Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Steve Jobs: "Δε θα δείτε Blu-ray στα Mac"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:08

Ωραία φωτό. Δλδ αν συγκρινω ένα laptop (που δεν έχει καθόλου καλώδια) ή ένα οποιδηποτε all in one PC με τον παλιό iMac που το πληκτρολόγιο και το mouse είναι ενσυρματα τι παει να πει αυτό? Ή αν έχω έναν pro και ξετυλιξω 3 μέτρα μπαλαντεζα για το μονιτορ και αλλά 10 για keyboard και mouse τα κάνω περμαναντ και το φωτογραφησω τότε παι να πει πως ο pro είναι για τα μπάζα?

Κανονικά όλο αυτό το thread πρέπει να παει στην κατηγορια humor. Πάλι οι γνωστές βλακείες για Mac και PC. Είτε το θέλετε είτε όχι η apple έχει το AppStore και θα πουλάει HD content. Αυτός είναι ο μόνος λόγος που δεν βάζουν το BR standard τα υπόλοιπα είναι πα@@@@@ες. Τι παει να πει τα video was meant to be free? Για κατεβαστε καμία ταινία από το AppStore και πείτε μου πόσο free είναι. Το μόνο που με βρίσκει σύμφωνο είναι η τιμή των δίσκων γιατί ανάθεμα αν κάτσω να κράτησω backup σε οποιοδήποτε οπτικό μέσο.

Στην τελική θέλετε HD movies, αγοράστε ένα home cinema με blue ray και καθίστε να δείτε ταινίες στην τηλεόραση σας και με Dolby surround pro logic super duper srs wow και ότι άλλο γουσταρετε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:08

1)Δεν ειναι εμεις αλλα MICROSOFT.ΔΕν ειναι δικια μου ουτε η apple δικια σου.
2)Προβλημα σου που δεν εχεις registry.Εγω εχω :) Αρα το OS που υποστηριζεις εχει ελλειψεις.
3)Steam?Για Call of Duty mιλας?
4)Και οταν τις κατεβαζω οσες φορς θελω τις βλεπω και χωρις να πληρωνω :)

1)Εξυπναδα....
2)Δεν είναι ελλειψη αλλα πλεονέκτημα!
3)To Steam έχει ένα σωρο παιχνίδια πάνω και γνωστους τίτλους!
4)Δεν μιλάμε για πειρατεία!

#63   gtzilas

gtzilas

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:09

Ό,τι χαίρεστε στα Win7 είναι παρμένα από ιδέες της Αpple. Και...


Και όλος ο πυρήνας του mac os x, είνα κλεμένος από unix. Ακά linux. τυχαίο? δεν νομίζω

και το γεγονός ότι η apple εχει το καλύτερο κινητό της αγοράς δεν σημαίνει ότι έχει τις καλύτερες συσκευές σε ότι καταναλώνει ρεύμα

#64   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:11

Παλι τα ιδια; το no-registry συστημα δεν ειναι της apple!
οποτε τι χαιρεστε; που πηρατε κατι ετοιμο απο αλλους; (bsd-unix)

και το filesystem που ειναι για τα μπαζα; που δεν πορεις να βρεις τιποτα ευκολα;
στα windows ειναι ξεκαθαρο, ολα ξεκινανε απο το root σαν δεντρο,
οχι απο καποιο κλαδι που σε πεταει σε partition που ειναι σε φακελο κλπ κλπ


οσο για το οτι πηρα κινητο apple...
ναι, γι'αυτο κανω οτι μπορω να του βαλω τις ευκολιες των windows...
Βαλε BT, explorer, φακελους, backgrounds κλπ κλπ

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 06/07/2010 - 17:15


#65   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:13

ναι...
7 λογοι για να μην κανεις switch
1) Ξεχάστε το κυριακάτικο format ! Ναι είναι λυπητερό, αλλά θα πρέπει να αλλάξετε την πολύ όμορφα σχεδιασμένη σας Κυριακή, που ξυπνούσατε, πηγαίνατε στο περίπτερο αγοράζατε την εφημερίδα σας ή κάποιο περιοδικό, κάνατε τον καφέ σας, ανοίγατε τον υπολογιστή σας, με το cd των windows μέσα και κάνατε το format της εβδομάδας, αυτό χάριζε σε εσάς χρόνο για να διαβάσετε την εφημερίδα σας, ενώ στον υπολογιστή, του έδινε ζωή, άλλο μηχάνημα μετά το format το pc.
Δυστυχώς εάν ποτέ πάρετε Mac το χάνετε αυτό… Πολύ απλά η Κυριακή σας θα μπορεί πάλι να είναι η ίδια μόνο που αντί να βάζετε το cd των windows θα μπορείτε να ακούτε μουσική και να απολαύσετε το καφεδάκι σας.
2) Ξεχάστε την ικανοποίηση που παίρνατε όταν καταφέρνατε να διώξετε κάποιον ιό / spy ware / adware, από τον υπολογιστή σας χωρίς να κάνετε format (εκτός Κυριακής). Ξέρω ότι είναι ωραίο να ψάχνεις σε registry και σε temp files να δεις τι είναι αυτό που κάνει τον υπολογιστή σου να φέρεται τρελά, αλλά στον κόσμο των Mac δεν υπάρχουν ιοί. Επίσης θα πρέπει να αφήσετε πίσω σας και εκείνες τις ωραίες στιγμές γαληνής που κάνετε update στο antivirus, στο adware και σε μια αγκαλιά προγράμματα για την προστασία του υπολογιστή σας.
3) Θα χάσετε ακόμη μια ευκαιρία που είχατε να αφήσετε τον υπολογιστή σας να δουλεύει και να χαζεύετε το monitor σας, ο λόγος γίνεται για το defrag, που είναι αρκετά χρήσιμο και καλό για τον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σας, αλλά καμία φορά, κρατάει λίγο παραπάνω. Στο Mac το defrag γίνετε από μόνο του, όποτε Πάει και αυτή η στιγμή γαληνής.
4) Θα σας λήψη το αίσθημα περιπέτειας που είχατε όταν καθώς δούλευε, και έχετε γράψει ένα κείμενο αρκετά μεγάλο (χωρίς save φυσικά) ο υπολογιστής σας αποφασίζει να πάρει έναν υπνάκο. Αν σας αρέσουν τα extreme Sports, θα πρέπει να βρείτε κάποιο άλλο γιατί το Mac, απλά δεν crasharei.
5) Η αισθητική ικανοποίηση που νιώθετε όταν βλέπετε μετά από το crash που αναφέραμε πριν, την κλασική μπλε οθόνη (bsod).
6) Δεν θα παίζετε πλέον κρυφτό με τα αρχεία που συνηθίζουν να κάνουν εγκατάσταση τα προγράμματα, σε πολλά και διάφορα folders ανά τον δίσκο. Στο Mac θα πρέπει να περιοριστείτε σε ένα φακελάκι.
7) Το Mac δεν έχει registry !

πηγη: milaraki.com


Σταμάτα να γράφεις ή να μεταφέρεις βλακείες σε παρακαλώ.

#66   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:14

Και όλος ο πυρήνας του mac os x, είνα κλεμένος από unix. Ακά linux. τυχαίο? δεν νομίζω

και το γεγονός ότι η apple εχει το καλύτερο κινητό της αγοράς δεν σημαίνει ότι έχει τις καλύτερες συσκευές σε ότι καταναλώνει ρεύμα

Πολλά ξέρεις μπράβο....σου προτινω να ενημερώνεσαι καλύτερα!
unix aka linux.
Το linux έχει και αυτο πυρήνα το unix!
Εαν δεις τρέχουνε ακριβως τα ιδια commands στο terminal του και στο terminal οποιασδηποτε έκδοσης Linux (Ubuntu-Debian-Slackware-Puppy-Suse και ένα σωρο άλλες...)

#67   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:17

Σταμάτα να γράφεις ή να μεταφέρεις βλακείες σε παρακαλώ.

στον suicico να το πεις αυτο ( του ειχαν παρει και συνεντευξη το computer για ολους)

Τελευταία επεξεργασία από: mike26, 06/07/2010 - 17:18


#68   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:20

Δε χρειάζεται να αναπαράγουμε τις βλακίες του κάθε fanboy λοιπόν, ας κρατήσουμε ένα επίπεδο στο thread.

#69   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:22

Και όλος ο πυρήνας του mac os x, είνα κλεμένος από unix. Ακά linux. τυχαίο? δεν νομίζω

και το γεγονός ότι η apple εχει το καλύτερο κινητό της αγοράς δεν σημαίνει ότι έχει τις καλύτερες συσκευές σε ότι καταναλώνει ρεύμα


Tώρα μου συγκρίνεις πυρήνα με ολόκληρο το χτισμένο περιβάλλον; Έλεος.

Τελικά το ξανασκέφτηκα. Macs suck! Αγοράστε όλοι Windows και αφήστε 100 άτομα σε όλη την Ελλάδα με Mac να έχουμε να λύνουμε και λιγότερες απορίες!

#70   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:22

Επί του θέματος. Ο jobs και η Apple δεν μπορούν να πούν ότι τα μηχανήματα τους προσφέρουν την αιχμή της τεχνολογίας. USB3.0 μπά, BD μπά. Στο μόνο που εξακολουθούν να βουλώνουν τα στόματα όλων είναι στις μπαταρίες στους φορητούς αν και εκεί τώρα τελευταία γίνονται σημαντικά βήματα από τους άλλους.

Και φυσικά ο Jobs δεν βάζει BD όχι γιατί θα του κοστίσει 50$ να τους βάλει ανά μηχάνημα αλλά τα -οο δολλάρια που θα χάσει αν δεν αγοράσουμε ταινίες μέσω του iTunes store. Όποιος τα βλέπει διαφορετικά να βγάλει τα γυαλιά του και να ξαναδεί τι παίζει και ποια τακτική ακουλουθείται τα τελευταία χρόνια.

#71   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:26

Tώρα μου συγκρίνεις πυρήνα με ολόκληρο το χτισμένο περιβάλλον; Έλεος.

Τελικά το ξανασκέφτηκα. Macs suck! Αγοράστε όλοι Windows και αφήστε 100 άτομα σε όλη την Ελλάδα με Mac να έχουμε να λύνουμε και λιγότερες απορίες να το παίζουμε και παραπάνω μούρη και να μαστε και coooool!


Fixed.

Πυρήνας από εδώ γραφικό περιβάλλον από κει. Τσούπ και το φτιάξαμε το OS.

#72   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:27

Επί του θέματος. Ο jobs και η Apple δεν μπορούν να πούν ότι τα μηχανήματα τους προσφέρουν την αιχμή της τεχνολογίας. USB3.0 μπά, BD μπά. Στο μόνο που εξακολουθούν να βουλώνουν τα στόματα όλων είναι στις μπαταρίες στους φορητούς αν και εκεί τώρα τελευταία γίνονται σημαντικά βήματα από τους άλλους.

Και φυσικά ο Jobs δεν βάζει BD όχι γιατί θα του κοστίσει 50$ να τους βάλει ανά μηχάνημα αλλά τα -οο δολλάρια που θα χάσει αν δεν αγοράσουμε ταινίες μέσω του iTunes store. Όποιος τα βλέπει διαφορετικά να βγάλει τα γυαλιά του και να ξαναδεί τι παίζει και ποια τακτική ακουλουθείται τα τελευταία χρόνια.

Δηλαδη πρέπει να κερδίζει μόνο η Sony απο α BD?Το η αλλη επιλογη που φωνάζεται όλοι σας ενοχλει;

#73   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:29

Παντα καποιο προτυπο δεν κυριαρχει;
τι διαφορα εχει απο τα dvd - cd - vhs - tape;
Ακομα και το βινυλιο απο καποια εταιρια ξεκινησε

ακομα και τα ΤΩΡΙΝΑ mac την τεχνολογια καποιας (αλλης) εταιριας χρησιμοποιουν

#74   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:29

Δηλαδη πρέπει να κερδίζει μόνο η Sony απο α BD?Το η αλλη επιλογη που φωνάζεται όλοι σας ενοχλει;


Όχι ας κερδίζει μόνο η Apple από το iTunes Store. Ξέρω γω, εσείς δεν ευαγγελίζεστε ότι είστε the edge of technology; Εσύ να μου απαντήσεις.

#75   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 06/07/2010 - 17:35

Όχι ας κερδίζει μόνο η Apple από το iTunes Store. Ξέρω γω, εσείς δεν ευαγγελίζεστε ότι είστε the edge of technology; Εσύ να μου απαντήσεις.

Δηλαδη ή Apple θα κερδίζει ή η Sony?Δεν μπορουν απλα να μοιράσουν το μερίδιο;Ή του ύψους ή του βάθους;
Εγω δεν ειπα ποτε πως η Apple ειναι πάντα μπροστα αλλα δεν μπορεις να πεις πως ειναι και πίσω επειδη δεν έχει usb 3.0 και Sata 3.0.
Καλομελετα και έρχονται!

Όλα τα προιοντα της Apple αναβαθμίζονται 1 φορα τον χρόνο !Και έχει 5-6 αυτα είναι!άρα σύντομα θα τα δεις και αυτα που λες πως δεν έχει βάλει!

Τελευταία επεξεργασία από: animus, 06/07/2010 - 17:38


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες