Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αξίζει Τελικά η Αγορά Του iphone 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
138 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:14

Σε ευχαριστώ πολυ για την συμβουλή σου :)
Συμφωνώ ότι το Πρόβλημα με το Death Grip υπάρχει σε όλα τα κινητά,ακόμα και στο HD2 που έχω όταν το "αγκαλιάζω" στη πλάτη του χάνει μια μπάρα,αλλά εδώ διαβάζω για το iphone οτι μερικές φορές χάνει ολοκληρωτικά το σήμα με αποτέλεσμα να χάνονται κλήσεις.

να χανονται κλησεις δεν ειχαν οι περισσοτεροι χρηστες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:15

Επειδή εχω κάνει κατι σεμινάριά περί εθισμού,,, χαχαχαχαχ
Το 50% του εθισμού είναι οτι οι άλλοι σε πείθουν οτι είναι .. Εθιστικό !

#18   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:16

Νομίζω απάντησες μόνος σου, περίμενε κάνα μήνα και δες αν βγει διορθωμένη έκδοση του iPhone4, αλλιώς πάρε κάποιο άλλο! Δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά και μετά να ψάχνεσαι με τo service!!! Υπάρχουν τυχεροί που δεν έχουν (ή έστω νομίζουν πως δεν έχουν) προβλήματα, αλλά υπάρχουν και αρκετοί που αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα .. διακινδυνεύεις να το πάρεις και να εύχεσαι τι θα σου τύχει? ::)

Ούτως η άλλος σε 15 μέρες + θα έχει νέα παραλαβή η vodafone,τώρα είναι εξαντλημένο το iphone 32Gb. :)

#19   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:21

να χανονται κλησεις δεν ειχαν οι περισσοτεροι χρηστες

Ένα μικρο ποσοστό το υποστηρίζει αυτό,αλλά όλοι λένε ότι όταν πιάνεις το κινητό στην κάτω γωνία(Death Grip)ενώ έχεις κάλυψη 3G πέφτει στο 2G.

#20   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:23

Παρε το με κλειστα ματια φιλε μου.

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

#21   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:24

Ούτως η άλλος σε 15 μέρες + θα έχει νέα παραλαβή η vodafone,τώρα είναι εξαντλημένο το iphone 32Gb. :)


Να σου πω την αλήθεια αυτό περιμένω και γω.. έχω την εντύπωση (μπορεί να κάνω και λάθος) πως η φουρνιά του Οκτωβρίου+ θα είναι σε καλύτερη κατάσταση!! Με το που θα δω στο φόρουμ εδώ, αλλά και σε άλλα που παρακολουθώ να μειώνονται οι καινούργιοι χρήστες με προβλήματα , θα το χτυπήσω και γω το ρημάδι!! Τώρα και μόνο με την σκέψη να μου τύχει κάνα κουλό, δεν περνάω ούτε απ' έξω από μαγαζιά κινητής τηλεφωνίας!! :P

#22   SunOfABeach

SunOfABeach

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:27

Μπορείς να κάνεις και το άλλο:
Πάρ'το και ασχολήσου μαζί του 1-2 μέρες. Εάν σε ικανοποιήσει 1 φορά, σκέψου ότι, αν το κάνεις και jailbreak, θα σε ικανοποιήσει 10 φορές.
Εάν, για οποιοδήποτε λόγο, δεν είναι αυτό που περίμενες... τότε δώστο σε κάποιον που θα το εκτιμήσει καλύτερα -μέσω μιας αγγελίας εδώ μέσα, για παράδειγμα. Το πολύ-πολύ, να χάσεις κανα 50άρι...
Σκέψου, όμως, ότι με 50 μόλις ευρώ, είχες για λίγες μέρες, στην απόλυτη διάθεσή σου, το καλύτερο smartphone της αγοράς!!! ΄(Εδώ που τα λέμε, σε μαγαζί να πήγαινες να το νοικιάσεις, περισσότερα θα σου ζητούσαν! Άσε που δε θα έβρισκες!...)

#23   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:27

...ενώ έχεις κάλυψη 3G πέφτει στο 2G.

Πέφτει σε EDGE;

Λέγεται (και σωστά) ότι αν έχεις απενεργοποιημένο το 3G, το πρόβλημα ελαχιστοποιείτε κατά πολύ. Όπως και να έχει, το 3G στην πραγματικότητα, δεν είσαι υποχρεωμένος να το έχεις συνεχεία ανοικτό (τρώει και μπαταριά), πάρα μόνο όταν χρειάζεσαι πραγματικά. (να δεις τα email σου, maps, internet, κτλ. )


ps: Παιδιά..επίσημα τουλάχιστον, μην περιμένετε να αλλάξει κάτι στις καινούργιες παρτίδες του 4..;

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 21/09/2010 - 20:29

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#24   Luciferia

Luciferia

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:30

επειδη και εγω ημουν κατα της αγορας ενος iphone μεχρι πριν καποιο διαστημα και το καθυστερησα πολυ,λογω του οτι ακουγα οτι λειπει το ενα,δεν εχει το αλλο κλπ κλπ..
θα σου πω ενα πραγμα..ειναι κολλημα!!
του λειπουν καποια πραγματα (βασικα ισως για καποιους)αλλα αυτα που προσφερει δεν συγκρινονται με κανενα αλλο!
πηρα το 4 και ειλικρινα ειμαι υπερευχαριστημενη..και δεν εχω και κανενα προβλημα (φτου μην το ματιασω)
παντως..αφου εχεις και επιδοτηση..αγορασε το..θελω να πιστευω οτι δεν θα το μετανιωσεις!
απο την αλλη αν το μετανιωσεις..παντα θα υπαρχει ενας προθυμος αγοραστης (εδω τλχιστον) ;)

#25   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:30

Να σου πω την αλήθεια αυτό περιμένω και γω.. έχω την εντύπωση (μπορεί να κάνω και λάθος) πως η φουρνιά του Οκτωβρίου+ θα είναι σε καλύτερη κατάσταση!! Με το που θα δω στο φόρουμ εδώ, αλλά και σε άλλα που παρακολουθώ να μειώνονται οι καινούργιοι χρήστες με προβλήματα , θα το χτυπήσω και γω το ρημάδι!! Τώρα και μόνο με την σκέψη να μου τύχει κάνα κουλό, δεν περνάω ούτε απ' έξω από μαγαζιά κινητής τηλεφωνίας!! :P

Αυτό έχω ακούσει και εγώ,ότι θα έρθει επισκευασμένη η νέα "φουρνιά",δεν ξέρω αν αληθεύει ή είναι παραπληροφόρηση με την αφορμή της διακοπής των δωρεαν θηκών στης 30 του μήνα,
και εγώ ελπίζω...

#26   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:32

επειδη και εγω ημουν κατα της αγορας ενος iphone μεχρι πριν καποιο διαστημα και το καθυστερησα πολυ,λογω του οτι ακουγα οτι λειπει το ενα,δεν εχει το αλλο κλπ κλπ..
θα σου πω ενα πραγμα..ειναι κολλημα!!
του λειπουν καποια πραγματα (βασικα ισως για καποιους)αλλα αυτα που προσφερει δεν συγκρινονται με κανενα αλλο!
πηρα το 4 και ειλικρινα ειμαι υπερευχαριστημενη..και δεν εχω και κανενα προβλημα (φτου μην το ματιασω)
παντως..αφου εχεις και επιδοτηση..αγορασε το..θελω να πιστευω οτι δεν θα το μετανιωσεις!
απο την αλλη αν το μετανιωσεις..παντα θα υπαρχει ενας προθυμος αγοραστης (εδω τλχιστον) ;)

Και εμένα ετσι με συμβούλεψε ενας φίλος κ έκανα. B)

#27   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:34

Αυτό έχω ακούσει και εγώ,ότι θα έρθει επισκευασμένη η νέα "φουρνιά",δεν ξέρω αν αληθεύει ή είναι παραπληροφόρηση με την αφορμή της διακοπής των δωρεαν θηκών στης 30 του μήνα,
και εγώ ελπίζω...

Η διακοπή των θηκών, είναι για τον απλό λόγο, (μετά από επίσημη ανακοίνωση της Apple) ότι η ίδια παρατήρησε πολύ λιγότερα προβλήματα από ότι ακούγονταν, και ότι πλέον μετά από τόσο ντόρο που έγινε με το θέμα, η αγορά του τηλεφώνου (αν κάποιος προβεί τελικά) είναι πλήρως συνειδητοποιημένη. (δηλαδή ο πελάτης γνωρίζει ήδη το πρόβλημα)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 27/09/2010 - 16:32

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#28   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:38

Μπορείς να κάνεις και το άλλο:
Πάρ'το και ασχολήσου μαζί του 1-2 μέρες. Εάν σε ικανοποιήσει 1 φορά, σκέψου ότι, αν το κάνεις και jailbreak, θα σε ικανοποιήσει 10 φορές.
Εάν, για οποιοδήποτε λόγο, δεν είναι αυτό που περίμενες... τότε δώστο σε κάποιον που θα το εκτιμήσει καλύτερα -μέσω μιας αγγελίας εδώ μέσα, για παράδειγμα. Το πολύ-πολύ, να χάσεις κανα 50άρι...
Σκέψου, όμως, ότι με 50 μόλις ευρώ, είχες για λίγες μέρες, στην απόλυτη διάθεσή σου, το καλύτερο smartphone της αγοράς!!! ΄(Εδώ που τα λέμε, σε μαγαζί να πήγαινες να το νοικιάσεις, περισσότερα θα σου ζητούσαν! Άσε που δε θα έβρισκες!...)

Μου αρέσει να "πειράζω" τα κινητά που έχω και γι' αυτό οπωσδήποτε θα γίνει το Jailbreak,
δεν αντιλέγω οτι ειναι μια φοβερη συσκευη,
αν μη τι άλλο όλοι μου το λέτε αυτό!!
Α! Κρατάω όλες τις συσκευές που αγοράζω,άρα δεν παίζει να το πουλήσω.

#29   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:43

Το πρόβλημα δεν λύνεται με θήκη...... μόλις τα χώσεις ! λύνεται δια μαγείας ! Σε 1-2 μέρες παραλαμβάνω. χαχαχαχαχαχ

:lol:

#30   xristos77

xristos77

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/09/2010 - 20:49

:lol:

Γεια κ απο μενα.Εχω το 4αρι κοντα 10 μερες κ δεν εχω κανενα παραπονο απο σημα.Ουτε χανετε ουτε εχω λιγοτερο απ οτι με αλλα κινητα που ειχα.Δεν λεω οτι αλλοι φιλοι τα παραλενε,προφανως θα εχει παρουσιαστει προβλημα σε ορισμενα...τι ναπω? θεμα φουρνιας δεν ξερω? εμενα το μονο που με πειραζει ειναι η μικρη διαρκια μπαταριας αλλα για μενα δεν ειναι λογος για να μην αγοραστει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)