Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

WWDC 2010 [Keynote]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
520 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/06/2010 - 21:25

Αster εχω ηδη δυο καρτες με τον ιδιο αριθμο και ο λογος ειναι το iPhone επειδη δεν θελω να το παιρνω στην παραλια.Κλεινω το iPhone και ανοιγω το αλλο κινητο και ειμαι κομπλε.Αυτο που σου λεω γινεται.Την δευτερα το πρωι θα σου εχω αναλυτικα την διαδικασια που πρεπει να ακολουθησεις.Στην Cosmote ειμαι συνδρομητης.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/06/2010 - 21:27

Πάρη εγώ σου λέω τι μου είπανε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#393   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 22:38

Γενικά στην Ευρώπη, γίνεται και καλογίνεται να έχεις 2 κάρτες sim. Απλά δεν γίνεται να είναι ενεργοποιημένες και οι δύο ταυτόχρονα. Στην Κύπρο συγκεκριμένα λέγεται δίδυμη κάρτα ή δίδυμη sim (δουλεύει ο αδελφός μου στην CYTA και αυτά που σας λέω είναι εξακριβωμένα).

@Aster: Μάλλον ο υπάλληλος θα αγνοούσε την συγκεκριμένη λειτουργία. Βέβαια υπάρχει κ άλλος λόγος που οι παρόχοι προτιμούν να μην το κάνουν είναι επειδή αν αρχίσουν να δίνουν δίδυμες κάρτες και οι μισοί ξεχνούν και έχουν και τις 2 ενεργοποιημένες θα προκαλούν προβλήματα στο δίκτυο. Άσε που δεν θα μπορούν να κάνουν κλήσεις απο καμμία κάρτα και θα παίρνουν τηλέφωνο στην γραμμή εξυπηρέτησης και θα λένε: "Γιατί δεν μπορώ να κάνω κλήση;

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 12/06/2010 - 22:47


#394   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 13/06/2010 - 00:14

εχω ηδη δυο καρτες με τον ιδιο αριθμο και ο λογος ειναι το iPhone επειδη δεν θελω να το παιρνω στην παραλια.Κλεινω το iPhone και ανοιγω το αλλο κινητο και ειμαι κομπλε.


Καλά έτσι και γαμώ τις πατέντες δεν το ήξερα ότι γίνεται και αυτό 2 sim παραλία το κινητό στην άμμο χωμένο και δεν σε νοιάζει τίποταααα

#395   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 13/06/2010 - 01:01

Καλά έτσι και γαμώ τις πατέντες δεν το ήξερα ότι γίνεται και αυτό 2 sim παραλία το κινητό στην άμμο χωμένο και δεν σε νοιάζει τίποταααα

Το εχω κανει αυτο απο περυσι το καλοκαιρι οπου και πηρα για πρωτη φορα το iPhone 3G φιλε μου και ειναι μια πολυ καλη λυση.Το προτεινω σε ολους που δεν θελουν να παιρνουν το iPhone στην παραλια...

#396   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/06/2010 - 05:57

Γνωρίζω το συγκεκριμένο άρθρο απο την wikipedia, αλλά αυτό δεν έχει καμμία σχέση με το θέμα μας. Οι επεξεργαστές όπως ξέρεις μπορούν να υποχρονιστούν για εξοικονόμιση μπαταρίας. Τεχνική που χρησιμοποίησε και προηγουμένος η Apple στα iPhone. Επίσεις τί σχέση έχει αν ο Α4 δεν περιέχει την RAM πάνω του. Κάπου στο iPhone υπάρχει η RAM τί σχέση έχει πού είναι; Όπως επίσεις και η RAM μπορεί να αυξηθεί και απο 2x128 να γίνει 2x256 ή και 2x1024. Επίσεις τόνισα ότι δεν γνωρίζω αυτά τα χαρακτηριστικά και ότι απλά αποτελούν την άποψή μου. Επίσεις το γεγονός ότι στην παρουσίαση του ipad ο Jobs τόνισε το 1GHz ενώ για το iPhone δεν είπε για συχνότητα λειτουργίας με κάνει να πιστεύω ότι θα είναι υποχρονισμένος.

Φίλε sotoskawasaki,

Αν παρατήρησες, σου είχα απαντήσει ακριβώς κάτω από την δικιά σου απαντηση, (και άποψη!) περί επεξεργαστή 800 GΗz! (και 512 Ram)


Οπότε επέτρεψε μου, (άσχετα αν το ήξερες ήδη, αυτό το άρθρο από την wikipedia!!) να τονίσω ότι είναι 1GΗz! και όχι 800!!


ps: Τα κόκκινα γράμματα, ήτανε για να επισημάνω την αρχιτεκτονική του καινούργιου επεξεργαστή! και για αυτό έδωσα και το λινκ, για όσους ενδιαφέρονταν να μάθουνε και περαιτέρω!

Όσο για τα 512 Ram του τηλεφώνου, θα με βρεις σύμφωνο μαζί σου! Μένει και η επιβεβαίωση της Apple, η από αντίστοιχα site!

Φιλικα

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 13/06/2010 - 06:02

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#397   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2010 - 06:34

Φίλε sotoskawasaki,

Αν παρατήρησες, σου είχα απαντήσει ακριβώς κάτω από την δικιά σου απαντηση, (και άποψη!) περί επεξεργαστή 800 GΗz! (και 512 Ram)


Οπότε επέτρεψε μου, (άσχετα αν το ήξερες ήδη, αυτό το άρθρο από την wikipedia!!) να τονίσω ότι είναι 1GΗz! και όχι 800!!


ps: Τα κόκκινα γράμματα, ήτανε για να επισημάνω την αρχιτεκτονική του καινούργιου επεξεργαστή! και για αυτό έδωσα και το λινκ, για όσους ενδιαφέρονταν να μάθουνε και περαιτέρω!

Όσο για τα 512 Ram του τηλεφώνου, θα με βρεις σύμφωνο μαζί σου! Μένει και η επιβεβαίωση της Apple, η από αντίστοιχα site!

Φιλικα


Καταρχάς δεν αναφέρθηκα ποτέ σε 800 GHz παρά σε 800 MHz. Όσο για την μνήμη RAM, τουλάχιστον συμφωνούμε και σε κάτι. :D
Θα μπορούσες να μου πείς για πιο λόγο είσαι τόσο σίγουρος ότι πρόκειται για 1 GHz και όχι 800 ΜHz; Ήδη παράθεσα τους λόγους που με κάνουν να πιστεύω ότι θα είναι υποχρονισμένος στα 800 MHz. Κοίτα θα προτιμούσα χωρίς συζήτηση να είναι στο 1GHz, απλά υπάρχουν αυτοί οι λόγοι που με κάνουν να πιστεύω αλλιώς. Θα δείξει όμως.

Επίσεις άλλο το GHz και άλλο το MHz (1000 MHz = 1 GHz). Βλέπω ότι τα συγχίζεις!
106 Hz = MHz, megahertz
109 Hz = GHz, gigahertz

Φιλικα

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 13/06/2010 - 06:36


#398   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/06/2010 - 10:37

Γενικά στην Ευρώπη, γίνεται και καλογίνεται να έχεις 2 κάρτες sim. Απλά δεν γίνεται να είναι ενεργοποιημένες και οι δύο ταυτόχρονα.

@Aster: Μάλλον ο υπάλληλος θα αγνοούσε την συγκεκριμένη λειτουργία.


Μάλλον έχεις δίκιο. :)
Γενικά έχει πολύ "πλάκα" να τους παίρνεις και να ρωτάς δυο-τρεις φορες για το ίδιο πράγμα - κάθε φορά αλλα σου λένε! :D Δεν ξέρουν η δεν θέλουν να μας πουν τι ακριβώς γίνεται;
Αν όντως γίνεται αυτό με τις δυο κάρτες για μένα προσωπικά είναι ακόμα καλύτερα και πιο βολικά.
Πάρη περιμένουμε οδηγίες τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε. :)



Sent from my iPhone using Tapatalk

#399   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2010 - 12:41

το ipad ποση ram εχει;

Συνημμένα αρχεία



#400   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 13/06/2010 - 13:16

το ipad ποση ram εχει;

Επίσημα δεν έχουν ανακοινώσει πόσο RAM αλλά σύμφωνα με μια δημοσίευση του ifixit.com έχει μάλλον 256ΜΒ RAM! Δεν είμαι 100% σίγουρος για αυτό αν γνωρίζετε κάτι παραπάνω πείτε το!

#401   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 13/06/2010 - 16:05

see how sharp the iPhone 4 screen is

Από την Canon 5D Mark II

#402   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2010 - 16:20

αρκετα sharp..θα παιξει ρολο στο χρονο για το φορτωμα της σελιδας?

#403   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2010 - 16:22

Προφανώς όχι.

#404   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2010 - 17:10

φανταστειτε ποση μπαταρια θα χαλαει το imovie ,μαλλον και γι' αυτο θα βγηκε μονο για το 4.Του 3gs σιγα να μην αντεχε...
Οσο για την υπηρεσια που ελεγε ο παρης πριν ,εχει απολυτο δικιο και ειναι αυτη:
twinsim
Kι εγω το εκανα για το λογο της παραλιας... ;)

#405   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 13/06/2010 - 17:54

Οσο για την υπηρεσια που ελεγε ο παρης πριν ,εχει απολυτο δικιο και ειναι αυτη:
twinsim
Kι εγω το εκανα για το λογο της παραλιας... ;)

Ναι αλλά από όσα κατάλαβα δεν πρέπει να έχεις καρτοκινητό.. σωστά;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες