Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 06:51

Οι Ελληναράδες όμως εκμεταλευονται 2-3 γνωστούς τους που είναι σε αυτές τις χώρες, παραγγέλνουν 2-3 iphone και τα πουλάνε 300 ευρώ πάνω.

Θα το έπαιρνα 487 (τόσο έχει απο Hong Kong όποιος ενδιαφέρεται online applestore) και θα το πουλαγα θες 550? θες 600? Η διαφορά όμως με το 900 είναι ο "ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ".

Ολοι αυτοι δηλαδη που πριν κανα 2 μηνες πωλουσαν στο e-bay το iphone 4 1000 και 1200 ,μια εβδομαδα πριν την κυκλοφορια του ,και στο location της αγγελειας εγραφε USA , να υποθεσω οτι ηταν Ελληνες ομογενεις;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   babisgr

babisgr

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/08/2010 - 08:33

καλά...είπαμε να βγάλουν και κάνα φράγκο παραπάνω,αλλά εχτές είδα αγγελία για 4 1000ε ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΑ....χαχαχα έλεος δηλαδή.
Παντως η apple όσο αργεί να διαθέσει το 4 στην αγορά τόσο χάνει,αφου πολλοί καταλήγουν σε android συσκευές και πραγματικά
αν και το ήθελα πολυ....πλέον με την 4.0.1 (jb) στο 3gs δεν νομίζω οτι εχω πολλά να περιμένω απο το 4..θα το σκεφτώ πολύ.....

#228   giorginakos

giorginakos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/08/2010 - 08:54

Οσο υπαρχουν "πελατες" που ειναι ετοιμοι να πληρωσουν ενα προιον οσο & οσο, αλλο τοσο θα υπαρχουν και καποιοι που θα πωλουν σε εξωπραγματικες τιμες. Ας δουμε σε τι τιμη τελικα θα κατσει απο τους επισημους προμηθευτες το iphone 4, γιατι μου φαινεται οτι ριχνουν φημες και μετρουν αντιδρασεις , παλιο το κολπο, η γνωμη μου ειναι οτι μια τιμη γυρω στα 700 εμπορικα θα ειναι λαθος.

#229   LUCKman

LUCKman

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 09:02

Φιλε μου συμφωνω απολυτα μαζι σου σε οτι αφορα την τιμη. Πρεπει να υπαρχουν λογικα οριο. Σε οτι αφορα το σημα ομως πρεπει να πω οτι χρησιμοποιω το iphone4 απο τις αρχες ιουλιου (αγορασμενο απο αγγλια και το χρησιμοποιω στην ολλανδια) και ουδεποτε ειχα dropped call. Σαφως και το σημα μειωνεται αν το κρατησω σφιχτα στο εν λογω σημειο :) αλλα κανενα λειτουργικο προβλημα. Αν η τιμη ειναι λογικη και σου αρεσει σαν τηλεφωνο...αγορασε το και δεν 8α χασεις


Εγω πιστευω πως και 1200 ευρω να το βάλουν το Iphone, σιγουρα θα υπαρξουν μερικοί που θα το αγοράσουν. Αρκετοί είμαστε κολημένοι με το iphone οπως και εγω αλλα να μην ξεχνάμε ρε παιδια οτι είναι ενα κινητο και είναι υπεραρκετά τα χρηματα για ενα τηλεφωνο. Εξάλου μας εχει πεί κανείς που το έχει μηπως έχει πρόβλημα με την κεραία? Προχθες γνώρισα τυχαία ενα παιδι που δουλεύει στη Βονταφον και μου είπε αν θελω να το πάρω καλυτερα να περιμένω κανενα 3μηνο απο οταν βγεί γιατι εχει όντως πρόβλημα με το σήμα. Αν είναι να το πάρουμε, να δωσουμε τοσα χρήματα και να μας βγει και προβληματικο τοτε αστο.



#230   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 09:25

Οσο υπαρχουν "πελατες" που ειναι ετοιμοι να πληρωσουν ενα προιον οσο & οσο, αλλο τοσο θα υπαρχουν και καποιοι που θα πωλουν σε εξωπραγματικες τιμες. Ας δουμε σε τι τιμη τελικα θα κατσει απο τους επισημους προμηθευτες το iphone 4, γιατι μου φαινεται οτι ριχνουν φημες και μετρουν αντιδρασεις , παλιο το κολπο, η γνωμη μου ειναι οτι μια τιμη γυρω στα 700 εμπορικα θα ειναι λαθος.

Δεν ειναι και τοσο λαθος απο την πλευρα της apple αφου και παλι θα κανει ουρες ο κοσμος για να το παρει(εκτος και αν ειναι απλα marketing οπως υποστιρηζουν καποιοι)
Οσο για το σημα πολυ φασαρια για το τιποτα

#231   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 20/08/2010 - 09:35

Μεσα απο την vodafone ... (πολυ μεσα...εχω ενα ποντικι φιλαρακι και μου ειπε μερικα πραγματα)
Οτι το iPhone 4 θα κανει 666 ευρω το 16αρι ενω το 32αρι θα κανει 777.
Θα ερθουν δεν ξερω ακριβως ποτε γιατι ειναι να φανε και κατι λεφτα οι μαγκες της voda και της υποθεσης γενικα.

#232   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/08/2010 - 10:00

http://www.tuaw.com/....a-louco-price/
ξερουμε σε ποια παρτιδα χωρων ειναι η πορτογαλια?ελπιζω να μην επιβεβαιωθουν οι τιμες παντως....

#233   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 20/08/2010 - 10:30

απο σεμπτεμβρη πλεον το iphone 4 by vodafone

#234   slavikos

slavikos

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 10:40

Εγω πάντως αναρωτίεμαι για το όταν ξεκινήσει η εμπορική διάθεση της συσκεύης στην Ελλάδα, κατά πόσο θα διατίθεται με free case ή bumper. Προβλέπω πως οι τοπικές εταιρίες θα κάνουν αρχικά τα κουνάβια και θα παραπέμπουν στην μαμά Apple ;-)

#235   AnKi

AnKi

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/08/2010 - 10:48

Το iPhone 4 θα διατεθεί στην Ελλάδα την άλλη Παρασκευή, 27 Αυγούστου!
Η τιμή θα κυμαίνεται απο 599 - 649 ευρώ το 16άρι!

Κάθε χρόνο η ιστορία επαναλαμβάνεται! Μην ακούτε τον κάθε άσχετο πωλητή που λέει για Οκτώβριο και 800 ευρώ! Είμαστε στην ίδια φουρνιά με την Ρουμανία, την Πορτογαλία, την Ουγγαρία και τα λοιπά. Κάθε χρόνο αυτές ανακοινώνουν μία εβδομάδα πριν την ημερομηνία διάθεσης (όπως έγινε και φέτος) και οι Vodafone και Cosmote δύο μέρες το πολύ πριν (πλέον λόγω του ανταγωνισμού) και αν θυμάστε με το 3G που το είχε τους πρώτους μήνες αποκλειστικότητα η Vodafone η ανακοίνωση έγινε κατά τη 1:00 τα ξημερώματα Παρασκευής ότι θα το διαθέσουν εκείνη την ημέρα και κατά τις 2:00 ανακοινώθηκαν οι τιμές. Δεν χρειάζεται να είσαι insider για να τα γνωρίζεις αυτά! Τα γεγονότα μιλάν μόνα τους.

Οι πάροχοι των χωρών που προανέφερα ανακοίνωσαν ήδη ότι θα διαθέσουν τη συσκευή στις 27 Αυγούστου όπως είπε και ο andreashadji για την Πορτογαλία.

Τελευταία επεξεργασία από: AnKi, 20/08/2010 - 10:50


#236   savvasko

savvasko

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 10:54

Το iPhone 4 θα διατεθεί στην Ελλάδα την άλλη Παρασκευή, 27 Αυγούστου!
Η τιμή θα κυμαίνεται απο 599 - 649 ευρώ το 16άρι!

Κάθε χρόνο η ιστορία επαναλαμβάνεται! Μην ακούτε τον κάθε άσχετο πωλητή που λέει για Οκτώβριο και 800 ευρώ! Είμαστε στην ίδια φουρνιά με την Ρουμανία, την Πορτογαλία, την Ουγγαρία και τα λοιπά. Κάθε χρόνο αυτές ανακοινώνουν μία εβδομάδα πριν την ημερομηνία διάθεσης (όπως έγινε και φέτος) και οι Vodafone και Cosmote δύο μέρες το πολύ πριν (πλέον λόγω του ανταγωνισμού) και αν θυμάστε με το 3G που το είχε τους πρώτους μήνες αποκλειστικότητα η Vodafone η ανακοίνωση έγινε κατά τη 1:00 τα ξημερώματα Παρασκευής ότι θα το διαθέσουν εκείνη την ημέρα και κατά τις 2:00 ανακοινώθηκαν οι τιμές. Δεν χρειάζεται να είσαι insider για να τα γνωρίζεις αυτά! Τα γεγονότα μιλάν μόνα τους.

Οι πάροχοι των χωρών που προανέφερα ανακοίνωσαν ήδη ότι θα διαθέσουν τη συσκευή στις 27 Αυγούστου όπως είπε και ο andreashadji για την Πορτογαλία.

Συμφωνώ με κάλυψες +1 απο εμένα!

#237   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 20/08/2010 - 11:01

Όπως τα λέει ο AnKi είναι. Τα ίδια μου είπαν και μέσα απο την δουλειά. Είχαν κολλήσει και φέτος στο σε ποιούς θα δώσουν συσκευές. Πάλι σε προτεραιότητα μπαίνουν οι νέες συνδέσεις, οι ανανεώσεις σε πολλές γραμμές και πάει λέγοντας... Τελευταίοι πάλι θα είναι όσοι την θέλουν σκέτη συσκευή. Βέβαια υπάρχει και το κόλπο για να την πάρεις και σκέτη.

#238   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 20/08/2010 - 11:56

Κοντολογής,για να επιστρέψουμε και στο θέμα μας...
Από 27-28 Αυγούστου η διαθεσιμότητα του iphone 4 στα Ελληνικά πράγματα ? ? ?
Αντε να δούμε...

#239   MuseumofMac

MuseumofMac

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 12:19

Εγω δηλαδη που εχω κανει "εκδηλωση ενδιαφεροντος" (τρομαααρα τους) 3 φορες στην cosmote(που πηρα και το 3Gs απο κει) και αλλες 2 στη vodafone (γραφοντας στα σχολια: ενημερωστε με πρωτο!:P) σχετικα νωρις τον Ιουνιο, θα με γραψουν και θα τα δωσουν στους εχοντες συμβολαιο με τις εν λογω εταιρίες;
Ρε παμε καλα;

Τελευταία επεξεργασία από: MuseumofMac, 20/08/2010 - 12:24


#240   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/08/2010 - 12:25

Ενοειται οτι θα σε γραψουν και θα προτιμησουν πρωτα τους πελατες τους... και ειναι και λογικο....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 36

0 μέλη, 35 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)