Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μας Κοροϊδεύουν ! Επειδή δεν περίμεναν ότι θα Πετύχουμε !


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 07/10/2010 - 20:58

Καλά ακόμα εδώ είστε!!

Σας άφησα το μεσημέρι, και γυρίζω το βράδυ και σας βρίσκω πάλι στα ίδια! Ε τη να πω..!! Μόνο Θεός πλέον...


Και απο αυτόν.. Μήν περιμένεις και πολλά..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 07/10/2010 - 20:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2010 - 21:06

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω το θεμα feedback. Τι χρειαζεται το feedback σε μια αγορα που θα γινει προσωπικα και απο ελληνικο μαγαζι.Δεν τιθεται θεμα group buy κατα την αποψη μου αλλα προσωπικης επαφης με την εταιρια.Αν με κοροιδεψει η εταιρια θα ειμαι εγω υπευθυνος γιατι μιλησα μαζι τους. Εδω ο καθεις δινει λινκ απο αγνωστους απο το ebay που δεν ξερουμε που ειναι καν η χωρα προελευσης τους και μας πειραξε το μαγαζι που εχει διευθυνση και τηλεφωνο κ βρισκεται στην Αθηνα;
Ενα μεγαλο ευχαριστω στο Λεροι και στον moviemaker οχι γιατι θα μου γλιτωσουν 5 ευρω αλλα γιατι μου δημιουργησαν την ελπίδα οτι κατι κινειται ανιδιοτελως στην χωρα αυτη.Καλα θα μου πειτε,περιμενες απο 2 ανθρωπους αποενα φορουμ για να ελπισεις;Ε, απο κάπου πρέπει να πιαστω!

#153   Leroi

Leroi

    iPH Enthousiast

  • 382 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 21:30

Post αν και θέλω να απέχω.
Ευχαριστώ για τις επευφημίες αλλά δε το ολοκλήρωσα κατά τη γνώμη μου.

Group Buy με την 100% έννοια του πολύ απλά ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ! Γιατί? γιατί δεν δόθηκε ΜΙΑ γραμμή, και στο τέλος ήταν όλα στον αέρα. δεν αποφασίσαμε σε ποιο κατάστημα θα γίνει η αγορά και αγοράσαμε εκεί. Και κατά την άποψή μου, εκμεταλευτήκαμε την αγορά(θα μου πεις οκ, ας γίνει μια φορά και αυτό, το δέχομαι, άσχετο αυτό) αλλά και το ένα κατάστημα εκμεταλεύτηκε τη κατάσταση, ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε. (επαναλαμβάνω όμως, το ξαναείπα σε προηγούμενο ποστ, το iPhoneHellas δεν μου έδειξε καμία κίνηση προώθησης κάποιου καταστήματος). Το θέμα είναι ότι το κατάστημα που έκανα τις πρώτες διαπραγματεύσεις, (αυτό που αγόρασαν οι gbrepl, bakchr, GeorgeTF1) μας έδωσε τη τιμή που μας έδωσε και κατέβασε το κέρδος του αρκετά, για τη συγκεκριμένη ποσότητα. Παρόλο όμως την όλη σύγχυση, με διαβεβαίωσε και δεσμεύτηκε απέναντί μου, πως και 10 άτομα να βάλουν παραγγελία στη σελίδα του, θα πάρουν αυτή τη τιμή , εγώ εκεί τι να απαντήσω.

Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους ας πονάει λίγο η αλήθεια, δεν έγινε καθόλου σωστή διαχείριση στο 2ο topic του group buy! Αναφέρθηκε τελικά ΜΟΝΟ ΜΙΑ προσφορά και μόνο αυτή δώθηκε στα πρώτα πμ ενώ υπήρχαν δυο και δεν είχαμε αποφασίσει, και μάλιστα τελικά ήταν ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗ!

Ότι να 'ναι..δε ξέρω τι να μετανιώσω, που το ξεκίνησα, ή που το παράτησα!

Θα ξαναδείτε ποστ μου μάλλον μόνο αν έχω τεράστιο πρόβλημα με το κίνητο..δε διαγράφθηκα γιατί με έπεισε ένας mod..

cheerz

Τελευταία επεξεργασία από: Leroi, 07/10/2010 - 21:32


#154   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 07/10/2010 - 22:31

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω το θεμα feedback. Τι χρειαζεται το feedback σε μια αγορα που θα γινει προσωπικα και απο ελληνικο μαγαζί.

Από την αρχή είχα αυτή την απορία. Άλλωστε το φόρουμ ΜΟΝΟ τον χώρο παρέχει. Και απάτη (στη χειρότερη περίπτωση) να βγει η αγορά δεν θα κατηγορήσει κανείς το φόρουμ. Κάνω λάθος;
iPhonehellas χίλια δίκια να είχες, δυστυχώς με την ειρωνεία τα έχασες όλα και να ξέρεις πως η στάση σου μου έκανε κακή εντύπωση, όχι του moviemaker.
Τέλος, δεν ξέρω αν ο moviemaker είχε δίκιο ή άδικο αλλά με έχει βοηθήσει είτε σε δικό μου post είτε σε άλλα παλαιότερα που διαβάζω. Κρίμα -1 χρήσιμο μέλος.

#155   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2010 - 22:47

εγω 1 word εχω να πω μονο κ ο καθενας ας την λαβει οπως θελει.

wanna be
Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

#156   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/10/2010 - 23:00

Κάπου πήρε το μάτι μου ένα thread όπου κάποιοι κανόνιζαν να αγοράσουν αρκετά κομμάτια SpiderPodium για να πετύχουν καλύτερες τιμές. Και σήμερα είδα και αυτό το thread όπου απ΄ ότι βλέπω επικρατεί ένα μπάχαλο όπου οι μισοί κατηγορούν τους άλλους μισούς για κάτι που ακόμα δεν έχω κατανοήσει, όλοι κατηγορούν όλους για κάτι που επίσης δεν έχω κατανοήσει, και γενικά βλέπω πολλή χολή να εκτοξεύεται προς διάφορες κατευθύνσεις. Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι πως, την Δευτέρα που μας πέρασε παρήγγειλα 3 SpiderPodium απο την Breffo απευθείας, μου ήρθαν σήμερα το πρωί, κράτησα για μένα τα 2 που θέλω και το τρίτο θα το χαρίσω σε ένα φιλαράκι. Όσον αφορά το gadgetάκι, εντάξει, δεν τρελαίνομαι, για χαβαλέ το πήρα και για να βάζω πάνω την ψηφιακή και το mp3 player. Όσον αφορά το σφάξιμο που πέφτει εδώ μέσα με αφορμή την παραγγελία: αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που ποτέ μα ποτέ δεν λαμβάνω μέρος σε τέτοιου είδους κινήσεις. Όσο καλή θέληση και να υπάρχει, η εντροπία στο τέλος θα κυριαρχεί. Κοινώς, πάντα θα υπάρχει αρκετή ποσότητα βλακείας η οποία είτε θα ακυρώσει το όλο εγχείρημα, είτε θα το βγάλει στο τέλος ξινό. Και για όσους δεν κατάλαβαν, ακόμα και δύο, καμιά φορά είναι πλήθος...

#157   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 07/10/2010 - 23:03

Δεν ξέρω ποιον ξέρετε, δεν ξέρω ποιος έχει μαγαζί ή όχι. Αυτό που ξέρω σίγουρα, είναι οτι γίνεται φασαρία για το τίποτα. Είναι τουλάχιστον ξεφτίλα να συζητάμε τόσες ώρες και με 150 ποστ μια απλή παρεξήγηση.

Ο iPhoneHellas είπε ξεκάθαρα ένα πράγμα: Τελειώστε ένα group buy να δούμε οτι πήγε καλά και πάτε και στο επόμενο!!! Αν το προιόν είναι μπαρούφα, ξέρετε τι θα γίνει? Θα γκρινιάζετε οτι δε σας προστάτεψε το φόρουμ!!! Ας πάρω και την άλλη πλευρά. Αν από τα 50 άτομα του group buy, δεν πληρώσουν οι 20 και τουν μείνουν τα πράγματα, θα αρχίσει να κράζει τον κόσμο και θα έχουμε πάλι φασαρίες.

Ο moviemaker, αντέδρασε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ στην κουβέντα του iPhoneHellas.

Έχω περάσει πολλά σαν mod και δεν ξέρετε τι φασαρίες μπορεί να έχει κάποιος με τέτοιες δουλειές. Επιτέλους, μη φέρεστε σαν 15χρονα κοριτσάκια.

#158   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 23:03

@tilter σε τι τιμη τις αγορασες.. εσυ.. ;

#159   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/10/2010 - 23:08

@tilter σε τι τιμη τις αγορασες.. εσυ.. ;


Εννοείται πως το αγόρασα ακριβότερα, συνολικά με τα μεταφορικά μου πήγε 59 λίρες Αγγλίας (γύρω στα 68 ευρώ). Εννοείται πως ήταν επιλογή μου, δεν ήθελα να έχω σχέση ούτε με ελληνικά καταστήματα και προσφορές, ούτε με μαζικές παραγγελίες μελών. Παρήγγειλα, πλήρωσα, ήρθαν, τέλος.

#160   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 23:11

οτι θα αγοραζες ακριβοτερα ειναι λογικο.. απλα ηθελα να μαθω.. ποσο..αισχροκερδουν εις βαρος μας.. διαφοροι.. οταν προκειται για 20€ και πως αλλαζουν οταν φτανεις τα 1000€..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 07/10/2010 - 23:12


#161   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2010 - 23:13

Δεν ξέρω ποιον ξέρετε, δεν ξέρω ποιος έχει μαγαζί ή όχι. Αυτό που ξέρω σίγουρα, είναι οτι γίνεται φασαρία για το τίποτα. Είναι τουλάχιστον ξεφτίλα να συζητάμε τόσες ώρες και με 150 ποστ μια απλή παρεξήγηση.

Ο iPhoneHellas είπε ξεκάθαρα ένα πράγμα: Τελειώστε ένα group buy να δούμε οτι πήγε καλά και πάτε και στο επόμενο!!! Αν το προιόν είναι μπαρούφα, ξέρετε τι θα γίνει? Θα γκρινιάζετε οτι δε σας προστάτεψε το φόρουμ!!! Ας πάρω και την άλλη πλευρά. Αν από τα 50 άτομα του group buy, δεν πληρώσουν οι 20 και τουν μείνουν τα πράγματα, θα αρχίσει να κράζει τον κόσμο και θα έχουμε πάλι φασαρίες.

Ο moviemaker, αντέδρασε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ στην κουβέντα του iPhoneHellas.

Έχω περάσει πολλά σαν mod και δεν ξέρετε τι φασαρίες μπορεί να έχει κάποιος με τέτοιες δουλειές. Επιτέλους, μη φέρεστε σαν 15χρονα κοριτσάκια.

Θα ειχες δικιο αν εν τελει επροκειτο για group buy.Εδω ο καθενας(και εκτος ιφονελλας) μπορει να παει στην ιστοσελιδα και των 2 μαγαζιων και να το αγορασει σε ελκυστικη τιμη,ελκυστικοτερη απο πριν.Αυτο ειναι κερδος.Η ζημια ειναι οτι μου δημιουργηθηκε η αναγκη να αγορασω ενα προιον που δεν ηξερα κ ακομα δεν ξερω αν το χρειαζομαι και για αυτο και μονο οι κυριοι ειναι μεμπτοι :D .

#162   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 07/10/2010 - 23:17

Μα για όλα έτσι δεν είναι?..
iPhone 4 32GB production cost = $230 επομένως κάλλιστα μπορούσαν να το πουλήσουν αρκετά χαμηλότερα απο 759 ευρώ ..

Δέν λέω υπάρχουν και άλλα έξοδα που θα συνυπολλογιστούν αλλα δέν πιστεύω να μήν βγάζει κερδος η apple πουλώντας το 32αρι 500 ευρώ..

#163   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.689 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 23:51

Παντως διαβαζοντας τις αποψεις και των 2 πλευρων ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οτι εγινε μεταξυ moviemaker και iphonehellas εγινε γιατι ετυχε το θεμα αυτο με την αγορα της αραχνης να ειναι απλα η 'σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι'.Απο τα καυστικα ποστ και των 2 δεν θελει και τοσο μυαλο να καταλαβει καποιος οτι υπηρχε ερωτικη σχεση μεταξυ σας(πιπερι..).Τωρα group buy-buy,feedback και τα τοιαυτα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε.Καποιος ηθελε να την σπασει στον αλλο.Μπραβο σας αλλα προσωπικα εχω καιρο που εχω σταματησει να συγκινουμαι απο τετοια.Και παλι μπραβο σας που καταφερατε κατι προσωπικο να γινει το θεμα της ημερας.

#164   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/10/2010 - 00:03

@rromeodim: Τα θέματα της ημέρας θα τα βρεις στην 1η σελίδα: wwww.iPhoneHellas.gr :-)
Behind the Scenes...

#165   stargazer1983

stargazer1983

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 00:17

όσο συνεχίζεται αυτό χανει το forum...τέσπα, αρχίζω κ ξενερώνω, κλείστε το ποια, κατάντησε big brother!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες