Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 - Επιλυση Προβληματων/Απαντηση σε Ερωτησεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
198 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:15

Πατας το power button και ανοιγει ζητωντας να συνδεθει στο iTunes. Αμα δεν στο εκανε αυτο τοτε η συσκευη ειναι ελλατωματικη και χρειαζεται service.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   evilcoder

evilcoder

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:22

Πατας το power button και ανοιγει ζητωντας να συνδεθει στο iTunes. Αμα δεν στο εκανε αυτο τοτε η συσκευη ειναι ελλατωματικη και χρειαζεται service.



φιλε με το που το εβγαλα απο το κουτι δεν ανοιξε ποτε..μονο οταν το εβαζα στο itunes και με εφτανε σε αυτο σημειο και μετα error 28..τι να κανω να τουσ ζητησω καινουργιο??επισκευη με το που το πηρα??2 μερες το εχω..

#48   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:24

φιλε με το που το εβγαλα απο το κουτι δεν ανοιξε ποτε..μονο οταν το εβαζα στο itunes και με εφτανε σε αυτο σημειο και μετα error 28..τι να κανω να τουσ ζητησω καινουργιο??επισκευη με το που το πηρα??2 μερες το εχω..


Θα τους πεις οτι με το που το εβγαλες απο το κουτι δεν ανοιξε και οτι οταν το εβαζες στο pc σου εβγαζε error 28. Λογικα θα σου δωσουν νεα συσκευη !!

#49   M86857

M86857

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:25

Με την μπαταρια εχουμε καμια βελτιωση η μουφα οπως τα προηγουμενα μοντελα?

#50   evilcoder

evilcoder

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:28

Θα τους πεις οτι με το που το εβγαλες απο το κουτι δεν ανοιξε και οτι οταν το εβαζες στο pc σου εβγαζε error 28. Λογικα θα σου δωσουν νεα συσκευη !!



φιλε thanks για την βοιθεια..θα παω αυριο και θα τουσ ζητησω καινουργια συσκευη..δεν θα δεχτω να μου το φτιαξουν καινουργια συσκευη..

#51   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:29

Με την μπαταρια εχουμε καμια βελτιωση η μουφα οπως τα προηγουμενα μοντελα?


Μπορω να πω πως ειμαι ευχαριστημενος απο την μπαταρια. Αρκει να πω οτι απο την Παρασκευη με χρηση πιο πολυ απο το κανονικο (παιχνιδια-ιντερνετ κτλ) δεν μου εχει τελειωσει μεχρι τωρα και εχω 57% !!!!

#52   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:30

Το μέγεθος της μπαταρίας έχει αυξηθεί κατα 30%.. λογικά και η διάρκεια της.. Εγώ το φορτισω μια φορά στις 2 μέρες..

#53   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:31

φιλε thanks για την βοιθεια..θα παω αυριο και θα τουσ ζητησω καινουργια συσκευη..δεν θα δεχτω να μου το φτιαξουν καινουργια συσκευη..


Αμα ξεκινησει απο τωρα τις επισκευες το κινητο στο μελλον... Οποτε αλλαγη της συσκευης με αλλη και μονο !!

#54   M86857

M86857

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/08/2010 - 18:35

Το μέγεθος της μπαταρίας έχει αυξηθεί κατα 30%.. λογικά και η διάρκεια της.. Εγώ το φορτισω μια φορά στις 2 μέρες..

1 φορα στισ 2 μερες με τι χρηση?

#55   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 20:17

1 φορα στισ 2 μερες με τι χρηση?


Eεε, μαλλον λογικη !!

#56   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 20:32

Ναι μιλάμε πάντα για λογική χρήση... :)

#57   fondas

fondas

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@Xchristou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Fondas1978

Δημοσίευση 30/08/2010 - 08:42

Καλησπέρα και από μένα!!!!
Μετά την αγορά του νέου μου iphone 4 αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
ενώ το έκανα sync κανονικά με το itunes και jb (νομίζω βέβαια ότι δεν έχει καμία σχέση αυτό) όταν πάω να διαγράψω ή να προωθήσω μία φωτογραφία δεν κάνει τίποτα από τα δύο αλλά μου βγάζει <<αποθήκευση φωτογραφίας>> !!!!!!! και κάνει loading χωρίς να με αφήνει να κάνω καμία από τις δύο ενέργειες (δηλ.<<διαγραφή>> ή <<προώθηση>>).Από το λίγο η αλήθεια είναι που έψαξα στο φορουμ δεν βρήκα κάτι σχετικό,έχει κανείς ιδέα περι τίνους πρόκειται????


Καλημέρα και πάλι Λεωνίδα,
Δυστηχώς ενώ χθες έφτιαξε με το hard reset που μου ειπες να κάνω ,σήμερα αντιμετωπίζω και πάλι το ίδιο πρόβλημα,
αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως θα κάνω rεstore στην 4.0.1,καθως αν το κάνω δεν θα μου περάσει την 4.0.2??

#58   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2010 - 08:56

Καλημέρα και πάλι Λεωνίδα,
Δυστηχώς ενώ χθες έφτιαξε με το hard reset που μου ειπες να κάνω ,σήμερα αντιμετωπίζω και πάλι το ίδιο πρόβλημα,
αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως θα κάνω rεstore στην 4.0.1,καθως αν το κάνω δεν θα μου περάσει την 4.0.2??



Λοιπον θα κατεβασεις την εκδοση που θες για το κινητο που θες (4.0.1 για 3Gs) απο εδω και μετα θα ανοιξεις το iTunes με συνδεμενο το κινητο και με πατημενο το shift κλικαρε στο restore. Θα σου βγαλει ενα παραθυρο και εκει θα πρεπει να ψαξεις να βρεις το firmware. Θα γινει το restore και θα εισαι ενταξει !!

Τελευταία επεξεργασία από: Leonidas25, 30/08/2010 - 08:57


#59   fondas

fondas

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Twitter:@Xchristou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Fondas1978

Δημοσίευση 30/08/2010 - 09:07

Λοιπον θα κατεβασεις την εκδοση που θες για το κινητο που θες (4.0.1 για 3Gs) απο εδω και μετα θα ανοιξεις το iTunes με συνδεμενο το κινητο και με πατημενο το shift κλικαρε στο restore. Θα σου βγαλει ενα παραθυρο και εκει θα πρεπει να ψαξεις να βρεις το firmware. Θα γινει το restore και θα εισαι ενταξει !!


Ευχαριστώ για την γρηγορη απαντηση,το iphone 4 έχω αλλά από ότι είδα υπαρχει και το σχετικό firmware για το 4αρι, θα το δοκιμάσω μόλις πάω σπίτι το απόγευμα μετά το γραφείο και θα σε ενημερώσω αντίστοιχα,ευχαριστω και πάλι για την απάντηση σου.
Κάτι τελευταίο,όταν θα κάνω restore στην 4.0.1 θα χαθει το jailbreak και θα πρέπει μετά να το ξαναπεράσω?????

#60   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 30/08/2010 - 09:12

καλημερα και απο μενα,
λοιπον το iphone 4 ειναι φοβερο, με το imovie θα κολησετε παιδια..
ουτε εγω βλεπω καμια διαφορα το σημα παιδια. ολα καλα.
το καλο-κακο ειναι οτι ακομα δεν του εχω κανει jailbrake ,και φοραω την 4.1.
ειμαι σε σκεψεις να το κανω....? να μην το κανω jailbrake.....!
any way με τον καιρο θα δουμε

με εκτιμιση
sakis007

p.s.: παραγγηλα μια θηκη φοβερηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες