Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Bluetooth Headset compatibility list


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
431 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   polis

polis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2009 - 12:45

κανει ναι αλλα δεν εχει καλη αποδοση ηχου και χανεται συνεχεια.το εχει ενας γνωστος.ενα που ειναι απολυτα συμβατο ειναι το Plantronics Discovery 925 με αριστη ποιοτητα ηχου..


Είναι πραγματικά πολύ ποιοτικά με πολλές λειτουργίες και ευκολίες. Έχω 2 και έχω πουλήσει άλλα 2....δεν πρόλαβα να τα βγάλω αγγελία και έφυγαν, αυτό τα λέει όλα :rolleyes: Thanks Plantronics!

Τελευταία επεξεργασία από: polis, 29/07/2009 - 12:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Stala

Stala

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/07/2009 - 12:57

κανει ναι αλλα δεν εχει καλη αποδοση ηχου και χανεται συνεχεια.το εχει ενας γνωστος.ενα που ειναι απολυτα συμβατο ειναι το Plantronics Discovery 925 με αριστη ποιοτητα ηχου..



Ποσο πανακριβο ειναι??? :P και που μπορω να το βρω?

#78   polis

polis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/07/2009 - 15:48

Ποσο πανακριβο ειναι ??? :P και που μπορω να το βρω?


Κανα 100 ευρουλάκια έχει, μπορεί να έχουν και τα ηλεκτρομάγαζα. Είναι ακριβούλι λίγο για bluetooth

#79   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2009 - 16:41

κοιταξε στο ebay.com

ezgif_com_crop_2.gif


#80   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2009 - 12:15

Η Apple πόσα "iphone handsfree" έχει βγάλει;

#81   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2009 - 20:25

γνωριζει κανεις καποιο stereo handsfree με καλη ποιοτητα ηχου στα ακουστικα συμβατο με το 3GS?

#82   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/08/2009 - 10:56

Έχει δοκιμάσει κανείς το Plantronics Voyager 855 Stereo Bluetooth headset;; Αν ναι, τι γνώμη έχετε;

#83   polis

polis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2009 - 15:07

Έχει δοκιμάσει κανείς το Plantronics Voyager 855 Stereo Bluetooth headset;; Αν ναι, τι γνώμη έχετε;


Eίναι καλό, βέβαια πρέπει να φοράς και το πλαστικό κλίπ γιατι αλλιώς δεν στέκεται πολύ καλά. Το extension του μικροφώνου πρέπει να είναι πάντα τραβηγμένο για καλύτερη ποιότητα ομιλίας.

#84   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2009 - 17:39

Έχει δοκιμάσει κανείς το Plantronics Voyager 855 Stereo Bluetooth headset;; Αν ναι, τι γνώμη έχετε;

Κι εγώ αυτό πήρα και έμεινα πολύ ευχατιστημένος αλλά όπως είπε και ο Polis πρέπει να φορά το clip του αυτιού για να στηρίζεται παρόλο που έχει μέσα στη συσκευασία 3 ear pads. Βέβαια σε σένα μπορεί να κάτσει καλά στο αυτί σου 8)

#85   iTechHellas

iTechHellas

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/08/2009 - 09:37

γνωριζει κανεις καποιο stereo handsfree με καλη ποιοτητα ηχου στα ακουστικα συμβατο με το 3GS?


Αγαπητέ united_iFone
Τόσο το i.Tech Clip Music 801 όσο και το i.Tech Clip D-Radio είναι απόλυτα συμβατά με την έκδοση 3.0+ του λειτουργικού συστήματος του iPhone. Σχετικό άρθρο υπάρχει στην αρχική σελίδα του blog μας www.itechbluetooth.eu ή www.itech-bluetooth.gr.
Με εκτίμηση

Τελευταία επεξεργασία από: iTechHellas, 06/08/2009 - 09:38


#86   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2009 - 09:50

Ευχαριστώ πολυ!!

#87   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 14/08/2009 - 10:57

Μετά και από τη τελευταία αγορά μου (Plantronics 855 stero bluetooth headset με τεχνολογία AudioIQ), κατέληξα ότι κανένα bluetooth δεν δουλεύει τέλεια με το iPhone 3G. Δεν ξέρω ακόμη για το 3GS, αλλά υποθέτω τα ίδια θα είναι σε αυτό το τομέα, καθώς το software κυρίως είναι αυτό που παίζει ρόλο..
Οπότε, αν κάποιος εδώ μέσα δεν έχει να μας προτείνει κάτι άλλο που πραγματικά να είναι πολύ ποιοτικό και ιδιαίτερα ένα που να σε ακούνε πολύ καλά οι άλλοι όταν τους μιλάς, τότε η συμβουλή μου είναι να μην ξοδέψετε πολλά στο θέμα bluetooth handsfree για το iPhone.

Προσοχή, δεν μιλάω για γρήγορη ζεύξη, ούτε αν δουλεύει με το iPhone. Αυτά τα θεωρώ δεδομένα ότι τα πετυχαίνουμε. Εννοώ να μπορείς να μιλάς και, ιδίως μέσα σε κόσμο, να σε ακούνε οι άλλοι αρκετά καλά.

#88   polis

polis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 11:12

Μετά και από τη τελευταία αγορά μου (Plantronics 855 stero bluetooth headset με τεχνολογία AudioIQ), κατέληξα ότι κανένα bluetooth δεν δουλεύει τέλεια με το iPhone 3G. Δεν ξέρω ακόμη για το 3GS, αλλά υποθέτω τα ίδια θα είναι σε αυτό το τομέα, καθώς το software κυρίως είναι αυτό που παίζει ρόλο..
Οπότε, αν κάποιος εδώ μέσα δεν έχει να μας προτείνει κάτι άλλο που πραγματικά να είναι πολύ ποιοτικό και ιδιαίτερα ένα που να σε ακούνε πολύ καλά οι άλλοι όταν τους μιλάς, τότε η συμβουλή μου είναι να μην ξοδέψετε πολλά στο θέμα bluetooth handsfree για το iPhone.

Προσοχή, δεν μιλάω για γρήγορη ζεύξη, ούτε αν δουλεύει με το iPhone. Αυτά τα θεωρώ δεδομένα ότι τα πετυχαίνουμε. Εννοώ να μπορείς να μιλάς και, ιδίως μέσα σε κόσμο, να σε ακούνε οι άλλοι αρκετά καλά.

Βασικά, αυτό είναι αλήθεια...., το ίδιο Bluetooth set σε sony ericcson ας πούμε δουλεύει ΑΨΟΓΑ. Απλά σε σχέση με άλλες μάρκες η Plantronics δίνει το περισσότερο ποσοστό αξιόπιστης λειτουργίας για το iphone. Τί να πώ......τουλάχιστον η Apple θα έπρεπε να έχει διασφαλίσει την 1000% άριστη λειτουργία των ακουστικών μιας και η συσκευή σαν κόσμημα που είναι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο αυτί, γίνεται χάλια η οθόνη.

#89   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 14/08/2009 - 22:29

Εμένα πάντως το itech nero μια χαρά δουλεύει με το 3GS.

Τελευταία επεξεργασία από: gkok, 14/08/2009 - 22:30


#90   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/08/2009 - 22:43

Εμένα πάντως το itech nero μια χαρά δουλεύει με το 3GS.


Φίλε μου και σε εμάς μια χαρά μας δουλεύουν. Εδώ μέσα όμως δεν μας αρκεί πιστεύω να έχουμε γρήγορη ζεύξη και να μπορούμε να μιλάμε σχετικά-"ανεκτά" καλά. Επιδιώκουμε την καλύτερη δυνατή ποιότητα συνομιλίας, ώστε (ιδιαίτερα) και ακόμη και στους ανοιχτούς χώρους με εξωτερικό θόρυβο, να μιλάμε και να μας ακούν αρκετά καλά. Κάτι όπως συμβαίνει με άλλα κινητά τηλέφωνα της αγοράς, ακόμη και πολύ πιο φθηνά από τα iPhone, και όχι μέσω ακριβού bluetooth headset κατ'ανάγκη.

Επιπλέον, κανείς από εμάς δεν έχει μετοχές σε καμιά εταιρία, ούτε στη Sony Ericsson, ούτε στην Plantronics, ούτε στην iTech, ούτε στη Nokia, ούτε σε καμιά άλλη, ώστε να τους διαφημίσουμε ή να τους "εκθειάσουμε" χωρίς λόγο. Επίσης δεν πρέπει να θέλουμε να αποδείξουμε, προπάντων στους εαυτούς μας, ότι εμείς κάναμε τη "τέλεια" ή μια πολύ καλή αγορά, αν αυτό δεν είναι αλήθεια. Καλό είναι να είμαστε ειλικρινείς με τις επιδόσεις του προϊόντος που επιλέξαμε, ώστε να καθοδηγήσουμε τους άλλους εδώ μέσα σωστότερα, αλλά και, γιατί όχι, αν κάποιος έχει αποδεδειγμένα καλύτερο bluetooth headset από εμάς (να το έχει δοκιμάσει σε ανοιχτούς και κλειστούς χώρους και να έχει διαπιστώσει ότι η ποιότητα συνομιλίας είναι πολύ καλή, να έχει δοκιμάσει την εμβέλειά του, να έχει δει πόσο αντέχει η μπαταρία του και διάφορες άλλες λεπτομέριες, που όλα αυτά ξεχωριστά και μαζί κάνουν τη διαφορά), να πάμε να το αγοράσουμε και εμείς να το έχουμε με το αγαπημένο μας iPhone και να το ευχαριστηθούμε.

Τα έχει λοιπόν όλα αυτά το δικό σου iTech;; Πιστεύεις ότι θα κάνει διαφορά και πιθανότατα να είναι καλύτερο από ότι σου λέμε για τα δικά μας;; Αυτό είναι το θέμα, να ξέρουμε, όσο το δυνατόν, αν είναι καλό να προτιμήσουμε για αγορά το δικό σου iTech, ή γενικά το BT headset κάποιου άλλου εδώ μέσα που πιστεύει πραγματικά ότι έχει βρει το καλύτερο για το iPhone.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες