Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4 to be released June 21st for free!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
191 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/06/2010 - 18:46

και το multitask μπορει με jailbreak να πεξει και στο 3g :)


Καλα ναι, εννοειται... Δεν το χρησιμοποιω ετσι κι αλλιως...

Αλλα το φοβερο feature του background wallpaper που δεν μπορει να παιξει στο 3G ειναι τρομακτικο! :o

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2010 - 18:54

Το moultitasking ειχε λογο να μη παιζει , το ξερουμε. Εχω ενα ipod touch 2G που του εχω διαλυσει τη μπαταρια και κραταει 1-2 ωρες. Αμα του εβαζα και multitasking, θα ειχα τη μπατταρια στο 100% και θα εφαζα και 5 προγραμματακια και θα εσβηνε σε 20-30 λεπτα.

Την εικονα για τη home screen γιατι δε την εβαλαν τωρα? Πρεπει να βλεπω αιωνια αυτο το ψυχοπλακομα της μαυριλας απο πισω? Τρωει μνημη? Τα λεφτα μαλλον

#48   steliosk

steliosk

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2010 - 19:07

παιδες το το backround wallrpaper τι ειναι?

#49   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/06/2010 - 19:09

παιδες το το backround wallrpaper τι ειναι?


Η εικονα που βλεπεις πισω απο τα εικονιδια στο springboard. Η απο default μαυριλα.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 08/06/2010 - 19:09


#50   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2010 - 19:09

παιδες το το backround wallrpaper τι ειναι?

ειναι κατι πρασινο, δροσερο και δε μιλαει (αλλα δεν ειναι ψοφιος παπαγαλος)

#51   steliosk

steliosk

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2010 - 19:10

Η εικονα που βλεπεις πισω απο τα εικονιδια στο springboard. Η απο default μαυριλα.

αυτό δεν υπήρχε και πριν? Ειχα μια εικονα

#52   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/06/2010 - 19:20

αυτό δεν υπήρχε και πριν? Ειχα μια εικονα


Υπαρχουν δυο εικονες. Αυτη που βλεπεις οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο, πριν πατησεις slide to unlock.
Και αυτη που βλεπεις πισω απο τα εικονιδια των εφαρμογων οταν μπεις στην home screen αφου κανεις το slide to unlock.

Αν εχεις jailbreak, τοτε μπορεις να εχεις δικια σου εικονα και στη home screen. Και οχι μονο στο Lock screen.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 08/06/2010 - 19:20


#53   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 08/06/2010 - 19:54

Παιδες στο 3G μου απο θεμα μνημης ram τι παιζει?Αν την εγκαταστησω θα σερνεται με τα 128MB?

My life's goal is only to fight


#54   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2010 - 19:58

Παιδιά το ios 4 θα έχει sms delivery report?

#55   steliosk

steliosk

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2010 - 20:08

Υπαρχουν δυο εικονες. Αυτη που βλεπεις οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο, πριν πατησεις slide to unlock.
Και αυτη που βλεπεις πισω απο τα εικονιδια των εφαρμογων οταν μπεις στην home screen αφου κανεις το slide to unlock.

Αν εχεις jailbreak, τοτε μπορεις να εχεις δικια σου εικονα και στη home screen. Και οχι μονο στο Lock screen.

σε ευχαριστω παρα πολυ και κατι αλλο το game center δεν μου δουλευει, μου δειχνει την αρχικη εικονα του login και τιποτα αλλο

#56   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/06/2010 - 20:56

σε ευχαριστω παρα πολυ και κατι αλλο το game center δεν μου δουλευει, μου δειχνει την αρχικη εικονα του login και τιποτα αλλο


αν θυμάμαι καλά πρέπει να κανείς login με το apple id σου, το account σου στο iTunes.
Αλλά ακόμα δεν υπάρχουν παιχνίδια που να υποστηρίζουν την πλατφόρμα του game center.
Κάτι άλλο δεν γνωρίζω...

#57   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/06/2010 - 21:05

Βρήκα και επισήμως τι δεν θα υποστηρίζεται από το OS 4.0 στα iPhone 3G και iPodTouch 2nd Gen.

Multitasking
Custom wallpaper
Bluetooth keyboard support

http://www.apple.com...are-update.html

1. Not all features are compatible with all devices. For example, multitasking, custom wallpaper, and Bluetooth keyboard support are available only with iPhone 4, iPhone 3GS, and the third-generation iPod touch (32GB and 64GB models from late 2009).
2. Multitasking is available with apps that have been developed to work with iOS 4.
3. Books are available on the iBookstore. Title availability is subject to change.
4. Faces works only with iPhoto on the Mac.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 08/06/2010 - 21:11


#58   gthebest

gthebest

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 07:58

Καλημέρα σας! Είπα να βάλω και γω το νέο λογισμικό αλλά το multitasking μου φαίνεται μουφα! Στην ουσία απλά κρατάει κάποιες συντομευσεις των τελευταίων προγραμμάτων που έχεις ανοίξει. Τα περισσότερα προγράμματα όταν πας να τα ανοίξεις από την μνήμη ανοίγουνε από την αρχη σαν να τα ανοίγεις όπως παλιότερα. Π.χ. το ΙΜ+ κάνει τρεις ώρες να ξανασυνδεθει και όταν φύγεις να πας σε ένα άλλο προγράμματα αποσυνδεεται. Με το παλιό multitasking από το cydia το συγκεκριμένο προγραμμα έτρεχε διαρκως στην μνήμη και λειτουργούσε κανονικά και μου ρχοντουσαν τα μηνύματα κανονικά. Τέλος παρατήρησα ότι πολλά προγράμματα κλείνουν ξαφνικά στο άσχετο. Λες και έχω από τα πρώτα λογοσμικα του 3G. Μαπα το καρπούζι!

Τελευταία επεξεργασία από: gthebest, 09/06/2010 - 08:00


#59   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 08:20

Ααποτι έχουν πει δεν θα τρέχουν όλες οι εφαρμογές multitask ακόμα.σιγά σιγά θα αναβαθμιστούν όλες.

#60   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 08:21

Καλημέρα σας! Είπα να βάλω και γω το νέο λογισμικό αλλά το multitasking μου φαίνεται μουφα! Στην ουσία απλά κρατάει κάποιες συντομευσεις των τελευταίων προγραμμάτων που έχεις ανοίξει. Τα περισσότερα προγράμματα όταν πας να τα ανοίξεις από την μνήμη ανοίγουνε από την αρχη σαν να τα ανοίγεις όπως παλιότερα. Π.χ. το ΙΜ+ κάνει τρεις ώρες να ξανασυνδεθει και όταν φύγεις να πας σε ένα άλλο προγράμματα αποσυνδεεται. Με το παλιό multitasking από το cydia το συγκεκριμένο προγραμμα έτρεχε διαρκως στην μνήμη και λειτουργούσε κανονικά και μου ρχοντουσαν τα μηνύματα κανονικά. Τέλος παρατήρησα ότι πολλά προγράμματα κλείνουν ξαφνικά στο άσχετο. Λες και έχω από τα πρώτα λογοσμικα του 3G. Μαπα το καρπούζι!


Φίλε μου για να μπορέσει να παίξει το multitasking Πρέπει να το υποστηρίζει και η εφαρμογή. Ο λόγος είναι ότι δεν τρέχει η εφαρμογή στο background αλλά καλεί κάποια ειδικά services που τρέχουν στο παρασκήνιο. Μόλις την καλέσεις πάλι την εφαρμογή επανέρχεται άμεσα από την μνήμη. (πάλι πρέπει να το υποστηρίζει η εφαρμογή)

Το multitasking δεν δουλεύει όπως το desktop Os και κατά την επαγγελματική αν θες άποψη μου πολύ καλύτερα.

Περίμενε λοιπόν να βγει οι εκδόσεις του IM+ ή του Skype που υποστηρίζουν multitasking και μετά κρίνε. Να δούμε και πόσο κρατάει η μπαταρία έτσι. Θα έχει ενδιαφέρον

Τελευταία επεξεργασία από: WoodyAllen, 09/06/2010 - 08:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες