Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1831   nick97

nick97

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 15:34

Κανένα καλό free app?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1832   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 27/08/2010 - 15:39

Το πήρα και γω το μεσημέρι από Γερμανό Καστοριάς. 16άρι με 659 Ευρώ. microSIM δεν πήρα αλλά έκοψα την δικιά μου και το ενεργοποίησα με αυτήν. Όλα μια χαρά. Μάλιστα η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι μια SIMMAX η οποία χωράει 16 αριθμούς μέσα. Δεν έχω δηλαδή γνήσια SIM, οπότε μη φοβάστε, ψαλιδάκι και με λίγο προσοχή όλα θα παν μια χαρά.
Αν θέλετε να με ρωτήσετε κάτι, επειδή γίνεται χαμός στο forum, γράψτε στο twitter μου: @ioanniskar

#1833   mihalisvo

mihalisvo

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Twitter:@mihalisvo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:mihalisvo

Δημοσίευση 27/08/2010 - 15:49

Παιδιά έχω φρικάρει :o .... Το μηλόφωνο το ψάχνω παντού στο Βόλο και παντού είναι κρατημένα ... Αν έχει κάποιος κάποια πληροφορία ας πει ...

#1834   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 27/08/2010 - 15:50

Ξυπνησα στης 9 το πρωι με την ελπιδα οτι θα με παρει καποιος τηλεφωνο να μου πει ελα παρε το κινητακι σου αλλα τιποτα. Ετσι αρχησα να ψαχνω μονος μου ενα ενα τα καταστηματα (τηλεφωνικος). Πηρα πρωτα στο τοπικο χολαργου και μου ειπαν τιποτα... μετα πηρα στα κεντρικα για να με συνδεσουν με αμαρουσιου αλλα εκι δεν το σηκωνανε. Πηρα ξανα στα κεντρικα και απο εκει μου ειπαν οτι μπορουν να δουν που υπαρχουν διαθεσημα iPhone πρως πωληση και βρηκαμε Αμαρουσιου! 11:30 ξεκινησα για Cosmote Αμαρουσιου αλλα τιποτα... ολα ειχαν εξαντληθει! Εκει περα με βλεπει ο πωλητης οτι ξενερωσα παρα πολυ και μου λεει κατσε να σε φτιαξω... εγω απλα εμεινα σαν μ....ας και τον κοιταζα.. Μετα πιανει το σταθερο τηλεφωνο και μιλαει με το καταστημα Cosmote στο κολωνακη και τους λεει "ναι γεια σας, απο Cosmote Αμαρουσιου τηλεφωνο.. συναδελφος ειμαι. Εχετε καποιο iPhone 16αρι ελευθερο για πωληση? Ωραια γιατη ενδιαφερεται ενας πελατης μας να το αγορασει. Ναι ναι θα περασει αυτη τη στιγμη να το παραλαβει, οκ εγινε ευχαριστω." Πηγα μετα απο το καταστημα στο κολωνακη καιιιιιι ναιιι το πηρα!!!


P.S Ασχετο, το FaceTime που ειναι? ψαχνω ψαχνω αλλα δεν το βρηκα..
Ακυρο.. το βρηκα.

Τελευταία επεξεργασία από: kamberis, 27/08/2010 - 15:53


#1835   poromenos

poromenos

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2010 - 15:54

μηπως παιδία ξέρετε κανένα κατάστημα στην ευρήτερη περιοχή της θεσσαλονικης που να εχει το 16αρι σκετη συσκευη???
Εχω γυρίσει public,cosmote cosmos,vodafone κεντρου ,πουθενά δεν το έχουν :(

#1836   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 27/08/2010 - 15:54

Το πήρα και γω το μεσημέρι από Γερμανό Καστοριάς. 16άρι με 659 Ευρώ. microSIM δεν πήρα αλλά έκοψα την δικιά μου και το ενεργοποίησα με αυτήν. Όλα μια χαρά. Μάλιστα η κάρτα που χρησιμοποιώ είναι μια SIMMAX η οποία χωράει 16 αριθμούς μέσα. Δεν έχω δηλαδή γνήσια SIM, οπότε μη φοβάστε, ψαλιδάκι και με λίγο προσοχή όλα θα παν μια χαρά.
Αν θέλετε να με ρωτήσετε κάτι, επειδή γίνεται χαμός στο forum, γράψτε στο twitter μου: @ioanniskar


Καλύτερα να πάρεις μια MicroSim και μετά SIM ---*TRANSFER DATA*--> MicroSim παρά ψαλίδια και ιστορίες..

#1837   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 27/08/2010 - 15:58

Παιδιά έχω φρικάρει :o .... Το μηλόφωνο το ψάχνω παντού στο Βόλο και παντού είναι κρατημένα ... Αν έχει κάποιος κάποια πληροφορία ας πει ...


welcome to the club Και εγώ μια από τα ίδια και ένας φίλος ακόμα από εδώ

#1838   galanos

galanos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 15:58

Καλησπέρα σε όλους σας!Μόλις σήμερα τσίμπισα κ εγώ ένα 4αρι 32gb από Vodafon Ιωαννίνων στήν κεντρική πλατεία το οποίο είχα κάνει προκράτηση από τα τέλη του Ιουνίου(Είχε και άλλα 4αρια το μεσημέρι)!Ευτυχώς με 4.0.1 και φυσικά του έκανα αυτο πού έπρεπε να του κάνω!δουλεύει τέλεια και δεν υπάρχει κανένα ζήτημα σχετικά με το πρόβλημα του σήματος.Δεν χάνεται πουθενά και δείχνει ισχυρό.Η πορεία θα δείξει βέβαια περισσότερα.
Αυτά τα λίγα πρός το παρόν!Καλό απόγευμα.

#1839   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 27/08/2010 - 15:59

αρα ξαναβαζω την καρτα με τον ανταπτορα στο παλιο κινητο βγαζω το pin και την ξανα βαζω μεσα και μετα συνδέομαι στο i tunes?

Παιζει να μην παιζει ρολο αυτο!

#1840   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 27/08/2010 - 16:02

Καλύτερα να πάρεις μια MicroSim και μετά SIM ---*TRANSFER DATA*--> MicroSim παρά ψαλίδια και ιστορίες..

Καλυτερα να παρετε μια micro sim κατευθειαν! Μη ρισκαρετε να την κοψετε λαθος ή να χανεται χρονο! Επισης η sim δεν πρεπει να ειναι απο τις παλιες,δηλαδη αυτες που το τσιπακι τους ειναι μεγαλο, γιατι οσο και να κοπει, το τσιπ θα ακουμπαει στο μεταλλικο κομματι της aim tray και ετσι δεν θα αναγνωριζει sim

#1841   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2010 - 16:08

εχει τοποθετηθει σωστα .μηπως επειδή ειναι σιμ2σε 1


Δουλεύει η κάρτα 2 σε1, πριν από λίγο έκοψα την δικιά μου. Δοκίμασε να την βάλεις αντίστροφα...

#1842   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 27/08/2010 - 16:09

Το δοκιμαζω αρκετες ωρες ρε παιδια το τηλεφωνο με το "death-grip" και δεν εχω χασει ουτε μια μπαρα σηματος... Ισα ισα σε καποια φαση που ειχα 2 μπαρες, ανεβηκε σε καποια φαση στις 4 αντι να πεσει... Και μιλαμε για δοκιμες πανω απο 1 λεπτο, με vodafone χωρις 3G.

Η εφαγε πολυ προπαγανδα η Apple η μονο τα αμερικανικα δικτυα εχουν προβλημα, αλλιως δεν εξηγειται!

#1843   xtreme84

xtreme84

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/08/2010 - 16:11

Εχει παραγγείλει κανείς απο vodafone.gr? έχω κάνει την παραγγελία μου στις 12:00 και ακόμα μου γράφει "εκρεμμεί" στην εξέλιξη παραγγελίας. Λέτε να μην υπάρχει διαθεσημότητα? :blink:
εχω παραγγειλει το 16αρι...

#1844   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 16:12

Δεν χάνει καθόλου σε ποιότητα η κλήση όπως κι αν το κρατήσεις...! Και δοκίμασα και με τα 2 χέρια...!!

Όσο για την sim θέλει σωστό κόψιμο και δουλεύει άψογα!

#1845   kostasic

kostasic

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostasic

Δημοσίευση 27/08/2010 - 16:15

αλλη μια με Bumper!!!

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες