Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

GreenPois0n vs Limera1n


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: GreenPois0n vs Limera1n

Εσείς ποιο θα επλέγατε???

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 16:17

Lew Greenpois0n...ta paidia tis chronic douleboun 1 xrono peripou kai twra epitelous bgenei!!!Pistebw oti tha einai poio stable apo to ,mias bdomadas tool tou Geohot!!!


  • Απαγορεύεται απο τους κανόνες του φόρουμ να γράφουμε greeklish
  • Το ότι το limera1n δεν είχε βγεί στην δημοσιότητα απο πριν δεν σημαίνει ότι δεν υπήρξε προεργασία. (Μην ξεχνάς ότι το Limera1n ήταν γνωστό exploit απο πιο παλιά...


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 16:20

φιλε μου ειναι μια πρωτη εικονα..αν δεν σ αρεσει το τοπικ η το θεωρεις λαλακια απλα δεν το βλεπεις και πας στο shatter φιλικα παντα και χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου και σου ζητω ειλικρινα συγγνωμη


Ευχαριστώ tiloverboy. Άνοιξα το τόπικ, ένα επειδή ζητήθηκε στο shatter και για να μην μεγαλώνει το νήμα με την άοη του καθενός αλλά και επεδή εδώ υπήρχε η δυνατότηα να δούμε εύκολα τα αποτελέσματα, μέσω του πολλ. Επίσης, θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε τι θα επέλεγαν οι χρήστες iPhone 4 στην περίπτωση που και τα δύο jb tools πληρούσαν τις προυποθέσεις που αναφέρω στο ποστ #1

#18   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 16:24

Υποθετικά μιλώντας πάντα και με την προυπόθεση ότι και τα δύο λειτουργούν χωρίς bug

θα προτιμήσω το geohot γιατί χωρίς πολλά πολλά, βγάζει ένα universal JB και γιατί έχω σπαστεί που μία ολόκληρη ομάδα δε μπορεί να τα καταφέρει τόσο καιρό και έχει δημιουργήσει τόσο πανικό με τα tweets και βλακείες. Πιο πολύ είναι στο tweeter αυτοί παρά δουλεύουν. Βγάλτε το και μετά καθίστε να κελαηδάτε όσο θέλετε ...

Αναρτημένη εικόνα

#19   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 16:57

Υποθετικά μιλώντας πάντα και με την προυπόθεση ότι και τα δύο λειτουργούν χωρίς bug

θα προτιμήσω το geohot γιατί χωρίς πολλά πολλά, βγάζει ένα universal JB και γιατί έχω σπαστεί που μία ολόκληρη ομάδα δε μπορεί να τα καταφέρει τόσο καιρό και έχει δημιουργήσει τόσο πανικό με τα tweets και βλακείες. Πιο πολύ είναι στο tweeter αυτοί παρά δουλεύουν. Βγάλτε το και μετά καθίστε να κελαηδάτε όσο θέλετε ...

Αναρτημένη εικόνα


όντως, ο Geo είναι και πιο σταθερός...

#20   corduroy27

corduroy27

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 16:58

Ας υποθέσουμε, ότι έχετε iPhone 4...

Αφού το poll είναι υποθετικό. Ψήφισα κι εγώ που δεν έχω iPhone 4.
Νομίζω όμως πως θα ήταν πιο σωστό αν έβαζες Chronic-Dev team vs GeoHotz.
Μάλιστα έτσι δε θα ήταν υποθετικό. Αφού το ερώτημα θα ήταν "Ποιον-ους Hacker εμπιστεύεστε περισσότερο;".
Με τις προϋποθέσεις που έβαλες, είναι σαν να ζητάς να διαλέξουμε μεταξύ δύο "ίδιων" Jailbreak.
Για να μη το κουράσω όμως, ψήφισα GeoHotz, δηλαδή Limera1n.
Ο βασικός λόγος είναι ότι "αυτόν ξέρω, αυτόν εμπιστεύομαι" ένα πράμα... (βλέπε blackra1n).
Τους άλλους του εξήγησε ήδη ο Ανδρέας.

Υποθετικά μιλώντας πάντα και με την προυπόθεση ότι και τα δύο λειτουργούν χωρίς bug

θα προτιμήσω το geohot γιατί χωρίς πολλά πολλά, βγάζει ένα universal JB και γιατί έχω σπαστεί που μία ολόκληρη ομάδα δε μπορεί να τα καταφέρει τόσο καιρό και έχει δημιουργήσει τόσο πανικό με τα tweets και βλακείες. Πιο πολύ είναι στο tweeter αυτοί παρά δουλεύουν. Βγάλτε το και μετά καθίστε να κελαηδάτε όσο θέλετε ...


Τελευταία επεξεργασία από: corduroy27, 09/10/2010 - 17:00


#21   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:02

Αφού το poll είναι υποθετικό. Ψήφισα κι εγώ που δεν έχω iPhone 4.
Νομίζω όμως πως θα ήταν πιο σωστό αν έβαζες Chronic-Dev team vs GeoHotz.
Μάλιστα έτσι δε θα ήταν υποθετικό. Αφού το ερώτημα θα ήταν "Ποιον-ους Hacker εμπιστεύεστε περισσότερο;".
Με τις προϋποθέσεις που έβαλες, είναι σαν να ζητάς να διαλέξουμε μεταξύ δύο "ίδιων" Jailbreak.
Για να μη το κουράσω όμως, ψήφισα GeoHotz, δηλαδή Limera1n.
Ο βασικός λόγος είναι ότι "αυτόν ξέρω, αυτόν εμπιστεύομαι" ένα πράμα... (βλέπε blackra1n).
Τους άλλους του εξήγησε ήδη ο Αδρέας.


Ναι φίλε, έχεις δίκιο Ουσιαστικά όλα αυτά που γράφω στο ποστ #1 συμπηκνωμένα μπορεί κανείς να τα πεί με μια ερώτηση: Chronic-Dev team vs GeoHotz "Ποιον-ους Hacker εμπιστεύεστε περισσότερο;" (όπως είπες) . Τέλως πάντων, τώρα δεν έχω δυνατότηα επεξεργασίας, οπότε το αφήνω ως έχων. Κια έγω είμαι με τον Γιωργάκη γι όλους τους λόγους που είπατε...

#22   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:02

Συγνώμη για ποιόν λόγο ψηφίζετε :S
Αφού κανένα tool δεν έχει βγει ακόμα και δεν γνωρίζουμε τα bug τους.
Επίσης δεν γνωρίζουμε τον τρόπο του jailbreak (one-click , one-slide).
Άρα δεν θα βγάλει κάπου ;)

#23   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:05

Συγνώμη για ποιόν λόγο ψηφίζετε :S
Αφού κανένα tool δεν έχει βγει ακόμα και δεν γνωρίζουμε τα bug τους.
Επίσης δεν γνωρίζουμε τον τρόπο του jailbreak (one-click , one-slide).
Άρα δεν θα βγάλει κάπου ;)


Δες λίγο τα ποστσ #15 και #17
και το προηογύμενο απο εσένα...
Όσον αφορά τον τρόπο, τουλάχιστον για το GrenPoiss0n ξέρουμε ότι θα είναι τύπου Spirit + Blackra1n

Τελευταία επεξεργασία από: JiM96, 09/10/2010 - 17:06


#24   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:11

Εγώ δεν εμπιστεύομαι κανέναν ;)
Κενά ασφαλείας βρίσκουν.....

#25   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:12

δεν θέλω να ψηφίσω ακόμα για δυο tools τα οποία ακόμα μας είναι άγνωστα. Το μόνο που θέλω να σχολιάσω είναι το γεγονός ότι ο geohot κάποια στιγμή αποφάσισε να σταματήσει να ασχολείται με το jb για iphone και τώρα ξαφνικά μας εμφανίζεται και μας λέει τι? Αυτοί αύριο, εγώ μεθαύριο. Κάτι δεν μου κολλάει σε όλο αυτό. Μήπως του έλειψε η θεοποίηση στο πρόσωπό του? Μήπως βιάζεται να βγάλει κάτι μόνο και μόνο για να την ¨πεί¨σε κάποιους? Μήπως αυτό που θα βγάλει είναι λιγάκι πρόχειρο και όχι σωστά δοκιμασμένο? Τεσπά, ο σρόνος θα δείξει μιας και είναι ο καλύτερος κριτής.-

#26   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:13

Εγώ δεν εμπιστεύομαι κανέναν ;)
Κενά ασφαλείας βρίσκουν.....


Βρίσκουν και τα εκμεταλεύονται για αν σου δώσουν περισσότερες δυνατότητες στο τηλέφωνο σου....
Και το να βρεις κενά ασφαλείας δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα.... ;)
Τέσπα, να δούμε που θα καταλήξη η μάχη.... :P

#27   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:16

Βρίσκουν και τα εκμεταλεύονται για αν σου δώσουν περισσότερες δυνατότητες στο τηλέφωνο σου....
Και το να βρεις κενά ασφαλείας δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα.... ;)
Τέσπα, να δούμε που θα καταλήξη η μάχη.... :P

Καταλαβαίνω...αλλά το πως , γιατί δεν το καθορίζουν αυτοί ;)
Εγώ το θεωρώ άσκοπο όπως και να 'χει το poll.
Πιο ωραίο είναι το : "Ποιος θα βγάλει περισσότερα $ από τα donations?" ;)

#28   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:16

δεν θέλω να ψηφίσω ακόμα για δυο tools τα οποία ακόμα μας είναι άγνωστα. Το μόνο που θέλω να σχολιάσω είναι το γεγονός ότι ο geohot κάποια στιγμή αποφάσισε να σταματήσει να ασχολείται με το jb για iphone και τώρα ξαφνικά μας εμφανίζεται και μας λέει τι? Αυτοί αύριο, εγώ μεθαύριο. Κάτι δεν μου κολλάει σε όλο αυτό. Μήπως του έλειψε η θεοποίηση στο πρόσωπό του? Μήπως βιάζεται να βγάλει κάτι μόνο και μόνο για να την ¨πεί¨σε κάποιους? Μήπως αυτό που θα βγάλει είναι λιγάκι πρόχειρο και όχι σωστά δοκιμασμένο? Τεσπά, ο σρόνος θα δείξει μιας και είναι ο καλύτερος κριτής.-


Η αλήθεια είναι πως ο GeoHot είναι λίγο ψωνάρα....
Το πόσο πρόχειρο είναι και αν ο geohot έχει ασχολήθει θα δέιξει..Μπορεί να ασχολούνταν εδώ και καιρό αλλά να μην το έβγαζε στην δημοσιότητα και να εκανα την μεγάλη έκπληξη για να θεοποιηθεί...Ποιος ξέρει, πολλά σενάρια είναι πιθανά...

#29   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:18

Πιο ωραίο είναι το : "Ποιος θα βγάλει περισσότερα $ από τα donations?" ;)


χαχαχαχαχαχα
:lol: :lol:
Καλό ;)

#30   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:41

Limera1n γιατι μ αρεσει πιο πολυ στο ακουσμα απο το αλλο.......

....και μη δω κανεναν να γελαει....ετσι κι αλλιως μεχρι στιγμης και απο τα δυο μονο πως γραφονται εχουμε δει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες