Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

AppleTV (2010 model)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
234 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:29

Τελικα αξιζει να το παρουμε? Βρηκα οτι υπαρχουν καποια προγραμματα που αλλαζουν τον mkv container σε mp4 πολυ γρηγορα και αρα θα μπορει να γινει streaming των mkv αρχειων απο το iTunes στο ATV2. Επισης μπορεις να φτιαξεις και reference links σε αλλα αρχεια πχ avi για να τα αναπαραγει το iTunes χωρις να χρειαστει να τα κανεις τα ιδια προσθηκη στη library. Πιθανα ομως να μην μπορει να τα αναπαραγει με streaming το ATV2 (υποστηριζει μονο H264 και MPEG4). Με τα 1080p νομιζω μπορει να κανει downscale στα 720p οποτε παλι καλα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 26/10/2010 - 22:45

Τελικα αξιζει να το παρουμε? Βρηκα οτι υπαρχουν καποια προγραμματα που αλλαζουν τον mkv container σε mp4 πολυ γρηγορα και αρα θα μπορει να γινει streaming των mkv αρχειων απο το iTunes στο ATV2. Επισης μπορεις να φτιαξεις και reference links σε αλλα αρχεια πχ avi για να τα αναπαραγει το iTunes χωρις να χρειαστει να τα κανεις τα ιδια προσθηκη στη library. Πιθανα ομως να μην μπορει να τα αναπαραγει με streaming το ATV2 (υποστηριζει μονο H264 και MPEG4). Με τα 1080p νομιζω μπορει να κανει downscale στα 720p οποτε παλι καλα...

1080 - 720 το ίδιο είναι στις τηλεοράσεις που έχουμε σπίτι όλοι.
Εκτός και αν κάποιος έχει πάνω από 60 ίντσες.

#78   geovass

geovass

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2010 - 09:29

Τελικα αξιζει να το παρουμε? Βρηκα οτι υπαρχουν καποια προγραμματα που αλλαζουν τον mkv container σε mp4 πολυ γρηγορα και αρα θα μπορει να γινει streaming των mkv αρχειων απο το iTunes στο ATV2. Επισης μπορεις να φτιαξεις και reference links σε αλλα αρχεια πχ avi για να τα αναπαραγει το iTunes χωρις να χρειαστει να τα κανεις τα ιδια προσθηκη στη library. Πιθανα ομως να μην μπορει να τα αναπαραγει με streaming το ATV2 (υποστηριζει μονο H264 και MPEG4). Με τα 1080p νομιζω μπορει να κανει downscale στα 720p οποτε παλι καλα...


Πως το κανεις αυτο με το reference links ? εχεις καποιο link ?
ευχαριστω πολυ!!!

#79   mgem

mgem

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2010 - 08:20

Τι εγινε ρε παιδιά κανένα νέο? Καμιά εφαρμογή για jb συσκευές? Στην Ελλάδα δεν ασχολούνται πολύ με το Apple TV?

#80   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2010 - 09:00

Εδώ δεν έχουμε κανένα νέο για την πώληση της συσκευής στη χώρα μας ...

#81   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2010 - 09:16

Εδώ δεν έχουμε κανένα νέο για την πώληση της συσκευής στη χώρα μας ...


Πανω σε αυτο περασα εχτες απο το igold το καταστημα στον golden hall και προσπαθουσα να μαθω τι θα γινει αν θα το φερουν κ ποτε κ μου απαντησαν εν ολιγις οτι λογω του οτι κανεις ενοικιαση ταινιων και μονο απο Αμερικη δεν θα το διαθεσουν καν στη χωρα μας εφοσον υποστηριζουν δεν θα υπαρχει ζητηση!!!

Τι να τους πεις... οποτε με βλεπω για ebay εκτος και αν ερθει καποιος φιλος μου απο Αμερικη τα χριστουγεννα οποτε θα κανω λιγη υπομονη ακομα.

#82   arisarts

arisarts

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Twitter:@arisarts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/10/2010 - 21:11

1080 - 720 το ίδιο είναι στις τηλεοράσεις που έχουμε σπίτι όλοι.
Εκτός και αν κάποιος έχει πάνω από 60 ίντσες.

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω αδελφε.η διαφορα στην 46αρα samsung μου ειναι ΜΕΓΑΛΗ μεταξυ 720 και 1080.
Οπως δυστηχως ειναι Μεγαλη και η ευρεση χωρου στους δισκους μου :(
Υπαρχουν καποιες ταινειες και ντοκυμαντερ 1080p που δακρυζεις οταν γεμιζουν τα pixel της οθονης σου.
Με wdtv παιζω και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.

#83   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 31/10/2010 - 21:25

http://www.skroutz.g...TV-3rd-gen.html (€ 152)


Βέβαια στο ebay το βρίσκεις πιο φθηνά (συμπεριλαβανομένων των μεταφορικών)

π.χ.

http://cgi.ebay.com/...=item4aa5e9af27

($ 158 = € 113)

Προσωπικά, μόλις βγούν apps για να μπορείς να κάνεις streaming αρχεία .mkv και divx θα το αγοράσω.

Εδώ δεν έχουμε κανένα νέο για την πώληση της συσκευής στη χώρα μας ...



#84   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2010 - 21:58

Εδώ δεν έχουμε δει ακόμα το iPad , πόσο πιθανό είναι να δούμε και το apple tv ; Που θέλει και συνεργασίες με στούντιο κτλ . Εγ. Το αγορασα από Γερμανία , και περίμένω εξελίξεις στο θέμα jailbreak

#85   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2010 - 22:11

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω αδελφε.η διαφορα στην 46αρα samsung μου ειναι ΜΕΓΑΛΗ μεταξυ 720 και 1080.
Οπως δυστηχως ειναι Μεγαλη και η ευρεση χωρου στους δισκους μου :(
Υπαρχουν καποιες ταινειες και ντοκυμαντερ 1080p που δακρυζεις οταν γεμιζουν τα pixel της οθονης σου.
Με wdtv παιζω και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.


Και εγω θα σου φερω υλικο σπιτι να δεις 720 και θα παρεις ορκο,δακρυζοντας, οτι ειναι 1080....θελω να πω οτι αυτα ειναι σχετικα για τις ιντσες που μιλαμε και παιζουν και αλλοι παραγοντες ρολο.Σε καθε περιπτωση φυσικα και ειναι καλυτερο αλλα ο καλυτερος κριτης ειναι μονο η μεγαλη οθονη.

#86   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/11/2010 - 09:10

Ενοικιαση ταινιων/σειρων γινεται απο Ελλαδα αλλα απο το UK Store με account και καρτα Αγγλιας? ή τσεκαρει IP και δεν σε αφηνει?

#87   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2010 - 09:13

Ενοικιαση ταινιων/σειρων γινεται απο Ελλαδα αλλα απο το UK Store με account και καρτα Αγγλιας? ή τσεκαρει IP και δεν σε αφηνει?


Έτσι γίνεται.

#88   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/11/2010 - 09:26

Έτσι γίνεται.


Οκ ευχαριστω! Φανταζομαι θα εχω προσβαση μονο σε αγγλικες σειρες κτλ? ή γενικα σε οτι υπαρχει στο iTunes πχ και Αμερικανικες σειρες?

#89   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2010 - 12:56

Οκ ευχαριστω! Φανταζομαι θα εχω προσβαση μονο σε αγγλικες σειρες κτλ? ή γενικα σε οτι υπαρχει στο iTunes πχ και Αμερικανικες σειρες?


Σε ότι υπάρχει στο συγκεκριμένο iTunes Store !

#90   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2010 - 15:18

Εδώ δεν έχουμε δει ακόμα το iPad , πόσο πιθανό είναι να δούμε και το apple tv ; Που θέλει και συνεργασίες με στούντιο κτλ . Εγ. Το αγορασα από Γερμανία , και περίμένω εξελίξεις στο θέμα jailbreak


Το εχω παραγγειλει κ εγω απο Γερμανια τελος του μηνα μου ερχετε. Το εχεις κανει jbk ηδη? Παιζει καποιο θεμα ασυμβατοτητας ή θα παιζει κανονικα? Γενικα για αρχη θα εχω καποιο προβλημα δηλαδη θα μου ειναι αχρηστο ή θα μπορω να το χρησιμοποιησω αμεσως?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες