Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Windows Phone 7: Τα πρώτα previews


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 15:11

Δεν σας καταλαβαίνω μερικούς ειλικρινά. ΟΚ σαφώς και η κίνηση της microsoft ήταν ηλίθια και μάλλον έγινε για να δημιουργήσει ίντριγκες (ναι ακριβώς όπως κάνει και η apple με τα leaks) και να ανεβάσει την δημοτικότητα του προϊόντος της.

Φυσικά ήταν αφορμή να ξεκινήσει ένα ακόμα PC VS MAC, που φυσικά σε αυτό τό χώρο εκ των πραγμάτων δεν θα είναι και ότι αντικειμενικότερο έχει γραφτεί ποτέ. Όταν διαβάζω υπερβολές όμως πραγματικά εκνευρίζομαι απίστευτα. Διαβάζω για το δαιδαλώδες των windows και το απλό των mac και άλλες ένα σωρό μην πώ τι. Και προσπαθώ να καταλάβω ο καθυστερημένος μετά από 5 μήνες χρήση του mbp ΠΩΣ και δεν βλέπω τις ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΕΣ διαφορές μεταξύ των 2 λειτουργικών για να πω και εγώ το sic "once you go mac...." Αν έτσι προσπαθούν γενικότερα οι χρήστες mac να δικαιολογήσουν την αγορά ενός υπερτιμημένου προϊόντος τότε ΟΚ. Επειδή όμως δεν ζω σε συννεφάκια το mbp το πήρα γιατί μου άρεσε, μου έκατσαν κάτι λεφτά και ήθελα να δοκιμάσω κάτι το διαφορετικό, end of story. Τις απλότητες, τις σταθερότητες, τις ασφάλειες κτλ τα ακούω βερεσέ, γιατί ανήκουν σε άλλες εποχές.

Ετσι ακριβως. Δε μπορω παρα να συμφωνησω απολυτα. Για αυτο πηρα κι εγω ενα macbook pro (γιατι βαρεθηκα τις σαπιες πλαστικουρες του ανταγωνισμου), για αυτο περασα κι απο εναν imac (για την εξαιρετικη του οθονη - να ομως που τωρα βρηκα το ιδιο απιστευτο μονιτορ με 240 ευρω - βλεπε dell u2311), για αυτο πηρα και το iphone 4 που εχω σημερα (το μοναδικο προϊον της apple που κρατησα - τα αλλα τα εσπρωξα γιατι απλα δε μπορεσα να δικαιολογησω το υπερβολικο hype τους και την απιστευτη υπερτιμολογηση τους). Το 4αρι το κρατησα γιατι ειναι το μοναδικο απο τα 200+ κινητα που περασαν απο τα χερια μου (ναι, δεν εχει καμια δοση υπερβολης αυτο που γραφω, αν και στην πραγματικοτητα -περα απο 2-3 συσκευες σταθμους τα αλλα δε μπορεσα να τα κρατησω για οικονομικους φυσικα λογους) που κανει πλακα στα υπολοιπα σε θεματα ποιοτητας κατασκευης πρωτιστως και οθονης δευτερευοντως.
Ολα τα υπολοιπα ειναι για να εχουμε να τροφοδοτουμε ενα ακομη vs στα φορα. Τοσο απλα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 15:22

Η φανατιλα στο μεγαλειο της....
Εγω δεν θα κατσω να αναλυσω εαν η microsoft επραξε καλως με την κηδεια του iphone, ή εαν η apple επρεπε να βασιστει σε αλλες μαρκες κινητων παρουσιαζοντας οτι και αυτες εχουν προβλημα με την κεραια τους. Και ο λογος που δεν το κανω ειναι απλος: γιατι ειμαι ενα θυμα της apple και επομενως δεν θα ειμαι αντικειμενικος. Ξεκινησα με το ipod nano και επαθα πλακα. Μετα πηρα το πρώτης γενιας ipod touch και ειπα θελω να τηλεφωνω με αυτο. Μετα πηρα το iphone 3g, μετεπειτα το iphone 3GS, τωρα εννοειται οτι εχω το iphone 4 και πριν ενα χρονο αγορασα και imac και θελω να αγορασω macbook τωρα. Ο λογος που μου αρεσουν τα προιοντα της apple ειναι απλος: η απολυτη απλοτητα! π.χ. δεν συγκρινεται τωρα το PC με τα imac, και αυτο δεν το λεω απο αποψη λογισμικου κτλ - δεν θελω να μπω σε τετοιες αναλυσεις....αλλα να ρε παιδι μου, αγοραζες pc και εκανες μια ωρα να το συνδεσεις - ασε που ηθελες και βοηθεια...ενω τωρα αγορασα το imac και το μονο που εκανα ειναι οτι εβαλα ενα καλωδιο στη πριζα λες και ειναι σιδερο και ασε που δεν εχω στο μυαλο μου και τα antivirus οπως ειχα στα pc....εμ το αλλο που το περιβαλλον του λογισμικου της apple σου εμπνεει οργανωση ενω των windows ανοργανωσια και δαιδαλωδες.
Οσον αφορα το iphone που λενε εδω μερικοι δωσαμε 700 ευρω και μας λενε πως να το κραταμε εγω εχω να πω τα εξης:
καταρχην εγω προσωπικα δεν εδωσα 700 ευρω...το πηρα τζαμπα...γιατι πολυ απλα ειχα επιδοτηση και πουλησα το προηγουμενο που ειχα...εαν ηταν να δωσω 700 ευρω μαλλον δεν θα το επαιρνα - πιστευω θα ελεγα οτι θα αγορασω το επομενο....παντως στα χερια μου iphone θα ειχα, γιατι πλεον οποιοδηποτε αλλο κινητο μου φαινεται μουφα δεν ξερω γιατι...και αυτο νομιζω το εχουν παθει ολοι οσοι εχουν παρει iphone...μετα δεν το αλλαζουν
επισης οσον αφορα το προβλημα με την κεραια χεστηκε η φατμε........ας πεφτουν οι μπαρες...απο τη στιγμη που η αποδοση του ειναι η ιδια και καλυτερη αυτο μου αρκει....
love my iphone, love my imac, love apple

Να συμφωνήσω κ να προσθέσω, επειδή ήμουν κ γω ένας που πριν 1,5 χρόνο δεν καταλάβαινα το κόλλημα με τα προϊόντα της apple, ας μου πεί ένας που πήρε άλλο κινητό με επιδότηση κ βγήκε κερδισμένος...Εγώ πέρσι έδωσα 220 euro επιπλέον για iphone 3gs, φέτος το πούλησα 300, μπορούσα κ παραπάνω, κ πήρα το 4 με 210 euro, βγήκα κ 90 ευρώ κερδισμένος...πλάκα κάνουμε τώρα? Επίσης θέλω να βρεθεί κ ένας να μου πει, ότι είχε iphone με data plan έστω για ενα μήνα κ το έδωσε για να πάρει αλλο.... Στατιστικά θα βρεθεί 2%, ενώ αντίστροφα....τουλάχιστον 60%.

Τελευταία επεξεργασία από: bigboss, 12/09/2010 - 15:23


#138   SunOfABeach

SunOfABeach

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 15:28

Καλά, δεν το πιστεύω... Έφτασε, κιόλας, τις 7 σελίδες το topic;;;
Ήμαρτον πια!!! Βγήκαν κάποιοι να κάνουν τη πλάκα τους και το κάνατε ανατολικό ζήτημα! ΔΕΝ είναι υπάλληλοι, ΟΥΤΕ βαλτοί της Microsoft! Μια χούφτα φοιτηταριά είναι, που κάνουν το χαβαλέ τους!
Δε μου λέτε κάτι: Στις προεκλογικές περιόδους, όταν βγαίνουν κάποιοι και κρατάνε κηδειόχαρτα αντίπαλου κόμματος, λέμε ότι τους βάζει το κόμμα τους; Κάποια μεμονωμένα άτομα είναι, που θεωρούν ότι θα προκαλέσουν το γέλιο και τη προσοχή των υπολοίπων, έστω κι αν έχουν περάσει κοντά τρεις δεκαετίες από τότε που πρωτοεμφανίστηκε αυτό το "αστείο".
Έχω ξαναποστάρει σε αυτό το topic, κάνοντας την πλακίτσα μου, αλλά βλέπω ( με μεγάλη μου λύπη) ότι παρατραβάει το σκοινί... και μάλιστα, με κάτι που είναι εντελώς ασήμαντο και δεν αξίζει ούτε καν την προσοχή μας!
Οφ δε γκέϋ!!!

#139   eXoTiC

eXoTiC

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 15:56

Φίλε TELEPHONER και ALEXX είμαι σίγουρος οτι δεν έχετε iphone πολύ καιρό. Μας τα κάνατε τούμπανο προσπαθώντας να μας πείσετε για πιο πράγμα;
Έκανα λοιπόν το ίδιο όταν είχα πάρει το iphone 3G, το έκραζα όλη μέρα! Ο και το gps είναι χάλια ο και δεν έχει Ελληνικά, ο και το .....
Οκ είχα δίκαιο απαράδεκτα όλα, αλλά.... Μετά από 2 χρόνια που έχει βελτιωθεί, είναι επαγγελματικό εργαλείο για εμένα. Δοκίμασα να δουλέψω κάποια άλλο τηλέφωνα και μου φάνηκαν όλα προπολεμικά. Μόνο μερικά από τα ανδροιδ μπορούν να ανταγωνιστούν. Να μιλήσει η google, να πείτε για android να σωπάσω. Μα μη μιλάτε καθόλου για windows modile δεν έχουν τίποτα από εφαρμογές, δεν έχουν ένα teamviewer,ένα skype ,δεν έχουν τα πιο βασικά. Τι να το κάνω χωρίς apps.
Πότε η Microsoft είπε αν δεν σας αρέσει γυρίστε το πίσω; Όποιος δε μπορεί να συμβιβαστεί με το antennagage είναι απλό γυρίστε το πίσω και πάρτε τα λεφτά σας τι το συζητάμε 7 σελίδες.
Η κάθε εταιρία έχει ένα σκοπό να βγάλει χρήματα μην το ξεχνάτε και μη σφάζεστε. Αυτή τη στιγμή όποιος νομίζει οτι μπορεί να κάνει αυτό που έχει ανάγκη ή που θέλει, καλύτερα με ένα άλλο τηλέφωνο είναι ελεύθερος να το πάρει.

#140   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 15:56

Ετσι ακριβως. Δε μπορω παρα να συμφωνησω απολυτα. Για αυτο πηρα κι εγω ενα macbook pro (γιατι βαρεθηκα τις σαπιες πλαστικουρες του ανταγωνισμου), για αυτο περασα κι απο εναν imac (για την εξαιρετικη του οθονη - να ομως που τωρα βρηκα το ιδιο απιστευτο μονιτορ με 240 ευρω - βλεπε dell u2311), για αυτο πηρα και το iphone 4 που εχω σημερα (το μοναδικο προϊον της apple που κρατησα - τα αλλα τα εσπρωξα γιατι απλα δε μπορεσα να δικαιολογησω το υπερβολικο hype τους και την απιστευτη υπερτιμολογηση τους). Το 4αρι το κρατησα γιατι ειναι το μοναδικο απο τα 200+ κινητα που περασαν απο τα χερια μου (ναι, δεν εχει καμια δοση υπερβολης αυτο που γραφω, αν και στην πραγματικοτητα -περα απο 2-3 συσκευες σταθμους τα αλλα δε μπορεσα να τα κρατησω για οικονομικους φυσικα λογους) που κανει πλακα στα υπολοιπα σε θεματα ποιοτητας κατασκευης πρωτιστως και οθονης δευτερευοντως.
Ολα τα υπολοιπα ειναι για να εχουμε να τροφοδοτουμε ενα ακομη vs στα φορα. Τοσο απλα...

H Απόλυτή ισοπέδωση.αλλα περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.

#141   alexzzz

alexzzz

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2010 - 21:56

Φίλε TELEPHONER και ALEXX είμαι σίγουρος οτι δεν έχετε iphone πολύ καιρό. Μας τα κάνατε τούμπανο προσπαθώντας να μας πείσετε για πιο πράγμα;
Έκανα λοιπόν το ίδιο όταν είχα πάρει το iphone 3G, το έκραζα όλη μέρα! Ο και το gps είναι χάλια ο και δεν έχει Ελληνικά, ο και το .....
Οκ είχα δίκαιο απαράδεκτα όλα, αλλά.... Μετά από 2 χρόνια που έχει βελτιωθεί, είναι επαγγελματικό εργαλείο για εμένα. Δοκίμασα να δουλέψω κάποια άλλο τηλέφωνα και μου φάνηκαν όλα προπολεμικά. Μόνο μερικά από τα ανδροιδ μπορούν να ανταγωνιστούν. Να μιλήσει η google, να πείτε για android να σωπάσω. Μα μη μιλάτε καθόλου για windows modile δεν έχουν τίποτα από εφαρμογές, δεν έχουν ένα teamviewer,ένα skype ,δεν έχουν τα πιο βασικά. Τι να το κάνω χωρίς apps.
Πότε η Microsoft είπε αν δεν σας αρέσει γυρίστε το πίσω; Όποιος δε μπορεί να συμβιβαστεί με το antennagage είναι απλό γυρίστε το πίσω και πάρτε τα λεφτά σας τι το συζητάμε 7 σελίδες.
Η κάθε εταιρία έχει ένα σκοπό να βγάλει χρήματα μην το ξεχνάτε και μη σφάζεστε. Αυτή τη στιγμή όποιος νομίζει οτι μπορεί να κάνει αυτό που έχει ανάγκη ή που θέλει, καλύτερα με ένα άλλο τηλέφωνο είναι ελεύθερος να το πάρει.


Να υποθέσω ότι όταν γράφεις ALEXX αναφέρεσαι σε μένα; γιατί άλλον Alex δεν βλέπω.

Αν το λες για μένα να σου πω ότι είχα το πρώτο iphone (2g), το 3g για δύο χρόνια και τώρα το 4... μόνο το gs δεν είχα, άρα κακός είσαι σίγουρος και λες ότι να'ναι. Αν σου τα έκανα τούμπανο, δεν χρειάζεται να συμμετέχεις στην συζήτηση, έτσι και αλλιώς δεν προσέφερες τίποτα σε αυτή.

Κλείνοντας να πω ότι μιλάτε με τόση θέρμη για τα windows mobile seven χωρίς καν να τα έχετε δει. Όπως και να το κάνουμε, ότι και να λέτε δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα... δεν είναι windows 6.5 για να κρίνεται βάσει αυτού.

Στο δια ταύτα βέβαια πάλι είμαστε off topic...

Τελευταία επεξεργασία από: alexzzz, 12/09/2010 - 21:58


#142   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 12/09/2010 - 22:02

Φίλε TELEPHONER και ALEXX είμαι σίγουρος οτι δεν έχετε iphone πολύ καιρό. Μας τα κάνατε τούμπανο προσπαθώντας να μας πείσετε για πιο πράγμα;
Έκανα λοιπόν το ίδιο όταν είχα πάρει το iphone 3G, το έκραζα όλη μέρα! Ο και το gps είναι χάλια ο και δεν έχει Ελληνικά, ο και το .....
Οκ είχα δίκαιο απαράδεκτα όλα, αλλά.... Μετά από 2 χρόνια που έχει βελτιωθεί, είναι επαγγελματικό εργαλείο για εμένα. Δοκίμασα να δουλέψω κάποια άλλο τηλέφωνα και μου φάνηκαν όλα προπολεμικά. Μόνο μερικά από τα ανδροιδ μπορούν να ανταγωνιστούν. Να μιλήσει η google, να πείτε για android να σωπάσω. Μα μη μιλάτε καθόλου για windows modile δεν έχουν τίποτα από εφαρμογές, δεν έχουν ένα teamviewer,ένα skype ,δεν έχουν τα πιο βασικά. Τι να το κάνω χωρίς apps.
Πότε η Microsoft είπε αν δεν σας αρέσει γυρίστε το πίσω; Όποιος δε μπορεί να συμβιβαστεί με το antennagage είναι απλό γυρίστε το πίσω και πάρτε τα λεφτά σας τι το συζητάμε 7 σελίδες.
Η κάθε εταιρία έχει ένα σκοπό να βγάλει χρήματα μην το ξεχνάτε και μη σφάζεστε. Αυτή τη στιγμή όποιος νομίζει οτι μπορεί να κάνει αυτό που έχει ανάγκη ή που θέλει, καλύτερα με ένα άλλο τηλέφωνο είναι ελεύθερος να το πάρει.

Κρίμα αλλά είσαι ένας ακόμα που θα πω ΟΧΙ.
Λες οτι στα έχω κάνει τούμπανο για να σε πείσω για κάτι την στιγμή που εσύ προσπαθείς να με πείσεις για κάτι.
Και κάτι ακόμα.ΕΣΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟ WM version.Αν διαβάσεις τον τίτλο θα δεις οτι λέει 7.Τι κρίμα ρε γαμώτο πάλι είσαι έξω.
Τώρα?
Τι άλλο θα σκεφτείς?

#143   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 22:52

Εγω απο την αλλη στεκομαι μονο στο iphone4 και εχω να δηλωσω οτι ειναι ενα καταπληκτικο τηλεφωνο απο καθε αποψη.Αψογη κατασκευη,πανεμορφο,φοβερη οθονη απο οποια γωνια και να τη δεις,πολυ καλη καμερα,τρομερη υποστηριξη σε αξεσουαρ και πολλα αλλα θετικα και μονο.Δεν νομιζω οτι υπαρχει πιο πληρες τηλεφωνο αυτη τη στιγμη.
Τα WM αν και καποτε τα δουλευα δεν με συγκινουν ιδιαιτερα πια.Δεν προκειται να ασχοληθω μαζι τους για πολλα χρονια ακομα σιγουρα.

ΥΓ:Τρια iphone 4 δοκιμασμενα σε μερικες συγκεκριμενες τοποθεσιες οπου και το 3gs και δυο αλλα τηλεφωνα(SE καιSamsung)οχι μονο ειχαν οριακο σημα αλλα εχαναν παμπολλες κλησεις και γενικα ηταν προβληματικη η συνδιαλεξη αποδεικνυονται η πιο ευχαριστη εκπληξη λογω του οτι σε δεκαδες κλησεις μεχρι στιγμης οι συνομιλητες ακουγονται πεντακαθαρα και χωρις διακοπες.Φιλος μου και ορκισμενος εχθρος του Steve δεν πιστευε στα ματια του...εχοντας μεινει στα οσα αρνητικα γραφονται για το θεμα αυτο.










0

#144   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 23:17

Σε καμια πεντα ετια θα βγει και αναλογo appstore για wm αχχχαχαχαχχαχαχαχαχαχα

#145   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 13/09/2010 - 00:24

Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω αλλά υπάρχει ήδη: Windows Marketplace

#146   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 13/09/2010 - 06:51

Εγω απο την αλλη στεκομαι μονο στο iphone4 και εχω να δηλωσω οτι ειναι ενα καταπληκτικο τηλεφωνο απο καθε αποψη.Αψογη κατασκευη,πανεμορφο,φοβερη οθονη απο οποια γωνια και να τη δεις,πολυ καλη καμερα,τρομερη υποστηριξη σε αξεσουαρ και πολλα αλλα θετικα και μονο.Δεν νομιζω οτι υπαρχει πιο πληρες τηλεφωνο αυτη τη στιγμη.
Τα WM αν και καποτε τα δουλευα δεν με συγκινουν ιδιαιτερα πια.Δεν προκειται να ασχοληθω μαζι τους για πολλα χρονια ακομα σιγουρα.

ΥΓ:Τρια iphone 4 δοκιμασμενα σε μερικες συγκεκριμενες τοποθεσιες οπου και το 3gs και δυο αλλα τηλεφωνα(SE καιSamsung)οχι μονο ειχαν οριακο σημα αλλα εχαναν παμπολλες κλησεις και γενικα ηταν προβληματικη η συνδιαλεξη αποδεικνυονται η πιο ευχαριστη εκπληξη λογω του οτι σε δεκαδες κλησεις μεχρι στιγμης οι συνομιλητες ακουγονται πεντακαθαρα και χωρις διακοπες.Φιλος μου και ορκισμενος εχθρος του Steve δεν πιστευε στα ματια του...εχοντας μεινει στα οσα αρνητικα γραφονται για το θεμα αυτο.

Αναρτημένη εικόνα

#147   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 13/09/2010 - 08:16

Το ιδιο εχω παρατηρησει κι εγω... ελεω εξωερικης κεραιας λογικα..

#148   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 08:42

Περιμένω και εγώ με ενδιαφέρον τα 7 , και ελπίζω πραγματικά να είναι πολύ καλά , γιατί ο ανταγωνισμός κάνει καλό σε εμάς τους τελικούς χρήστες.

#149   xtreme84

xtreme84

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/09/2010 - 08:46

Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω αλλά υπάρχει ήδη: Windows Marketplace

Με συνολικά 48 ολόκληρα apps? :blink:
Πολύ φοβάμαι ότι θα 'ναι μακρύς ο δρόμος...

#150   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 08:57

Αναρτημένη εικόνα


Αστα αυτα....στο ειχα πει νομιζω οτι ειχα αυτο το τηλεφωνο για 2 μηνες μεχρι να μου ερθει το 4!!Για αυτα που εγραψα δεν πιστευω να αμφιβαλλεις?Ξερεις οτι θα το εκραζα αν δεν μου καθοταν καλα.

ΥΓ.Waiting for the new iPad γραψε κατω κατω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες