Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αξίζει Τελικά η Αγορά Του iphone 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
138 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2010 - 19:38

Καλησπέρα σας,
Είμαι νέο μέλος στην κοινότητα σας,θα ήθελα να σας συγχαρώ για την υπέροχη δουλειά που κάνετε και για την βοήθεια που προσφέρετε για όλα τα προϊόντα της apple και ιδιαίτερα για το iphone.
Άνοιξα αυτό το topic με αφορμή την έλευση του νέου iphone 4 και μιας μεγάλης επιδότησης που μου παρέχει η vodafone.
Θα ηθελα να σας επισημάνω ότι δεν είχα ποτέ μου iphone ούτε κάποια άλλη συσκευή apple,η μονη μου σχεση με το iphone ήταν πριν δυο μήνες για 10 λεπτά που "ψηλάφισα" το iphone 3GS ενός φίλου μου,ούτε είμαι fan κάποιας συγκεκριμένης εταιρίας κατασκευής κινητών τηλεφώνων.
Φυσικά είμαι γνώστης των smartphones ειδικότερα των Windows Mobile κινητών καθώς είχα τα Omnia I & II και πλέον έχω το HTC HD2.
Διαβάζω εδώ και μερικές μέρες στο Forum για το νέο iphone 4 το πόσο υπέροχη είναι η νέα του οθόνη,για την νέα κάμερα του,και για τον πολύ δυνατό επεξεργαστή του καθώς και για άλλα πλεονεκτήματα του(applications,κτλ.) σε σχέση με τα άλλα smartphones που κυκλοφορούν,
διαβάζω όμως και για κάποια προβλήματα που έχει,το σημαντικότερο με το Death Grip και την απώλεια σήματος και σήμερα διάβασα στο Forum για κάποιο πρόβλημα που έχουν κάποιοι χρήστες με τον proximity sensor του κινητού.
Πριν αγοράσω κάποιο από τα κινητά που σας προανέφερα ότι είχα στην κατοχή μου,πάντα το πρώτο πράγμα που έψαχνα στο internet για την κάθε συσκευή ήταν αν έχει βγάλει κάποια προβλήματα σαν συσκευή,από τους χρήστες που την είχαν αγοράσει,
αυτό έκανα και για το iphone,το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών παραπονιέται για το σήμα της συσκευής(Death Grip) καθώς και για χαμένες κλήσεις λόγο αυτού του προβλήματος.
Επειδή το συγκεκριμένο κινητό είναι αρκετά ακριβό πιστεύω,σαν υποψήφιος αγοραστής, ότι δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία του,διότι έχουν κυκλοφορήσει,και αναμένονται τους προσεχείς δυο μήνες,και άλλα Smartphones με παραπλήσιες λειτουργίες και τιμή αγοράς με αυτές του iphone.
Βεβαία δεν θα είναι iphone,
αλλά όπως σας είπα δεν είμαι fan καμιάς εταιρίας κινητών τηλεφώνων(ακόμα,μπορεί να πάρω το iphone και να γίνω maniac fan :))
Τελικά αξίζει η αγορά του iphone 4?

Τελευταία επεξεργασία από: tolistr, 21/09/2010 - 19:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 19:54

Καλησπέρα σας,
Είμαι νέο μέλος στην κοινότητα σας,θα ήθελα να σας συγχαρώ για την υπέροχη δουλειά που κάνετε και για την βοήθεια που προσφέρετε για όλα τα προϊόντα της apple και ιδιαίτερα για το iphone.
Άνοιξα αυτό το topic με αφορμή την έλευση του νέου iphone 4 και μιας μεγάλης επιδότησης που μου παρέχει η vodafone.
Θα ηθελα να σας επισημάνω ότι δεν είχα ποτέ μου iphone ούτε κάποια άλλη συσκευή apple,η μονη μου σχεση με το iphone ήταν πριν δυο μήνες για 10 λεπτά που "ψηλάφισα" το iphone 3GS ενός φίλου μου,ούτε είμαι fan κάποιας συγκεκριμένης εταιρίας κατασκευής κινητών τηλεφώνων.
Φυσικά είμαι γνώστης των smartphones ειδικότερα των Windows Mobile κινητών καθώς είχα τα Omnia I & II και πλέον έχω το HTC HD2.
Διαβάζω εδώ και μερικές μέρες στο Forum για το νέο iphone 4 το πόσο υπέροχη είναι η νέα του οθόνη,για την νέα κάμερα του,και για τον πολύ δυνατό επεξεργαστή του καθώς και για άλλα πλεονεκτήματα του(applications,κτλ.) σε σχέση με τα άλλα smartphones που κυκλοφορούν,
διαβάζω όμως και για κάποια προβλήματα που έχει,το σημαντικότερο με το Death Grip και την απώλεια σήματος και σήμερα διάβασα στο Forum για κάποιο πρόβλημα που έχουν κάποιοι χρήστες με τον proximity sensor του κινητού.
Πριν αγοράσω κάποιο από τα κινητά που σας προανέφερα ότι είχα στην κατοχή μου,πάντα το πρώτο πράγμα που έψαχνα στο internet για την κάθε συσκευή ήταν αν έχει βγάλει κάποια προβλήματα σαν συσκευή,από τους χρήστες που την είχαν αγοράσει,
αυτό έκανα και για το iphone,το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών παραπονιέται για το σήμα της συσκευής(Death Grip) καθώς και για χαμένες κλήσεις λόγο αυτού του προβλήματος.
Επειδή το συγκεκριμένο κινητό είναι αρκετά ακριβό πιστεύω,σαν υποψήφιος αγοραστής, ότι δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία του,διότι έχουν κυκλοφορήσει,και αναμένονται τους προσεχείς δυο μήνες,και άλλα Smartphones με παραπλήσιες λειτουργίες και τιμή αγοράς με αυτές του iphone.
Βεβαία δεν θα είναι iphone,
αλλά όπως σας είπα δεν είμαι fan καμιάς εταιρίας κινητών τηλεφώνων(ακόμα,μπορεί να πάρω το iphone και να γίνω maniac fan :))
Τελικά αξίζει η αγορά του iphone 4?

Εγώ θα σου πω κάτι κ εσύ παρτο οπως θέλεις. Πρόσεχε με την Apple αυτός ο δρόμος δεν έχει..... Γυρισμό.

#3   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 21/09/2010 - 19:58

Εγώ θα σου πω κάτι κ εσύ παρτο οπως θέλεις. Πρόσεχε με την Apple αυτός ο δρόμος δεν έχει..... Γυρισμό.

έτσι ακριβώς!!

#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:00

Εγώ θα σου πω κάτι κ εσύ παρτο οπως θέλεις. Πρόσεχε με την Apple αυτός ο δρόμος δεν έχει..... Γυρισμό.

ολοσωστο γιατι ειναι τρομερα εθιστικο....θες να σου πω για android να σου πω αλλα σε 6,7 μηνες θα το βαρεθεις και θα θες να το σπρωξεις για να παρεις iphone...anyway προσωπικη μου γνωμη το iphone 4 εχει και πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα...θα πρεπει να ζυγισεις καλα τι θες να δεις και στο google συγκρισεις πριν κανεις το βημα για αγορα
(θα εχεις και καλυτερη μεταπωλιτικη αξια με το μηλοφωνο αν σε ενδιαφερει και αυτο αλλα it's up to you)

#5   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:01

Εγώ θα σου πω κάτι κ εσύ παρτο οπως θέλεις. Πρόσεχε με την Apple αυτός ο δρόμος δεν έχει..... Γυρισμό.


+1 ;)

Ως κάτοχος iPhone 4 θα σου πώ το εξής: εγώ πιστεύω πως το deathgrip λύνεται έυκολα με μια θήκη την οποία θα βάλεις έτσι και αλλιώς για να το προστατεύσεις....εγώ προσωπικά δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το proximity sensor...επίσης, σε βλέπω να γίνεσαι iphone maniac [εμένα που με βλέπεις είμουν φανατικος των Windows Mobile και όπως λεει και ο moviemaker: "Πρόσεχε με την Apple αυτός ο δρόμος δεν έχει..... Γυρισμό."] αυτά! η απόφαση είναι δική σου...

#6   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:04

Παιδιά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την Αpple,
αντίθετα πολλοί με έχουν παροτρύνει να αγοράσω iphone,
τώρα που το αποφάσισα όμως βλέπω μια νέα συσκευή με σημαντικά στοιχεία και πλεονεκτήματα,
άλλα με πρόβλημα στο να μπορεί να λειτουργεί σαν τηλέφωνο που για μένα είναι ο πρωταρχικός σκοπός για την αγορά της.

#7   taicom

taicom

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:taicom

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:05

Once you go mac, you never go back B)

#8   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:05

καλησπερα φιλε μου.
εγω πριν απο περιπου 2 χρονια ελεγα ericsson κ ξερω ψωμι.
σε καποια φαση λοιπον εφαγα μια φλασια κ σε συνδιασμο με την επιδοτηση μου απο την την Vodafone ηρθε στην κατοχη μου ενα iPhone 3G 16MB Black. Α Υ Τ Ο Η Τ Α Ν. Στην αρχη με χαλουσαν διαφορα οπως MMS αναφωρα στα SMS κ διαφορα αλλα κολληματα της Apple οπως το Bluetouch κ τα Ελληνικα στο μενου του.με τον καιρο αρχησα να συνηθιζω την κατασταση κ να ανακαλυπτω καθε μερα κ μια νεα λειτουργια κ να το κοιταζω σαν χαζος λεγοντας στον εαυτο μου ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ.κ να το διχνω σε φιλους κ γνωστους μου σαν παιδι που τωρα μαθαινει να μιλαει.Το τηλεφωνο μου (ετσι το θεωρουσα τοτε)αρχισε να παιρνει αλλη οντοτητα κ να προσθετω καθημερινα σχεδον διαφορες εφαρμογες κ εργαλεια.το ιντερνετ το ειχα παντου κ παντα μαζι μου κ με τον καιρο καταλαβα οτι ειχα ενα πολυεργαλειο μαζι μου που α ναι επαιρνε κ τηλεφωνο.Απο τοτε μεχρι κ σημερα που εχω το iPhone4 δεν υπαρχει σχεδον καμια ημερα που να μην ασχοληθω με το αιφονι μου.

Φιλε μου φιλικα σου το λεω.παρ'το με κλειστα τα ματια κ οσο για το προβλημα στο σημα.......σαν τεχνικος τηλεπ/ων που ειμαι ειναι σχεδον απο τα πρωτα μαθηματα που κανουμε στην σχολει για την κεραια του τηλεφωνου. ελα να σου διξω πανω απο 30 κινητα με το ιδιο μην σου πω μεγαλητερο προβλημα απο το iPhone.παντως η ληψη του σε σεχση με αλλα απλα δεν παιζεται.


(που ειναι ρε παιδια ο Steve να δει τι διαφημηση του κανω)χαχαχαχα

#9   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:06

+1 ;)

Ως κάτοχος iPhone 4 θα σου πώ το εξής: εγώ πιστεύω πως το deathgrip λύνεται έυκολα με μια θήκη την οποία θα βάλεις έτσι και αλλιώς για να το προστατεύσεις....εγώ προσωπικά δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το proximity sensor...επίσης, σε βλέπω να γίνεσαι iphone maniac [εμένα που με βλέπεις είμουν φανατικος των Windows Mobile και όπως λεει και ο moviemaker: "Πρόσεχε με την Apple αυτός ο δρόμος δεν έχει..... Γυρισμό."] αυτά! η απόφαση είναι δική σου...

Το πρόβλημα δεν λύνεται με θήκη...... μόλις τα χώσεις ! λύνεται δια μαγείας ! Σε 1-2 μέρες παραλαμβάνω. χαχαχαχαχαχ

#10   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:08

.....
Επειδή το συγκεκριμένο κινητό είναι αρκετά ακριβό πιστεύω, σαν υποψήφιος αγοραστής, ότι δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία του,διότι έχουν κυκλοφορήσει,και αναμένονται τους προσεχείς δυο μήνες και άλλα Smartphones με παραπλήσιες λειτουργίες και τιμή αγοράς με αυτές του iphone....


Νομίζω απάντησες μόνος σου, περίμενε κάνα μήνα και δες αν βγει διορθωμένη έκδοση του iPhone4, αλλιώς πάρε κάποιο άλλο! Δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά και μετά να ψάχνεσαι με τo service!!! Υπάρχουν τυχεροί που δεν έχουν (ή έστω νομίζουν πως δεν έχουν) προβλήματα, αλλά υπάρχουν και αρκετοί που αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα .. διακινδυνεύεις να το πάρεις και να εύχεσαι τι θα σου τύχει? ::)

#11   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:08

Το πρόβλημα είναι υπαρκτό.

Τώρα ανάλογα την κάλυψη που έχεις από τον πάροχο σου (δύναμη κεραίας,σηματος) θα το νιώσεις περισσότερο η λιγότερο. Υπάρχουνε βέβαια και εναλλακτικές λύσεις όπως μια θήκη (σχεδόν ολική εξάλειψη του προβλήματος). Για proximity sensor δεν έχω ακούσει πολλά περιστατικά.

Από εκεί και πέρα το τηλέφωνο είναι για άλλη μια φορά ''A Generation Ahead'' από τα αντίστοιχα της αγοράς (το ξέρω υπερβάλω λίγο! άλλα τη να κάνουμε Apple Fan βλέπεις; )


Φιλική συμβουλή, αν τελικά προβείς στην αγορά του, αν έχεις την δυνατότητα (και τον χρόνο) ζητήσετε τους να στο ενεργοποιήσουνε στο μαγαζί. Έτσι μπορείς να ελέγξεις ενδεχόμενα προβλήματα, όπως το proximity sensor, camera roll (αν ανοίγει!) κτλ.


Καλή τύχη με την αγορά, και κράτα μας ενήμερους. ;)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#12   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:10

Εγώ θα σου πω κάτι κ εσύ παρτο οπως θέλεις. Πρόσεχε με την Apple αυτός ο δρόμος δεν έχει..... Γυρισμό.

Once You Go Mac, You Never Go Back;

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#13   gbrepl

gbrepl

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:12

Επισης να εχεις υποψιν οτι ειναι και ΚΟΛΛΗΤΙΚΗ ασθενεια το μηλοφωνο
Ετσι ξεκινησα πρωτος στον κυκλο μου εγω με ενα 3g...
και τωρα εχει και η γυναικα μου ο κουμπαρος μου ο πεθερος μου και 2 φιλοι μου ...

ο Αδερφος μου αντιστεκεται λιγο αλλα που θα παει και αυτος :lol: :lol:

#14   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:12

καλησπερα φιλε μου.
εγω πριν απο περιπου 2 χρονια ελεγα ericsson κ ξερω ψωμι.
σε καποια φαση λοιπον εφαγα μια φλασια κ σε συνδιασμο με την επιδοτηση μου απο την την Vodafone ηρθε στην κατοχη μου ενα iPhone 3G 16MB Black. Α Υ Τ Ο Η Τ Α Ν. Στην αρχη με χαλουσαν διαφορα οπως MMS αναφωρα στα SMS κ διαφορα αλλα κολληματα της Apple οπως το Bluetouch κ τα Ελληνικα στο μενου του.με τον καιρο αρχησα να συνηθιζω την κατασταση κ να ανακαλυπτω καθε μερα κ μια νεα λειτουργια κ να το κοιταζω σαν χαζος λεγοντας στον εαυτο μου ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ.κ να το διχνω σε φιλους κ γνωστους μου σαν παιδι που τωρα μαθαινει να μιλαει.Το τηλεφωνο μου (ετσι το θεωρουσα τοτε)αρχισε να παιρνει αλλη οντοτητα κ να προσθετω καθημερινα σχεδον διαφορες εφαρμογες κ εργαλεια.το ιντερνετ το ειχα παντου κ παντα μαζι μου κ με τον καιρο καταλαβα οτι ειχα ενα πολυεργαλειο μαζι μου που α ναι επαιρνε κ τηλεφωνο.Απο τοτε μεχρι κ σημερα που εχω το iPhone4 δεν υπαρχει σχεδον καμια ημερα που να μην ασχοληθω με το αιφονι μου.

Φιλε μου φιλικα σου το λεω.παρ'το με κλειστα τα ματια κ οσο για το προβλημα στο σημα.......σαν τεχνικος τηλεπ/ων που ειμαι ειναι σχεδον απο τα πρωτα μαθηματα που κανουμε στην σχολει για την κεραια του τηλεφωνου. ελα να σου διξω πανω απο 30 κινητα με το ιδιο μην σου πω μεγαλητερο προβλημα απο το iPhone.παντως η ληψη του σε σεχση με αλλα απλα δεν παιζεται.


(που ειναι ρε παιδια ο Steve να δει τι διαφημηση του κανω)χαχαχαχα

Σε ευχαριστώ πολυ για την συμβουλή σου :)
Συμφωνώ ότι το Πρόβλημα με το Death Grip υπάρχει σε όλα τα κινητά,ακόμα και στο HD2 που έχω όταν το "αγκαλιάζω" στη πλάτη του χάνει μια μπάρα,αλλά εδώ διαβάζω για το iphone οτι μερικές φορές χάνει ολοκληρωτικά το σήμα με αποτέλεσμα να χάνονται κλήσεις.

#15   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:13

Το πρόβλημα με το proximity sensor λένε ότι έχει λυθεί με το iOS 4.1. Παρόλο που δεν αναφέρεται επίσημα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)