Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

AppleTV (2010 model)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
234 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   geovass

geovass

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 11:49

Καλημέρα, το έχω απο την περασμένη εβδομάδα. Το αγόρασα απο το FNAC στη Γαλλία 119 ευρώ.
Παίζει θαυμάσια μουσική, φωτος απο το iPhoto μου και εχει επιλογη για ταινιες. Για αμερικανικες σειρες δεν εχω καποια επιλογη.
Οτι αλλο θελετε μπορείτε να ρωτήσετε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 21/10/2010 - 12:41

To AppleTV είναι καταπληκτικό. Μη μιλάτε χωρίς να γνωρίζεται.

Είχα την προηγούμενη έκδοση και περιμένω πως και πως τη νέα. Εκτός από την ενοικίαση ταινιών, που φυσικά δουλεύει ΚΑΙ στην Ελλάδα, αυτό που κάνει και το κάνει όπως πάντα (Apple) με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, είναι streaming ΟΛΟΥ του περιεχομένου του iTunes σου (.mp4 και .mov από Win ή Mac) στην TV σου ! Και αυτό μόνο αρκεί. Με το hack που κάναμε παλαιότερα, αυτό που έκανε ήταν να "παίρνει" και ταινίες εκτός iTunes (όλα τα formats !!!).

Με το JailBreak σήμερα, πιθανών ανοίγονται και πολλοί άλλοι δρόμοι ...

Από ΠΟΥ θα την αγοράσουμε σε normal τιμή τώρα, ξέρει κανείς ???

Γιατί φίλε μου να μην μιλάμε?Συγνώμη αλλά δεν τα ξέρω όλα δυστυχώς....
Μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται στο Apple TV 2ND Generation να νοικιάσω μια ταινία?
Είμαι με το remote στο χερι....

#63   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 13:13

Γιατί φίλε μου να μην μιλάμε?Συγνώμη αλλά δεν τα ξέρω όλα δυστυχώς....
Μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται στο Apple TV 2ND Generation να νοικιάσω μια ταινία?
Είμαι με το remote στο χερι....


Αν είχα κι εγώ το Apple Remote στο χέρι και το AppleTV στην TV μου, ευχαρίστως θα σου έλεγα, αλλά όπως έγραψα ΕΙΧΑ την παλαιότερη version. Δεν την έχω πλέον. Την πούλησα και περιμένω την καινούρια. Όταν έρθει και την έχω μπροστά μου, ευχαρίστως να σου πω, αλλά προφανώς οδηγίες μπορείς να βρεις ΠΑΝΤΟΥ στο net. Ψάξε το λίγο και θα δεις ...

#64   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2010 - 13:28

Εχετε βρει λινκς για αγορα που ειπωθηκε νωριτερα χωρις μεταφορικα εξοδα? Δεν βρηκα κατι σε amazon και ebay με μια γρηγορη ματια που εριξα!

#65   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/10/2010 - 13:39

Νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά ένα WD TV Live HD είναι καλύτερη επιλογή. Και με hackaρισμένο firmware, κάνει απλά ΠΑΠΑΔΕΣ :)

#66   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 21/10/2010 - 13:42

Αν είχα κι εγώ το Apple Remote στο χέρι και το AppleTV στην TV μου, ευχαρίστως θα σου έλεγα, αλλά όπως έγραψα ΕΙΧΑ την παλαιότερη version. Δεν την έχω πλέον. Την πούλησα και περιμένω την καινούρια. Όταν έρθει και την έχω μπροστά μου, ευχαρίστως να σου πω, αλλά προφανώς οδηγίες μπορείς να βρεις ΠΑΝΤΟΥ στο net. Ψάξε το λίγο και θα δεις ...

http://www.neowin.net/news/netflix-considering-streaming-only-plan-in-the-us
Εφόσον ΕΙΧΕΣ την παλαιότερη version πως γνωρίζεις τόσα πολλά για την καινούρια :Ο

#67   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 13:48

Μααααα η καινούρια είναι παρόμοια με την παλιά ... ουσιαστικά τρέχει iOS και όχι κουτσουρεμένο MacOSX (το λένε BackRow) κλπ κλπ και προφανώς δεν έχει δίσκο, παρά μόνο έναν μικρό SSD ...

Και το NetFlix ΤΙ σχέση έχει ???? Εγώ ΠΟΤΕ δε μίλησα για το NetFlix ... Δεν το χρησιμοποίησα ΠΟΤΕ ! Δεν το ξέρω !

Τελικά μάλλον εξελίσσεται σε VS μεταξί μας το thread ...

Anyway, ότι χρειάζεσαι για το AppleTV ψάξ' το και θα το βρεις !

#68   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 15:36

Αρχεια που εχετε τσεκαρει οτι παιζουν οσοι το εχετε στη κατοχη σας ειναι ευκολο να μαθουμε?Καποιος ρωτησε και παραπανω αν παιζει .mkv αλλα διαβαζοντας τα χαρακτηριστικα του δεν ειδα κατι τετοιο.Τωρα αν ειναι jbroken δεν ξερω.Τελοσπαντων ας πει καποιος 5 πραγματα υπευθυνα για αυτο το μηχανηματακι.

#69   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 16:12

Τα πράγματα είναι ΠΟΛΥ απλά. Η συσκευή κάνει streaming ΟΛΟ το περιεχόμενο του iTunes Library ! Ότι έχεις εκεί παίζει ... Έχεις .mkv ? Όχι ! Άρα τέτοια ΔΕΝ παίζει. Παίζει Photos, TV Show (mov και m4v) Movies (mov και m4v) και Music και επίσης νοικιάζει ταινίες από το iTunes Store. Μέχρι εκεί. Απλά τα κάνει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο !

Από εκεί και πέρα, το παλιό version που είχε ενσωματωμένο σκληρό δίσκο, όταν το "έσπαγες" μπορούσες να δεις το δίσκο του και να γράψεις ΟΤΙ format video ήθελες ... όπως divx, avi, mkv κλπ και να τα παίξει κανονικά, με υπότιτλους κλπ ... Όσον αφορά το καινούριο, που δεν έχει δίσκο (τουλάχιστον αξιόλογης χωρητικότητας, ακόμα κανένας δεν ξέρει ΤΙ θα μπορεί να κάνει με το JailBreak ... αλλά, μιας και έχει USB, αυτό που ΥΠΟΘΕΤΟΥΜΕ όλοι είναι ότι θα κάνει ακριβώς το ίδιο με το παλιό, δηλαδή ότι θα παίζει ΟΤΙ format θέλεις, αλλά πλέον από εξωτερικό USB δίσκο, συν ότι συνεπάγεται το ότι φοράει JailBroken iOs, δηλαδή πιθανότατα Cydia, κάποια Apps κλπ ...

Αυτά.

#70   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2010 - 16:15

Aπλα και κατανοητα.Ευχαριστω φιλε μου.

#71   Gobang

Gobang

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2010 - 18:22

ευχαριστω κ εγω!!

#72   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2010 - 02:11

Σε ένα Jailbroken TV με εφαρμογές όπως Air Video κάνεις stream σχεδόν τα πάντα... Με κάτι όπως yxplayer παίζεις τα πάντα... Οπότε το μόνο που απομένει είναι να δωθεί η δυνατότητα να τα εγκαταστήσεις (και να βλέπουν εξωτερικό σκληρό δίσκο, εφαρμογές όπως το yxplayer) και θα κάνεις παπάδες!...

#73   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2010 - 09:38

Φαντάζομαι πως θα πρέπει ο εξ. Σκληρός να είναι τύπου no sleep όπως αυτοί που χρησιμοποιώ στο WII seagate freeagent Έτσι ώστε όταν βλέπεις κάτι ή παίζει μουσική για ώρες να μην κάνει freeze. Σωστά;

#74   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2010 - 09:47

Φαντάζομαι πως θα πρέπει ο εξ. Σκληρός να είναι τύπου no sleep όπως αυτοί που χρησιμοποιώ στο WII seagate freeagent Έτσι ώστε όταν βλέπεις κάτι ή παίζει μουσική για ώρες να μην κάνει freeze. Σωστά;


Τι είναι οι δίσκοι NoSleep ????? Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι τέτοιο. ΤΟ Sleep το κάνει ο δίσκος όταν ΔΕ χρησιμοποιείται. Αν κάτι (Wii, iPad, AppleTV κλπ) διαβάζει data από αυτόν, προφανώς ΔΕΝ μπορεί να κάνει Sleep ...

Εγώ χρησιμοποιώ εξωτερικό δίσκο στο Wii αλλά και στο iPad και όλα δουλεύουν κανονικά ... οι δίσκοι κάνουν Sleep όταν δε χρησιμοποιούνται και κάνουν Wake όταν χρησιμοποιούνται.

#75   geovass

geovass

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2010 - 10:56

http://forums.macrum...d.php?t=1035345

nitoTV on your (jailbroken) Apple TV2 - HOW TO !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες