Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4 και προβλήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
228 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1.184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 22/06/2010 - 19:26

πολλοί από ΕΜΑΣ κάνουν συγχρονισμό των επαφών τους, ημερολογίου και email μέσω exchange server με την Google. Είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι απο χθες ψάχνουν να βρουν γιατί δεν δουλεύει η υπηρεσία. όπως προείπαν οι moderators βρήκε την ώρα η google να κάνει αναβάθμιση στους σέρβερ της ΑΛΛΑ πρέπει να κάνουν και κάποιες μικροαλλαγές στις ρυθμίσεις τους τις οποίες και ΠΑΡΑΘΕΤΩ:

1) στο email γράφουν κλασσικά xxxx(το nick τους)@gmail.com
2) στο Domain (αμέσως παρακάτω εκεί που λέει "προεραιτικό") ΓΡΑΨΤΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ και ΧΩΡΙΣ WWW το εξής: gmail.com
3) στο user name παλιά γράφαμε xxxx@gmail.com , τώρα γράψτε ΜΟΝΟ το xxxx
4) τον κωδικό σας

αφού τα ολοκληρώσετε όλα αυτά (μπορεί την πρώτη ή την δεύτερη φορά που ίσως χρειαστεί να σετάρετε και πάλι τον λογαριασμό αφού μπορεί να μην σας "βλέπουν" οι σέρβερ) να σας λέει ότι "ίσως δεν είναι δυνατή η λήψη μηνυμάτων" αν δείτε αυτό απλά ξαναπροσπαθήστε.
ΟΤΑΝ καταφέρετε να σηκώσετε σωστά τον λογαριασμό - όχι δεν φταίτε εσείς - ανοιγοκλείστε 1-2 φορές το push στις γενικές ρυθμίσεις.

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!
οι ΕΠΑΦΕΣ, τα ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ και τα EMAIL σας θα ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΝ όπως τα ξέρατε ΑΛΛΑ μετά από ίσως και κάποιες ώρες. όποτε οι σέρβερ το θυμηθούν και ειδικά οι επαφές θα έρχονται σε γκρουπάκια των 25 επαφών ανά αποστολή.

ελπίζω το πρόβλημα πάντως να λυθεί γρήγορα και ελπίζω και να βοήθησα κάποιον από εσάς - "εμάς"

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   silversaxo

silversaxo

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2010 - 19:38

απ'οσο καταλαβα ΔΕΝ λειτουργει, παρα μονο στις εργοστασιακες εφαρμογες (προς το παρον)
η χαζομαρα ειναι οτι τις κραταει ολες σαν paused ασχετα με το οτι κλεινουν.

Κλεινουν 100% ομως;

μμμμμμμμ εχω 3g jailbroken με ios4 και εβαλα multitasking με το redsnow και μου κανει το ιδιο και νομιζα πως εφταιγε το δεν ηταν ετσι απο εργοστασιο αλλα οτι εγινε καποιο λαθος με το plist που λογικα αλλακτηκε.δεν ξερω αμα ειναι bug ή οχι παντως ειναι ψιλοακυρο αυτο!το καλο ειναι πως μεχρι στιγμης ενω ειχα αρκετεw εφαρμογες ανοικτες απο κατω δεν ειδα να παφτει τρελα η μπαταρια!αρχη ειναι βεβαια ακομα...

#93   minashatz

minashatz

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 19:40

mipws xerei kaneis gia jailbrake sto kainourio firmware?????

3gs?????new boot

#94   silversaxo

silversaxo

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2010 - 19:55

3gs?????new boot

noooop μονο για iPhone 3G k iPod Touch 2G

#95   battler4

battler4

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2010 - 20:19

Κανε επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και λογικα θα εισαι κομπλε φιλε μου.



τπτ παλι φιλε απλα παρατηρησα οτι με αλλο ασυρματο δυκτιο απο κεφετερια μπαινει κανονικα τωρα παιζει κατι με το συγκεριμενο τον κωδικο τον περναω σωστα τον δεχετε απλα δεν μπαινει!!!

#96   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/06/2010 - 20:24

Αλλαγη ονομασιας του ρουτερ οπως επισης και τον κωδικο και μετα ξαναπροσπαθησε.

#97   dimo187

dimo187

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2010 - 21:25

Η μπαταρία δεν πέφτει γιατί οι εφαρμογές είναι κλειστές .για να μένουν ανοιχτες θα πρέπει να έχουν αναβαθμιστεί συγκεκριμενα για multitasking..προς το παρόν το multitasking είναι απλα μια συλογη με τις τελευταίες εφαρμογές που ανοιχτηκαν...!εκτός από τις εφαρμογές του τηλεφώνου...

#98   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2010 - 22:29

wind εχεις? εμενα αυτο μου το πετουσε οταν ημουν στην wind.. βεβαια μετα το jailbreak ειχε σταματησει.. αλλα τωρα με clean συσκευη και voda δεν μου το βγαζει..

εγω εχω cosmote non-jailbroken ακομα με ios..μου το εβγαλε τις πρωτες 4-5 φορες που επιχείρησα να κανω κληση..μετα κανονικα τιποτα..περιεργο..:S (3.1.3->restore->ios4)

εγω με restore and update και οι φωτο ειναι γυαλι!
ενα μικρο προβληματακι στις επαφες που ειχαν φωτο(τις εδειχνε λες και ειχαν zoom αλλα με το που τις ξανα επελεξα ολα οκ)ξανα πηγα στις εικονες και εκανα προσθηκη στις επαφες ξανα δλδ!και ολα good!

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα..δοκιμασα sync και remove contacts 2-3 φορες αλλα παλι το ιδιο..θολες και zoomαρισμενες..τελικα και εγω μια μια τις εικονες ξανα σε καθε επαφη.

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 22/06/2010 - 22:29


#99   iPodimitris

iPodimitris

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 23:05

Εγώ εχω ένα άλλο πρόβλημα.Συνδεσα το iPod touch μου, και πάτησα restore&update.Όταν έκανε download το πρώτο αντικείμενο, έγινε ένα σφάλμα και σταμάτησε.Δεν ξέρω μήπως φταίει το iPod που έχει πολύ λίγη ελεύθερη μνήμη(κάτω από 500 MB).Στο παραθυράκι που άνοιξε για το σφάλμα, έλεγε κατι για active conection καινούργια πρότεινε να ελεγξω αν έχω ενεργή ??? σύνδεση και να ξαναπροσπαθησω.

Τελευταία επεξεργασία από: iPodimitris, 22/06/2010 - 23:06


#100   miltosvl

miltosvl

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Twitter:@mvlachaquito
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:miltosvl

Δημοσίευση 22/06/2010 - 23:09

Εγώ εχω ένα άλλο πρόβλημα.Συνδεσα το iPod touch μου, και πάτησα restore&update.Όταν έκανε download το πρώτο αντικείμενο, έγινε ένα σφάλμα και σταμάτησε.Δεν ξέρω μήπως φταίει το iPod που έχει πολύ λίγη ελεύθερη μνήμη(κάτω από 500 MB).Στο παραθυράκι που άνοιξε για το σφάλμα, έλεγε κατι για active conection καινούργια πρότεινε να ελεγξω αν έχω ενεργή ??? σύνδεση και να ξαναπροσπαθησω.

Συμβουλή μου...Κατέβασε το λογισμικό από εξωτερικό λινκ και κάνε Restore και Set Up As New μετά...

#101   arisk

arisk

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 23:20

...και με το ios4, το iPhone αναβαθμίστηκε. Όλα είναι (και τρέχουν) πολύ καλά..
Όμως παρουσιάστηκε ένα προληματάκι στο πρόγραμμα NAVIGON. Ενώ και αυτό "τρέχει"
το ίδιο καλά με τν προηγούμενη έκδοση, όταν επιλέξω να εμφανίζεται η τρισδιάστατη
απεικόνηση (PANORAMA) τα γραφικά έχουν πρόβλημα!.
Έχει κάποιος το NAVIGON με το "panorama" εγκατεστημένο, ούτως ώστε να κάνει έναν
έλεγχο?
Σας ευχαριστώ



το ιδιο προβλημα και εγω στο 3d panorama

#102   miltosvl

miltosvl

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Twitter:@mvlachaquito
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:miltosvl

Δημοσίευση 22/06/2010 - 23:21

το ιδιο προβλημα και εγω στο 3d panorama

Κάποιο bug υποθέτω... περιμένετε για κάποιο update της εφαρμογής

#103   phaethon

phaethon

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 23:26

Καλησπερα!Εκανα εγκατασταση το ios4(σε συσκευη χωρις jb,με restore&επιλογη ως νεα συσκευη).Ολα καλα,αλαλ παρατηρησα οτι απο τις 39 apl εχουν μεταφερθει στη συσκευη μονο καποιες απο αυτες.Τι κανω τωρα?

#104   miltosvl

miltosvl

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Twitter:@mvlachaquito
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:miltosvl

Δημοσίευση 22/06/2010 - 23:29

Καλησπερα!Εκανα εγκατασταση το ios4(σε συσκευη χωρις jb,με restore&επιλογη ως νεα συσκευη).Ολα καλα,αλαλ παρατηρησα οτι απο τις 39 apl εχουν μεταφερθει στη συσκευη μονο καποιες απο αυτες.Τι κανω τωρα?

Μπορεί να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας...αν κάποιες είναι "σπασμένες" δεν μπορείς να τις περάσεις σε unjbroken iPhone...
Δοκίμασε resync

#105   phaethon

phaethon

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 23:31

Τι εννοεις σπασμενες?Ειναι σχεδον ολες free.Resync...?Δηλ?Τι πρεπει να κανω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες