Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

WWDC 2010 [Keynote]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
520 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 14:48

Να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα, γιατί όταν αρχησα τις ερωτήσεις η κοπέλα με την οποία μιλούσα μου είπε "Ειναι κάτι καινούργιο και δεν γνωρίζω πολλά, θα πρέπει να ρωτήσετε στο κατάστημα της Cosmote".
Στην WIND πάντως (τους πήρα και αυτούς) δεν έχουν καν ιδέα τι θα πει MicroSim! Ο υπάλληλος μου λέει "Τι είναι αυτό; Υπαρχει κάτι τέτοιο; Πρωτη φορά το ακούω. Μήπως κάνετε κάποιο λάθος;" :D


Sent from my iPhone using Tapatalk


Χαχαχα! Πλήρως ενημερωμένοι με την τεχνολογία δηλαδή! Αλλά πρόσεξες ότι δεν είναι διατεθιμένος να παραδεκτεί ότι μπορεί ο ίδιος να κάνει λάθος ή να παραδεκτεί απλά ότι δεν γνωρίζει για το συγκεκριμένο θέμα, και σου λέει "Μήπως κάνετε κάποιο λάθος;"!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 12/06/2010 - 15:01

@sotoskawasaki: Ίσως έχεις δίκιο αλλά και πάλι το ποσό αυτό νομίζω ότι δεν είναι υπέρογκο! Ρε παιδιά άσπρο ή μαύρο; Δεν ξέρω τι χρώμα να το πάρω..! (Εδώ δεν το έχουν φέρει καλά καλά και εγώ κολλάω στο χρώμα!) :P

#378   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/06/2010 - 15:20

Ρε παιδιά άσπρο ή μαύρο; Δεν ξέρω τι χρώμα να το πάρω..! (Εδώ δεν το έχουν φέρει καλά καλά και εγώ κολλάω στο χρώμα!) :P


Πάρε άσπρο, για να μείνουν πιο πολλά μαύρα να έχουμε να πάρουμε κανένα μαύρο :P, γιατι απ´οτι διαβάζω στο Internet όλοι στα μαύρα θα πέσουν με τα μούτρα. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

#379   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 12/06/2010 - 15:26

Πάρε άσπρο, για να μείνουν πιο πολλά μαύρα να έχουμε να πάρουμε κανένα μαύρο :P, γιατι απ´οτι διαβάζω στο Internet όλοι στα μαύρα θα πέσουν με τα μούτρα. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk


Οκ μόλις με έπεισες να πάρω να μαύρο! Να σε καλά :P Να ρωτήσω αν το πάρω από Αμερική σε τι θα διαφέρει από το Ελληνικό;

#380   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/06/2010 - 15:34

αν το πάρω από Αμερική σε τι θα διαφέρει από το Ελληνικό;


Δεν νομίζω να διαφέρει σε κάτι εκτός του ότι θα είναι locked συσκευή και θα πρέπει να την κανεις unlock.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#381   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 12/06/2010 - 15:36

Ρωτάω επειδή έχω την δυνατότητα να το πάρω από εκεί αλλά δεν ξέρω αν με συμφέρει τι λέτε;

#382   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/06/2010 - 15:48

Προσωπική μου γνώμη είναι να το πάρεις καλλίτερα από εδώ και να μη μπλεξεις με unlock και ιστορίες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#383   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/06/2010 - 16:38

Μετά το keynote της Δευτέρας και την παρουσίαση της νέας εφαρμογής iMovie για το iPhone μείναμε με αρκετές απορίες, μερικές από τις οποίες καλύπτει το TidBITS.

Σύμφωνα, λοιπόν, με αξιόπιστες πηγές μαθαίνουμε τα παρακάτω:



-Το iMovie for iPhone θα είναι διαθέσιμο μόνο για το iPhone 4 και όχι για το iPhone 3GS. Φαίνεται ότι η επεξεργασία βίντεο απαιτεί την επεξεργαστική ισχύ του A4.
-Tα projects που σώζονται στο iPhone δεν θα μπορούν προς το παρόν να μεταφερθούν στο iMovie για Mac για περαιτέρω επεξεργασία. Είναι δυνατόν, βέβαια, η μεταφορά τους στον υπολογιστή μέσω του iTunes.
-Τα βίντεο κλιπς μπορούν να τραβηχτούν απευθείας από το iMovie for iPhone ή μέσω του Camera Roll (από την ενσωματωμένη κάμερα του iPhone 4). Θα μπορούμε λογικά να επεξεργαστούμε και clips τα οποία μας έχουν στείλει μέσω e-mail και έχουμε αποθηκεύσει στο Camera Roll.
-To iMovie for iPhone είναι προγραμματισμένο να κυκλοφορήσει στις 24 Ιουνίου μαζί με την έναρξη των πωλήσεων του iPhone 4.
-Στο μέλλον είναι πολύ πιθανόν να δούμε το iMovie for iPad, αλλά η έκδοση για το iPhone δεν θα τρέχει στο iPad εξαιτίας της μεγαλύτερης σε ανάλυση οθόνη που απαιτεί η εφαρμογή.

Follow me on twitter


#384   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2010 - 16:42

uff! υπομονη..........αν και χαζομαρα μονο στο 4.

#385   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/06/2010 - 17:02

uff! υπομονη..........αν και χαζομαρα μονο στο 4.

Αν οντως ομως δεν τα αντεχει το 3gs οκ αλλα αν το εκαναν για να εχει νεα χαρακτιριστικα (βλεπε πυξιδα στο 3gs) τοτε συμφονω

#386   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 17:21

Μπορεις να εχεις δυο καρτες με τον ιδιο αριθμο.Το εψαξα και γινεται παιδια.Θα πας στο καταστημα και θα πεις οτι θες τον αριθμο σου και σε MicroSim αλλα και σε κανονικη.Θα πρεπει ομως να δουλευει μονο η μια καθε φορα.

αυτο το ρωτησες στην vodafon η cosmote;

#387   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 12/06/2010 - 19:48

Πάντως παιδιά πιστεύω ότι δεν είναι και τόσο απαραίτητο το iMovie! Αν κάποιος θέλει να κάνει επεξεργασία βίντεο την κάνει στο PC!

#388   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/06/2010 - 20:59

αυτο το ρωτησες στην vodafon η cosmote;

Και στις δυο.

#389   panospc

panospc

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2010 - 21:03

-Το iMovie for iPhone θα είναι διαθέσιμο μόνο για το iPhone 4 και όχι για το iPhone 3GS. Φαίνεται ότι η επεξεργασία βίντεο απαιτεί την επεξεργαστική ισχύ του A4.

Αυτό λίγο άκυρο μου φαίνεται γιατί το iPhone 4 θα πρέπει να κάνει επεξεργασία σε 720p ανάλυση ενώ το 3GS θα κάνει επεξεργασία VGA ανάλυση. Πιστεύω με κάποιο hack θα παίξει και σε 3GS

#390   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/06/2010 - 21:14

αυτο το ρωτησες στην vodafon η cosmote;


Παιδιά δεν γίνεται στην Cosmote να έχεις ταυτόχρονα δυο κάρτες (τους ρώτησα πάλι), είχε δίκιο ο Θανασης,

Λογικά δεν θα μπορείς γιατί αυτή που εχεις τώρα την ακυρώνουν.


Και μου είπαν πως τα MicroSim που κυκλοφορούν τώρα στην Ελλαδα (από τις 8 Ιουνίου) είναι μόνο για το iPad. Οσο για αυτές που θα μπαίνουν στο iPhone4 δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα (εδώ τουλάχιστον) και θα έχουν ενημέρωση κοντά στον αύγουστο (δηλαδή λίγο πριν την επίσημη κυκλοφορία του iPhone 4 εδώ).
Του λέω "Και αν θέλω μετά να βάλω την sim στο "κανονικό" τηλέφωνο τι πρέπει να κάνω;" - μου απάντησε πως θα πρέπει και πάλι να πάω στο κατάστημα Cosmote να ακυρωσω την MicroSim και να βγάλω κανονική Sim.
(αυτά μου είπαν πριν μια ώρα περίπου)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 12/06/2010 - 21:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες