Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Samsung Galaxy Tab revealed


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 11/11/2010 - 13:43

Να πω επίσης πως κατά την άποψή μου το iPad δεν μπορεί να συγκριθεί με το Galaxy Tab!
Το είχαν βάλει στο ΠΛΑΙΣΙΟ ΣΤΟ MALL και πήγα να ρίξω μια ματιά!!!!Η ποιότητα κατασκευής είναι μετριότατη (πολύ πλαστικό ρε παιδί μου)! Η οθόνη αν και έχει καλή ανάλυση δεν είναι σαν του iPad!Επίσης είναι μικρή για να δεις ταινία αλλά αυτό είναι υποκειμενικό! Ο επεξεργαστής μπορεί να έχει τη διπλάσια RAM από το iPad αλλά είναι πολύ πιο αργό στις περισσότερες διαδικασίες ! Αν το Android Market έχει λίγες ωραίες εφαρμογές για Smartphones, σκεφτείτε τι γίνετε με το Tab! Το Appstore προσθέτει δεκάδες καλές εφαρμογές και παιχνίδια για iPad σε καθημερινή βάση! Όσον αφορά το λογισμικό, δεν νομίζω ότι χωράει σύγκριση!Που να βγεί και το ios 4.2. αύριο!ΑΑΑΑΑΑ!Και κάτι πολύ σημαντικό! Η μπαταρία του iPad είναι στην κυριολεξία απέθανη και όσοι το έχουν ξέρουν!!!!Η κοπέλα μου είπε ότι το Tab το φορτίζουν τουλάχιστον 2 φορές μέσα στην μέρα....lol....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 11/11/2010 - 13:46

ασχετο αλλα ηθελα να το γραψω πολυ καιρο.η φωτογραφια που εχει σαν wallpaper to galaxy s και προβαλλεται σε ολα τα διαφημιστικα σποτακια και φυλλαδια,ειναι απο το ιστορικο κεντρο της Κερκυρας!!!!! :)

Σωστός !!!!
Μου το έχουν Ξαναπεί!
Επίσης πρέπει να παραδεχτούμε πως ο Φουρλής, που έχει την αντιπροσωπεία της Samsung στην Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος, κάνει καταπληκτική δουλειά στην προώθηση του προϊόντος!!!(Πολλές διαφημίσεις, Φυλλάδια, Εκθεσιακά Μοντέλα σε μαγαζιά)!!!!

#18   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 11/11/2010 - 13:47

δεν θα ηθελες ομως να μπορεις να τρεχεις το 100% ?

Φίλε είμαι απολύτως καλυμένος!!! 8) 8) 8)
Που να βγει και το ios4.2.!

Τελευταία επεξεργασία από: angelo_lagoudakis, 11/11/2010 - 13:48


#19   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 13:52

Ρε παιδιά η apple είναι κορόιδο που δεν έχει βάλει flash ?

Αφού το έχει πει καθαρά το αφεντικό, δημιουργεί συνέχεια προβλήματα και κρασαρίσματα καθώς και μείωση της ανταπόκρισης. Το σκεπτικό της εταιρείας είναι να δίνει απροβλημάτιστες συσκευές. Καλύτερα σου λέει να κάνω 5 πράγματα άριστα παρά 10 με προβλήματα. Οπου νάναι θα εφαρμοστεί και το ΗTML 5 και θα τελειώνει αυτή η υπόθεση. Πάντως δεν είναι και τόσο τραγικό το θέμα και τέλος πάντων όσοι φτιάχνουν sites θα πρέπει να σκέφτονται και τα εκατομμύρια ios που υπάρχουν και αλλιώς δεν θα τους βλέπουν.

#20   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 11/11/2010 - 13:54

ναι τι θα ελεγες εσυ! διαλεξες επιλεκτικα καποια reviews που δεν στεκουν κιολας και τα αναρτισες... ημαρτον πια... κολλημενοι με την μπαλα...


Καλώς η κακώς είναι η αλήθεια. Τα reviews προέρχονται από σοβαρά άτομα/websites. Ακόμα και το Gizmodo - που τα έχει τσουγκρίσει με την Apple - δεν έχει και την καλύτερη άποψη για το Samsung Galaxy Tab. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει σοβαρός αντίπαλος για το iPad. Όχι στην τιμή και στα χαρακτηριστικά του...

Το "τα reviews δεν στέκουν" από που το συμπεραίνεις αλήθεια;

Υ.Γ σε όλα αυτά τα ωραία να προσθέσουμε ότι συγκρίνουμε ένα ΝΕΟ προιόν (Galaxy Tab) με ένα που βρίσκεται στους τελευταίους μήνες της ζωής του (iPad). Αυτό και μόνο λέει πάρα πολλά σε ένα χώρο της τεχνολογίας όπου οι εξελίξεις τρέχουν με ιλλιγγιώδη ταχύτητα και κάθε τι άνω του 6μήνου θεωρείται "παλιό" και παρωχημένο.
Behind the Scenes...

#21   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 13:58

Το Samsung Tablet Galaxy Tab κυκλοφορεί στην Ελλάδα στα 689€.

Ποιος ο λόγος κάποιος να μην πάρει iPad? Αναρωτιέμαι...


Χεχε ο μόνος λόγος θα ήταν ότι δε πουλιέται το iPad στην Ελλάδα :P :P

#22   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:49

Χεχε ο μόνος λόγος θα ήταν ότι δε πουλιέται το iPad στην Ελλάδα :P :P


Και πολλά άλλα που φαίνονται στο πάνελ..

#23   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:49

Καλώς η κακώς είναι η αλήθεια. Τα reviews προέρχονται από σοβαρά άτομα/websites. Ακόμα και το Gizmodo - που τα έχει τσουγκρίσει με την Apple - δεν έχει και την καλύτερη άποψη για το Samsung Galaxy Tab. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει σοβαρός αντίπαλος για το iPad. Όχι στην τιμή και στα χαρακτηριστικά του...

Το "τα reviews δεν στέκουν" από που το συμπεραίνεις αλήθεια;

Υ.Γ σε όλα αυτά τα ωραία να προσθέσουμε ότι συγκρίνουμε ένα ΝΕΟ προιόν (Galaxy Tab) με ένα που βρίσκεται στους τελευταίους μήνες της ζωής του (iPad). Αυτό και μόνο λέει πάρα πολλά σε ένα χώρο της τεχνολογίας όπου οι εξελίξεις τρέχουν με ιλλιγγιώδη ταχύτητα και κάθε τι άνω του 6μήνου θεωρείται "παλιό" και παρωχημένο.


Δεν στεκουν πολυ απαλα γιατι το εχω το samsung οπως και ειχα και το Ipad! και για μενα το samsung με καλυπτει πιο πολυ για τις αναγκες μου τα flash και ολα τα siteς τα τρεχει κανονικα! ουτε λαγκαρει ουτε τιποτα! εinai εξισου δυνατο! και πολυ μα πολυ ποιο φορητο και ελαφρυ! drag n drop οτι αρχειο θες!!! και HD! 2 καμερες!!! microSD! κανονικη SIM και σαν τηλ μπορει να δουλεψει! μην τα μηδενιζουμε ολα πια! και ξαφνικα ολα γιναν πλαστικουρες! δεν δουλευω στην Samsung αλλα ας βγαλουμε τα γιαλια και μην εισαστε τοσο ερωτευμενοι με τον Jobs!

#24   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:51

Τα πρώτα reviews γαι το Samsung Galaxy Tab [via]

Wired:

In use, the Galaxy Tab performs well, but is not exemplary. It feels snappy enough, but longish load times can sometimes be tiresome, and webpages invariably loaded more slowly than the iPad — sometimes taking twice as long. We also ran into a few issues with apps hanging and the Wi-Fi connection suddenly vanishing without explanation. Reboots solved both issues.

Walt Mossberg:

I found the Web browser to be a bit jerky in zooming into text and scrolling through long pages. I tested several Adobe Flash videos and websites written in Flash. Sometimes they played and sometimes they didn’t. In all cases, they slowed the browser down. On one site written in Flash, I got a warning saying I might want to “abort” lest the computer become “unresponsive.” In another case, the Tab crashed. So I conclude that while the Tab does play Flash, it needs work on that score.

Στην τιμή του iPad, πέρνεις ένα πλαστικό tablet με την μισή οθόνη αλλά έχεις την ελευθερία να τρέχεις flash το οποίο κολλάει και καθυστερεί τον ήδη αργό browser... Πραγματική ευκαιρία :-)


Θα έλεγα πως είσαι προκατειλημμένος θετικά με το iPad ή σαν ιδιοκτήτης του προστατεύεις την αγορά σου..
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το Tab..

#25   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:53

Τα πρώτα reviews γαι το Samsung Galaxy Tab [via]

Wired:

In use, the Galaxy Tab performs well, but is not exemplary. It feels snappy enough, but longish load times can sometimes be tiresome, and webpages invariably loaded more slowly than the iPad — sometimes taking twice as long. We also ran into a few issues with apps hanging and the Wi-Fi connection suddenly vanishing without explanation. Reboots solved both issues.

Walt Mossberg:

I found the Web browser to be a bit jerky in zooming into text and scrolling through long pages. I tested several Adobe Flash videos and websites written in Flash. Sometimes they played and sometimes they didn’t. In all cases, they slowed the browser down. On one site written in Flash, I got a warning saying I might want to “abort” lest the computer become “unresponsive.” In another case, the Tab crashed. So I conclude that while the Tab does play Flash, it needs work on that score.

Στην τιμή του iPad, πέρνεις ένα πλαστικό tablet με την μισή οθόνη αλλά έχεις την ελευθερία να τρέχεις flash το οποίο κολλάει και καθυστερεί τον ήδη αργό browser... Πραγματική ευκαιρία :-)



Αυτό είναι το λεγόμενο κελεπούρι !!! :lol:


Έλεος ρε παιδιά.. βγήκε τόσο καιρό μετά το ipad..έπρεπε να είναι η μέρα με τη νύχτα μιας και είναι στα ίδια λεφτα..

είναι φαύλος κύκλος.. μετά θα βγει το ipad2 και θα το συγκρίνουμε με ότι υπάρχει τώρα...

Τελευταία επεξεργασία από: ilpap, 11/11/2010 - 14:56


#26   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:58

Καλα εσυ απο την φωτογραφια σου και μονο φενεται....

#27   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:59

Δεν το έχω στην κατοχή το Galaxy Tab αλλά το δοκίμασα για κάποιες ώρες και δεν με εντυπωσίασε. Το μόνο θετικό που βρήκα ήταν το ότι κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα, ενώ το iPad όχι. Οι κάμερες είναι κάτω του μετρίου και η αίσθηση που αφήνει δεν είναι ενός tablet αλλά ενός μεγάλου κινητού.

Το lag στο scrolling υπάρχει και σαφώς το iPad ήταν γργηγορότερο στο browsing. Το ίδιο ισχύει για το pincing-zooming πολύ χειρότερο από ότι στο iPad.

Το αλουμίνιο και η αίσθηση που αφήνει το iPad δεν μπορεί να συγκριθεί σε καμία περίπτωση με το Galaxy.

Και όπως έγραψα και 2-3 ποστς νωρίτερα:

Υ.Γ σε όλα αυτά τα ωραία να προσθέσουμε ότι συγκρίνουμε ένα ΝΕΟ προιόν (Galaxy Tab) με ένα που βρίσκεται στους τελευταίους μήνες της ζωής του (iPad). Αυτό και μόνο λέει πάρα πολλά σε ένα χώρο της τεχνολογίας όπου οι εξελίξεις τρέχουν με ιλλιγγιώδη ταχύτητα και κάθε τι άνω του 6μήνου θεωρείται "παλιό" και παρωχημένο.


[Εκφέρω πάντα προσωπικές απόψεις...]
Behind the Scenes...

#28   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 11/11/2010 - 14:59

Καλα εσυ απο την φωτογραφια σου και μονο φενεται....


Σουπάτορα μόνο σε εμάς αρέσει το Tab μου φαίνεται..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 11/11/2010 - 14:59


#29   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:04

Παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας, το iPad δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.
Είναι στην κυριολεξία ένα iPod Touch με ορμόνες.
Tο αγόρασα, απλά λόγω της συζήτησης που έγινε γύρω από αυτό, αλλά η Apple μας απογοήτευσε και έτσι μετά από λίγο καιρό το πούλησα.
Στον τομέα hardware μόνο ελλειπές μπορεί να χαρακτηριστεί, γιαυτό και δεν τίθεται μέτρο σύγκρισης με το Galaxy Tab.
Σίγουρα εντυπωσιάζει τον καταναλωτή τον πρώτο καιρό, ωστόσο αργά ή γρήγορα οι περισσότεροι συνειδητοποιούν ότι δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό και σε αυτό συμβάλλουν το αρκέτα μεγάλο μέγεθος του αλλά και η απουσία κάποιου file explorer(ευτυχώς υπάρχει και το iFile στο Cydia).
Εν κατακλείδι, εμένα προσωπικά δεν με εξυπηρέτησε κάπου το iPad, οπότε θα αργήσω να ξαναγοράσω tablet(είτε αυτό είναι iPad 2 είτε Galaxy Tab 2 κτλ) αφού το κινητό μου τηλέφωνο μπορεί να κάνει περισσότερα και είναι πολυ πιο βολικό!!!

#30   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:10

Παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας, το iPad δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.
Είναι στην κυριολεξία ένα iPod Touch με ορμόνες.
Tο αγόρασα, απλά λόγω της συζήτησης που έγινε γύρω από αυτό, αλλά η Apple μας απογοήτευσε και έτσι μετά από λίγο καιρό το πούλησα.
Στον τομέα hardware μόνο ελλειπές μπορεί να χαρακτηριστεί, γιαυτό και δεν τίθεται μέτρο σύγκρισης με το Galaxy Tab.
Σίγουρα εντυπωσιάζει τον καταναλωτή τον πρώτο καιρό, ωστόσο αργά ή γρήγορα οι περισσότεροι συνειδητοποιούν ότι δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό και σε αυτό συμβάλλουν το αρκέτα μεγάλο μέγεθος του αλλά και η απουσία κάποιου file explorer(ευτυχώς υπάρχει και το iFile στο Cydia).
Εν κατακλείδι, εμένα προσωπικά δεν με εξυπηρέτησε κάπου το iPad, οπότε θα αργήσω να ξαναγοράσω tablet(είτε αυτό είναι iPad 2 είτε Galaxy Tab 2 κτλ) αφού το κινητό μου τηλέφωνο μπορεί να κάνει περισσότερα και είναι πολυ πιο βολικό!!!


Πολυ σωστος ο φιλος!!!! το θεμα ειναι σε τι χρησιμευει στον καθενα και γιατι το θελει! οι περισσοτεροι απο εδω (οπως και εγω) πηραμε το ipad απλως επειδη βγηκε! μετα απο 1 μηνα το πουλησα γιατι δεν με βολευε σε αυτο που θελω εγω απο ενα ταb! δεν λεω οτι το galaxy ειναι το καλυτερο του κοσμου!!! προσθεου αλλα μην τα μηδενιζουμε ολα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες