Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατασταση Iphone 4 λογω προβληματων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
419 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 11:21

Μα αν την καβαντζα που λες την πουλανε, τοτε ειναι με τα κουτια τους. Ομως φαινεται οτι οσα ερχονται ως αντικατασταση ερχονται χωρις κουτια. Αρα ειναι αλλη παρτιδα χωρις κουτια μονο για αντικατασταση. Θα ηταν βλακεια να ανοιγουν τα κουτια να τα κρατανε και να σου στελνουν μονο την συσκευη.

Διαχωρίστε στο κεφάλι σας 2 πράγματα. 1)DOA κλειστά κουτιά.2) Εγγύηση συσκευή σε σακουλάκι όπως λέμε. τώρα βγάλε τα συμπεράσματα σου πάλι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   nivam17

nivam17

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:20

δεν θέλω να κανω τον δικηγορο του διαβολου, και εγω μαζι σου ειμαι αλλα... το δικο μου iphone δεν μπορεις να πεις οτι ηταν DOA. Λειτουργουσε σωστα εκτος απο την κάμερα που ανοιγε οποτε ήθελε εκεινη και η μπαταρια η οποια απο οτι διαβασα σε ξενα φορουμ ειχε παρουσιασει προβληματα σε αρκετους με τις ενδειξεις κλπ. και με καποια restore επανερχοταν στα κανονικα του.
Κατα τα αλλα λειτουργουσαν ολα οκ, GPS, γυροσκοπεια, εφαρμογες, ολα κομπλε. αρα δεν ηταν DOA.

Τωρα, του φιλου που το πηρε και δεν ανοιξε ποτε επρεπε επιτοπου να του δωσουν αλλο κουτι

#63   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:27

δεν θέλω να κανω τον δικηγορο του διαβολου, και εγω μαζι σου ειμαι αλλα... το δικο μου iphone δεν μπορεις να πεις οτι ηταν DOA. Λειτουργουσε σωστα εκτος απο την κάμερα που ανοιγε οποτε ήθελε εκεινη και η μπαταρια η οποια απο οτι διαβασα σε ξενα φορουμ ειχε παρουσιασει προβληματα σε αρκετους με τις ενδειξεις κλπ. και με καποια restore επανερχοταν στα κανονικα του.
Κατα τα αλλα λειτουργουσαν ολα οκ, GPS, γυροσκοπεια, εφαρμογες, ολα κομπλε. αρα δεν ηταν DOA.

Τωρα, του φιλου που το πηρε και δεν ανοιξε ποτε επρεπε επιτοπου να του δωσουν αλλο κουτι

Ρε παιδιά ούτε εγώ εχω κάτι με τους ανθρώπους ισα ισα που αποτι είδα στο σιτε τους κάνουν παρουσιάσεις, σεμινάριά,κ γενικά προσπαθούν το παραπάνω θα ειμουν ακόμα πιο ικανοποιημένος αν έκαναν το παραπάνω που ολοι χρόνια τωρα περιμένουμε και σε επίπεδο Σερβις - Αντικατάστασις.Τι πιο λογικό απο το να πληρώσεις ένα τηλέφωνο 700 ευρω άμεσα κ αν δεν δουλέψει να σου δώσουν άλλο άμεσα ! ?

#64   nivam17

nivam17

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:31

Τι πιο λογικό απο το να πληρώσεις ένα τηλέφωνο 700 ευρω άμεσα κ αν δεν δουλέψει να σου δώσουν άλλο άμεσα ! ?

ισως να μην εχουν δικαιοδοσια να το κανουν μιας και δεν ειναι οι επισημοι εισαγωγεις. Ειναι η Vodafone. Στην Vodafone, εδω μεσα αναφερθηκε νομιζω περιπτωση, που αλλαξαν προβληματικο iphone αμεσα.

#65   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 12:45

ισως να μην εχουν δικαιοδοσια να το κανουν μιας και δεν ειναι οι επισημοι εισαγωγεις. Ειναι η Vodafone. Στην Vodafone, εδω μεσα αναφερθηκε νομιζω περιπτωση, που αλλαξαν προβληματικο iphone αμεσα.

Γι'αυτο έχει γίνει όλη μα ολη η φασαρία όταν μια συσκευή δεν ανάψει ποτέ και στην φέρει ο πελάτης μέσα σε 1 ημέρα πίσω μπορείς εσυ να την χαρακτηρίσεις DOA κ να την αλλάξεις άμεσα. εσύ ως αντιπρόσωπος έχεις κάθε μέρα δοσοληψία με τον προμηθευτή σου και μπορείς να τα βρεις σε άλλο επίπεδο.Ο αγοραστής που ούτε τα χρήματα έχει ούτε το τηλέφωνο ? πόσο δίκαιο είναι αυτό ? Αν μιλάμε για ενα τηλέφωνο σε εγγύηση δεν θα διαφωνούσε κανείς. Υπάρχει άλλο τοπικ που ενα παιδί εχει πάει το 3Gs με εγγύηση στη cosmote,εχει εγκριθεί η αντικατάσταση και περιμένει ενα μήνα γιατι δεν έχουν τι να του δώσουν.στον αντίποδα αν εσυ δεν εισαι τυπικος στις υποχρεώσεις σου σε σκίζουν απο τηλέφωνα μεχρι φραγή.Ολα αυτα εχουν συσσωρευθεί χρόνια τωρα και εχει κουραστεί ο κοσμος.πρεπει κάποια στιγμη να ειμαστε ολοι πιο έντιμοι και τυπικοί πρωτα με τον εαυτο μας.γιατι επίσης σε πολλες συσκευές κανουμε εμείς την ζημια και μετα παμε κ τους βρίζουμε.το εχουμε δει και αυτο και ειναι εξίσου κατακριτέο

#66   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 08/09/2010 - 14:00

Ρε παιδια στη σελίδα
http://www.apple.com...e/case-program/

αναφέρει με μεγάλα ωραία γράμματα

Επιστροφή χρημάτων για το iPhone 4
Αν δεν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος από το iPhone 4 σου, μπορείς να το επιστρέψεις στην Apple, εφόσον το iPhone 4 δεν έχει υποστεί φθορά, εντός 30 ημερών από την ημερομηνία αγοράς, μέσα από το δίκτυο καταστημάτων του παρόχου κινητής τηλεφωνίας σου και θα σου επιστραφούν τα χρήματά σου.

οποιος θέλει αντικατάσταση το λέει ξεκάθαρα οτι μπορεί να το επιστρέψει και να πάρει τα χρήματά του πίσω

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 08/09/2010 - 15:08
Bold


#67   nivam17

nivam17

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2010 - 14:04

Ρε παιδια στη σελίδα
http://www.apple.com...e/case-program/

αναφέρει με μεγάλα ωραία γράμματα

Επιστροφή χρημάτων για το iPhone 4
Αν δεν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος από το iPhone 4 σου, μπορείς να το επιστρέψεις στην Apple, εφόσον το iPhone 4 δεν έχει υποστεί φθορά, εντός 30 ημερών από την ημερομηνία αγοράς, μέσα από το δίκτυο καταστημάτων του παρόχου κινητής τηλεφωνίας σου και θα σου επιστραφούν τα χρήματά σου.

οποιος θέλει αντικατάσταση το λέει ξεκάθαρα οτι μπορεί να το επιστρέψει και να πάρει τα χρήματά του πίσω



φαινεται οτι αυτη η παραγραφος αγνοειται απο τους παροχους, οταν το ειχα αναφερει ο πωλητης με κοιταξε παραξενα και μου ειπε οτι δεν εχουν καμια εμημερωση σχετικως...!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 08/09/2010 - 15:08


#68   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 14:04

Ρε παιδια στη σελίδα
http://www.apple.com...e/case-program/

αναφέρει με μεγάλα ωραία γράμματα

Επιστροφή χρημάτων για το iPhone 4
Αν δεν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος από το iPhone 4 σου, μπορείς να το επιστρέψεις στην Apple, εφόσον το iPhone 4 δεν έχει υποστεί φθορά, εντός 30 ημερών από την ημερομηνία αγοράς, μέσα από το δίκτυο καταστημάτων του παρόχου κινητής τηλεφωνίας σου και θα σου επιστραφούν τα χρήματά σου.

οποιος θέλει αντικατάσταση το λέει ξεκάθαρα οτι μπορεί να το επιστρέψει και να πάρει τα χρήματά του πίσω

Σωστά απλά εμείς μιλούσαμε σε συγκεκριμένο παράδειγμά αντιμετώπισης. Αλλά αυτό είναι και ότι πιο επίσημο μπορεί να προσυπογράψει αυτά που λέγαμε.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 08/09/2010 - 15:08


#69   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/09/2010 - 14:11

Σωστά απλά εμείς μιλούσαμε σε συγκεκριμένο παράδειγμά αντιμετώπισης. Αλλά αυτό είναι και ότι πιο επίσημο μπορεί να προσυπογράψει αυτά που λέγαμε.


Εκτύπωση και τους πάς το χαρτί ενώ μετά απειλείς να κινηθείς νομικά εναντίον τους και άν σου αρνηθούν τους ζητάς έγγραφη άρνηση..

Έτσι κατάλαβα οτι γίνεται η δουλειά ..

#70   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 14:14

Mail στην Apple εξωτερικού σε αυτή τη περίπτωση

#71   antreas

antreas

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 14:19

Παιδια,αυτο περι επιστροφης μεσα σε 30 μερες,αφορα την Apple,οχι τα μαγαζια που τα πηρατε...

Τελευταία επεξεργασία από: antreas, 08/09/2010 - 14:22


#72   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 14:29

Παιδια,αυτο περι επιστροφης μεσα σε 30 μερες,αφορα την Apple,οχι τα μαγαζια που τα πηρατε...


Επιστροφή χρημάτων για το iPhone 4

Αν δεν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος από το iPhone 4 σου, μπορείς να το επιστρέψεις στην Apple, εφόσον το iPhone 4 δεν έχει υποστεί φθορά, εντός 30 ημερών από την ημερομηνία αγοράς, μέσα από το δίκτυο καταστημάτων του παρόχου κινητής τηλεφωνίας σου και θα σου επιστραφούν τα χρήματά σου.

Το γράφει στο επίσημο site στις πληροφορίες που αναφέρονται και στη θήκη.Μέσω δικτύου καταστημάτων...δηλαδή τα μαγαζιά.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 08/09/2010 - 15:14


#73   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 14:32

Παιδια,αυτο περι επιστροφης μεσα σε 30 μερες,αφορα την Apple,οχι τα μαγαζια που τα πηρατε...

Τι εννοείς ? θα το στείλουμε εμείς στην apple ? Η οτι δεν ισχύει για τους αντιπροσώπους ? και τι ισχύει για τα μαγαζιά ? θέλεις να μας πεις ?

#74   captain556

captain556

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:05

Είναι όντως συνενοήσιμη και εξυπηρετική η κυρία στο σέρβις. Δέν αντιλέγω. Ακόμα όμως δέν έχω διευκρινίσει το άν θα μου στείλουν σκέτη συσκευή ή σφραγισμένη. Από αύριο θα ξεκινήσω τις ενέργειες. Θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα. Το σίγουρο έιναι οτι 780 ευρώ για ανακατασκευασμένη συσκευή εγώ δέν πληρώνω. Και ας λειτουργεί άψογα, κα
ι ας είναι και σκυλί και όλα όσα αναφέρθηκαν.
Αυτο είναι βέβαια προσωπική επιλογή έτσι. Δέν επιμένω οτι είναι το σωστό και οτι όλοι θα πρέπει να
το κάνουν. Άν όμως το κάναμε όλοι αυτό και δέν τους δίναμε την δυνατότητα να σου παρέχουν τέτοιες
συσκευες τότε τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα
δεν νομιζετε;
Θα επανέλθω με νεότερα.

Εγω δεν το νομιζω.Αν απαιτουσαμε ολοι νέες συσκευές στην αντικατάσταση ,πολύ απλά θα ανεβεναι το κόστος του iPhone.Και θα κάναμε και κακό στο περιββαλον.

Επίδει βλέπω κιωλας ότι δεν χωνευεις τα ανακατασκευασμενα ,ενα θα σου πω.Το iPod μου, που μου δώσανε το 2005 ,το έχω ακομη και δουλεύει άψογα.
Και επισεις πιστεύω ότι είναι ποιο καλά και απο εργοστασιακα διότι έχουν τσεκαριατει ότι δουλεύουν απο άνθρωπο.
Τα εργοστασιακα δεν τα ελενχει  άνθρωπος ,αλλά ρομπότ.

#75   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:08

Εγω δεν το νομιζω.Αν απαιτουσαμε ολοι νέες συσκευές στην αντικατάσταση ,πολύ απλά θα ανεβεναι το κόστος του iPhone.Και θα κάναμε και κακό στο περιββαλον.

Επίδει βλέπω κιωλας ότι δεν χωνευεις τα ανακατασκευασμενα ,ενα θα σου πω.Το iPod μου, που μου δώσανε το 2005 ,το έχω ακομη και δουλεύει άψογα.
Και επισεις πιστεύω ότι είναι ποιο καλά και απο εργοστασιακα διότι έχουν τσεκαριατει ότι δουλεύουν απο άνθρωπο.
Τα εργοστασιακα δεν τα ελενχει  άνθρωπος ,αλλά ρομπότ.


Ναι αλλα εφόσον ο άλλος πληρώνει 800 ευρώ θέλει του κουτιού.. Τώρα μπορεί και το ανακατασκευασμένο να είναι και 2 φορές καλύτερο αλλα είναι θέμα που πάει ανάλογα με το ατόμο, δηλαδή εσένα μπορεί να μήν σε πειράζει αλλα εμένα και ίσως κάποιον άλλο τον πειράζει αυτό που θα πάρει να μήν είναι του κουτιού..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες