Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατασταση Iphone 4 λογω προβληματων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
419 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/10/2010 - 18:05

προτεινω http://gizmodo.com/
μιας κ εχουν εχθρα με την εταιρια,
θελεις να ασχοληθω εγω ?

Και εγώ θέλω να ασχοληθώ με αυτό το θέμα μιας και εγω έχω τραβήξει πολλά με τους #$#$^4

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 18/10/2010 - 18:12

και ολα αυτα ξεκινησαν "τυχαια"οταν ενημερωσα τη vodafone πως μου χρεωσαν 3gs σαν αντικατασταση ενω στην πραγματικοτητα πηρα 3g...να σημειωσω πως ολο αυτο δεν γινεται για τις εντυπωσεις και πως υπαρχουν ολα τα αποδεικτικα για οτι γραφω(για τους διαχειριστες)..

#333   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/10/2010 - 18:12

Και εγώ θέλω να ασχοληθώ με αυτό το θέμα μιας και εγω έχω τραβήξει πολλά με τους #$#$^4


ειμαι κατοχος του νεου iphone 4 εδω και ενα μηνα και αντιμετοπιζω προβλημα.πριν 2 εβδομαδες εντελως ξαφνικα μου εβγαλε μια ενδειξη οτι πρεπει να το συνδεσω στο itunes.προς μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα οτι καποιο προβλημα διαπιστωθηκε και επρεπε να του κανω restore.ακολουθησα αυτο που μου εγραφε και εκανα restore.μετα απο περιπου 20 restore to κινητο ξαναδουλεψε αλλα μονο για μια μερα μετα παλι τα ιδια.το πηρα στο καταστημα της vodafone και μου ειπαν οτι πρεπει να παει πισω στην αντιπροσωπεια και οτι θα μου το αντικαθιστουσαν γιατι ειχε προβλημα με το hardware.περιμενοντας και μενοντας χωρις συσκευη για μια εβδομαδα με καλουν και μου λενε οτι το κινητο ειχε επισκευασθει και ΟΧΙ αντικατασταθει οπως μου ειχαν πει και οτι το εκαναν RESTORE και οτι τωρα ηταν ενταξει.ποσο ομως ενταξει μπορει να ειναι ενα κινητο οταν το εχω κανει και εγω RESTORE και τιποτα?μολις το πηρα σπιτι και το συνδεσα στο itunes κατευθειαν μου ξαναεβγαλε την ενδειξη οτι πρεπει να το συνδεσω στο itunes και οτι πρεπει να το κανω restore.το πηγα πισω στο καταστημα της VODAFONE και μιλησα ο ιδιος τηλεφωνικα μαζι τους και μου ειπαν οτι αυτην τη φορα οτι θα το αντικαταστησουν.περιμενω να το δω και να δω και ποτε θα γινει αυτο.αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως το servis δεν ειδε οτι το προβλημα δεν διορθωθηκε και οτι εξακολουθει να υπαρχει χανοντας ετσι μια εβδομαδα και μπαινοντας παλι σε αυτην την ψυχοφθορα ταλαιπορια.αναμενω νεα τους και θα σας ενημερωσω.
Σας ευχαριστω για το χωρο σας.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#334   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/10/2010 - 18:13

Και εγώ θέλω να ασχοληθώ με αυτό το θέμα μιας και εγω έχω τραβήξει πολλά με τους #$#$^4

γΑΜΗΣ..... φιλε μου ολοι μας..
τουλαχιστον φτηνα την γλητωσα με 2 επιστροφες.αυτη μου ειναι οκ..
ασχολουμαστε ολοι μαζι για καλητερα αποτελεσματα!!
κ τα κερδη μισα μισα η τουλαχιστον σε αυτον που ειπε την ιδεα στην παρεα (εγω....)
χχαχαχαχα πλακα κανω φυσικα

#335   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 09:49

Παιδια...ειναι πραγματικα λαχειο η αγορα apple προιοντων οταν δεν υπαρχει applestore εδω...κανεις το σταυρο σου μην σου βγει κατι προβληματικο και μετα δε βγαζεις ακρη...ενω σε αγγλια πχ...τους λες τι προβλημα εχεις...κλεινεις ραντεβου για να στο κοιταξουν...και σου λενε τι επιλογες εχεις...ναι...κλεινεις ραντεβου για το service...δεν ειναι μπατε σκυλοι αλεστε...

#336   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 10:20

ειμαι κατοχος του νεου iphone 4 εδω και ενα μηνα και αντιμετοπιζω προβλημα.πριν 2 εβδομαδες εντελως ξαφνικα μου εβγαλε μια ενδειξη οτι πρεπει να το συνδεσω στο itunes.προς μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα οτι καποιο προβλημα διαπιστωθηκε και επρεπε να του κανω restore.ακολουθησα αυτο που μου εγραφε και εκανα restore.μετα απο περιπου 20 restore to κινητο ξαναδουλεψε αλλα μονο για μια μερα μετα παλι τα ιδια.το πηρα στο καταστημα της vodafone και μου ειπαν οτι πρεπει να παει πισω στην αντιπροσωπεια και οτι θα μου το αντικαθιστουσαν γιατι ειχε προβλημα με το hardware.περιμενοντας και μενοντας χωρις συσκευη για μια εβδομαδα με καλουν και μου λενε οτι το κινητο ειχε επισκευασθει και ΟΧΙ αντικατασταθει οπως μου ειχαν πει και οτι το εκαναν RESTORE και οτι τωρα ηταν ενταξει.ποσο ομως ενταξει μπορει να ειναι ενα κινητο οταν το εχω κανει και εγω RESTORE και τιποτα?μολις το πηρα σπιτι και το συνδεσα στο itunes κατευθειαν μου ξαναεβγαλε την ενδειξη οτι πρεπει να το συνδεσω στο itunes και οτι πρεπει να το κανω restore.το πηγα πισω στο καταστημα της VODAFONE και μιλησα ο ιδιος τηλεφωνικα μαζι τους και μου ειπαν οτι αυτην τη φορα οτι θα το αντικαταστησουν.περιμενω να το δω και να δω και ποτε θα γινει αυτο.αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως το servis δεν ειδε οτι το προβλημα δεν διορθωθηκε και οτι εξακολουθει να υπαρχει χανοντας ετσι μια εβδομαδα και μπαινοντας παλι σε αυτην την ψυχοφθορα ταλαιπορια.αναμενω νεα τους και θα σας ενημερωσω.
Σας ευχαριστω για το χωρο σας.

Το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα και εγω!!! Αναγκαστικα το τραβηξα Video και τους το εστειλα πισω!
Μου στειλαν συσκευη αντικαταστασης (3g αν και τα χαρτια λεγαν 3gs xaxaxaxaxa) και μεσα σε 3 μερες μου στειλαν αλλο!
Κατα τα λεγομενα τους καινουργιο! Δεν μπαινω καν στην διαδικασια να δω αν ειναι new η refurbished γιατι θα τρελλαθω!!!!

#337   panos2310

panos2310

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:panos2310

Δημοσίευση 19/10/2010 - 20:51

Μην ακούτε τίποτα.

Εγώ έμαθα σήμερα ότι έχει ΕΓΚΡΙΘΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ από την Apple και πλεόν αναμένω να επικοινωνήσει η Vodafone μαζί μου (είναι υποχρεωμένοι να σπάσουν το συμβόλαιο, το ορίζει ελληνικός νόμος).

Επιπλέον από την επικοινωνία με τη Vodafone είναι σίγουρο ότι μελετάνε το τι λέγεται εδώ μέσα. Μελετάνε, όχι απλά διαβάζουν.

Χαιρετώ.

#338   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2010 - 20:53

Μην ακούτε τίποτα.

Εγώ έμαθα σήμερα ότι έχει ΕΓΚΡΙΘΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ από την Apple και πλεόν αναμένω να επικοινωνήσει η Vodafone μαζί μου (είναι υποχρεωμένοι να σπάσουν το συμβόλαιο, το ορίζει ελληνικός νόμος).

Επιπλέον από την επικοινωνία με τη Vodafone είναι σίγουρο ότι μελετάνε το τι λέγεται εδώ μέσα. Μελετάνε, όχι απλά διαβάζουν.

Χαιρετώ.

αμα μελετουσανε τοτε εμενα δεν θα με ειχαν γραμμενο στα αμελετητα...και εγω δεν θελω να φυγω απο τη vodafone αλλα θελω η εταιρια να ειναι σωστη απεναντι μου οπως ειμαι και εγω στις συμβατικες μου υποχρεωσεις προς αυτη..αν δεν θελει να το κανει θα την κυνηγαω μεχρι να τελειωσει το 18μηνο....

Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 19/10/2010 - 20:55


#339   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2010 - 20:54

Εγώ ακόμα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο. Αλλά έχουν περάσει οι 30 μέρες.

#340   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2010 - 21:00

Εγώ ακόμα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο. Αλλά έχουν περάσει οι 30 μέρες.

αν εχει καταχωρησει καποιος απο το τηλεφωνικο κεντρο καταχωρησει ticket για σενα οπου εσυ ζητας την επιστροφη τοτε μπορεις ακομα να τα παρεις...γι'αυτο οποτε καλειτε σε κεντρο εξυπηρετησης να ζητατε τον αριθμο του ticket που εχει καταχωρηθει η οποια παρατηρηση σας και ειδικα εαν ζητατε ακυρωση η καποιο τοσο σοβαρο ζητημα οπως η επιστροφη χρηματων.

#341   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2010 - 21:07

αν εχει καταχωρησει καποιος απο το τηλεφωνικο κεντρο καταχωρησει ticket για σενα οπου εσυ ζητας την επιστροφη τοτε μπορεις ακομα να τα παρεις...γι'αυτο οποτε καλειτε σε κεντρο εξυπηρετησης να ζητατε τον αριθμο του ticket που εχει καταχωρηθει η οποια παρατηρηση σας και ειδικα εαν ζητατε ακυρωση η καποιο τοσο σοβαρο ζητημα οπως η επιστροφη χρηματων.


Θα σου πω κάτι με πήραν (μαλλον) μία φορά που δεν είχα σήμα και μου ήρθε σαν μήνυμα. Τώρα από εκεί και πέρα στα @@ τους.
Κάθε τηλέφωνο στο κέντρο είναι 0,25e. Έχω πάρει πάνω από 50. Δεν τουσ δίνω φράγκο πλέον και έχω κινηθεί με καταγγελείες κτλ.
Θα το πάω όσο δεν παέι και απλώς θα αράζω.

Κάτι άλλο είναι τόσο ξεφτύλες που αν μείνεις στην αναμονή πάνω από 10 λεπτά κλείνει η γραμμή. Και εσύ έχεις χρεωθεί τα 0,25. Όχι δεν τους παίρνω ξανά τηλ.
Και δεν το κάνω από τσιγκουνιά.

#342   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 22:02

Μερικους εδω μεσα πραγματικα σας θαυμαζω με την ανοχη που δειχνετε στη vodafone. Θα ηθελα να ενημερωσω οτι ειμουν ενας απο αυτους που παρελαβα χαλασμενη συσκευη ανανεωνοντας το συμβολαιο μου. Μετα απο ακαρπες προσπαθειες μιας εβδομαδας δεν καταφερα να πεισω την εν λογω εταιρια να μου αντικαταστησει τη χαλασμενη μου συσκευη. Ετσι αναγκαστηκα να προβω σε ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗΣ. Με απλα ελληνικα οταν ο παροχος παραβιαζει τα καταναλωτικα σου δικαιωματα εχεις το δικαιωμα να καταγγειλεις την μεταξυ σας συμβαση. Χωρις δικηγορους και διαμεσολαβητες, η σιγουρη λυση που δεν θα σας κοστισει ουτε ενα ευρω. Καθιστε και συνταξτε μια επιστολη οπου θα εξηγησετε ευγενικα τους λογους που θελετε να καταγγειλετε την συμβαση σας. Αιτηθητε να σας επιστραφουν τα χρηματα που διαθεσατε για την αγορα της συσκευης.
Εκανα την καταγγελια μου πριν μια βδομαδα και σημερα παρελαβα τα χρηματα μου πισω απο ιδιοκτητο καταστημα της vodafone. Τα πραγματα ειναι τοσο απλα πραγματικα. Για οσους ενδιαφερονται αυριο θα αναρτησω σε ξεχωριστο thread την καταγγελια μου ετσι ωστε να την χρησιμοποιησετε σαν υποδειγμα. Και να ξερετε οτι ο νομος 3043/2002 που αφορα στα δικαιωματα του καταναλωτη υπερισχυει των οποιων ορων οποιασδηποτε εταιριας...

#343   panos2310

panos2310

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:panos2310

Δημοσίευση 20/10/2010 - 07:23

Μπορείς να μας περιγράψεις ποια προβλήματα είχε η συσκευή; Αν θέλεις να αναρτήσεις το κείμενο ακόμη καλύτερα.

Όταν πήγα στη Vodafone, κι εγώ με το αίτημα γραπτό και το ΦΕΚ προσαρτημένο, επίμονα με ρωτούσαν αν ήθελα να επιστραφεί επειδή ήταν χαλασμένο ή επειδή δεν ήμουν ικανοποιημένος. Πονηρεύτηκα, αλλά βασίστηκα στο ότι ήμουν κατοχυρωμένος από το πρόγραμμα επιστροφής της Apple και δεν το ρίσκαρα να ζητήσω να τρέξει απλά βάσει ελληνικού νόμου.

Τελευταία επεξεργασία από: panos2310, 20/10/2010 - 07:31


#344   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/10/2010 - 07:55

Μπορείς να μας περιγράψεις ποια προβλήματα είχε η συσκευή; Αν θέλεις να αναρτήσεις το κείμενο ακόμη καλύτερα.

Όταν πήγα στη Vodafone, κι εγώ με το αίτημα γραπτό και το ΦΕΚ προσαρτημένο, επίμονα με ρωτούσαν αν ήθελα να επιστραφεί επειδή ήταν χαλασμένο ή επειδή δεν ήμουν ικανοποιημένος. Πονηρεύτηκα, αλλά βασίστηκα στο ότι ήμουν κατοχυρωμένος από το πρόγραμμα επιστροφής της Apple και δεν το ρίσκαρα να ζητήσω να τρέξει απλά βάσει ελληνικού νόμου.

παιδια εγω το εστειλα κατευθειαν στο σερβις της apple για το iphone 4 και μου το αντικατεστησαν.καλυτερα να μιλησετε
απ ευθειας με το σερβις.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#345   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2010 - 08:22

Θα αναρτησω την καταγγελια στις 7 το απογευμα σε ξεχωριστο thread. Θα σας λυθουνολες σας οι αποριες μολιστην διαβασετε. Θα το εκανα και τωρα αλλα ειμαι στη δουλεια και δεν εχω μαζι μου το αρχειο. Επιγραμματικα να αναφερω οτι αρνηθηκα να παραλαβω την ανακατασκευασμενη συσκευη της arvato.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες