Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 - Επιλυση Προβληματων/Απαντηση σε Ερωτησεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
198 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:02

σόρρυ αλλά προσωπικά δεν το θεωρώ πρόβλημα. Δοκίμασε να κάνεις το ίδιο σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή. Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο. Εγώ προσπάθησα να καλύψω με το χέρι μου το σημείο της κεραίας σε ένα νοκια 5800 που είχα και έγινε ακριβώς το ίδιο (που είναι και το πιο λογικό). Αρα δεν θα έλεγα οτι αυτο είναι πρόβλημα αλλά μάλλον φυσιολογική αντίδραση όταν κρύβεις την κεραία.

να σε ρωτησω αν εχεις σημα 2 γραμμες και ποιασεις το επιμαχο σημειο θα σου πεσει εντελως ολο το σημα η θα εχεις ακομα?το εχεις τεσταρει αυτο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:03

Αύριο θα πάω να το ψάξω για να το αγοράσω(το iphone 4)...Έχω what's up(cosmote) την microsim μου την δίνουν δωρεάν μαζί με το iphone 4 άμα το αγοράσω oteshop,germano,cosmote ή θα πρέπει να πληρώσω?Επίσης άμα δεν το βρώ σε cosmote και το αγοράσω απο vodafone η cosmote θα μου δώσει δωρεάν την microsim?Τελευταία ερώτηση μετά την αγορά του iphone,αύτο είναι φωρτισμένο? και αν όχι πόσες ώρες πρέπει να το αφήσω να φορτίζει??


Πρωτον δεν ξερω αμα θα στην δωσουν δωρεαν (εγω την πληρωσα) και δευτερον αφου το παρεις το κινητο ενεργοποιησε το μεσω υπολογιστη και μετα full-φορτιση. Αφου την τελειωσεις αστο να κλεισει απο μπαταρια και μετα full-φορτιση και εισαι ενταξει !!

#18   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:05

Αύριο θα πάω να το ψάξω για να το αγοράσω(το iphone 4)...Έχω what's up(cosmote) την microsim μου την δίνουν δωρεάν μαζί με το iphone 4 άμα το αγοράσω oteshop,germano,cosmote ή θα πρέπει να πληρώσω?Επίσης άμα δεν το βρώ σε cosmote και το αγοράσω απο vodafone η cosmote θα μου δώσει δωρεάν την microsim?Τελευταία ερώτηση μετά την αγορά του iphone,αύτο είναι φωρτισμένο? και αν όχι πόσες ώρες πρέπει να το αφήσω να φορτίζει??


Άλλοι λένε την δίνουν δωρεάν, άλλοι πρέπει να πληρώσεις, άλλοι έχουν πληρώσει 18 ευρώ για την microsim άλλοι 5 ευρώ :P
Ααα και 2 ευρώ ο αντάπτορας όπου την κάνεις κανονική Sim.
Το κινητό είναι φορτισμένο και γενικά δεν υπάρχει η λογική της πρώτης φόρτισης. Και να μην είναι φορτισμένο από την στιγμή που θα το συνδέσεις θα ανοίξει μόνο του και θα σε πάει στο menu και θα φορτίζει από εκεί.

#19   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:06

να σε ρωτησω αν εχεις σημα 2 γραμμες και ποιασεις το επιμαχο σημειο θα σου πεσει εντελως ολο το σημα η θα εχεις ακομα?το εχεις τεσταρει αυτο?

χτες ήμουν κάπου με 3 μπάρες σήμα και κάποια στιγμη μιλούσα, αρα το είχα στο χέρι μου, και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τώρα τι να σου πω, δεν είδα σήμα εκείνη τη στιγμή αλλά την δουλειά μου την έκανα και αυτό μετράει.

#20   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:06

Πρωτον δεν ξερω αμα θα στην δωσουν δωρεαν (εγω την πληρωσα) και δευτερον αφου το παρεις το κινητο ενεργοποιησε το μεσω υπολογιστη και μετα full-φορτιση. Αφου την τελειωσεις αστο να κλεισει απο μπαταρια και μετα full-φορτιση και εισαι ενταξει !!

να μην εξαντλησουμε πρωτα την φορτιση που εχει απο την μανα του αφηνοντας το να σβησει και μετα να το φορτισουμε φουλ?και δεν θελει 3 8ορα μετα φορτησει η δεν ισχυει αυτο?

#21   1gen

1gen

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:08

ok ευχαριστώ,περισσότερες ερωτήσεις αύριο αν βρω το iphone 4 ....

#22   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:08

χτες ήμουν κάπου με 3 μπάρες σήμα και κάποια στιγμη μιλούσα, αρα το είχα στο χέρι μου, και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τώρα τι να σου πω, δεν είδα σήμα εκείνη τη στιγμή αλλά την δουλειά μου την έκανα και αυτό μετράει.

εγινε φιλε μου οκ να εισαι καλα την τριτη που θα παρω και εγω το δικο μου θα γραψω και εγω τις εντυπωσεις μου για το σημα

#23   evilcoder

evilcoder

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:11

παιδια εχω αγορασει και εγω το iphone 4
εδω και 3 μερες και δεν μπορω με τιποτα να το ανοιξω..please βοιηθειστε καποιος..εχω δοκιμασει πολλα αλλα τιποτα..μου βγαζει ενα error 28 στο τελος..

#24   fondas

fondas

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@Xchristou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Fondas1978

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:14

Καλησπέρα και από μένα!!!!
Μετά την αγορά του νέου μου iphone 4 αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
ενώ το έκανα sync κανονικά με το itunes και jb (νομίζω βέβαια ότι δεν έχει καμία σχέση αυτό) όταν πάω να διαγράψω ή να προωθήσω μία φωτογραφία δεν κάνει τίποτα από τα δύο αλλά μου βγάζει <<αποθήκευση φωτογραφίας>> !!!!!!! και κάνει loading χωρίς να με αφήνει να κάνω καμία από τις δύο ενέργειες (δηλ.<<διαγραφή>> ή <<προώθηση>>).Από το λίγο η αλήθεια είναι που έψαξα στο φορουμ δεν βρήκα κάτι σχετικό,έχει κανείς ιδέα περι τίνους πρόκειται????

#25   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:18

να μην εξαντλησουμε πρωτα την φορτιση που εχει απο την μανα του αφηνοντας το να σβησει και μετα να το φορτισουμε φουλ?και δεν θελει 3 8ορα μετα φορτησει η δεν ισχυει αυτο?



Η μαμα του το φορτιζει full αλλα οταν παει να περασει το λογισμικο κτλ χαλαει η μπαταρια. Δεν ισχυουν τα 3 8ωρα. Η υπερβολικη φορτιση χαλαει την μπαταρια του κινητου.

Τελευταία επεξεργασία από: Leonidas25, 29/08/2010 - 17:19


#26   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:21

Η μαμα του το φορτιζει full αλλα οταν παει να περασει το λογισμικο κτλ χαλαει η μπαταρια. Δεν ισχυουν τα 3 8ωρα. Η υπερβολικη φορτιση χαλαει την μπαταρια του κινητου.

δηλαδη φορτιζω full αφου σβησει την πρωτη φορα απο μπαταρια και ειμαι οκ?

#27   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:22

Παιδία εγώ έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Όταν το έβγαλα απο το κουτί, είχε 75% και δεν το φόρτισα μέχρι που πήγε 2%. Μετά ρο άφησα μέχρι το 100%. Απο τότε η μπαταρία πέφτει πολύ εύκολα χωρίς πλ έντονη χρήση. Θα δοκιμάσω να το αφήσω να κλείσει απο μπαταρία και μετά πλήρη φόρτιση και θα δω.

2. Έκανα jb 4.0.1 και πάτησα make my life easier στο cydia. Έκτοτε μου γράφει pending tss request και όχι you have saved your shsh files on 4.0.1 όπως θα έπρεπε. Θέλω οπωσδήποτε να κάνω save τα shsh μου, γί' αυτο αν υπάρχει κάποιος τρόπος αυτό να γίνειπαρακαλώ να μου τον πείτε.

Παρεπιπτόντος +1 στον Λεονίδα για την ιδέα του topic.

#28   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:23

παιδια εχω αγορασει και εγω το iphone 4
εδω και 3 μερες και δεν μπορω με τιποτα να το ανοιξω..please βοιηθειστε καποιος..εχω δοκιμασει πολλα αλλα τιποτα..μου βγαζει ενα error 28 στο τελος..


Κανε ενα restart στον υπολογιστη, αλλαξε θυρα usb, κλεισε απο τις διεργασιες το iTunesHelper και ξαναδοκιμασε.

#29   fondas

fondas

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@Xchristou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Fondas1978

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:26

Καλησπέρα και από μένα!!!!
Μετά την αγορά του νέου μου iphone 4 αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
ενώ το έκανα sync κανονικά με το itunes και jb (νομίζω βέβαια ότι δεν έχει καμία σχέση αυτό) όταν πάω να διαγράψω ή να προωθήσω μία φωτογραφία δεν κάνει τίποτα από τα δύο αλλά μου βγάζει <<αποθήκευση φωτογραφίας>> !!!!!!! και κάνει loading χωρίς να με αφήνει να κάνω καμία από τις δύο ενέργειες (δηλ.<<διαγραφή>> ή <<προώθηση>>).Από το λίγο η αλήθεια είναι που έψαξα στο φορουμ δεν βρήκα κάτι σχετικό,έχει κανείς ιδέα περι τίνους πρόκειται????


καλησπέρα LEONIDA έχεις ιδέα γιατί μπορεί να μου κάνει τα παραπάνω?????

#30   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:28

ποια θηκη παρηγγειλες?

μια άσπρη της griffin

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες