Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 - Επιλυση Προβληματων/Απαντηση σε Ερωτησεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
198 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:30

Παιδία εγώ έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Όταν το έβγαλα απο το κουτί, είχε 75% και δεν το φόρτισα μέχρι που πήγε 2%. Μετά ρο άφησα μέχρι το 100%. Απο τότε η μπαταρία πέφτει πολύ εύκολα χωρίς πλ έντονη χρήση. Θα δοκιμάσω να το αφήσω να κλείσει απο μπαταρία και μετά πλήρη φόρτιση και θα δω.

2. Έκανα jb 4.0.1 και πάτησα make my life easier στο cydia. Έκτοτε μου γράφει pending tss request και όχι you have saved your shsh files on 4.0.1 όπως θα έπρεπε. Θέλω οπωσδήποτε να κάνω save τα shsh μου, γί' αυτο αν υπάρχει κάποιος τρόπος αυτό να γίνειπαρακαλώ να μου τον πείτε.

Παρεπιπτόντος +1 στον Λεονίδα για την ιδέα του topic.


Λοιπον δοκιμασε μεσω υπολογιστη στο TinyUmbrella. Aλλιως περιμενε μεχρι να δεχτει το αιτημα το cydia.

Y.Γ.: Φορτιζε το πληρως και αφηνε το να κλεισει απο μπαταρια μεχρι να λυθει το προβλημα σου !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:32

καλησπέρα LEONIDA έχεις ιδέα γιατί μπορεί να μου κάνει τα παραπάνω?????


Θα μπορουσες να κανεις ενα restore ξανα στην 4.0.1. Ακομα δοκιμασε να κανεις ενα hard reset (πατημενο sleep+home button μεχρι να κλεισει η συσκευη και μετα ανοιξε την).

#33   nikoO

nikoO

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:33

Παιδία εγώ έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Όταν το έβγαλα απο το κουτί, είχε 75% και δεν το φόρτισα μέχρι που πήγε 2%. Μετά ρο άφησα μέχρι το 100%. Απο τότε η μπαταρία πέφτει πολύ εύκολα χωρίς πλ έντονη χρήση. Θα δοκιμάσω να το αφήσω να κλείσει απο μπαταρία και μετά πλήρη φόρτιση και θα δω.

2. Έκανα jb 4.0.1 και πάτησα make my life easier στο cydia. Έκτοτε μου γράφει pending tss request και όχι you have saved your shsh files on 4.0.1 όπως θα έπρεπε. Θέλω οπωσδήποτε να κάνω save τα shsh μου, γί' αυτο αν υπάρχει κάποιος τρόπος αυτό να γίνειπαρακαλώ να μου τον πείτε.

Παρεπιπτόντος +1 στον Λεονίδα για την ιδέα του topic.


Απ οσα εχω διαβασει η apple σταματησε να υπογραφει πλεον για τν εκδοση 4.0.1 οποτε δν παιζει να κρατησεις shsh μεσω cydia..

Δοκιμασε αυτο που ειπε ο Λεω μηπως εισαι τυχερος..

#34   evilcoder

evilcoder

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:33

Κανε ενα restart στον υπολογιστη, αλλαξε θυρα usb, κλεισε απο τις διεργασιες το iTunesHelper και ξαναδοκιμασε.



φιλε δεν γινεται τιποτα ουτε ετσι..παιδια βοιθειστε καποιος..εχω τρελαθει..δεν ανοιγει με τιποτα..

#35   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:35

φιλε δεν γινεται τιποτα ουτε ετσι..παιδια βοιθειστε καποιος..εχω τρελαθει..δεν ανοιγει με τιποτα..


Για δες εδω.

Τελευταία επεξεργασία από: Leonidas25, 29/08/2010 - 17:35


#36   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:37

2. Έκανα jb 4.0.1 και πάτησα make my life easier στο cydia. Έκτοτε μου γράφει pending tss request και όχι you have saved your shsh files on 4.0.1 όπως θα έπρεπε. Θέλω οπωσδήποτε να κάνω save τα shsh μου, γί' αυτο αν υπάρχει κάποιος τρόπος αυτό να γίνειπαρακαλώ να μου τον πείτε.

Μου λέει και εμένα το ίδιο :/

#37   fondas

fondas

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@Xchristou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Fondas1978

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:38

Θα μπορουσες να κανεις ενα restore ξανα στην 4.0.1. Ακομα δοκιμασε να κανεις ενα hard reset (πατημενο sleep+home button μεχρι να κλεισει η συσκευη και μετα ανοιξε την).



ευχαριστώ πολυ - ξύπνησε το 4αρι μου

#38   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:39

Μου λέει και εμένα το ίδιο :/

περιμενεται μερικες μερες 2-3-4 δεν τα αποθηκευει αμεσως ο server tou saurick απλα περμενεται θα τα αποθηκευσει

#39   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:41

Μου λέει και εμένα το ίδιο :/


Λοιπον δοκιμασε μεσω υπολογιστη στο TinyUmbrella. Aλλιως περιμενε μεχρι να δεχτει το αιτημα το cydia.

#40   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:45

περιμενεται μερικες μερες 2-3-4 δεν τα αποθηκευει αμεσως ο server tou saurick απλα περμενεται θα τα αποθηκευσει

Υπάρχει και το Firmware Umbrella το οποίο κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά το δοκίμασα και μου δούλεψε 8)

#41   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:46

Υπάρχει και το Firmware Umbrella το οποίο κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά το δοκίμασα και μου δούλεψε 8)


Αυτο σου ειπα και εγω να κανεις !!!

#42   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 29/08/2010 - 17:55

Παιδία εγώ έχω πρόβλημα με την μπαταρία. Όταν το έβγαλα απο το κουτί, είχε 75% και δεν το φόρτισα μέχρι που πήγε 2%. Μετά ρο άφησα μέχρι το 100%. Απο τότε η μπαταρία πέφτει πολύ εύκολα χωρίς πλ έντονη χρήση. Θα δοκιμάσω να το αφήσω να κλείσει απο μπαταρία και μετά πλήρη φόρτιση και θα δω.

2. Έκανα jb 4.0.1 και πάτησα make my life easier στο cydia. Έκτοτε μου γράφει pending tss request και όχι you have saved your shsh files on 4.0.1 όπως θα έπρεπε. Θέλω οπωσδήποτε να κάνω save τα shsh μου, γί' αυτο αν υπάρχει κάποιος τρόπος αυτό να γίνειπαρακαλώ να μου τον πείτε.

Παρεπιπτόντος +1 στον Λεονίδα για την ιδέα του topic.

Τι εννοεις όμως λίγη χρήση? παιζει καμία photo να δούμε τους χρόνους σου?

#43   evilcoder

evilcoder

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:06

Για δες εδω.




φιλε δεν γινεται τιποτα..δεν ξερω τι αλλο να κανω..δεν ανοιγει με τιποτα..βγαζει το μηλο και μετα κλεινει και λεει error 28..κατι αλλο υπαρχει??

#44   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:10

φιλε δεν γινεται τιποτα..δεν ξερω τι αλλο να κανω..δεν ανοιγει με τιποτα..βγαζει το μηλο και μετα κλεινει και λεει error 28..κατι αλλο υπαρχει??


Aπο που το αγορασες ?

#45   evilcoder

evilcoder

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:14

Aπο που το αγορασες ?



απο cosmote την πρωτη μερα που βγηκε..εχω δοκιμασει και τουσ 3 τροπους DFU αλλα δεν ανοιγει με τιποτα..τι να κανω παιδες??τι μπορει να φταιει??οταν το παιρνεις το κινητο με το βγαζεις απο το κουτι πρεπει να ανοιγει ι οχι οταν παταμε το power??ι θελει ολη αυτην την διαδικασια με το itunes??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες