Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατασταση Iphone 4 λογω προβληματων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
419 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   captain556

captain556

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:23

Ναι αλλα εφόσον ο άλλος πληρώνει 800 ευρώ θέλει του κουτιού.. Τώρα μπορεί και το ανακατασκευασμένο να είναι και 2 φορές καλύτερο αλλα είναι θέμα που πάει ανάλογα με το ατόμο, δηλαδή εσένα μπορεί να μήν σε πειράζει αλλα εμένα και ίσως κάποιον άλλο τον πειράζει αυτό που θα πάρει να μήν είναι του κουτιού..


Πιστεψε με αν παίρνανε ενα ανακατασκευασμενο και στο βάζανε σε ενα κουτί ,δεν θα το καταλαβενες με τίποτα.Στο μυαλό είναι όλα.Ξεκολατε ,κάντε την ζωή σας ποιο απλή μην είστε κομπλεξικοί. Φιλικα

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 09/09/2010 - 00:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:24

Πιστεψε με αν παίρνανε ενα ανακατασκευασμενο και στο βάζανε σε ενα κουτί ,δεν θα το καταλαβενες με τίποτα.Στο μυαλό είναι όλα.Ξεκολατε ,κάντε την ζωή σας ποιο απλή μην είστε κομπλεξικοί. Φιλικα


Ένα δίκιο το έχεις.. Κόμπλεξ είναι όπως και οτι θέλω το serial του κουτιού να είναι ίδιο με το serial του iPhone 4..
Και ότι αγοράζω πόσο μάλλον κάτι που κοστίζει τόσο να μήν έχει γυριστεί πίσω σαν ελατωματικό και να έχει ξαναφτιαχτεί αλλα να είναι ολοκαίνουργιο..

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 09/09/2010 - 00:42


#78   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:25

Πιστεψε με αν παίρνανε ενα ανακατασκευασμενο και στο βάζανε σε ενα κουτί ,δεν θα το καταλαβενες με τίποτα.Στο μυαλό είναι όλα.Ξεκολατε ,κάντε την ζωή σας ποιο απλή μην είστε κομπλεξικοι.Φιλικα

Άν σου έρθει ένα σφραγισμένο κουτί φίλε μου, δέν θα είναι ανακατασκευασμένο. Θα είναι ολοκαίνουριο.
Και δεν είναι θέμα κόμπλεξ. Και σε παρακαλώ μην το ξαναπείς αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 09/09/2010 - 00:42


#79   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:27

Πιστεψε με αν παίρνανε ενα ανακατασκευασμενο και στο βάζανε σε ενα κουτί ,δεν θα το καταλαβενες με τίποτα.Στο μυαλό είναι όλα.Ξεκολατε ,κάντε την ζωή σας ποιο απλή μην είστε κομπλεξικοι.Φιλικα

Μας αρέσει να μας δειχνουν οτι εκτιμούν που είμαστε πελάτες τους. Παραπονιάρηδες είμαστε. Κομπλεξικοί είναι αυτοί που νομίζουν οτι εχουν το μαχαίρι κ το καρπούζι κ παρανομούν.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 09/09/2010 - 00:43


#80   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:29

Αφού είναι έτσι ρε παιδιά τότε με αυτή την λογική, πάς και αγοράζεισ ένα ολοκαίνουριο αμάξι και όταν στο παραδώσουν διαπιστώνεις οτι δέν παίρνει μπροστά και τους δίνεις πίσω, και αυτοί πολύ απλά σου λένε πάρε αυτό το μεταχειρισμένο με 500 χλμ το οποίο είναι κλόνος αυτου που έιχες παραγγείλει και το οποίο σου εγγυούνται οτι λειτουργεί άψογα.
Ωραία λογική.

#81   killer

killer

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:29

Οι συσκευές απο το service δεν είναι ανακατασκευασμένες..
Ανακατασκευασμένη μπορεί να είναι κ η συσκευή που είναι σε κουτί κανονικά με όλα τα παρελκόμενα..

#82   imposter

imposter

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:30

Παιδια,αυτο περι επιστροφης μεσα σε 30 μερες,αφορα την Apple,οχι τα μαγαζια που τα πηρατε...

Αυτο ακριβως παιδια , αν πατε σε ενα καταστημα μετα απο 10 ημερες και θελετε να το επιστρεψετε για τον
οποιο λογο (30 ημερες money back) τοτε πρεπει να επικοινωνησεις με την apple στην ελλαδα και το καταστημα
δεν εμπλεκεται καθολου.
επιβαιβεωμενο και καρατσεκαρισμενο αυτο που σας λεω

#83   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:31

Αφού είναι έτσι ρε παιδιά τότε με αυτή την λογική, πάς και αγοράζεισ ένα ολοκαίνουριο αμάξι και όταν στο παραδώσουν διαπιστώνεις οτι δέν παίρνει μπροστά και τους δίνεις πίσω, και αυτοί πολύ απλά σου λένε πάρε αυτό το μεταχειρισμένο με 500 χλμ το οποίο είναι κλόνος αυτου που έιχες παραγγείλει και το οποίο σου εγγυούνται οτι λειτουργεί άψογα.
Ωραία λογική.


Για εξήγησε μας γιατι κάποιοι δέν καταλαβαίνουν..

#84   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:33

Αυτο ακριβως παιδια , αν πατε σε ενα καταστημα μετα απο 10 ημερες και θελετε να το επιστρεψετε για τον
οποιο λογο (30 ημερες money back) τοτε πρεπει να επικοινωνησεις με την apple στην ελλαδα και το καταστημα
δεν εμπλεκεται καθολου.
επιβαιβεωμενο και καρατσεκαρισμενο αυτο που σας λεω

Επίσης καρατσεκαρισμενο είναι οτι όποιος πούλησε και βγάζει την ουρά του απ'εξω μετά ειναι κακός επαγγελματίας.

#85   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:35

Για εξήγησε μας γιατι κάποιοι δέν καταλαβαίνουν..


Τί να σου εξηγήσω φίλε μου.
Όταν πληρώνεις και αγοράζεις κάτι ολοκαίνουριο, και διαπιστώνει από την πρώτη κι όλας μέρα οτι έχει πρόβλημα, Απαιτείς να στο αντικαταστήσουν με ένα άλλο ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.
Δεν πλήρωσα ρε φίλε να πάρω ανοιγμένο τηλέφωνο πώς το λένε. Άν ήθελα ανοιγμένο το αγόραζα απο ebay ή από κάποιον ιδιώτη που το πουλάει και το έπαιρνα και πιό φτηνά.
Πήγα και έδωσα τα λεφτά μου σε μαγαζί να το πάρω σφραγισμένο. Και θέλω σφραγισμένο. Τόσο δύσκολο είναι;

#86   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:38

Τί να σου εξηγήσω φίλε μου.
Όταν πληρώνεις και αγοράζεις κάτι ολοκαίνουριο, και διαπιστώνει από την πρώτη κι όλας μέρα οτι έχει πρόβλημα, Απαιτείς να στο αντικαταστήσουν με ένα άλλο ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.
Δεν πλήρωσα ρε φίλε να πάρω ανοιγμένο τηλέφωνο πώς το λένε. Άν ήθελα ανοιγμένο το αγόραζα απο ebay ή από κάποιον ιδιώτη που το πουλάει και το έπαιρνα και πιό φτηνά.
Πήγα και έδωσα τα λεφτά μου σε μαγαζί να το πάρω σφραγισμένο. Και θέλω σφραγισμένο. Τόσο δύσκολο είναι;


Παρεξήγησες.. Δέν εννοούσα να εξηγήσεις σε εμένα αλλα στους φίλτατους απο πάνω που υποστηρίζουν οτι η λογική και δίκαιη απαίτηση μας να ζητήσουμε σφραγισμένο και καινούργιο προιόν σε περίπτωση που αυτό που αγοράσαμε είναι χαλασμένο είναι απλά ένα κόμπλεξ..

#87   captain556

captain556

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:41

Αφού είναι έτσι ρε παιδιά τότε με αυτή την λογική, πάς και αγοράζεισ ένα ολοκαίνουριο αμάξι και όταν στο παραδώσουν διαπιστώνεις οτι δέν παίρνει μπροστά και τους δίνεις πίσω, και αυτοί πολύ απλά σου λένε πάρε αυτό το μεταχειρισμένο με 500 χλμ το οποίο είναι κλόνος αυτου που έιχες παραγγείλει και το οποίο σου εγγυούνται οτι λειτουργεί άψογα.
Ωραία λογική.


Μου φαινετε έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα.
Άλλο να στο αντικαταστησουνε με iPhone και άλλο με Hiphone (κλωνος)

#88   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:44

Sorry φίλε δέν ήθελα να σε θίξω, όπως και δέν θέλω να θίξω κανέναν από εδώ μέσα. Απλά δέν μπορεί κανείς να με πείσει οτι πρέπει να δεχτώ ανακατασκευασμένη συσκευή όταν πλήρωσα καινούρια.

#89   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 15:48

Μου φαινετε έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα.
Άλλο να στο αντικαταστησουνε με iPhone και άλλο με Hiphone (κλωνος)

Όταν λέω κλώνος ενοώ ένα πανομιότυπο πράγμα. Και τα iphone όπως και οι περισώτερες συσκευές τεχνολογίας κλώνοι είναι φίλε μου, τι έιναι; μοναδικά; Το τηλέφωνο σου είναι ένας κλωνος του δικού μου, όπως και το δικό μου είναι ένας κλώνος καποιου άλλου. Οτιδήποτε βγαίνει σε γραμμή παραγωγής θαεωρητικά είναι κλώνος. Δέν έχει κάτι περισότερο η λιγότερο απο του άλλου.
Αυτό ενοούσα.

#90   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/09/2010 - 16:04

Για να τελειώνει όμως το θέμα με τις ανακατασκευασμένες συσκευές, όπως αναφέρω και στο ποστ #35, η Apple μας λέει ξεκάθαρα οτι έχει το δικαίωμα να στο αντικαταστήσει με ανακατασκευασμένη συσκευή Βάσει αυτού λοιπόν δέν έχεις και πολλά περιθώρια να απαιτείς σφραγισμένη συσκευή. Μπορείς όμως αν σου στείλουν ανακατασκευασμένη να μην την δεχτείς και να απαιτήσεις τα χρηματά σου πίσω.
Παίρνεις λοιπόν τα χρήματα σου και πάς και αγοράζεις μία ολοκαίνουρια. Και αυτό σκοπέυω να κάνω και εγώ. Δέν δέχομαι όμως να πληρώσω ανακατασκευασμένη για καινούρια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες