Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατασταση Iphone 4 λογω προβληματων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
419 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2010 - 10:36

Λοιπόν με όλα αυτά που ακούω δεν σκέφτομαι καν να επιστρέψω την καινούργια συσκευή που μου έδωσαν (τσέκαρα το serial με την Apple και είνια όντως καινούργια). Η συσκευή είναι αγρατζούνιστη και λειτουργεί άψογα (κανένα πρόβλημα με σήμα, ακουστικό, proximity sensor κ.λπ.). Αυτό που παρατήρησα ήταν μόνο η κιτρινίλα (μόνο σε σύγκριση με άλλα iPhone φαίνεται). Αλλά πολύ φοβάμαι το νόμο του Μέρφι και μην πάω για μαλλί και βγω κουρεμένος...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2010 - 10:43

Λοιπόν με όλα αυτά που ακούω δεν σκέφτομαι καν να επιστρέψω την καινούργια συσκευή που μου έδωσαν (τσέκαρα το serial με την Apple και είνια όντως καινούργια). Η συσκευή είναι αγρατζούνιστη και λειτουργεί άψογα (κανένα πρόβλημα με σήμα, ακουστικό, proximity sensor κ.λπ.). Αυτό που παρατήρησα ήταν μόνο η κιτρινίλα (μόνο σε σύγκριση με άλλα iPhone φαίνεται). Αλλά πολύ φοβάμαι το νόμο του Μέρφι και μην πάω για μαλλί και βγω κουρεμένος...

Πως ειδες οτι η συσκευη σου ειναι καινουργια και οχι refurbished?

#348   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2010 - 11:36

Πήρα την Apple UK που αναφέρει κάποιο παιδί πιο πάνω και μου επιβεβαίωσαν ότι είναι καινούργια και ότι ανήκει σε εμένα. Δεν μου είπαν κάτι για ανακατασκευή

#349   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2010 - 11:49

Πήρα την Apple UK που αναφέρει κάποιο παιδί πιο πάνω και μου επιβεβαίωσαν ότι είναι καινούργια και ότι ανήκει σε εμένα. Δεν μου είπαν κάτι για ανακατασκευή

xaxaxaxaxa εγω το εγραψα το μηνυμα για Apple Uk!
Λεω μηπως ειχες βρει καποιον αλλο τροπο :):):)

#350   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2010 - 14:39

Λοιπόν με όλα αυτά που ακούω δεν σκέφτομαι καν να επιστρέψω την καινούργια συσκευή που μου έδωσαν (τσέκαρα το serial με την Apple και είνια όντως καινούργια). Η συσκευή είναι αγρατζούνιστη και λειτουργεί άψογα (κανένα πρόβλημα με σήμα, ακουστικό, proximity sensor κ.λπ.). Αυτό που παρατήρησα ήταν μόνο η κιτρινίλα (μόνο σε σύγκριση με άλλα iPhone φαίνεται). Αλλά πολύ φοβάμαι το νόμο του Μέρφι και μην πάω για μαλλί και βγω κουρεμένος...


Δεν είναι πρόβλημα η κιτρινίλα μην το σκέφτεσαι! Όσο είναι πρόβλημα άλλο τόσο πρόβλημα είναι και η μπλεδίλα που έχουν τα άλλα! :P 3 διαφορετικά iphone έχω πιάσει και τα τρια είχαν διαφορετική οθόνη κι το δικό μου έχει αυτή την κιτρινίλα και φυσικά το παρατήρησα μόνο όταν το σύγκρινα με ενός φίλου που έχει μπλε απόχρωση.

#351   panos2310

panos2310

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:panos2310

Δημοσίευση 20/10/2010 - 18:03

Μη γεμίζετε με spam μηνύματα το thread. Το βασικό είναι:

1) Η VODAFONE ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΕΦΤΑ ΠΙΣΩ Η/ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ

2) ΔΕΧΘΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΩΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

3) Βασίζονται στην απροθυμία μας να το κυνηγήσουμε. Υπάρχει δεδικασμένο και άφθονοι δικηγόροι που μπορούν να ασχοληθούν. Μετά την 100% σίγουρη δικαίωση (το ξέρουν ότι θα συμβεί αλλά σφυρίζουν αδιάφορα ώστε να μην ξυπνήσουμε) μπορείτε να κάνετε και μια μηνυσούλα στη Vodafone για ηθική βλάβη κτλ.

4) Η εγγύηση είναι 2 χρόνια ΒΑΣΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΟΜΟΥ όσο και να χτυπιούνται. Για το λόγο αυτό το γράφουν και σε μερικές αποδείξεις.

~700ευρώ είναι ένας μισθός. Ένας μήνας από τη ζωή σας χαρισμένος σε μερικά αργόμισθα κωθώνια που χασκογελάνε με την άγνοιά μας και μας θεωρούν πρόβατα.

Τελευταία επεξεργασία από: panos2310, 20/10/2010 - 18:09


#352   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2010 - 18:10

Μη γεμίζετε με spam μηνύματα το thread. Το βασικό είναι:

1) Η VODAFONE ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΕΦΤΑ ΠΙΣΩ Η/ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ

2) ΔΕΧΘΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΩΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

3) Βασίζονται στην απροθυμία μας να το κυνηγήσουμε. Υπάρχει δεδικασμένο και άφθονοι δικηγόροι που μπορούν να ασχοληθούν. Μετά την 100% σίγουρη δικαίωση (το ξέρουν ότι θα συμβεί αλλά σφυρίζουν αδιάφορα ώστε να μην ξυπνήσουμε) μπορείτε να κάνετε και μια μηνυσούλα στη Vodafone για ηθική βλάβη κτλ.

4) Η εγγύηση είναι 2 χρόνια ΒΑΣΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΟΜΟΥ όσο και να χτυπιούνται. Για το λόγο αυτό το γράφουν και σε μερικές αποδείξεις.

~700ευρώ είναι ένας μισθός. Ένας μήνας από τη ζωή σας χαρισμένος σε μερικά αργόμισθα κωθώνια που χασκογελάνε με την άγνοιά μας και μας θεωρούν πρόβατα.


Συμφωνώ σε αυτό αλλά πως γίνεται να καταλάβουμε αν η αντικατάστασή μας είναι ολοκαίνουργια?
Εγώ προσπικά δεν ξέρω κάποιο τρόπο.

#353   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2010 - 18:16

Καλησπέρα και πάλι παιδιά,
Όπως σας υποσχέθηκα ιδού η καταγγελία μου στη Vodafone:

http://www.iphonehel...βασης-vodafone/

Τελευταία επεξεργασία από: Nibbler, 20/10/2010 - 18:17


#354   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2010 - 18:18

Μη γεμίζετε με spam μηνύματα το thread. Το βασικό είναι:

1) Η VODAFONE ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΛΕΦΤΑ ΠΙΣΩ Η/ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ

2) ΔΕΧΘΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΩΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

3) Βασίζονται στην απροθυμία μας να το κυνηγήσουμε. Υπάρχει δεδικασμένο και άφθονοι δικηγόροι που μπορούν να ασχοληθούν. Μετά την 100% σίγουρη δικαίωση (το ξέρουν ότι θα συμβεί αλλά σφυρίζουν αδιάφορα ώστε να μην ξυπνήσουμε) μπορείτε να κάνετε και μια μηνυσούλα στη Vodafone για ηθική βλάβη κτλ.

4) Η εγγύηση είναι 2 χρόνια ΒΑΣΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΝΟΜΟΥ όσο και να χτυπιούνται. Για το λόγο αυτό το γράφουν και σε μερικές αποδείξεις.

~700ευρώ είναι ένας μισθός. Ένας μήνας από τη ζωή σας χαρισμένος σε μερικά αργόμισθα κωθώνια που χασκογελάνε με την άγνοιά μας και μας θεωρούν πρόβατα.


Με κάλυψες απόλυτα!

#355   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/10/2010 - 18:18

Συμφωνώ σε αυτό αλλά πως γίνεται να καταλάβουμε αν η αντικατάστασή μας είναι ολοκαίνουργια?
Εγώ προσπικά δεν ξέρω κάποιο τρόπο.

εμενα σημερα μου ηρθε η καινουρια μου συσκευη iphone 4 απο την arvato.την πρωτη φορα εκαναν επισκευη και την δευτερη μου το αντικατεστησαν.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#356   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2010 - 18:20

εμενα σημερα μου ηρθε η καινουρια μου συσκευη iphone 4 απο την arvato.την πρωτη φορα εκαναν επισκευη και την δευτερη μου το αντικατεστησαν.


..και μετά ξύπνησες η ακόμα κοιμάσαι;

Τελευταία επεξεργασία από: Nibbler, 20/10/2010 - 18:21


#357   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/10/2010 - 15:54

..και μετά ξύπνησες η ακόμα κοιμάσαι;


Η αντικατάσταση προφανώς έγινε με refurbished συσκευή..
Δεν καταλαβαίνω προς τι η ειρωνεία..

#358   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2010 - 17:08

Δεν είναι πρόβλημα η κιτρινίλα μην το σκέφτεσαι! Όσο είναι πρόβλημα άλλο τόσο πρόβλημα είναι και η μπλεδίλα που έχουν τα άλλα! :P 3 διαφορετικά iphone έχω πιάσει και τα τρια είχαν διαφορετική οθόνη κι το δικό μου έχει αυτή την κιτρινίλα και φυσικά το παρατήρησα μόνο όταν το σύγκρινα με ενός φίλου που έχει μπλε απόχρωση.



Πραγματικά εγώ το σύγκρινα με τία 16άρια συναδέλφων και όλα είχαν διαφορετική απόχρωση. Τι δικό μου κιτρίνιζε και τα άλλα τρία μπλέδιζαν. Από αυτά κανένα δεν είχε την ίδια απόχρωση. Μάλιστα στο ένα η οθόνη δεν ήταν ομοιόμορφη. Ξεκίναγε από λευκό προς το μπλε στην κορυφή και όσο κατέβαινε γινόταν πιο σκούρο, ντεγκραντέ κανονικό.

#359   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2010 - 18:03

Πραγματικά εγώ το σύγκρινα με τία 16άρια συναδέλφων και όλα είχαν διαφορετική απόχρωση. Τι δικό μου κιτρίνιζε και τα άλλα τρία μπλέδιζαν. Από αυτά κανένα δεν είχε την ίδια απόχρωση. Μάλιστα στο ένα η οθόνη δεν ήταν ομοιόμορφη. Ξεκίναγε από λευκό προς το μπλε στην κορυφή και όσο κατέβαινε γινόταν πιο σκούρο, ντεγκραντέ κανονικό.


Ρε Αντρέα θα μας τρελανεις;
Έχω δει 5 και είναι όλα ίδια στην οθόνη και σε όλα τα επίπεδα brightness.

Εγω αν είχα είτε μπλε είτε κίτρινη απόχρωση θα το αλλαζα.

#360   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 18:05

Η αντικατάσταση προφανώς έγινε με refurbished συσκευή..
Δεν καταλαβαίνω προς τι η ειρωνεία..


sorry παρεξήγηση! απλως νομιζα οτι ενοουσε καινουρια συσκευη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες