Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

AppleTV (2010 model)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
234 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2010 - 15:25

Το εχω παραγγειλει κ εγω απο Γερμανια τελος του μηνα μου ερχετε. Το εχεις κανει jbk ηδη? Παιζει καποιο θεμα ασυμβατοτητας ή θα παιζει κανονικα? Γενικα για αρχη θα εχω καποιο προβλημα δηλαδη θα μου ειναι αχρηστο ή θα μπορω να το χρησιμοποιησω αμεσως?


Όσοι το πήρατε δώστε λίγο info ... Φυσικά παίζει στο ebay, κάποιοι το πήρανε από Amazon ... οι υπόλοιποι ????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2010 - 15:31

Το εχω παραγγειλει κ εγω απο Γερμανια τελος του μηνα μου ερχετε. Το εχεις κανει jbk ηδη? Παιζει καποιο θεμα ασυμβατοτητας ή θα παιζει κανονικα? Γενικα για αρχη θα εχω καποιο προβλημα δηλαδη θα μου ειναι αχρηστο ή θα μπορω να το χρησιμοποιησω αμεσως?

Ακομα δεν ασχολήθηκα μαζί του , σήμερα λέω να παίξω μαζί του , και θα σου πω εντυπώσεις. Λογικά θα μπορείς να κάνεις streaming περιεχόμενο από την itunes library , και να δεις youtube. Επίσης αν έχεις αμερικάνικο λογαριασμο θα μπορείς να δεις κάποιες ταινίες , αλλά θα έχεις τον μπελά που θα πρέπει να βρίσκεις itunes giftcards γιατί δυστυχως δεν μπορείς να βάλεις Ελληνική πιστωτική.Και φυσικά εκτος της συζήτησης είναι και το Netflix. JB δεν θα το κάνω αμέσως , γιατί ακόμα δεν βγήκε κάποια χρήσιμη εφαρμογή, αν το ΝΙΤΟ καταφέρει να αποκτήσει λειτουργικότητα ή καταφέρουμε να τρέξουμε ΙΟS εφαρμογές στο Apple TV τότε θα κάνω. Κοιτάω συνέχεια για νέα στο internet αν βρω κάτι χρήσιμο θα το ποστάρω

#93   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2010 - 15:52

@zografos Το κανονισε ενας φιλος μου που πηγαινοερχετε Γερμανια οποτε δεν εχω λινκς να σου δωσω για το πως αφου θα το παρει απο το Apple Store Γερμανίας

@Aelaos ευχαριστω για την αμεση απαντηση! Ο μοναδικος λογος για να το σπασω αρχικα θα ειναι ο εξωτερικος σκληρος για να παιζει ολα τα ειδη ταινιων. Τωρα Αν δεν χρειαζεται θα το σκεφτω και βλεπουμε αναλογα τη θα διαβασουμε σχετικα με αυτο.

Θα μπορουμε π.χ. να εχουμε applications οπως η ναυτεμπορικη? ή το αθηνόραμα κ.ο.κ. ? Η θα πρεπει να ειναι σπασμενο?

#94   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2010 - 22:38

Ο μοναδικος λογος για να το σπασω αρχικα θα ειναι ο εξωτερικος σκληρος για να παιζει ολα τα ειδη ταινιων.

Θα μπορουμε π.χ. να εχουμε applications οπως η ναυτεμπορικη? ή το αθηνόραμα κ.ο.κ. ? Η θα πρεπει να ειναι σπασμενο?

Θεωρητικά αυτά τα καλούδια κάποια στιγμή θα τα δούμε σε μια jailbroken συσκευή. Αλλά νομίζω είμαστε λίγο ακόμα μακριά από αυτό . Το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να κάνεις JailBreak με το PwnageTool 4.1.2 και μετά να εγκαταστήσεις το ΝΙΤΟ ΤV που στην τωρινή έκδοση παρέχει τον καιρό και RSS FEEDS από τα αγαπημένα σου Sites.

#95   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 12/11/2010 - 12:20

Οι δυνατότητες του AppleTV δεν έχουν τελειωμό μετά από το Jailbreak και τα proof-of-concept videos που εμφανίζονται με αυξητικούς ρυθμούς μας δίνουν μία γεύση για το τι θα επακολουθήσει στο άμεσο μέλλον.

Ένα χαρακτηριστικό το οποίο επιθυμούν πολλοί χρήστες του AppleTV είναι η υποστήριξη bluetooth keyboard ώστε να γίνεται δυνατός ο έλεγχος της συσκευής και από αυτό. Όσοι προσπάθησαν να γράψουν κάτι στο search box με το χειριστήριο του AppleTV κατανοούν πλήρως το σκεπτικό πίσω από το project.

Ο Matthias Ringwald σε συνεργασία με τον iPhone developer “Optimo” και τον deveoper του Cydia, saurik, κατάφεραν να μεταφέρουν το BTstack από το iPhone στο νέο AppleTV και μας παρουσιάζουν το αποτέλεσμα:

http://www.youtube.com/watch?v=RIvaRD-Ugis


Μία ακόμη δυνατότητα που βρίσκεται σε πειραματικό στάδιο είναι αυτή της υποστήριξης του WiiMote, δηλαδή του χειριστήριου του Nintendo Wii, στο AppleTV. Ο Tom Cool του #awkwardtv (irc.moofspeak.net) μας παρουσιάζει τα πρώτα αποτελέσματα του project:

http://www.youtube.com/watch?v=OdYIIpsDcTE


Behind the Scenes...

#96   geovass

geovass

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2010 - 12:54

Όσοι το πήρατε δώστε λίγο info ... Φυσικά παίζει στο ebay, κάποιοι το πήρανε από Amazon ... οι υπόλοιποι ????


tο αγορασα απο τον Παρισι πριν απο ενα μηνα περιπου, στα 119 ευρω - απο Fnac. Παιζει ονειρο!

#97   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2010 - 14:01

Και μην ξεχναμε ότι βγήκε και το Plex , media player για το ΑΤν το οποίο υποστηρίζει μόνο εικόνα. Σιγά Σιγά θα το στρώσουνε και αυτο!!!

#98   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 12/11/2010 - 14:21

tο αγορασα απο τον Παρισι πριν απο ενα μηνα περιπου, στα 119 ευρω - απο Fnac. Παιζει ονειρο!

:blink: πολλά..

#99   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 13:49

Υπότιτλους πως παίζει? Πρέπει να τους ενσωματώσω? Ξέρει κανείς κανά πρόγραμμα για MAC? Κατά προτίμηση free.

#100   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:13

Εχει καταφερει κανεις να το κανει jailbreak?
Δοκιμασα με εναν φιλο στον imac του με pwnage για 'σπασιμο' χωρις ομως επιτυχια ισως γιατι το itunes του ειναι στην εκδοση 10.1.0.54
Στη συνεχεια δοκιμασα σε ενα vmware με πιο παλια εκδοση 10.0.1 ξεκινησε κανονικα αλλα δυστυχως το vmware δεν μπορουσε να δει το AppleTV....
Υπαρχει καποιο εργαλειο απο Windows (πλην του PatchStick που δεν εχω!) για να δοκιμασω?
Κατεβασα το Gre3nP0ison (ειναι για AppleTV???) αλλα δυστυχως δεν μπορεσα απο εκει να το θεσω σε DFU mode (ισως να κανω κατι λαθος).

Εχετε καμια ιδεα???

#101   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:15

Το patchstick ειναι για το πρωτης γενιας apple tv. Τι iOS εχει? Μηπως εκανες update στο 4.2? Μονο με pwnage το jb της 4.1.

http://iclarified.co....php?enid=12380

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 30/11/2010 - 12:20


#102   geovass

geovass

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:16

:blink: πολλά..


αμα μου το βρεις εσυ στην Ευρωπη πιο φτηνά, θα παρω και αλλο!

#103   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:19

Εχει καταφερει κανεις να το κανει jailbreak?
Δοκιμασα με εναν φιλο στον imac του με pwnage για 'σπασιμο' χωρις ομως επιτυχια ισως γιατι το itunes του ειναι στην εκδοση 10.1.0.54
Στη συνεχεια δοκιμασα σε ενα vmware με πιο παλια εκδοση 10.0.1 ξεκινησε κανονικα αλλα δυστυχως το vmware δεν μπορουσε να δει το AppleTV....
Υπαρχει καποιο εργαλειο απο Windows (πλην του PatchStick που δεν εχω!) για να δοκιμασω?
Κατεβασα το Gre3nP0ison (ειναι για AppleTV???) αλλα δυστυχως δεν μπορεσα απο εκει να το θεσω σε DFU mode (ισως να κανω κατι λαθος).

Εχετε καμια ιδεα???

Στο VMWare για να το δει πρέπει να πας κάτω δεξιά να πατήσεις στις USB συσκευές και να επιλέξεις το Apple Tv.

#104   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:38

Το patchstick ειναι για το πρωτης γενιας apple tv. Τι iOS εχει? Μηπως εκανες update στο 4.2? Μονο με pwnage το jb της 4.1.

http://iclarified.co....php?enid=12380


Δεν εχει βγει 4.2 εχει το 4.1 .
Θα δοκιμασω παλι αυτο που προτεινε ο Telephoner αν και το γνωριζα αυτο το μονο που μου εδινε κατω δεξια ειναι το usb controller και δεν φαινοτανε να ανακαλυπτε το apple tv για καποιο λογο αν και το εχω σε enable mode. Δηλαδη αν προσθεσω εναν οποιοδηποτε σκληρο δισκο τον βρισκει με τη μια κ τον κανω disconnect from host και τον αναγνωριζει αλλα θα το προσπαθησω παλι κ θα σας πω!

#105   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:46

Δεν εχει βγει 4.2 εχει το 4.1 .
Θα δοκιμασω παλι αυτο που προτεινε ο Telephoner αν και το γνωριζα αυτο το μονο που μου εδινε κατω δεξια ειναι το usb controller και δεν φαινοτανε να ανακαλυπτε το apple tv για καποιο λογο αν και το εχω σε enable mode. Δηλαδη αν προσθεσω εναν οποιοδηποτε σκληρο δισκο τον βρισκει με τη μια κ τον κανω disconnect from host και τον αναγνωριζει αλλα θα το προσπαθησω παλι κ θα σας πω!


Εχει βγει 4.2. Ψαξε λιγο καλυτερα. Ειναι η εκδοση που κανει enable το airplay στο AppleTV2.

Δες τον οδηγο του iClarified για να κανεις jb την 4.1: http://iclarified.co....php?enid=12380

Αλλα αν θες airplay δεν θα εχεις με την 4.1.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες