Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

GreenPois0n vs Limera1n


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: GreenPois0n vs Limera1n

Εσείς ποιο θα επλέγατε???

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/10/2010 - 17:52

Μερικοι εδω εμπιστευεστε τον geohot που λετε οτι εκανε το Blackra1n.. Ε, λοιπον το εκανε το Blackra1n αφου χρησιμοποιησε το greenpois0n που του ειχαν δοσει.. Οποτε αντι να τους βοηθησει που του εδωσαν το greenpois0n πηγε και με την βοηθεια του greenpois0n εκανε το Blackra1n..

Εγω γιαυτο δεν υποστιριζω τον geohot ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 09/10/2010 - 18:03

limera1n γιατι αυτα τα μ0υν0π@ν@ της cronic dev team μας εχουν ζαλισει τα @ρχιδι@ για το release date!!!

#33   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2010 - 18:16

Λόγω 3Gs limera1n,αλλά και 4αρι να είχα Geohot γιατί τους κάνει πλάκα (όλοι σας και μόνος μου,μόνος μου και όλοι σας)..χαχαχα
Πέρα από την πλάκα γιατί και αυτά παίζει να είναι ένα παιχνίδι δικο τους,limerain γιατί θάναι για όλα τα devices

#34   corduroy27

corduroy27

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 18:58

Μερικοι εδω εμπιστευεστε τον geohot που λετε οτι εκανε το Blackra1n.. Ε, λοιπον το εκανε το Blackra1n αφου χρησιμοποιησε το greenpois0n που του ειχαν δοσει.. Οποτε αντι να τους βοηθησει που του εδωσαν το greenpois0n πηγε και με την βοηθεια του greenpois0n εκανε το Blackra1n..

Εγω γιαυτο δεν υποστιριζω τον geohot ;)

Θέτεις ένα ηθικό ζήτημα.
Νομίζω πως το πιο σημαντικό όμως για τους κατόχους των συσκευών
είναι ποιος πετυχαίνει το καλύτερο αποτέλεσμα.
Το poll, δεν αφορά τον χαρακτήρα ή το πόσο καλά είναι αυτά τα παιδιά.
Δεν είναι φίλοι μας. Ούτε καν γνωστοί μας.
Αν είναι έτσι όπως το λες πάντως, (γιατί δε γνωρίζω), ηθικά είπαμε, έχεις δίκιο.

Προσωπική άποψη.
Πιστεύω ότι ο GeoHot έχει ασχοληθεί με το θέμα, απλά δεν το είχε ανακοινώσει.
Δεν είμαι στο μυαλό του αλλά το να φτιάξει κάτι πρόχειρο μόνο και μόνο για να εντυπωσιάσει
και μετά να τον βρίζουν όλοι λόγω πολλών Bugs, δεν είναι και ότι καλύτερο για την "υστεροφημία" του.
Λέω εγώ τώρα.
Κυριακή κοντή γιορτή δε λένε;
Ε... δώστε μια μέρα παράταση και θα αρχίσουν να λύνονται όλες οι απορίες σιγά σιγά... ;)

Τελευταία επεξεργασία από: corduroy27, 09/10/2010 - 19:02


#35   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/10/2010 - 19:17

Εγώ πάλι πιστέυω ότι θα καταφέρουν να τα βρουν και να μην κάψουν δύο exploit με τη μία. Το exploit που βρήκε ο geohot στον Α4 επεξεργαστή από ότι λέγεται είναι χειρότερο από το SHAtter για αυτό και θέλουν και οι δύο μεριές αν γίνεται να μπει αυτό το exploit τελικά στο greenpoison. Έτσι θα καεί μόνο ένα exploit και το SHAtter θα μείνει στην άκρη για επόμενες συσκευές. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ να κυκλοφορήσουν δύο tools και να καούν χωρίς λόγο δύο διαφορετικά hardware exploits. Αυτό που πιστεύω ότι θα γίνει τελικά είναι ένα tool το οποίο θα χρησιμοποιεί το ένα από τα δύο hardware exploits για τον Α4 επεξεργαστή και απλά θα ενσωματώσουν μέσα και το jb για τις παλιότερες συσκευές που από ότι φαίνεται κατάφερε ο geohot.

#36   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/10/2010 - 19:22

εφοσον θα ειναι kernel patchers οποιο και να βαλετε θα ειναι το ιδιο

αν ειναι καμια μουφα boot based σαν spirit/jailbreakme τοτε προφανως οχι αυτο
εκτος και αν δεν σας νοιαζει ο οποιος περιορισμος

ο καθενας επιλεγει ο,τι να'ναι, πολλοι καθαρα στην τυχη
το ενα εργαλειο νομιζω ειναι μονο για i4;


εμενα στην συσκευη που εχω λιγο με απασχολει
αφου δεν χρειαζομαι κανενα απο τα 2

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 09/10/2010 - 19:30


#37   corduroy27

corduroy27

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 19:28

Εγώ πάλι πιστέυω ότι θα καταφέρουν να τα βρουν και να μην κάψουν δύο exploit με τη μία. Το exploit που βρήκε ο geohot στον Α4 επεξεργαστή από ότι λέγεται είναι χειρότερο από το SHAtter για αυτό και θέλουν και οι δύο μεριές αν γίνεται να μπει αυτό το exploit τελικά στο greenpoison. Έτσι θα καεί μόνο ένα exploit και το SHAtter θα μείνει στην άκρη για επόμενες συσκευές. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ να κυκλοφορήσουν δύο tools και να καούν χωρίς λόγο δύο διαφορετικά hardware exploits. Αυτό που πιστεύω ότι θα γίνει τελικά είναι ένα tool το οποίο θα χρησιμοποιεί το ένα από τα δύο hardware exploits για τον Α4 επεξεργαστή και απλά θα ενσωματώσουν μέσα και το jb για τις παλιότερες συσκευές που από ότι φαίνεται κατάφερε ο geohot.

Μακάρι να γίνει αυτό που λες. Όλοι το θέλουν.
Ας αφήσουν τους όποιους εγωισμούς και ας κοιτάξουν το καλύτερο δυνατό.
Τι να πω; Θα δούμε. Ούτως ή άλλως, ότι κι αν λέμε εμείς...

#38   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:04

Εγω ψηφισα greenpoison γτ ειναι πιο τουμπανο απο το αλλο!χα!οχι που θα μου αρεσε η λεμονιτα(limerain)! αντε και του χρονου παλη να κανει release και το cheesecake!ασε που αφτοσ ασχοληθικε με τα iphone γτ ξεμεινε απο φραγκα(το ειδα στον υπνο μου)!Ρε παιδια να του ανοιξουμε ενα ζαχαροπλαστειο να χει φτιαχνει μπολικα τετοια καθε χρονο! B) :rolleyes: :P

#39   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:10

Εγω ψηφισα greenpoison γτ ειναι πιο τουμπανο απο το αλλο!χα!οχι που θα μου αρεσε η λεμονιτα(limerain)! αντε και του χρονου παλη να κανει release και το cheesecake!ασε που αφτοσ ασχοληθικε με τα iphone γτ ξεμεινε απο φραγκα(το ειδα στον υπνο μου)!Ρε παιδια να του ανοιξουμε ενα ζαχαροπλαστειο να χει φτιαχνει μπολικα τετοια καθε χρονο! B) :rolleyes: :P

φιλαράκι άστο μην το ψάχνεις ο τύπος είναι πολλά χρόνια μπροστά!τους έκανε απλά ρόμπα με το λαιμρειν!είναι πόσα άτομα και έκαναν τόσο καιρό και ξαφνικά βγαίνει και λέει οτι είναι έτοιμο και το δικό μου!και βάζω στοίχημα οτι θα είναι καλύτερο!είναι 7 άτομα και είναι 1 φίλε!και είμαι σίγουρος οτι το έκανε για να τους την σπάσει και οτι το είχε αρκετό καιρό φτιαγμένο το jailbreak!οπότε ασε τα ζαχαροπλαστεία για άλλους!21 χρονών και κάνει το valnerability να είναι παιχνιδάκι!

#40   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:28

Ναι ρε φιλε εχεισ δικιο εγω για χαβαλε το ειπα!απλα κακα τα ψεματα τωρα μου ειναι δυσκολο να πιστεψω οτι ολα αυτα ειναι δικα του!δεν ειπα φυσικα οτι δεν ξερει το παιδι...ισα ισα! αυτο που θελω να πω ειναι οτι απο ποσο χρονων διαβαζει προγραμματισμο? σχολειο δεν ειχε αφτος?εγω πιστευω πωσ ειναι και καποιος δικος του (γονεις,θειοσ...)που ειναι το κεφαλι αΠΟ πισω!οπωσ εχουμε ξαναδει αλλη τετοια περιπτωσει ενα 10 χρονος καναδος να μπαινει στα αρχεια στην ΝΑSA!και τελικα αποκαληφθικε οτι ηταν η μανα του προγραμματιστρια η γυναικα!με λιγα λογια βοη8ανε οι δικοι τους να εχουν ενα δυνατο βιογραφικο!αλλα ποσοσ με ενδιαφερει αφου μας δινουν αυτο που θελουμε δεν με νοιαζει!

#41   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:31

Απο προηγούμενα tools που έβγαλε και μόνο......Geo..

#42   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:34

Ναι ρε φιλε εχεισ δικιο εγω για χαβαλε το ειπα!απλα κακα τα ψεματα τωρα μου ειναι δυσκολο να πιστεψω οτι ολα αυτα ειναι δικα του!δεν ειπα φυσικα οτι δεν ξερει το παιδι...ισα ισα! αυτο που θελω να πω ειναι οτι απο ποσο χρονων διαβαζει προγραμματισμο? σχολειο δεν ειχε αφτος?εγω πιστευω πωσ ειναι και καποιος δικος του (γονεις,θειοσ...)που ειναι το κεφαλι αΠΟ πισω!οπωσ εχουμε ξαναδει αλλη τετοια περιπτωσει ενα 10 χρονος καναδος να μπαινει στα αρχεια στην ΝΑSA!και τελικα αποκαληφθικε οτι ηταν η μανα του προγραμματιστρια η γυναικα!με λιγα λογια βοη8ανε οι δικοι τους να εχουν ενα δυνατο βιογραφικο!αλλα ποσοσ με ενδιαφερει αφου μας δινουν αυτο που θελουμε δεν με νοιαζει!


Και για τους νεαρούς hackers που μπήκαν φυλακή τί λές?..

#43   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:35

Ναι ρε φιλε εχεισ δικιο εγω για χαβαλε το ειπα!απλα κακα τα ψεματα τωρα μου ειναι δυσκολο να πιστεψω οτι ολα αυτα ειναι δικα του!δεν ειπα φυσικα οτι δεν ξερει το παιδι...ισα ισα! αυτο που θελω να πω ειναι οτι απο ποσο χρονων διαβαζει προγραμματισμο? σχολειο δεν ειχε αφτος?εγω πιστευω πωσ ειναι και καποιος δικος του (γονεις,θειοσ...)που ειναι το κεφαλι αΠΟ πισω!οπωσ εχουμε ξαναδει αλλη τετοια περιπτωσει ενα 10 χρονος καναδος να μπαινει στα αρχεια στην ΝΑSA!και τελικα αποκαληφθικε οτι ηταν η μανα του προγραμματιστρια η γυναικα!με λιγα λογια βοη8ανε οι δικοι τους να εχουν ενα δυνατο βιογραφικο!αλλα ποσοσ με ενδιαφερει αφου μας δινουν αυτο που θελουμε δεν με νοιαζει!

κοίτα δεν ξέρω τι μπορεί να έχει απο πίσω ο καθένας έτσι!θα σταθώ σε αυτό που είπες στο τέλος και συμφωνώ απόλυτα:αφού μας δίνουν αυτό που θέλουμε δεν με νοιάζει

#44   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:36

Και για τους νεαρούς hackers που μπήκαν φυλακή τί λές?..

που να δεις και την τύπισα που την τρέχουν στα δικαστήρια τώρα!αν την δεις θα σου πέσει η γλώσσα στο πάτωμα!γυναικάρα και hackerou

#45   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:38

Και για τους νεαρούς hackers που μπήκαν φυλακή τί λές?..


Πχ Kevin Mitnick , πασίγνωστος και Jonathan James jailed at home..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες