Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2010 - 12:52

Τιποτα δεν ειναι επισημο ακομα.. Ασε να βγουν οι επισιμες τιμες και το συζηταμε.. Εδω θα ειμαστε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   lostpfg

lostpfg

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2010 - 12:59

Εγώ θα πρότεινα να μην λέει ο καθένας τις προβλέψεις του για τιμές στο forum.Η αναφορές για υψηλές τιμές τροφοδοτούν τους κερδοσκόπους.

Φίλε Fual δεν πάνε πίσω την χώρα τα άτομα που αναφέρεις(όχι μόνο αυτά).Διάβασα σε αγγελία στο forum να λέει χρήστης "Πωλείται iPhone 4 16GB,κτλπ....στα 900 ευρό,μην μου πείτε ακριβό κτλπ όποιος θέλει ας περιμένει να έρθει στην Ελλάδα".Αυτοί καταστρέφουν την Ελλάδα.Μέτα όλοι οι "κύριοι" αυτοί έχουν το θράσος και μιλάνε για την κατάντια της Ελλάδας και ασκούν κριτική.Δυστυχώς έχεις δίκιο όσο υπάρχουν μας καταστρέφουν.

Εμένα οι πληροφορίες μου επιβεβαιώνουν το τέλος Αυγούστου με λίγα κομμάτια σε όλα τα μαγαζιά(σε άλλα 2-3(!),σε άλλα 100-150).Μέτα από 2 εβδομάδες θα έρθει μεγάλη παρτίδα.Για την τιμή δεν ξέρω αλλά απο άτομα της cosmote μου είπαν ότι θα είναι ακριβό(μπορεί να εννοούν και 620 ευρό) αλλά θα προωθηθεί με μεγάλες επιδοτήσεις στα ειδικά προγράμματα.

Εγώ εν τέλει αν έχει κοντά στα 700 όπως είπαν δεν θα το πάρω.Και μόνο αν ο κόσμος δεν το πάρει θα πέσει η τιμή του.Κάποια στιγμή πρέπει να μπει και ένα όριο στην αλητεία τους.

Τελευταία επεξεργασία από: lostpfg, 19/08/2010 - 13:00


#213   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 19/08/2010 - 14:37

Εγω πιστευω πως και 1200 ευρω να το βάλουν το Iphone, σιγουρα θα υπαρξουν μερικοί που θα το αγοράσουν. Αρκετοί είμαστε κολημένοι με το iphone οπως και εγω αλλα να μην ξεχνάμε ρε παιδια οτι είναι ενα κινητο και είναι υπεραρκετά τα χρηματα για ενα τηλεφωνο. Εξάλου μας εχει πεί κανείς που το έχει μηπως έχει πρόβλημα με την κεραία? Προχθες γνώρισα τυχαία ενα παιδι που δουλεύει στη Βονταφον και μου είπε αν θελω να το πάρω καλυτερα να περιμένω κανενα 3μηνο απο οταν βγεί γιατι εχει όντως πρόβλημα με το σήμα. Αν είναι να το πάρουμε, να δωσουμε τοσα χρήματα και να μας βγει και προβληματικο τοτε αστο.

#214   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 19/08/2010 - 15:03

Το πρόβλημα το ξέρουμε όλοι και υπάρχει ξέρω φίλο που ενώ όλοι η παρέα είχε σήμα με αλλά κινητά αυτός το είχε σαν τουβλο το θέμα είναι ότι εμείς έχουμε κολημα και θα το πάρουμε και ας ξέρουμε το πρόβλημα του

#215   savvasko

savvasko

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2010 - 15:03

Παιδιά εγώ σκέπτομαι όταν με το κάλο ανακοινωθεί η τιμή του και είναι υψηλή να βρω κάποια άλλη λύση! Πέρση και πρόπερσι δεν θα το σκεφτόμουν με τίποτα κατι τέτοιο οσο ακριβό και αν ήταν, για τον λόγο ότι ηταν πρωτοπόρο σε όλα του και δεν υπήρχε κινητό να το ανταγωνιστή! τωρα ομως τα δεδομένα άλλαξαν με 400 ευρω παίρνεις ενα desire πχ με αντίστοιχες δυνατότητες και πολυ πιο οικονομικά...Απλα μας εχει γίνει πώρωση και δεν ξεκολλαμε με αυτο το τηλ

Τελευταία επεξεργασία από: savvasko, 19/08/2010 - 15:05


#216   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2010 - 15:22

Εγώ θα πρότεινα να μην λέει ο καθένας τις προβλέψεις του για τιμές στο forum.Η αναφορές για υψηλές τιμές τροφοδοτούν τους κερδοσκόπους.

Φίλε Fual δεν πάνε πίσω την χώρα τα άτομα που αναφέρεις(όχι μόνο αυτά).Διάβασα σε αγγελία στο forum να λέει χρήστης "Πωλείται iPhone 4 16GB,κτλπ....στα 900 ευρό,μην μου πείτε ακριβό κτλπ όποιος θέλει ας περιμένει να έρθει στην Ελλάδα".Αυτοί καταστρέφουν την Ελλάδα.Μέτα όλοι οι "κύριοι" αυτοί έχουν το θράσος και μιλάνε για την κατάντια της Ελλάδας και ασκούν κριτική.Δυστυχώς έχεις δίκιο όσο υπάρχουν μας καταστρέφουν.

Εμένα οι πληροφορίες μου επιβεβαιώνουν το τέλος Αυγούστου με λίγα κομμάτια σε όλα τα μαγαζιά(σε άλλα 2-3(!),σε άλλα 100-150).Μέτα από 2 εβδομάδες θα έρθει μεγάλη παρτίδα.Για την τιμή δεν ξέρω αλλά απο άτομα της cosmote μου είπαν ότι θα είναι ακριβό(μπορεί να εννοούν και 620 ευρό) αλλά θα προωθηθεί με μεγάλες επιδοτήσεις στα ειδικά προγράμματα.

Εγώ εν τέλει αν έχει κοντά στα 700 όπως είπαν δεν θα το πάρω.Και μόνο αν ο κόσμος δεν το πάρει θα πέσει η τιμή του.Κάποια στιγμή πρέπει να μπει και ένα όριο στην αλητεία τους.

"Αυτοι καταστρεφουν την Ελλαδα".Αν δεν πουλουσαν δηλ το iphone 900 ευρω δεν θα ειχαμε καταστραφει;Νομιζεις δεν γινεται το ιδιο και στις υπολοιπες χωρες που δεν εχει κυκλοφορισει ακομα;Εσυ δηλαδη αν μπορουσες να το πουλησεις 900 ευρω ,θα ελεγες οχι ας το πουλησω 600 οσο το πηρα απο την Αγγλια γιατι ειμαι τιμιος;
Και αν ο κοσμος στην Ελλαδα δεν το αγορασει γιατι να πεσει η τιμη του οεο;Γιατι να στο δωσει η apple με 500 ευρω πχ οταν μπορει να το πουλησει 600 στις ΗΠΑ.Ποσο μαλλον οταν κανουν και ουρα για να το παρουν.Λες να μας τα χαρισουν επειδη ηΕλλαδα διαλυεται;

#217   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/08/2010 - 16:40

Να κατεβει η τιμη? δεν το πιστευω αυτο... Ειχα παρει το 3G το 2008 τιν ημερα που βγηκε στην Ελληνικη αγορα και το πιρα 569 (16αρι). Τον Ιανουαριο του 2010 πηρα το 3GS και το πηρα στα 569. Αμα πατε τωρα σε καταστημα Vodafone κτλπ, θα το βρειτε 589! Δηλαδη ανεβηκε η τιμη κιαλο... Σιγα μην κατεβει η τιμη του iPhone στην Ελλαδα.

Διαβαζω και κσανα-διαβαζω εδω περα για τιμες και τα σχετικα και μπορω να πω οτι με εχετε ψυχοπλακωση με τις μακακιες που λετε... Δεν πιστευω κανεναν βεβαια αλλα και παλι λετε οτι θελετε....


Μην ξεχνάς ότι ανέβηκε και το ΦΠΑ όμως.. Οπότε η τιμή είναι απλώς ίδια...

#218   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 19/08/2010 - 16:43

Μην ξεχνάς ότι ανέβηκε και το ΦΠΑ όμως.. Οπότε η τιμή είναι απλώς ίδια...


Ναι σε αυτο εχεις δικιο δεν το σκεφτηκα. Αλλα και παλι στηριζω αυτο που ειπα πριν, το iPhon4 δεν θα ξεπερασει τα 650 ευρω..

Τελευταία επεξεργασία από: kamberis, 19/08/2010 - 16:44


#219   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/08/2010 - 20:03

Κοίτα και τι άλλο θα έρθει το Σεπτέμβρη μαζί με το καινούργιο iPhone !! :( >:(
Ελπίζω να επαληθευτεί (ακόμα μια φορά!!) το iPhoneHellas που σύμφωνα με τις "άκρες" του θα μας εκπλήξει ευχάριστα η τιμή του!! :)

lol, πω πω μεγαλε με εσκισες.χαχαχα. Εισαι και ο πρώτος! :lol:

#220   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/08/2010 - 20:13

Εγω πιστευω πως και 1200 ευρω να το βάλουν το Iphone, σιγουρα θα υπαρξουν μερικοί που θα το αγοράσουν. Αρκετοί είμαστε κολημένοι με το iphone οπως και εγω αλλα να μην ξεχνάμε ρε παιδια οτι είναι ενα κινητο και είναι υπεραρκετά τα χρηματα για ενα τηλεφωνο. Εξάλου μας εχει πεί κανείς που το έχει μηπως έχει πρόβλημα με την κεραία? Προχθες γνώρισα τυχαία ενα παιδι που δουλεύει στη Βονταφον και μου είπε αν θελω να το πάρω καλυτερα να περιμένω κανενα 3μηνο απο οταν βγεί γιατι εχει όντως πρόβλημα με το σήμα. Αν είναι να το πάρουμε, να δωσουμε τοσα χρήματα και να μας βγει και προβληματικο τοτε αστο.

Φιλε εχεις απόλυτο δικαιο! Η υπομονή είναι μεγάλη αρετη όπως λεει και ο λαός.

#221   imposter

imposter

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2010 - 20:14

"3gs των 8gb κ η τιμη του θα ειναι στα 470" καλα......βαλε ενα 70e παραπανω πωλειται ηδη το 3gs 8g


539 to 8GB .εχει ηδη κυκλοφορησει στα καταστηματα

#222   tugito

tugito

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/08/2010 - 20:28

"Αυτοι καταστρεφουν την Ελλαδα".Αν δεν πουλουσαν δηλ το iphone 900 ευρω δεν θα ειχαμε καταστραφει;Νομιζεις δεν γινεται το ιδιο και στις υπολοιπες χωρες που δεν εχει κυκλοφορισει ακομα;Εσυ δηλαδη αν μπορουσες να το πουλησεις 900 ευρω ,θα ελεγες οχι ας το πουλησω 600 οσο το πηρα απο την Αγγλια γιατι ειμαι τιμιος;
Και αν ο κοσμος στην Ελλαδα δεν το αγορασει γιατι να πεσει η τιμη του οεο;Γιατι να στο δωσει η apple με 500 ευρω πχ οταν μπορει να το πουλησει 600 στις ΗΠΑ.Ποσο μαλλον οταν κανουν και ουρα για να το παρουν.Λες να μας τα χαρισουν επειδη ηΕλλαδα διαλυεται;


Επειδή και σε άλλο post είδα ότι έχεις την λογική ότι και έξω έτσι είναι, ΟΧΙ δεν είναι έτσι. Αν ξέρουμε να λέμε αλλά αν δεν ξέρουμε να μην λέμε. Ο λόγος είναι απλός. Γιατί περαν του ότι κάποια πράγματα θα παραμείνουν μόνο στην ελληνική εξυπνάδα (πχ. το να πηγαίνεις στο περίπτερο και να σου δίνει και καλά λάθος ρέστα), από το online apple store πολλές άλλες χώρες έχουν δικαίωμα παραγγελίας. Οι Ελληναράδες όμως εκμεταλευονται 2-3 γνωστούς τους που είναι σε αυτές τις χώρες, παραγγέλνουν 2-3 iphone και τα πουλάνε 300 ευρώ πάνω.

Εσυ δηλαδη αν μπορουσες να το πουλησεις 900 ευρω ,θα ελεγες οχι ας το πουλησω 600 οσο το πηρα απο την Αγγλια γιατι ειμαι τιμιος;


ΝΑΙ! και λυπάμαι πολύ που δεν ειναι το αυτονόητο αυτό, για αυτό είμαστε εκεί που είμαστε και δεν θα το καταλάβεις ποτέ. Θα το έπαιρνα 487 (τόσο έχει απο Hong Kong όποιος ενδιαφέρεται online applestore) και θα το πουλαγα θες 550? θες 600? Η διαφορά όμως με το 900 είναι ο "ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ".
Αυτονόητα έπρεπε να είναι αυτά και όχι να αναρωτιέσαι φίλε μου.

Στο θέμα της apple έχεις και παλι δικιο και άδικο, ναι η apple το δινει 500 και φυσικα δεν θα το κατεβασει γιατι χεστηκε για την Ελλάδα και δεν την αφορα. Απο τα 500 που το δίνει όμως ως τα 690 που λενε θα το δινουν οι ελληνικες εταιρείες μήπως βλέπεις καποια διαφορα;

Φιλικα

#223   dimtzi

dimtzi

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/08/2010 - 22:08

Να συμπληρωσω επισης οτι για τις εταιριες voda & cosmote δεν παιζει ρολο ποσο πουλαει η apple για να κατεβασουν τιμες, αν θελετε καντε ενα πειραμα να μην αγορασει κανεις στην Ελλαδιτσα και να δειτε που θα πανε οι τιμες και ο λογοι ειναι απλοι πρωτον εδω δεν πουλαει η apple αλλα δυο εταιριες που ενδιαφερονται για το κερδος αμμεσα και πολυ περισσοτερο εμμεσα, δευτερον οι εταιριες που πουλανε εδω εχουν επαφη με τους πελατες τους ξαι σιγουρα δεν θελουν να χασουν μεγαλα συμβολαια ειτε υπαρχοντα ειτε μελλοντικα για να μην ριξουν την τιμη 50-100 ευρω, και τριτον και πολυ σημαντικο λογω ανταγωνισμου θα εχουν αγορασει και πληρωσει αρκετα μεγαλη ποσοτητα που δεν συμφερει κανεναν να μεινει στα ραφια απουλητη διοτι αυτος που θα χασει σιγουρα δεν θα ειναι η apple που ξερει πολυ καλα τι σημαινει risk management.

#224   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 19/08/2010 - 22:42

690 ευρω το 16αρι? αυτο ειναι τρελο ρε παιδες.... Στην Ιταλια κανει 659 το 16αρι και εχουν φορο 25% ενω εμεις εδω εχουμε 23%.... Το μαμησανε το θεμα!



20% ειναι ο φορος στην Ιταλια! Μενω εκει και ξερω.

#225   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 05:17

Επειδή και σε άλλο post είδα ότι έχεις την λογική ότι και έξω έτσι είναι, ΟΧΙ δεν είναι έτσι. Αν ξέρουμε να λέμε αλλά αν δεν ξέρουμε να μην λέμε. Ο λόγος είναι απλός. Γιατί περαν του ότι κάποια πράγματα θα παραμείνουν μόνο στην ελληνική εξυπνάδα (πχ. το να πηγαίνεις στο περίπτερο και να σου δίνει και καλά λάθος ρέστα), από το online apple store πολλές άλλες χώρες έχουν δικαίωμα παραγγελίας. Οι Ελληναράδες όμως εκμεταλευονται 2-3 γνωστούς τους που είναι σε αυτές τις χώρες, παραγγέλνουν 2-3 iphone και τα πουλάνε 300 ευρώ πάνω.



ΝΑΙ! και λυπάμαι πολύ που δεν ειναι το αυτονόητο αυτό, για αυτό είμαστε εκεί που είμαστε και δεν θα το καταλάβεις ποτέ. Θα το έπαιρνα 487 (τόσο έχει απο Hong Kong όποιος ενδιαφέρεται online applestore) και θα το πουλαγα θες 550? θες 600? Η διαφορά όμως με το 900 είναι ο "ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ".
Αυτονόητα έπρεπε να είναι αυτά και όχι να αναρωτιέσαι φίλε μου.

Στο θέμα της apple έχεις και παλι δικιο και άδικο, ναι η apple το δινει 500 και φυσικα δεν θα το κατεβασει γιατι χεστηκε για την Ελλάδα και δεν την αφορα. Απο τα 500 που το δίνει όμως ως τα 690 που λενε θα το δινουν οι ελληνικες εταιρείες μήπως βλέπεις καποια διαφορα;

Φιλικα

Οσο αφορα τη τιμη του iphone ok μπορει και να μας κοροιδευουν οι 2 εταιριες.
Οσο αφορα το ποσο θα πουλουσε καποιος το iphone , για μενα ,δεν μπορω να καταλαβω τη λογικη σου.Και ΣΙΓΟΥΡΑ γινεται αυτο παντου.Στο κατω κατω καποιοι απο αυτους εχουν παει μονοι τους στο εξωτερικο για να το παρουν και θα το δωσουν 600;Οκ τοτε αν υπαρχει καποιος "τιμιος" που πουλαει το iphone 4 550 ας μου στειλει pm, και μετα σαν ελληνας κλεφτης το πουλαω 800.Οσο αφορα το τι αυτος ο "Ελλληναρας" κατεστρεψε την Ελλαδα ,αν κοιταξουμε γυρω μας θα δουμε οτι λεφτα υπαρχουν (που ελεγε και μια ψυχη) στις χωρες που ο καθενας πουλαει οτι θελει και οσο θελει-μπορει να πουλησει ,και οχι σε περιοριστικες και κλειστες οικονομιες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες