Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4 και προβλήματα


  • Please log in to reply
228 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   skaragia

skaragia

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 03:02

Πρωτη φορα που γραφω και χρειαζομαι την βοηθεια σας. Οταν παω να κανω update to 4 δεν ολοκληρωνεται ποτε το backup του Iphone. Μου βγαζει ενα κιτρινο τριγωνο και που λεει πως η συσκευη φορτισης που χρησιμοποιω δεν ειναι συμβατη. Υπαρχει τροπος να κανω update χωρις backup??? Δεν θελω να κανω restore. Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 23/06/2010 - 04:21

Έχει παρατηρήσει κανείς μείωση στην ταχύτητα του safari. Έχω iPod touch 3G και σέρνεται!!!

#123   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 06:50

Πρωτη φορα που γραφω και χρειαζομαι την βοηθεια σας. Οταν παω να κανω update to 4 δεν ολοκληρωνεται ποτε το backup του Iphone. Μου βγαζει ενα κιτρινο τριγωνο και που λεει πως η συσκευη φορτισης που χρησιμοποιω δεν ειναι συμβατη. Υπαρχει τροπος να κανω update χωρις backup??? Δεν θελω να κανω restore. Ευχαριστω.


Συνήθως αυτό το βγάζει όταν υπάρχει πρόβλημα υγρασίας δοκίμασε με μια μπατονετα να καθαρίσεις την υποδοχή.. Της συσκευής και ξαναδοκιμασε ..

#124   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2010 - 11:28

ρε παιδια μετα την αναβαθμιση οι φοτοσ που μου στελνουν με μμσ απο κοινιτα που μου εστελναν και πριν,μου ερχοντε θολες!!!τι μπορει να φταιει??

ελαβα 2 mms με το ios4 και ολα ειναι οκ.μπορει να φταει το "clean" restore και το update..

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 23/06/2010 - 11:29.


#125   cirrus

cirrus

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2010 - 11:29

Ξέρει κανένας τι κάνει το καινούργιο carrier update της cosmote; Ελπίζω να μην αποφάσισαν να κόψουν το tethering.

#126   tkgr1973

tkgr1973

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 11:33

Καλημέρα...
στο 3gs υπάρχουν τα νέα χαρακτηριστικά για τις φωτογραφίες?
σε εμενα νομιζω δεν εμφανιζονται ή δε ξερω τον τροπο....
ευχαριστωωω!

#127   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 12:16

Καλημέρα και από μένα!!Έχω το 3Gs και πέρασα το Ios4. Όλα λειτουργούν μια χαρά αλλά παρατηρώ το εξής: η μπαταρία πέφτει σαν τρελή στην αναμονή!!!
Wifi - On αυτό γενικά το έχω ανοιχτό
Notifications - off
Bluetooth - off
3G - off
Cellular Data - off

τι φταίει που ενώ το πρωί ξεκίνησα από το σπίτι με 100%, τώρα είμαι στο 54% !! Με απλά 1 ώρα walkman και λίγο τσεκάρισμα στο mail.
Αλήθεια το multitasking, όταν έχω μια εφαρμογή στο background, πως κλείνει? Πως ξέρω ότι έκλεισε μια εφαρμογή και ότι δεν είναι στο background καταναλώνοντας ενέργεια?

το έχει παρατηρήσει κανείς?

#128   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3,248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/06/2010 - 12:20

Καλημέρα και από μένα!!Έχω το 3Gs και πέρασα το Ios4. Όλα λειτουργούν μια χαρά αλλά παρατηρώ το εξής: η μπαταρία πέφτει σαν τρελή στην αναμονή!!!
Wifi - On αυτό γενικά το έχω ανοιχτό
Notifications - off
Bluetooth - off
3G - off
Cellular Data - off

τι φταίει που ενώ το πρωί ξεκίνησα από το σπίτι με 100%, τώρα είμαι στο 54% !! Με απλά 1 ώρα walkman και λίγο τσεκάρισμα στο mail.
Αλήθεια το multitasking, όταν έχω μια εφαρμογή στο background, πως κλείνει? Πως ξέρω ότι έκλεισε μια εφαρμογή και ότι δεν είναι στο background καταναλώνοντας ενέργεια?

το έχει παρατηρήσει κανείς?

Στην iOS 4 το wifi μένει ανοιχτό ακόμη και όταν είσαι σε αναμονή. Κλείστο όταν δεν το χρειάζεσαι και δες τι παίζει

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 23/06/2010 - 12:21.


#129   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 12:22

Στην iOS 4 το wifi μένει ανοιχτό ακόμη και όταν είσαι σε αναμονή. Κλείστο όταν δεν το χρειάζεσαι και δες τι παίζει



Ευχαριστώ φίλε μου.. για να δούμε..

#130   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 12:37

Καλημέρα και από μένα!!Έχω το 3Gs και πέρασα το Ios4. Όλα λειτουργούν μια χαρά αλλά παρατηρώ το εξής: η μπαταρία πέφτει σαν τρελή στην αναμονή!!!
Wifi - On αυτό γενικά το έχω ανοιχτό
Notifications - off
Bluetooth - off
3G - off
Cellular Data - off

τι φταίει που ενώ το πρωί ξεκίνησα από το σπίτι με 100%, τώρα είμαι στο 54% !! Με απλά 1 ώρα walkman και λίγο τσεκάρισμα στο mail.
Αλήθεια το multitasking, όταν έχω μια εφαρμογή στο background, πως κλείνει? Πως ξέρω ότι έκλεισε μια εφαρμογή και ότι δεν είναι στο background καταναλώνοντας ενέργεια?

το έχει παρατηρήσει κανείς?


με καθαρη συσκευη κ ολα κλειστα στην 3.1.3 εχανα 5-6% το βραδυ (αναλογα με το ποσο κοιμομουνα!! :D)

τωρα την πρωτη μερα παρατηρησα 6%. αλλα θελει μερικες μερες για σιγουρια νομιζω.

επισης δε ξερω αν το multitasking τρωει αβερτα κ πρεπει να κλεινουμε τις ανοικτες εφαρμογες. αλλα δε νομιζω!

γενικα εχω την αισθηση οτι η μπαταρια βελτιωθηκε οπως επισης κ η ταχυτητα! οποτε μαλλον κατι παιζει με σενα

#131   JohnPhone

JohnPhone

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2010 - 14:21

Στην iOS 4 το wifi μένει ανοιχτό ακόμη και όταν είσαι σε αναμονή. Κλείστο όταν δεν το χρειάζεσαι και δες τι παίζει


Λοιπον αυτο το ακουσα και απο αλλους (οτι στην 4.0 το wi-fi μενει ανοικτο μετα το κλειδωμα), αλλα σε εμενα δεν συμβαινει αυτο για καποιο περιεργο λογο.....
Εχω καθαρο iPhone 3Gs 32Gb (δεν το εχω κανει ποτε jailbreak). Μηπως εχει να κανει με αυτο; Μηπως σε εσας που μενει ανοικτο το ειχατε πριν την V 4.0 jailbroken και του χει μεινει κανα "κουσουρι";

#132   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3,248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/06/2010 - 14:26

Λοιπον αυτο το ακουσα και απο αλλους (οτι στην 4.0 το wi-fi μενει ανοικτο μετα το κλειδωμα), αλλα σε εμενα δεν συμβαινει αυτο για καποιο περιεργο λογο.....
Εχω καθαρο iPhone 3Gs 32Gb (δεν το εχω κανει ποτε jailbreak). Μηπως εχει να κανει με αυτο; Μηπως σε εσας που μενει ανοικτο το ειχατε πριν την V 4.0 jailbroken και του χει μεινει κανα "κουσουρι";

Ναι, αυτό είναι! κόλλησε πνευμονία χαχα

#133   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1,031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 23/06/2010 - 14:38

Μια συμβουλή :

Ανοικτές εφαρμογές στο multitasking σημαίνει κατανάλωση περισσότερης ram, που σημαίνει ότι η μπαταρία κάνει βουτιά..οπότε κλείνετε τισ εφαρμογές και κάντε κ καμια επανεκίνηση στο κινητό για να επανέλθει η αρχική διαθέσιμη ram..

#134   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 14:42

Μια συμβουλή :

Ανοικτές εφαρμογές στο multitasking σημαίνει κατανάλωση περισσότερης ram, που σημαίνει ότι η μπαταρία κάνει βουτιά..οπότε κλείνετε τισ εφαρμογές και κάντε κ καμια επανεκίνηση στο κινητό για να επανέλθει η αρχική διαθέσιμη ram..

Συγκριτικά με το multitasking του cydia πώς είναι η κατανάλωση της μπαταρίας?Με το backgrounder η μπαταρία δεν την πάλευε.

#135   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2010 - 14:44

Είναι σίγουρο αυτό; Γιατί υποτίθεται ο λόγος της διαφορετικότητας του multitasking της 4 είναι για να μη σοδομίζει τη μπαταρία.

Ιδού κι ένα quote από το launch, το μεταφέρω αυτούσιο από macrumors.

Q: How do you close applications when multitasking?
A: (Scott Forstall) You don't have to. The user just uses things and doesn't ever have to worry about it.
A: (Steve Jobs) It's like we said on the iPad, if you see a stylus, they blew it. In multitasking, if you see a task manager... they blew it. Users shouldn't ever have to think about it.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες