Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Samsung Galaxy Tab revealed


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:16

Καλα εσυ απο την φωτογραφια σου και μονο φενεται....



Περίεργος είμαι... διάβασες τι έγραψα ή κόλλησες με την φωτογραφία;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:19

Με την φωτογραφια...

#33   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:20

Το samsung σαν χαρακτηριστικά καλύπτει περισσότερο. Εχει τηλέφωνο, camera, flash, sd. Το ipad όπως έχει υποθεί είναι ενα μεγάλο iphone. Τι περισσότερο κάνει απο το iphone εκτός απο τη μεγάλη οθόνη? Σαν σχεδιασμός είναι κορυφαίο *όπως και όλα τα apple!

#34   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:21

Με την φωτογραφια...



Χαίρομαι


:)

#35   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:35

Είχα και εγώ μια σύντομη εμπειρία με το Galaxy tab , και έβγαλα τα εξής συμπεράσματα :
1. Ποιότητα κατασκευής αρκετά καλή , αλλά όχι στο επίπεδο του iPad
2. Η οθόνη αρκετά καθαρή αλλά τα χρώματα μου φαίνονται πολύ έντονα. Μου φαίνεται μικρή σε μέγεθος για ανάγνωση PDF με εικόνες (κόμικς και άτλαντες πχ)
3. Ενώ είναι γρήγορο δεν έχει την σπιρτάδα του iPad. Υπάρχει και άρθρο που αναλύει για πιο λόγο φαίνονται πιο ομαλές οι εναλλαγές στο iPad
4.Οκ το browsing με flash sucks!!! Δεν υπάρχει για μένα λόγω ύπαρξης πλέον αυτή η παρωχημένη τεχνολογία
5. Οι κάμερες είναι απλά λειτουργικές τίποτα το ιδιαίτερο
6.δεν υπάρχουν εφαρμογές που θα το αναδείξουν και δεν αναμένεται τίποτα συγκλονιστικό
7. Δεν έχει το WOW Factor του iPad!!!

#36   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:42

καθεστε και τσακωνεστε ο ενας με τον αλλον γιατι ετσι σας αρεσει, πολυ ωραια. Εγω εχω αλλη αποψη, το iPad σαφως ειναι καλυτερο απο το Galaxy Tab και ναι το iPad δεν υποστηριζει flash αλλα οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω , σε λιγο καιρο ολα τα sites θα υποστηριζουν HTML 5. Εγω δεν εχω ουτε το ενα ουτε το αλλο, αλλα εχω γνωστο και τα δοκιμασα για 1 μερα και τα 2. 2 συμπερασματα εβγαλα απο αυτα:

1) Ειναι μεγαλα και τα 2 . Οσο νανε φοβασαι να τα κουβαλας μαζι σου μην σου πεσει κτλπ. Δεν λεω μπορεις να παρεις και μια θηκη η μια τσαντα, αλλα απτην στιγμη που θα παρω τσαντα ποιο το νοημα να παρω το iPad η το Galaxy Tab ενω μπορω να παρω το λαπτοπ που κανει την 10πλασια δουλεια?

2) Οτι εκανα με το iPad και με το Tab τα κανω με το iPhone 4 . Δεν χρειαζομαι ουτε καν τσαντα για να το κουβαλησω, το βαζω στην τσεπη μου και εφυγα.



P.S PEACE

#37   Tsakis

Tsakis

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:46

Τεκαρετε αυτο:

http://www.iphonehel...828#entry313828

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι ανικανότητα κ ασχετοσηνη του υπαλλήλου της vodafone η σχέδιο promo του galaxy αλλά αν είναι το δευτερο είναι ελεεινοι!!!!

#38   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 11/11/2010 - 15:54

Δεν στεκουν πολυ απαλα γιατι το εχω το samsung οπως και ειχα και το Ipad! και για μενα το samsung με καλυπτει πιο πολυ για τις αναγκες μου τα flash και ολα τα siteς τα τρεχει κανονικα! ουτε λαγκαρει ουτε τιποτα! εinai εξισου δυνατο! και πολυ μα πολυ ποιο φορητο και ελαφρυ! drag n drop οτι αρχειο θες!!! και HD! 2 καμερες!!! microSD! κανονικη SIM και σαν τηλ μπορει να δουλεψει! μην τα μηδενιζουμε ολα πια! και ξαφνικα ολα γιναν πλαστικουρες! δεν δουλευω στην Samsung αλλα ας βγαλουμε τα γιαλια και μην εισαστε τοσο ερωτευμενοι με τον Jobs!

Το drag'n'drop δουλεύει στο samsung και δε δούλεψε στο ipad? SSH, tunnel, iFunBox...
Όσον αφορά την ποιότητα, δεν έχει καμία επαφή με το ipad, μην το σκέφτεσαι καν. Να λαγκάρει το ipad πάλι που το είδες?
Μήπως εσύ είσαι πολύ κατά της Apple και όχι εμείς πολύ υπέρ της?
Άσε που αυτός ο κουβάς είναι 7" και κάνει 700 ευρώ, ενώ με 500 παίρνεις ipad και είσαι αρχηγός. Και μη μου πεις για 3G κλπ κλπ γιατί για μένα είναι άχρηστο.

Τελευταία επεξεργασία από: KostasSTi, 11/11/2010 - 15:55


#39   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2010 - 16:10

Φιλε αλλου για αλλου εισαι νομιζω γραφω πουθενα εγω οτι λαγκαρει το ipad??? τι ειναι αυτα τα SSH, Tunnel κτλ δεν τα καταλαβαινω!το 3G για σενα ειναι αχρηστο! οπως τα λες... οπως δεν μιλησα για ποιοτητα! κουβας το 7 ενω το 9,7! τι ειναι φουρνος μικροκυματων!!

#40   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/11/2010 - 16:11

Δεν χρειάζεται jailbreak για drag n drop μεταφορές. Μέσω iTunes και file sharing πλέον γίνονται τα πάντα.

Ας μην ξεχνάμε ότι τα πάντα είναι θέμα γούστου και αναγκών

Follow me on twitter


#41   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 16:13

Χαίρομαι


:)



Δεν μπορείς να πεις όμως. Πετυχημένο το σχόλιο.. :rolleyes:

#42   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 16:15

Παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας, το iPad δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.
Είναι στην κυριολεξία ένα iPod Touch με ορμόνες.
Tο αγόρασα, απλά λόγω της συζήτησης που έγινε γύρω από αυτό, αλλά η Apple μας απογοήτευσε και έτσι μετά από λίγο καιρό το πούλησα.
Στον τομέα hardware μόνο ελλειπές μπορεί να χαρακτηριστεί, γιαυτό και δεν τίθεται μέτρο σύγκρισης με το Galaxy Tab.
Σίγουρα εντυπωσιάζει τον καταναλωτή τον πρώτο καιρό, ωστόσο αργά ή γρήγορα οι περισσότεροι συνειδητοποιούν ότι δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό και σε αυτό συμβάλλουν το αρκέτα μεγάλο μέγεθος του αλλά και η απουσία κάποιου file explorer(ευτυχώς υπάρχει και το iFile στο Cydia).
Εν κατακλείδι, εμένα προσωπικά δεν με εξυπηρέτησε κάπου το iPad, οπότε θα αργήσω να ξαναγοράσω tablet(είτε αυτό είναι iPad 2 είτε Galaxy Tab 2 κτλ) αφού το κινητό μου τηλέφωνο μπορεί να κάνει περισσότερα και είναι πολυ πιο βολικό!!!


Αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς, δεν έχουμε παρά να συμφωνήσουμε με τα παραπάνω.
+1

#43   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 16:16

Τα πρώτα reviews γαι το Samsung Galaxy Tab [via]

Wired:

In use, the Galaxy Tab performs well, but is not exemplary. It feels snappy enough, but longish load times can sometimes be tiresome, and webpages invariably loaded more slowly than the iPad — sometimes taking twice as long. We also ran into a few issues with apps hanging and the Wi-Fi connection suddenly vanishing without explanation. Reboots solved both issues.

Walt Mossberg:

I found the Web browser to be a bit jerky in zooming into text and scrolling through long pages. I tested several Adobe Flash videos and websites written in Flash. Sometimes they played and sometimes they didn’t. In all cases, they slowed the browser down. On one site written in Flash, I got a warning saying I might want to “abort” lest the computer become “unresponsive.” In another case, the Tab crashed. So I conclude that while the Tab does play Flash, it needs work on that score.

Στην τιμή του iPad, πέρνεις ένα πλαστικό tablet με την μισή οθόνη αλλά έχεις την ελευθερία να τρέχεις flash το οποίο κολλάει και καθυστερεί τον ήδη αργό browser... Πραγματική ευκαιρία :-)


Όχι ότι θα σου άρεσε.... :lol:

#44   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2010 - 16:17

Δεν το έχω στην κατοχή το Galaxy Tab αλλά το δοκίμασα για κάποιες ώρες και δεν με εντυπωσίασε. Το μόνο θετικό που βρήκα ήταν το ότι κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα, ενώ το iPad όχι. Οι κάμερες είναι κάτω του μετρίου και η αίσθηση που αφήνει δεν είναι ενός tablet αλλά ενός μεγάλου κινητού.

Το lag στο scrolling υπάρχει και σαφώς το iPad ήταν γργηγορότερο στο browsing. Το ίδιο ισχύει για το pincing-zooming πολύ χειρότερο από ότι στο iPad.

Το αλουμίνιο και η αίσθηση που αφήνει το iPad δεν μπορεί να συγκριθεί σε καμία περίπτωση με το Galaxy.

Και όπως έγραψα και 2-3 ποστς νωρίτερα:



[Εκφέρω πάντα προσωπικές απόψεις...]

Δηλαδη το οτι δεχεται sd δεν ειναι ενα πλεονεκτημα εναντι του ipad; οπως και το οτι μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν τηλεφωνο; οπως και το οτι εχει βαρος 380 γραμ , σχεδον το μισο δηλαδη του ipad; Δεν καταλαβαινω γιατι καθε νεα συσκευη android που βγαινει πρεπει να την βγαζεται αχρηστη. Δεν εχω χρησιμοποιησει καμια απο τις 2 συσκευες βεβαια και δεν μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη. Δεν νομιζω βεβαια οτι προσφερουν και τιποτα ειδικα οταν πωλουνται σε αυτεςωτις τιμες

#45   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 11/11/2010 - 16:19

Δεν μπορείς να πεις όμως. Πετυχημένο το σχόλιο.. :rolleyes:



Μα γιαυτό χαίρομαι.

Ο καθένας βλέπει ότι θέλει, αυτό δεν αλλάζει.

:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες