Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 πολυ φασαρια για το τιποτα.!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:28

κλασικα πραγματα δλδ...βεβαια το σωστο ειναι οτι ειναι και τα δυο στην κατηγορια των laptop και προφανως υπαρχει συγκριση γιατι και τα δυο χρησιμοποιουνται για την ιδια δουλεια, βεβαια το mac δεν μπορει ανταπεξελθει σε αυτα που μπορει το συγκεκριμενα vaio αλλα μαλλον δεν θες να χαλαστεις!
ετσι καταλαβαινεις πραγματα για καποιον , και οχι απο το τι λειτουργικο συστημα χρησιμοποιει...


Δεν υπάρχει απολύτως τίποτα που να κάνει ένα PC και να μην μπορεί να το κάνει ένα Mac καλύτερα...!

(...εκτός από rip αρχείων για εκτύπωση που δυστυχώς μόνο τα PC κάνουν γιατί τα δικαιώματα τα έχει η Microsoft... αλλά σίγουρα δεν θα σε νοιάζει αυτό εσένα...! ;) )

(...και το διαγνωστικό του αυτοκινήτου μου δεν υπάρχει για Mac αλλά βολεύομαι με τα XP που έχω περασμένα στο MacBook...! :blush: )

H διαφορά είναι μία και μόνο μία...!

Τα Mac είναι εργαλεία, ενώ τα PC είναι για διασκέδαση...!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:30

...Η διαφορά στην ταχύτητα μεταξύ του 3G και του 3GS είναι χαώδης. Είναι απλά η μέρα με την νύχτα.
...


Eδώ θα διαφωνήσω εγώ...! :rolleyes:

#63   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:32

Το παληκαρι προφανως δεν το εχει.
Αλλιως και μόνο την οθόνη αν δεις δεν ξανακουμπας 3g kai 3gs! κυριολεκτικα!


και εγώ πιστεύω πως δεν το έχει. i m just saying...

#64   djtelis

djtelis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:djtelis

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:33

φιε μου εντελως φιλικα η αναλυση της οθόνης του iphone δεν υπαρχει σε αλλο κινητο...

Ι 900 κινιτο χωρις φλας ελεος

#65   WishmasteR

WishmasteR

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:34

Όλοι όσοι την πάτησαν με το 3Gs και δώσανε τα 3G αρρων άρρων, γιατί τσίμπησαν το παραμύθι του "Super Duper 3Gs", τώρα βγαίνουν και κράζουν το 4...!! :lol: :lol:
H διαφορά είναι πολύ μεγάλη του 3Gs με το 4...!

το πρωτο μου iphone ηταν το 3gs οποτε δεν ξερω τι διαφορες ειχε με το 3g αλλα οπως ακουω ηταν αμελητεες και προφανως οποιος εδωσε το 3g για να παρει 3gs ηταν ολιγον τι κοροιδο.
δεν ειμαι apple fanboy και παντα προτιμω τα pc απο τα mac.
δεν διαφωνω πως το iphone4 ειναι σαφως βελτιωμενο απο το 3gs, αλλα δεν μου δικαιολογουν τα λεφτα που θα δωσω για να το αποκτησω αυτες οι βελτιωσεις του καθως ειμαι απολυτα καλυμενος με το παρον 3gs (λιγο καλυτερη οθονη και παραπανω μπαταρια, ε νταξ..και του 3gs μια χαρα ειναι δεν εχω παραπονο). απεναντιας ειμαι σιγουρος πως το 5 μετα απο 2 χρονια 3gs θα αξιζει τον κοπο.
για εναν κατοχο 3g σιγουρα το iphone4 ειναι must buy.

#66   psyhack

psyhack

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:psyhack

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:35

Eδώ θα διαφωνήσω εγώ...! :rolleyes:


έχει μεγάλη διάφορα !

#67   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:36

Δεν υπάρχει απολύτως τίποτα που να κάνει ένα PC και να μην μπορεί να το κάνει ένα Mac καλύτερα...!

(...εκτός από rip αρχείων για εκτύπωση που δυστυχώς μόνο τα PC κάνουν γιατί τα δικαιώματα τα έχει η Microsoft... αλλά σίγουρα δεν θα σε νοιάζει αυτό εσένα...! ;) )

(...και το διαγνωστικό του αυτοκινήτου μου δεν υπάρχει για Mac αλλά βολεύομαι με τα XP που έχω περασμένα στο MacBook...! :blush: )

H διαφορά είναι μία και μόνο μία...!

Τα Mac είναι εργαλεία, ενώ τα PC είναι για διασκέδαση...!


υπαρχουν πολλα πραγματα τα οποια δεν μπορει να κανει τοσο καλα, αλλα συμαντικα και αλλα για την πλακα...
βλεπεις το συγκεκριμενο macbook με το θα κανει extract ενα αρχειο 6 gb θα σου ανοιξει το finder/itunes μετα απο μισο λεπτο σε αντιθεση με ενα pc με 6gb ram και τετοιο επεξεργαστη θα μπορεις να ανοιγεις το photoshop...
βλεπεις στο macbook θα σου βγαινουν τα ματια στις 13'' ενω στο αλλο θα εχει 3 παραθηρα ανοιχτα στην 17'' οθονη σου...
και για πλακα στο vaio θα παιζεις οτι game βγαινει (κατι ππου δεν με ενδιαφερει και ας μην σταθουμε εκει) και στο macbook δεν θα στο ανοιγει καν(οταν το βρεις συμβατο...
και πολλα αλλα τα οποια βαριεμαι να συνεχισω να γραφω οπως λες και εσυ...α και τελος το ενω θα το εχεις πληρωσει 1300 ευρω και το αλλο 1100 αλλα που να ξερεις τι συμαινει value for money...

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 31/08/2010 - 13:42


#68   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:37

το πρωτο μου iphone ηταν το 3gs οποτε δεν ξερω τι διαφορες ειχε με το 3g αλλα οπως ακουω ηταν αμελητεες και προφανως οποιος εδωσε το 3g για να παρει 3gs ηταν ολιγον τι κοροιδο.
δεν ειμαι apple fanboy και παντα προτιμω τα pc απο τα mac.
δεν διαφωνω πως το iphone4 ειναι σαφως βελτιωμενο απο το 3gs, αλλα δεν μου δικαιολογουν τα λεφτα που θα δωσω για να το αποκτησω αυτες οι βελτιωσεις του καθως ειμαι απολυτα καλυμενος με το παρον 3gs (λιγο καλυτερη οθονη και παραπανω μπαταρια, ε νταξ..και του 3gs μια χαρα ειναι δεν εχω παραπονο). απεναντιας ειμαι σιγουρος πως το 5 μετα απο 2 χρονια 3gs θα αξιζει τον κοπο.
για εναν κατοχο 3g σιγουρα το iphone4 ειναι must buy.


Να ένας σωστός καταλωτής...! ;)

#69   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:38

το πρωτο μου iphone ηταν το 3gs οποτε δεν ξερω τι διαφορες ειχε με το 3g αλλα οπως ακουω ηταν αμελητεες και προφανως οποιος εδωσε το 3g για να παρει 3gs ηταν ολιγον τι κοροιδο.
δεν ειμαι apple fanboy και παντα προτιμω τα pc απο τα mac.
δεν διαφωνω πως το iphone4 ειναι σαφως βελτιωμενο απο το 3gs, αλλα δεν μου δικαιολογουν τα λεφτα που θα δωσω για να το αποκτησω αυτες οι βελτιωσεις του καθως ειμαι απολυτα καλυμενος με το παρον 3gs (λιγο καλυτερη οθονη και παραπανω μπαταρια, ε νταξ..και του 3gs μια χαρα ειναι δεν εχω παραπονο). απεναντιας ειμαι σιγουρος πως το 5 μετα απο 2 χρονια 3gs θα αξιζει τον κοπο.
για εναν κατοχο 3g σιγουρα το iphone4 ειναι must buy.


Μπορώ να πώ οτι συμφωνώ.. Η αλλαγή 3G --> 3GS πήγαινε ανάλογα με το budget σου..
Σίγουρα υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα αλλα για κάποιον με χαμηλό budget απλά δέν άξιζε.

Τώρα για 3G --> 4G σίγουρα αξίζει αλλα και 3GS --> 4G επίσης πάλι ανάλογα με το budget ..

#70   psyhack

psyhack

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:psyhack

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:38

3G 3GS 4

#71   psyhack

psyhack

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:psyhack

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:40

Μπορώ να πώ οτι συμφωνώ.. Η αλλαγή 3G --> 3GS πήγαινε ανάλογα με το budget σου..
Σίγουρα υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα αλλα για κάποιον με χαμηλό budget απλά δέν άξιζε.

Τώρα για 3G --> 4G σίγουρα αξίζει αλλα και 3GS --> 4G επίσης πάλι ανάλογα με το budget ..





Η αλλαγή 3G --> 3GS πήγαινε ανάλογα με το budget σου.. OK


3GS --> 4G επίσης πάλι ανάλογα με το budget .. NO

#72   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:40

Τώρα για 3G --> 4G σίγουρα αξίζει αλλα και 3GS --> 4G επίσης πάλι ανάλογα με το budget ..


οντως ετσι ισχυει...αν και αν εχεις λιγες απαιτησεις απο τα 700 μπορει να μην το επαιρνες κιολλας...

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 31/08/2010 - 13:41


#73   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:42

Η αλλαγή 3G --> 3GS πήγαινε ανάλογα με το budget σου.. OK


3GS --> 4G επίσης πάλι ανάλογα με το budget .. NO


Χμμμ.. Γιατι διαφωνείς με το δεύτερο??.. Η ίδια λογική είναι εφόσον και η διαφορά 3G - 3GS είναι μικρότερη απο την πολύ μεγαλύτερη διαφορά 3GS - 4G θα έπρεπε να συμφωνείς..

#74   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:43

Χμμμ.. Γιατι διαφωνείς με το δεύτερο??.. Η ίδια λογική είναι εφόσον και η διαφορά 3G - 3GS είναι μικρότερη απο την πολύ μεγαλύτερη διαφορά 3GS - 4G θα έπρεπε να συμφωνείς..


γιατι ολοι πρεπει να παρουν το 4, παιρνουν και ποσοστα ας μην το ξεχναμε....

#75   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:45

υπαρχουν πολλα πραγματα τα οποια δεν μπορει να κανει τοσο καλα, αλλα συμαντικα και αλλα για την πλακα...
βλεπεις το συγκεκριμενο macbook με το θα κανει extract ενα αρχειο 6 gb θα σου ανοιξει το finder/itunes σε αντιθεση με ενα pc με 6gb ram και τετοιο επεξεργαστη θα μπορεις να ανοιγεις το photoshop...
βλεπεις στο macbook θα σου βγαινουν τα ματια στις 13'' ενω στο αλλο θα εχει 3 παραθηρα ανοιχτα σε ολη την οθονη σου...
και για πλακα στο vaio θα παιζεις οτι game βγαινει (κατι ππου δεν με ενδιαφερει και ας μην σταθουμε εκει) και στο macbook δεν θα στο ανοιγει καν(οταν το βρεις συμβατο...
και πολλα αλλα τα οποια βαριεμαι να συνεχισω να γραφω οπως λες και εσυ...α και τελος το ενω θα το εχεις πληρωσει 1300 ευρω και το αλλο 1100 αλλα που να ξερεις τι συμαινει value for money...


Ειλικρινά δεν θέλεις να ανοίξουμε κουβέντα για δυνατότητες σε επεξεργασία αρχείων...!!

Προφανως δεν είσαι της δουλειάς και δικαιολογησαι να μην ξέρεις...!! ;)

Πες μου σε παρακαλώ αν γνωρίζεις πόσο χρόνο χρειάζεται να κάνεις render μια είκονα 2GB στο Photoshop στο PC και πόσο στο Mac...??

Aπάντηση: στο Pc μάλλον δεν θα ανοίξει...! Το σκέφτεσαι από πριν να το δουλέψεις σε κλίμακα καλύτερα και πάλι με την ψυχή στο στόμα. Στο Mac απλά δεν το σκέφτεσαι κάτι τέτοιο...!

Τεσπα...! Εϊμαστε εκτός θέματος εντελώς οπότε την σταματάω εδώ την κουβέντα...!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες