Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 πολυ φασαρια για το τιποτα.!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2010 - 23:46

ναι τα καημενα τα mpixel ρε και 3 να εχει ενα κινητο αν εχει καλυτερο επεξεργαστη εικονας θα τα βλεπετε καλυτερα και απο ενα που ειναι 8..
κοιταξτε τον επεξεργαστη ουσιαστικα πραγματα ..τα mpixels τα κοιτουσαμε πριν πολλα φεγγαρια που τα κινητα εδιναν και 0,75

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 06/09/2010 - 23:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   morrraki

morrraki

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2010 - 23:53

Εχει εκπληκτική κάμερα εγώ γι'αυτο το αγοράζω κ γιατί πλέον είναι ενα αρρενωπό τηλέφωνο ξέφυγε λίγο απο το παιδικο-ροζ. Κάτι κάνει η Π....α και η κάμερα των 2mp ήταν σαν 5 και τωρα η 5mp ειναι σαν 10mp.(Αν δουλευει) :P


η καμερα του οπως και η οθονη του απλα δεν παιζονται!!ημουνα στην συναυλια των U2 και το ελειωσα στις φωτογραφιες και τα βιντεο!!επισης δεν ανεφερα για το απιστευτο ηχειο που εχει!!και λεω απιστευτο γιατι για να το πιστεψεις πρεπει να το ακουσεις πρωτα!!κατι που δεν μας συνηθηζει η apple τον τελευταιο καιρο! :rolleyes:

#423   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 07/09/2010 - 00:13

η καμερα του οπως και η οθονη του απλα δεν παιζονται!!ημουνα στην συναυλια των U2 και το ελειωσα στις φωτογραφιες και τα βιντεο!!επισης δεν ανεφερα για το απιστευτο ηχειο που εχει!!και λεω απιστευτο γιατι για να το πιστεψεις πρεπει να το ακουσεις πρωτα!!κατι που δεν μας συνηθηζει η apple τον τελευταιο καιρο! :rolleyes:



κανα βιντεο-φωτο μπορουμε να δουμε συντροφε????

#424   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:13

η καμερα του οπως και η οθονη του απλα δεν παιζονται!!ημουνα στην συναυλια των U2 και το ελειωσα στις φωτογραφιες και τα βιντεο!!επισης δεν ανεφερα για το απιστευτο ηχειο που εχει!!και λεω απιστευτο γιατι για να το πιστεψεις πρεπει να το ακουσεις πρωτα!!κατι που δεν μας συνηθηζει η apple τον τελευταιο καιρο! :rolleyes:


Εμενα παλι γιατι δεν με ενθουσιασε καθολου το ηχειο του; Χειροτερο απο του 3gs ακουγετε. Λες να εχω προβλημα ; :huh:

#425   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:21

κανα βιντεο-φωτο μπορουμε να δουμε συντροφε????

Όλο αυτό > http://www.iphonehel...istormξεναγηση/ με ένα iPhone 4 το έκανε αν κατάλαβα καλά.

#426   Snowflake

Snowflake

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/09/2010 - 15:32

Και ενω ενθουσιάστικα πολύ με την οθόνη η οποία είναι εκπληκτική, οι φωτογραφίες εχουν παρα πολύ θορυβο :( και ψιλο απογοητευτικα.

Να φτάιει το HDR? δεν ξέρω πρέπει να κάνω δοκιμές.... να υπαρχει καποιο πρόγραμμα αραγε????

#427   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 15:35

Και ενω ενθουσιάστικα πολύ με την οθόνη η οποία είναι εκπληκτική, οι φωτογραφίες εχουν παρα πολύ θορυβο :( και ψιλο απογοητευτικα.

Να φτάιει το HDR? δεν ξέρω πρέπει να κάνω δοκιμές.... να υπαρχει καποιο πρόγραμμα αραγε????

Τσεκαρετο γιατι αν η ποιοτητα ειναι αυτη που ειδαμε στο ρεπορταζ ειναι εκπληκτικη.

#428   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 11/09/2010 - 15:58

Η ποιότητα του HDR είναι πολυ καλή αλλά οχι άριστη. Φυσικά σε συνθήκες πολυ καλού φωτισμού οι φωτογραφίες είναι άκρως ικανοποιητικές.

#429   n4speed

n4speed

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:19

Μιας και μόλις προμηθέυτηκα Iphone 4 ύστερα από 3 μήνες με 3gs παρατήρησα τις εξής κυρίως διαφορές που για μένα αξίζουν πολύ.

1)Αρκετά μεγαλύτερη διάρκεια μπαταριας. Το 3gs με πολύ εντατική χρήση δεν μου έβγαζε την ημέρα. Το βράδυ δεν είχα κινητό.
Το 4αρι πρώτη χρήση και άντεξε 1,5 μέρα και ας έπεζα όλη την ώρα μαζί του.

2)camera μπρος και πίσω. Η διαφορά στην κάμερα και στο βίντεο είναι χαώδης όπως ειναι και η ταχύτητα λήψης φωτογραφιας. Από τοτε που πατάς το shutter βγάζει αμεσως τη φωτογραφία.

3)Η οθόνη. Η οθόνη απλά είναι ότι πιο απίστευτο. Τα γραμματα φαίνονται πεντακάθαρα και η οθόνη δεν είναι πίσω από το γυαλι , αλλά κολλητά στο γυαλί. Ετσι φαινεται μοναδικά. Για την ανάλυση τι να λεμε.

4) Το GPS είναι 4 κλικ πάνω από του 3gs. Εκεί που το 3gs δεν κλείδωνε καν!! , αυτό κλειδώνει σε 5 sec. Και εκει που το 3gs είχε ακρίβεια καμιά 40αρια μέτρα και αν περπατούσες ανανεωνόταν όποτε γούσταρε , αυτό από τις λίγες δοκιμές που του κανα , βλέπω ακρίβεια 10μ και ενώ περπατάς σε ακολουθεί.

5)Αν έχεις γνωστό/συγγενή με iphone4 το facetime τα σπάει. Η ποιότητα της φωνής και της εικόνας είναι πολύ καλύτερη από τη μέση συνομιλία Skype.

#430   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:21

Για πλακα αγνωριστε. Εδω τα πιανει σχεδον τωρα το 3gs το 32αρι τα λεφτα αυτα.! ::)

ναι για δες ποσο τα ππουλανε στο forum τα 3gs τα 32αρια και μετα πες μας και για πλακα...

#431   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:25

ναι για δες ποσο τα ππουλανε στο forum τα 3gs τα 32αρια και μετα πες μας και για πλακα...

Τα πουλάνε τοσο γιατι ποτε δεν τα εκτίμησαν πραγματικά.Ο μπαμπάς τα πλήρωσε ο μπαμπάς θα πληρώσει κ το 4.

#432   disil

disil

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/09/2010 - 17:36

Αναρτημένη εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

U2 photo iphone 4.

#433   SunOfABeach

SunOfABeach

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 17:52

Μωρέ, καθήστε να δείτε τί θα σας ανεβάσω εγώ στις 26 του μηνός! (Ενημέρωση: Το προηγούμενο βράδυ θα χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά τη λήψη βίντεο του iPhone4)...
...Ε, ναι! Τη συναυλία του Θεού περιμένω!!! (Όπου "Θεός" = Ozzy) B)

Και επί του θέματος:
Εμένα, που λέτε, ένα πράγμα, μόνο, με απογοήτευσε στη συσκευή μου... Δεν έβγαλαν έκδοση με 64GB μνήμη! :(

#434   costas2k10

costas2k10

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/09/2010 - 03:15

Τι φασαρία ποιος τι κάνει αναρωτιεμαι.... Σας πίεσε ποτε κανεις να αλλάξετε κινητο..? Εννοειται πως το 3gs ειναι πολυ καλο και δεν υπαρχει κανενας λόγος να δωσεις αλλα τόσα λευτα μέσα σε ένα χρονο για να παρεις το 4αρι... Προσωπικά δε θα τα δινα όπως δεν εδωσα για το 3gs ενω ειχα το 3g... Οσοι μανιωδως αγοραζουν το ενα iphone μετα το αλλο το κάνουν πρωτον γτ δεν εχουν τι αλλο να κανουν τα λευτα τους και δευτερον γτ εχουν iphone για να εχουν iphone(μουρη :ρ) και τους ξενίζει να μην έχουν το καλύτερο iphone!!! Θέλουν τα 32gb με το λευκό χρώμα με τη καλύτερη καμερα... ιμαρτον...!!! Οι εχω iphone γτ είναι στη μόδα δημιουργουν όλη αυτη τη φασαρία!! Δε μπορώ να ακούω ένα ατομο που με τη θεληση του δινει τόσα λευτα για δευτερη φορά και τρίτη φορά μεσα σε ενα χρονο η 2 χρόνια να μου λεει γτ τοση φασαρία?? Εσυ τη δημιουργεις φίλος!!! (Μιλαω γενικά και επειδη εχω ακουσει τα απειρα όσο εχω αυτο το τηλέφωνο (3g k 4)... δε θα θελα να προσβαλλω κανενα και δεν απευθυνομαι σε συγκεκριμένο ατομο) Εχουμε μοιαλό πιστεύω και κάνουμε τις επιλογές μας.. Δεν αγοράζουμε κάτι για τη φασαρία που προκαλεί.. Εκτως κι αν απλα ακολουθουμε τη μόδα.. Ξέρετε.. Αυτοκινητο μαρκα με 250 αλογα για να πηγαινω στο σουπερ μαρκετ.. μπλουζακι λακοστ 150 ευρω γτ το κορκοδιλακι ειναι αλλίως.. ρολόι με βυθόμετρο στα 1500 μετρα για να κάνω μπουρμπουλιθρες στη μπανιερα μ κι κινητο iphone γτ απ οτι λενε καποιοι ειναι το καλύτερο...
Η αλήθεια είναι οτι είναι το καλύτερο για μένα τουλαχιστον..:ρ οπότε καλα κάνετε και το αγοράζετε κι ας μην ξέρετε καποιοι το γιατι.. Περισσότερα λεφτα για τη μηλιά που τη γουστάρω πολύ σαν εταιρια απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μ (γυμνάσιο εποχη... χρονια πριν..) τότε που διάβαζα για την ιστορία των υπολογιστών και για τα ατομα που την έγραψαν..

Για το φασαριοζικο 4αρι..

-Το 3g το εχω δωσει στην αδερφη μ κι όποτε το παίρνω στα χερια μ μετα την αγορά του καινουριου νοιώθω σαν να ανοιγω τον υπολογιστη μ σε παλια 14αρα crt οθόνη που τρεχει στα 350 mhz με windows 95!!!

-Όλα τα κινητα χανουν σημα αν ακουμπησεις στο ευαισθητο σημείο που βρίσκεται η κεραια.. κ το iphone χανει κι αυτο γινεται εντονο για περιοχες χωρις καλο σημα. Επίσης το σημείο g για το iphone είναι σε σημείο που έυκολα το ερεθιζεις ενω μιλάς.. σε αντιθεση με αλλα κινητα πχ Ε51 που βρισκεται στο αυτι σου και σου ψηνει τον εγκεφαλο την ωρα που μιλας με σημα καμπανα..

Το galaxy s είναι μιά παρα πολύ καλη συσκευή, μπορώ να πω πως είναι απο τις καλυτερες απομημισεις iphone μεχρι τώρα.. :P πραγματικα εντυπωσιαζει με το interface του.. Μπορείτε να βρείτε πάρα πολλές εφαρμογες.. Η google βγάζει κι αυτη πολλα λεφτα, έχει κ ωραιο λόγκο.. Δείτε το πριν πάτε σε iphone μη το μετανοιωσετε κρίμα θα ναι..

Να πάτε αλλου με λιγα λογια δε σας καταπιεζει κανένας... Οι περισσότερες γκόμενες δε θα καταλαβουν τη διαφορα.. Ωωωω θα κανουν έτσι κι αλλιως.. Μη φοβάστε!!

#435   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 05:15

Μωρέ, καθήστε να δείτε τί θα σας ανεβάσω εγώ στις 26 του μηνός! (Ενημέρωση: Το προηγούμενο βράδυ θα χρησιμοποιήσω για πρώτη φορά τη λήψη βίντεο του iPhone4)...
...Ε, ναι! Τη συναυλία του Θεού περιμένω!!! (Όπου "Θεός" = Ozzy) B)

Και επί του θέματος:
Εμένα, που λέτε, ένα πράγμα, μόνο, με απογοήτευσε στη συσκευή μου... Δεν έβγαλαν έκδοση με 64GB μνήμη! :(

χαχχααχ Εχω εναν Solid state 64 ελα να του βάλουμε ... Προεκτάσεις !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες