Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Percentage of Jailbroken vs Non-Jailbroken iPhones


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Σε τι κατάσταση είναι το iPhone σας;

Σε τι κατάσταση είναι το iPhone σας;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 01/06/2009 - 15:20

άραααααααααααααααα....πας για Jailbreak??? :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   ps3addict

ps3addict

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2009 - 15:28

Αν δεν βαλει καποια πραγματα που περιμενω θα το σκεφτω σοβαρα. Αυτα τα 2 ηταν αυτο που ηθελα μιας και στελνω μονο MMS σχεδον αποκλειστικα. Τωρα για το bluetooth, νομιζα οτι θα μπει.

Αν υπαρχει ή υπαρξει καποιος αλλος τροπος να στελνω φωτο και αρχεια σε αλλα κινητα καλα θα ηταν.

Θα το ψαξω δηλαδη. Δεν θελω να κανω JB το κινητο. Ελπιζω η apple να κανει κατι και για μας που δεν...

Θες να αγιασεις και δεν σε αφηνουν ενα πραγμα...

#48   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 01/06/2009 - 16:26

Εχω ξαναπει για την ιδεολογια της Apple σχετικα με το Bluetooh πολλες φορες, απλα εχει μεγαλο music store απο όπου βγάζει λεφτάκια...



ΥΓ: Ξέρει κανείς αν Αγγλία έχει Free 3G? Θα πάω το καλοκαίρι ;D ;D ;D ;D

#49   andreasp92

andreasp92

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2009 - 16:50

Στην παρουσα φαση δεν παιζει να το κανω JB απλα γιατι θα παει περιπατο ο λογος που το πηρα. Θα γινει λιγο πιο δυσκολο το κινητο και δεν θελω. Με ολα αυτα τα επιπλεον κουμπια cydia κλπ. Θα γινει πιο αργο (απο οτι λενε μερικα μελη) και θα εχω συνεχεια το νου μου μην κρασαρει γιατι κατι δεν εγινε σωστα ή δεν ξερω και εγω τι...

Γενικα ειμαι σε μια φαση μη σπασιματος σε συσκευες. Ισως φταιει οτι βαρεθηκα τοσα χρονια με σπασιματα και λοιπα (pc, playstation, psp, xbox360, wii, ναι ειμαι κονσολακιας) και απλα μπουχτισα.

Αυτη τη στιγμη εχω ενα κινητο που δουλευει μια χαρα. Να βαλω επιπλεον προβληματα στο κεφαλι μου δεν παιζει. Ισως κανω και λαθος, αλλα με τιποτα δεν θελω να μπλεχτω με αναβαθμισοσπασιματοασυμβατοτητες. Κουραστηκα.

Non jailbroken λοιπον για μενα και φυσικα ψηφισα.

Και καλα θα κανεις... Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ!!! οι περισσοτεροι διαφωνειτε και ειναι και αυτο απολυτως δεκτο... ;)
Εγω το ειχα jailbroken απο την πρωτες μερες που το πηρα ( το ειχα προπαραγγειλει και το πηρα την πρωτη μερα δηλαδη ειναι ενας χρονος περιπου ) μεχρι και πριν κανα μηνα...εναμιση...καπου εκει...το ειχα γεματο cr***ed apps του ειχα βαλει το ibluetooth εστελνε κανονικα ( δεν το χρησιμοποιουσα και πολυ ) ...ειχα sbsettings τα παντα ολα...το μετανιωσα πραγματικα ειχα σκεφτει απειρες φορες να κανο restore...αλλα μονο τα cr***ed apps που το ειχα γεματο...με κρατουσαν...μια φορα μαλιστα εκλεισε μονο του και δεν ανοιγε εμενε στην οθονη με το μηλο...εγω ειμουν στην καφετερια και χωρις να το χρησιμοποιω το επαθε...εμεινα χωρις κινητο μεχρι να παω σπιτι...τι το ανοιγοκλεινα με home και power... τπτ....τωρα κανα μηνα το εχω βγαλει...πραγματικα καμια σχεση...το κινητο πεταει ουτε ενα κολλημα...πριν σερνοταν και ειχα κανει καμποσα restores....και λιγες εφαρμογες οταν ειχα cr***ed σε σχεση με τωρα σερνοταν...τωρα το εχω γεματο και καμια σχεση με γεματο jailbroken... jailbreak δεν ξανακανω.... ετσι και αλλιως εγω τουλαχιστον το iphone το πηρα για αυτα που ειχε...ηξερα απο πριν το jailbreak αλλα δεν το πηρα για αυτα που προσφερει το jailbreak αυτο ηρθε στην πορεια...το πηρα για αυτα που προσφερε το iphone...αυτη ειναι η δικη μου αποψη....
( εκθεση εγραψα ε? sorry :P :P )

#50   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 01/06/2009 - 18:40

λυσε μου μια απορια.... :

Για τι πραγμα το ηθελες/θες τελικα ? ? ? ?

#51   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 01/06/2009 - 18:41

Αν σου κολαγε εφταιγες εσυ, οχι το jailbreak...
Εμενα δεν μου εχει κολησει ποτε, οτι μου εχει παθει θα μπορουσε να το παθει και unjailbroken τηλ...
Πχ να σε πεταξει κανα app στο ασχετο στο SpringBoard ή να κολήσει σε κάποιο app και να θέλει reset...
Το τηλ πάει με τα χίλια, απλά αν ξέρεις που να σταματάς και τι να εγκαθηστάς... Και όλα αυτά και με Winterboard και "βαρύ" θέμα.

#52   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 01/06/2009 - 18:43

+1 aC3 !!!!!

#53   andreasp92

andreasp92

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2009 - 21:48

Αν σου κολαγε εφταιγες εσυ, οχι το jailbreak...
Εμενα δεν μου εχει κολησει ποτε, οτι μου εχει παθει θα μπορουσε να το παθει και unjailbroken τηλ...
Πχ να σε πεταξει κανα app στο ασχετο στο SpringBoard ή να κολήσει σε κάποιο app και να θέλει reset...
Το τηλ πάει με τα χίλια, απλά αν ξέρεις που να σταματάς και τι να εγκαθηστάς... Και όλα αυτά και με Winterboard και "βαρύ" θέμα.


Winterboard δεν ειχα γιατι δεν μου αρεσει που αλλαζει μισα εικονιδια μιας και κανενα θεμα δεν μπορει να τα εχει ολα...στο τελος διεγραψα το mobile substrate τελειως απο το cydia και ειχα μονο cr***ed apps...εγω να εφταιγα δεν παιζει  :P :P πολυ ευκολο να το ριχνεις στον αλλο ετσι? ειδικα οταν δεν τον ξερεις και δεν ξερεις την χρηση που εκανε... το κινητο το εχω ενα χρονο δεν εχει ουτε μια γρατζουνια...δεν εχει αγγιξει τραπεζι χωρις θηκη οσο παραξενο και να σου φαινεται...τις πρωτες μερες στο μαντηλακι το φορτιζα...το κινητο ΝΑΙ τωρα παει με χιλια και ΝΑΙ εφταιγε το jailbreak ειτε το πιστευεις ειτε οχι....και εννοειται οτι δεν εβαζα οτι app υπηρχε...τωρα εχω σχεδον ολες τις σελιδες γεματες...και παει σφαιρα...

#54   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/06/2009 - 22:03

Η αλήθεια είναι με jailbreak η συσκευή είναι σίγουρα πιο αργή και πιο επιρρεπής στα κρασαρίσματα. fact!
Προσωπικά, αναγκαστικά ήμουν με jailbreak λόγω 2G αλλά στο 3G σκοπεύω να μην το κάνω jailbreak αν και το έχω προσωρινά (μέχρι να βγει η 3.0) λόγω ελληνικών.

#55   andreasp92

andreasp92

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2009 - 22:06

λυσε μου μια απορια...

Για τι πραγμα το ηθελες/θες τελικα;


Εκτος απο τα βασικα κλησεις,μνματα κτλ που κανει ενα κινητο...σερφαρω στο νετ msn facebook κτλ τσεκαρω τα email παιζω πολυ games και ακουω μουσικη στο ipod ηθελα να παρω και ipod αλλα δεν πηρα και πηρα iphone που ειναι και ipod... ειναι και apple και την εμπιστευομαι σε οτι βγαζει σε θεμα ποιοτητας απο τοτε που πηρα mac...περνοντας το ηξερα για το bluetooth αρα δεν το πηρα για αυτο ηξερα για τα ελληνικα και jailbroken που το ειχα δεν του ειχα βαλει...το μονο ελληνικο στο iphone που θα ηθελα ειναι το sorting στις επαφες....δεν ειχα προβλημα που δεν ειχε ελληνικο πληκτρολογιο...

#56   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 01/06/2009 - 22:07

Πάντως βρε παιδιά.. το λέω και το ξαναλέω.. δεν αλλάζει κάτι το Jailbreak στο λογισμικό της συσκευής, όταν γίνεται σκέτο χωρίς Cydia, αλλά του δίνει την δυνατότητα να τρέχει unsigned κώδικα σε εφαρμογές, ενώ κανονικά τρέχει applications που είναι υπογεγραμένα από την apple..

Τα crashαρίσματα, καθηστερίσεις και όλα τα λοιπά, είναι προϊόντα μετατροπών που μπορείτε να κάνετε στην συσκευή κλπ κλπ..

Να σας πω μια σύνθεση που μετράει, σκέτη συσκευή με jailbreak καθαρό χωρίς Cydia μόνο τον π.χ. Installer που δεν αλλάζει κάτι στο filesystem μπαίνει μόνο σαν App σαν όλα τα άλλα, πετάς και το MiPatch, μετά σβήνεις και τον Installer και τέλος..

ΔΕΝ θα έχει διαφορά έτσι..

#57   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 01/06/2009 - 22:18

Αν εξεραισεις τον Installer που "τον αντιπαθω", +1  ::)

#58   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 01/06/2009 - 22:22

aC3, πλέον δεν είναι εργαλείο συμφωνώ κάργα.. αλλά είναι ο πιο μικρός, ελαφρύς, και δεν αλλάζει ΤΙΠΟΤΑ στο σύστημα.. απλά κατεβάζει αυτό που θες στο system partition, που το MiPatch είναι πόσο ~100kb, μετά τον σβήνεις, π.χ. με το DiskAid όπως και μπορεί να τον είχες περάσει με τον ίδιο τρόπο, ένα free app, ένα reboot και είσαι "ο" μάγκας.. :D

#59   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/06/2009 - 16:02

φυσικα κ εχω κανει jailbreak... μαμισιο εχει πολλα μειον..

#60   Kakadi

Kakadi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2009 - 10:38

Εγω παντως μετα την OS 3.0 δε το χω ξεκλειδωσει και μαλλον δε θα το ξεκλειδωσω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες