να καταταγώ στους ανημέρωτους που πολύ σωστά είπες! Ομως όταν είδα τι δεν έχει η μεγάλη Apple του έκανα Jailbreak και το έφερα εκεί που το θέλω! Αν δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα τότε θα το είχα πουλήσει και θα επαιρνα κάτι της Nokia πχ!

Δεν υπάρχει λόγος να το δώσω όσο κάνει αυτά που θέλω! Μάλλον εσύ θέλεις να κάνει λιγότερα απο ότι εγώ! Το έψαξες, κάνεις την δουλειά σου! Εγώ αυτό που λέω είναι οτι καλό είναι να μπούμε όλοι σε αυτό το τριπάκι που μπήκες εσύ! Να το ψαχνουμε πριν το πάρουμε! Δυστυχώς όμως δεν ισχύει πάντα αυτό! Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα!

#24   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:38

θα το αγόραζα..και τα αγόρασα. τώρα όσον αφορά αναφορές παράδοσης...σβήσιμο μεμονωμένων κλήσεων...bluetooth...radio..ζούσα μια χαρά και χωρίς αυτά, δεν με προβληματίζουν, ούτε μου δίνουν λόγο να μην το θεωρώ ως το καλύτερο κινητό που έπιασα στα χέρια μου...και χωρίς jb...δεν το χρειάζομαι.

#25   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:40

Κι όμως φίλε μου! Ξέρεις πόσοι τέτοιοι κρατάνε ένα iPhone στα χέρια τους? Δεν μιλάω προσωπικά για σένα! Ο φίλος Polux θέτει ένα συγκεκριμένο ερώτημα! Μάλιστα συμφωνώ μαζί του στο επόμενο ποστ που κάνει και αυτός είναι ό λόγος που απαντάω έτσι! Ξέρω και νομίζω πως όλοι οσοι παρακολουθούμε το φορουμ καθημερινά ξέρουμε κόσμο που κρατάει το iPhone στα χέρια του γιατί απλά είναι Apple!

Ε λοιπόν όχι! Δεν το κρατάω γιατί απλά είναι Apple! Δεν ήξερα για τους περιορισμούς που είχε όταν το πήρα και εγώ μπορώ να καταταγώ στους ανημέρωτους που πολύ σωστά είπες! Ομως όταν είδα τι δεν έχει η μεγάλη Apple του έκανα Jailbreak και το έφερα εκεί που το θέλω! Αν δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα τότε θα το είχα πουλήσει και θα επαιρνα κάτι της Nokia πχ!

Δεν υπάρχει λόγος να το δώσω όσο κάνει αυτά που θέλω! Μάλλον εσύ θέλεις να κάνει λιγότερα απο ότι εγώ! Το έψαξες, κάνεις την δουλειά σου! Εγώ αυτό που λέω είναι οτι καλό είναι να μπούμε όλοι σε αυτό το τριπάκι που μπήκες εσύ! Να το ψαχνουμε πριν το πάρουμε! Δυστυχώς όμως δεν ισχύει πάντα αυτό! Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα!

εμένα αν δεν μου το έκαναν δώρο θα έμενα στο νόκια 5800 express music.απο τι στιγμή που μου το έκανα δώρο είπα να ασχοληθώ μαζί του.αλλα το μετάνιωσα

#26   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:42

γιατι το μετανιωσες?θα επαιρνες καποιο αλλο αντι για iphone αν ηθελες να διαθεσεις πανω απο 500 euro για συσκευη?φιλικα ρωταω :)
οσο για την ερωτηση..εγω θα το επαιρνα γιατι ειμαι και λιγο pozer.. :lol:

#27   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:45

όπως έχω αναφέρει σε άλλο ποστ βαρέθηκα απλά να περιμενω ένα update για να μου δώσει κάτι το οποίο έχει ένα κλασσικό κινητό η να περιμένω το jailbreak για να περασω τα βασικά.και θα αγόραζα το Ν900

#28   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:54

δεν μπορω να απαντησω με σιγουρια...μια μου καλυπτει αυτα που θελω μια οχι...παντως περιμενω το HTC HD2 απο μερα σε μερα και βλεπουμε.
αν βεβαια ομως η apple με ενα update μου λυσει αυτα που θελω τοτε ναι θα αγορασω και το επομενο.
αυτα που θελω:αναφορα,160 χαρακτηρες,διαχειριση κλησεων,θεματα.

#29   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:57

Κι όμως φίλε μου! Ξέρεις πόσοι τέτοιοι κρατάνε ένα iPhone στα χέρια τους? Δεν μιλάω προσωπικά για σένα! Ο φίλος Polux θέτει ένα συγκεκριμένο ερώτημα! Μάλιστα συμφωνώ μαζί του στο επόμενο ποστ που κάνει και αυτός είναι ό λόγος που απαντάω έτσι! Ξέρω και νομίζω πως όλοι οσοι παρακολουθούμε το φορουμ καθημερινά ξέρουμε κόσμο που κρατάει το iPhone στα χέρια του γιατί απλά είναι Apple!

Ε λοιπόν όχι! Δεν το κρατάω γιατί απλά είναι Apple! Δεν ήξερα για τους περιορισμούς που είχε όταν το πήρα και εγώ μπορώ να καταταγώ στους ανημέρωτους που πολύ σωστά είπες! Ομως όταν είδα τι δεν έχει η μεγάλη Apple του έκανα Jailbreak και το έφερα εκεί που το θέλω! Αν δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα τότε θα το είχα πουλήσει και θα επαιρνα κάτι της Nokia πχ!

Δεν υπάρχει λόγος να το δώσω όσο κάνει αυτά που θέλω! Μάλλον εσύ θέλεις να κάνει λιγότερα απο ότι εγώ! Το έψαξες, κάνεις την δουλειά σου! Εγώ αυτό που λέω είναι οτι καλό είναι να μπούμε όλοι σε αυτό το τριπάκι που μπήκες εσύ! Να το ψαχνουμε πριν το πάρουμε! Δυστυχώς όμως δεν ισχύει πάντα αυτό! Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα!


και γω εχω πολλους φιλους-φιλες(εδω ειναι ολη πλακα!! χωρις παρεξηγηση στις κοπελιες του foroum για τις οποιες βγαζω το καπελο... που εχουν την ορεξη και την διαθεση να ψαξουν και να ασχοληθουν..) που δεν ξερουν καν τι ειναι το app store και πως περνεις τηλεφωνο!!τραβηγμενα αλλα δεν κανω πλακα! :rolleyes:

#30   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/02/2010 - 17:01

στην άρχη όταν το αγόρασα δεν ήξερα πως υπάρχει jb... αλλά το πήρα... δε λέω είναι ακριβό κινητό αλλά μπορώ να ζήσω κ με αυτά που έχει απο την μαμά apple

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες