Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Bluetooth Headset compatibility list


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
431 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 17/08/2009 - 09:50

Φίλε μου και σε εμάς μια χαρά μας δουλεύουν. Εδώ μέσα όμως δεν μας αρκεί πιστεύω να έχουμε γρήγορη ζεύξη και να μπορούμε να μιλάμε σχετικά-"ανεκτά" καλά. Επιδιώκουμε την καλύτερη δυνατή ποιότητα συνομιλίας, ώστε (ιδιαίτερα) και ακόμη και στους ανοιχτούς χώρους με εξωτερικό θόρυβο, να μιλάμε και να μας ακούν αρκετά καλά. Κάτι όπως συμβαίνει με άλλα κινητά τηλέφωνα της αγοράς, ακόμη και πολύ πιο φθηνά από τα iPhone, και όχι μέσω ακριβού bluetooth headset κατ'ανάγκη.

Επιπλέον, κανείς από εμάς δεν έχει μετοχές σε καμιά εταιρία, ούτε στη Sony Ericsson, ούτε στην Plantronics, ούτε στην iTech, ούτε στη Nokia, ούτε σε καμιά άλλη, ώστε να τους διαφημίσουμε ή να τους "εκθειάσουμε" χωρίς λόγο. Επίσης δεν πρέπει να θέλουμε να αποδείξουμε, προπάντων στους εαυτούς μας, ότι εμείς κάναμε τη "τέλεια" ή μια πολύ καλή αγορά, αν αυτό δεν είναι αλήθεια. Καλό είναι να είμαστε ειλικρινείς με τις επιδόσεις του προϊόντος που επιλέξαμε, ώστε να καθοδηγήσουμε τους άλλους εδώ μέσα σωστότερα, αλλά και, γιατί όχι, αν κάποιος έχει αποδεδειγμένα καλύτερο bluetooth headset από εμάς (να το έχει δοκιμάσει σε ανοιχτούς και κλειστούς χώρους και να έχει διαπιστώσει ότι η ποιότητα συνομιλίας είναι πολύ καλή, να έχει δοκιμάσει την εμβέλειά του, να έχει δει πόσο αντέχει η μπαταρία του και διάφορες άλλες λεπτομέριες, που όλα αυτά ξεχωριστά και μαζί κάνουν τη διαφορά), να πάμε να το αγοράσουμε και εμείς να το έχουμε με το αγαπημένο μας iPhone και να το ευχαριστηθούμε.

Τα έχει λοιπόν όλα αυτά το δικό σου iTech;; Πιστεύεις ότι θα κάνει διαφορά και πιθανότατα να είναι καλύτερο από ότι σου λέμε για τα δικά μας;; Αυτό είναι το θέμα, να ξέρουμε, όσο το δυνατόν, αν είναι καλό να προτιμήσουμε για αγορά το δικό σου iTech, ή γενικά το BT headset κάποιου άλλου εδώ μέσα που πιστεύει πραγματικά ότι έχει βρει το καλύτερο για το iPhone.

Εγώ φίλε μου αυτό το handsfree έχω,και για το συγκεκριμένο λέω την γνώμη μου.Δεν έχω σκοπό να αγοράσω όλα τα handfree της αγοράς για να δω αν ακούγονται καλά σε εξωτερικούς χώρους με κόσμο(που λογικό είναι να μην ακούγονται τόσο καλά).Εφόσον με καλύπτει στην ζεύξη(συνδέεται αμέσως-δεν διακόπτεται κάθε λίγο και λιγάκι η σύνδεση),δεν μου διακόπτει τις κλήσεις και δεν μου δημιουργεί γενικά προβλήματα εμένα με καλύπτει.Και μου δουλεύει όπως ακριβώς μου δούλευε και με το nokia E66 που είχα και με το HTC cruise.
Και μια και το έφερε η κουβέντα έχω γύρω στις 3000 μετοχές της iTech και 5000 της NOKIA.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 24/08/2009 - 13:13

Εγώ φίλε μου αυτό το handsfree έχω,και για το συγκεκριμένο λέω την γνώμη μου.Δεν έχω σκοπό να αγοράσω όλα τα handfree της αγοράς για να δω αν ακούγονται καλά σε εξωτερικούς χώρους με κόσμο(που λογικό είναι να μην ακούγονται τόσο καλά).Εφόσον με καλύπτει στην ζεύξη(συνδέεται αμέσως-δεν διακόπτεται κάθε λίγο και λιγάκι η σύνδεση),δεν μου διακόπτει τις κλήσεις και δεν μου δημιουργεί γενικά προβλήματα εμένα με καλύπτει.Και μου δουλεύει όπως ακριβώς μου δούλευε και με το nokia E66 που είχα και με το HTC cruise.
Και μια και το έφερε η κουβέντα έχω γύρω στις 3000 μετοχές της iTech και 5000 της NOKIA.


Φίλε μου καλημέρα. Δεν σου έγραψα όλα αυτά για να παρεξηγηθούμε. Απλά κάνω κάποιες υποδείξεις, όχι μόνο για σένα, αλλά για όλους μας εδώ στο συγκεκριμένο topic, ώστε να μην γράφουμε ο καθένας μας μόνο τα αυτονόητα για καλές ζεύξεις και μη αποσυδέσεις κτλ., αλλά και περισσότερες πληροφορίες για τη ποιότητα συνομιλίας, την εμβέλεια, τη μπαταρία και άλλες τέτοιες σημαντικές λεπτομέριες, ώστε οι μελλοντικοί ιδίως αγοραστές bluetooth headset για το iPhone (είτε είμαστε εμείς οι ίδιοι, είτε κάποιος άλλος) να μπορέσουν να κάνουν τη καλύτερη δυνατή αγορά. That's all.

#93   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/08/2009 - 09:08

Φίλε μου καλημέρα. Δεν σου έγραψα όλα αυτά για να παρεξηγηθούμε. Απλά κάνω κάποιες υποδείξεις, όχι μόνο για σένα, αλλά για όλους μας εδώ στο συγκεκριμένο topic, ώστε να μην γράφουμε ο καθένας μας μόνο τα αυτονόητα για καλές ζεύξεις και μη αποσυδέσεις κτλ., αλλά και περισσότερες πληροφορίες για τη ποιότητα συνομιλίας, την εμβέλεια, τη μπαταρία και άλλες τέτοιες σημαντικές λεπτομέριες, ώστε οι μελλοντικοί ιδίως αγοραστές bluetooth headset για το iPhone (είτε είμαστε εμείς οι ίδιοι, είτε κάποιος άλλος) να μπορέσουν να κάνουν τη καλύτερη δυνατή αγορά. That's all.

Kώστα η υπόδειξη ήταν κάπως απότομη γι'αυτό και απάντησα έτσι.Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης. ;)

#94   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/08/2009 - 13:23

Kώστα η υπόδειξη ήταν κάπως απότομη γι'αυτό και απάντησα έτσι.Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης. ;)


OK. Sorry αν φάνηκε έτσι, μπορεί να ήταν δικό μου λάθος. Ο σκοπός μου όμως ήταν και είναι.. "αγνός"! :)

#95   oromenon

oromenon

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2009 - 13:52

Αγόρασα το νέο Plantronics Voyager Pro.
Φαινεται πολυ καλο και μάλιστα έχει φοβερό ήχο και για αυτους που σε ακουν (απ'οτι μου λενε).
Κάνει pairing σε ενα δευτερολεπτο (μιλάω ειλικρινέστατα).

Κάτι που δεν το ήξερα όμως είναι οτι δεν μπορεις να ακουσεις μουσική του iPod απο bluetooth ακουστικό.
Είναι αλήθεια;

#96   TIGI

TIGI

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/08/2009 - 22:25

καλησπερα επειδη εχω αγορασει πολλα ΒΤ αλλα κανενα δεν με εχει ικανοποιησει σκεφτομαι να αγορασω το plantronics 925 το εχει αγορασει κανενασ με το 3 GS να μου πει εαν ειναι ικανοποιημενος?ευχαριστω

#97   nmavro73

nmavro73

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2009 - 13:31

Έχω το Plantronics 665 και από την άλλη πλευρά δεν με ακούνε. Το 655 δουλεύει;το έχει δοκιμάσει κανείς;

#98   KOS

KOS

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2009 - 09:58

Εχει δοκιμάσει κανένας το MOTOROLA H550 αν υπάρχει συμβατότητα , και αν δουλεύει σε 3gs ?

#99   KOS

KOS

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2009 - 14:56

Εχει δοκιμάσει κανένας το MOTOROLA H550 αν υπάρχει συμβατότητα , και αν δουλεύει σε 3gs ?


Και τελικά το επιβεβαιώνω ο ίδιος για την συμβατότητα με 3GS , αν κανείς θέλει φθηνό bluetooth και όχι ότι καλύτερο υπάρχει είναι μια εισαγωγική λύση.

#100   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2009 - 10:01

Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει η ξέρει αν δουλεύει με το 3GS το Sennheiser MM200;
Link από το συγκεκριμένο bluetooth εδω
Και από το Νάκα που το δίνει στα 99€ εδω
Είναι στερεοφωνικό bluetooth και κατά την γνώμη μου από τα κορυφαία.

#101   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2009 - 10:21

Και το Motorola Η680 μια χαρα δουλευει! :blush:

#102   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 08:43

Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει η ξέρει αν δουλεύει με το 3GS το Sennheiser MM200;
Link από το συγκεκριμένο bluetooth εδω
Και από το Νάκα που το δίνει στα 99€ εδω
Είναι στερεοφωνικό bluetooth και κατά την γνώμη μου από τα κορυφαία.


Κανείς δεν το ξέρει/το χει δοκιμάσει;;;

#103   constantinosd

constantinosd

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2009 - 21:17

Κάτοχος iphone 3g αναζητεί bluetooth stereo headset, με multi connect/pair, ακόμα καλύτερα.

Έχω αγοράσει ήδη ένα Sony Ericsson ΗΒΗ-DS205. Το ότι δεν είναι multi connect δεν με πείραξε. Το ότι χάνει το sync και μετά για να το δει το τηλέφωνο, χάνει την μπάλα (πρέπει να πατήσεις το κουμπί play/pause και αρχίζει να παίζει το ipod app) είναι που μου έσπασε τα νεύρα.

Λέω να πάω είτε για το

Plantronics Voyager 885

είτε για το

Samsung SBH-650

Καμία εμπείρια με τα εν λόγω; Καμία άλλη πρόταση;

Ευχαριστώ!

#104   iTechHellas

iTechHellas

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2009 - 13:06

Αγαπητέ χρήστη constantinosd,

Η i.Tech σας προτείνει το Clip Music 801 όπου καλύπτει τις απαιτήσεις σας, είναι multipoint (σύνδεση με δυο συσκευές) και stereo headset. Υπάρχουν και αναφορές από κατόχους iPhone 3G πως λειτουργεί χωρίς προβλήματα με τη συσκευή τους. Περισσότερες πληροφορίες για το Bluetooth headset θα βρείτε στα link παραπάνω.

Με εκτίμηση

#105   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2009 - 11:17

Καλημέρα σας θα ήθελα δυο πληροφορίες, αν το i.VoicePRO 901 είναι συμβατό με Iphone 3G και που μπορώ να το βρω τώρα για να το αγοράσω... (το χρειάζομαι άμεσα)
Ευχαριστώ πολύ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες