Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατασταση Iphone 4 λογω προβληματων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
419 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   killer

killer

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:07

Για να τελειώνει όμως το θέμα με τις ανακατασκευασμένες συσκευές, όπως αναφέρω και στο ποστ #35, η Apple μας λέει ξεκάθαρα οτι έχει το δικαίωμα να στο αντικαταστήσει με ανακατασκευασμένη συσκευή Βάσει αυτού λοιπόν δέν έχεις και πολλά περιθώρια να απαιτείς σφραγισμένη συσκευή. Μπορείς όμως αν σου στείλουν ανακατασκευασμένη να μην την δεχτείς και να απαιτήσεις τα χρηματά σου πίσω.
Παίρνεις λοιπόν τα χρήματα σου και πάς και αγοράζεις μία ολοκαίνουρια. Και αυτό σκοπέυω να κάνω και εγώ. Δέν δέχομαι όμως να πληρώσω ανακατασκευασμένη για καινούρια.

Στην Ελλάδα δεν νομίζω να μπορείς να κυνηγήσεις τα λεφτά σου..
Η apple έχει την επιλογή 1 κ 2 κ τελευταία την 3.
Τεσπά καλό κουράγιο κ ελπίζω να τα πάρεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:13

Στην Ελλάδα δεν νομίζω να μπορείς να κυνηγήσεις τα λεφτά σου..
Η apple έχει την επιλογή 1 κ 2 κ τελευταία την 3.
Τεσπά καλό κουράγιο κ ελπίζω να τα πάρεις.

Φυσικά και μπορείς. Το λέει χεκάθαρα εδώ:
http://www.apple.com...e/case-program/

#93   killer

killer

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:18

Φυσικά και μπορείς. Το λέει χεκάθαρα εδώ:
http://www.apple.com...e/case-program/

Συγνώμη κιόλας αλλά είναι ακριβώς οτι γράφει κ η apple στο εξωτερικό μεταφρασμένο στα ελληνικά..
Μόνο που το iphone δεν το εισάγει επίσημα η apple στην Ελλάδα,αλλά είναι παραεισαγωγή κατά κάποιο τρόπο.

Τελευταία επεξεργασία από: killer, 08/09/2010 - 16:18


#94   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:23

Ακριβώς για αυτόν το λόγο σου λέει "μέσα από το δίκτυο καταστημάτων του παρόχου κινητής τηλεφωνίας σου" και δέν σου λέει μέσω της Apple. Δέν μπορεέι να κανένα κατάστημα να σου το αρνηθεί αυτό. Είναι δικαίωμα σου.
Το ίδιο ακριβώς αναφέρει και στην εφημερίδα της κυβερνήσεως αν έχεις διαβάσει.
Εγώ το έχω το φύλο.
Αυτά παιδιά είναι δικαιώματα που έχουμε σαν ευρωπαίοι καταναλωτές. Δεν σου κάνουν καμιία χάρη. Είναι δικαίωμα σου.

#95   killer

killer

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:25

Ακριβώς για αυτόν το λόγο σου λέει "μέσα από το δίκτυο καταστημάτων του παρόχου κινητής τηλεφωνίας σου" και δέν σου λέει μέσω της Apple. Δέν μπορεέι να κανένα κατάστημα να σου το αρνηθεί αυτό. Είναι δικαίωμα σου.
Το ίδιο ακριβώς αναφέρει και στην εφημερίδα της κυβερνήσεως αν έχεις διαβάσει.
Εγώ το έχω το φύλο.
Αυτά παιδιά είναι δικαιώματα που έχουμε σαν ευρωπαίοι καταναλωτές. Δεν σου κάνουν καμιία χάρη. Είναι δικαίωμα σου.

Απλώς σου λέω ξανά οτι η Apple για το iphone δεν έχει καμία δουλειά στην Ελλάδα και ούτε μπορεί να κάνει κάτι..

Αυτά.

#96   nivam17

nivam17

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:30

πως ειναι δυνατον σε ενα τοσο σαφες γραπτο κειμενο να υπαρχουν 2 διαφορετικες ερμηνειες εινα να απορεις....

το μηνυμα ειναι σαφες: απο όπου και να το παρεις εχεις δικαιωμα επιστροφης χρηματων εντος 30 ημερων και ισχυει για ολα τα προιοντα βασει ευρωπαικης νομοθεσιας (που στην Ελλαδα καταστρατηγειται παντα!)

#97   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:32

Σε πια αγωνιστικη παιζει παναθηναικος ολυμπιακος ? ξερει κανεις ? οπππςςς λαθος τοπικ !

#98   killer

killer

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:34

πως ειναι δυνατον σε ενα τοσο σαφες γραπτο κειμενο να υπαρχουν 2 διαφορετικες ερμηνειες εινα να απορεις....

το μηνυμα ειναι σαφες: απο όπου και να το παρεις εχεις δικαιωμα επιστροφης χρηματων εντος 30 ημερων και ισχυει για ολα τα προιοντα βασει ευρωπαικης νομοθεσιας (που στην Ελλαδα καταστρατηγειται παντα!)

Σαφές το κείμενο
Αλλά αν βγάλεις το gr από το παραπάνω είναι μια απλή αντιγραφή του site της Αμερικής.
+Μίλησα με apple Ελλάδας για το πρόβλημα με την υγρασία που είχα κ μου παν οτι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα για αντικατάσταση γιατί είναι Ελλάδα..
+Μίλησα μετά με το support στην Αμερική και αναγκάστηκα να χρεωθώ κιόλας κ μου παν ακριβώς τα ίδια...
Τα συμπεράσματα δικά σας.

Τελευταία επεξεργασία από: killer, 08/09/2010 - 16:36


#99   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:36

Η Apple έχει και παραέχει δουλειά σε οποιαδήποτε χώρα παρέχει προϊόντα της. Τί λέμε τώρα. Απο την στιγμή που μέσα στις χώρες στις οποίες η Apple παρέχει προϊόν της, είτε μέσω καταστήματος Apple είτε μέσω επίσημου εισαγωγέα / διανομέα (σε αυτην την περίπτωση Vodafone & Cosmote), Είναι και η Ελλάδα δέν μπορεί σε καμία περίπτωση να αποποιηθεί των υποχρεώσεών της.
Και γι αυτο σου λέει ξεκάθαρα μέσα από το δίκτυο καταστημάτων του παρόχου κινητής τηλεφωνίας σου.
Τί λέμε τώρα.
Μας πιάνουν ανημέρωτους και εκεί πατάνε. Οι εταιρείες όχι η Apple.

#100   killer

killer

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:38

Η Apple έχει και παραέχει δουλειά σε οποιαδήποτε χώρα παρέχει προϊόντα της. Τί λέμε τώρα. Απο την στιγμή που μέσα στις χώρες στις οποίες η Apple παρέχει προϊόν της, είτε μέσω καταστήματος Apple είτε μέσω επίσημου εισαγωγέα / διανομέα (σε αυτην την περίπτωση Vodafone & Cosmote), Είναι και η Ελλάδα δέν μπορεί σε καμία περίπτωση να αποποιηθεί των υποχρεώσεών της.
Και γι αυτο σου λέει ξεκάθαρα μέσα από το δίκτυο καταστημάτων του παρόχου κινητής τηλεφωνίας σου.
Τί λέμε τώρα.
Μας πιάνουν ανημέρωτους και εκεί πατάνε. Οι εταιρείες όχι η Apple.

Φίλε μου δεν διαφωνώ μαζί σου.
Απλώς σου λέω οτι κάλεσα κ apple Ελλάδος και Αμερικής και μου είπαν ακριβώς τα ίδια πράγματα.
Δεν μπορούν να κάνουν κάτι γιατί δεν έχουν δουλειά για το iphοne στην Ελλάδα.

#101   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:53

Ναί γιατί στην Ελλάδα ο επίσημος εισαγωγέας του Iphone συγκεκριμένα, φαίνεται η Vodafone και η Cosmote. Και φυσικά όταν καλέσεις την εταιρεία Apple σου λέει οτι για το iphone υπεύθυνοι είναι αυτές οι 2 εταιρείες. Αυτό δέν σημαίνει οτι δεν σε εξυπηρετεί η Apple. Ή οτι αρνείται να στο αντικαταστήσει. Σημαίνει απλώς οτι οποιαδήποτε κίνηση ή διαεργασία του προϊόντως αυτού γίνεται μέσω αυτών των εταιρειών. ¨αν κάνεις καταγγελία η Apple θα απευθυνθεί σε αυτούς, Και πίστεψε με η Apple δέν είναι χαζή να χάσει κομμάτι της αγοράς σε οποιαδήποτε χώρα παραχωρεί προιόντα της. Όταν δεί οτι ο αντιπρόσωπος της χαλάει το όνομα της εταιρείας απλά του παίρνει τα δικαιώματα. Αυτά δέν είναι πράγματα σπο το κεφάλι μου. Είχα αντιπροσωπία στην Ελλάδα, ώς επίσημος αντιπρόσωπος για ένα προιόν και αυτά όλα είναι στα συμβόλαια των εταιρειών.

κοίτα εδώ να δείς ποιός αναφέρεται σαν διανομέας του iphone στην ελλάδα.
http://www.apple.com/gr/buy/

Τελευταία επεξεργασία από: Melg, 08/09/2010 - 17:01


#102   laserscout

laserscout

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/09/2010 - 20:41

Εγώ πάντως μόλις πήρα νέο iPhone και στιγμιαία από DOA iPhone με 1 καμένο pixel.

nice...!

#103   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/09/2010 - 02:36

Εγώ πάντως μόλις πήρα νέο iPhone και στιγμιαία από DOA iPhone με 1 καμένο pixel.

nice...!

από ποιο κατάστημα έγινε αυτό;

#104   sedi35

sedi35

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 10:37

Γεια σας,εγω εχω μια πολυ καλη επιδοτηση για το i phone 4 αλα με τοσα που διαβαζω λεω να παω να παρω το 3GS αν και δεν υπαρχει το 16 η 32Gb μονο το 8

#105   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 10:39

Γεια σας,εγω εχω μια πολυ καλη επιδοτηση για το i phone 4 αλα με τοσα που διαβαζω λεω να παω να παρω το 3GS αν και δεν υπαρχει το 16 η 32Gb μονο το 8

Να πάρεις το 4 και να το τσεκάρεις επι τοπου.εγω σου προτείνω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες