Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

GreenPois0n vs Limera1n


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: GreenPois0n vs Limera1n

Εσείς ποιο θα επλέγατε???

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:41

Ναι ρε φιλε εχεισ δικιο εγω για χαβαλε το ειπα!απλα κακα τα ψεματα τωρα μου ειναι δυσκολο να πιστεψω οτι ολα αυτα ειναι δικα του!δεν ειπα φυσικα οτι δεν ξερει το παιδι...ισα ισα! αυτο που θελω να πω ειναι οτι απο ποσο χρονων διαβαζει προγραμματισμο? σχολειο δεν ειχε αφτος?εγω πιστευω πωσ ειναι και καποιος δικος του (γονεις,θειοσ...)που ειναι το κεφαλι αΠΟ πισω!οπωσ εχουμε ξαναδει αλλη τετοια περιπτωσει ενα 10 χρονος καναδος να μπαινει στα αρχεια στην ΝΑSA!και τελικα αποκαληφθικε οτι ηταν η μανα του προγραμματιστρια η γυναικα!με λιγα λογια βοη8ανε οι δικοι τους να εχουν ενα δυνατο βιογραφικο!αλλα ποσοσ με ενδιαφερει αφου μας δινουν αυτο που θελουμε δεν με νοιαζει!


Κοιτα (χωρις να θελω να κανω το ψωνιο) ειμαι 14 και ειμαι προγραμματιστης σε 3 γλωσσες (Objective C, Java, Visual Basic).. Ουτε η μητερα μου ασχολειτε με υπολογιστες (ουτε καν να ανοιγει εναν υπολογιστη δεν ξερει) αλλα ουτε ο πατερας μου (αυτος εχει iPhone και δεν θελει να του το κανω jailbreak επειδη λεει οτι χαλαει)..(ουτε καποιος αλλος στην οικογενεια)..

Καποιοι μαθενουν απο το ιντερνετ και το κανουν για χομπι.. Και χωρις παρεξηγηση αλλα βλεπουμε κατι "μικρους" προγραμματιστες απο αμερικη (που ειναι σε ηλικιες 10 και πανω) οπου ολοι καθονται στον υπολογιστη ολη μερα και ειναι παχυσαρκοι (χωρις παρεξηγηση).. Εγω το κανω για χομπι και οποτε μου ερχετε κατι στο μυαλο.. ουτε παχυσαρκος ειμαι αλλα ουτε και (αυτο που λενε στις μερες μας) πορωμενος :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:46

Κοιτα (χωρις να θελω να κανω το ψωνιο) ειμαι 14 και ειμαι προγραμματιστης σε 3 γλωσσες (Objective C, Java, Visual Basic).. Ουτε η μητερα μου ασχολειτε με υπολογιστες (ουτε καν να ανοιγει εναν υπολογιστη δεν ξερει) αλλα ουτε ο πατερας μου (αυτος εχει iPhone και δεν θελει να του το κανω jailbreak επειδη λεει οτι χαλαει)..(ουτε καποιος αλλος στην οικογενεια)..

Καποιοι μαθενουν απο το ιντερνετ και το κανουν για χομπι.. Και χωρις παρεξηγηση αλλα βλεπουμε κατι "μικρους" προγραμματιστες απο αμερικη (που ειναι σε ηλικιες 10 και πανω) οπου ολοι καθονται στον υπολογιστη ολη μερα και ειναι παχυσαρκοι (χωρις παρεξηγηση).. Εγω το κανω για χομπι και οποτε μου ερχετε κατι στο μυαλο.. ουτε παχυσαρκος ειμαι αλλα ουτε και (αυτο που λενε στις μερες μας) πορωμενος :P


Α ναι.. Μπαίνω στο youtube για tutorials σε flash και photoshop cs5 και όλο σε tuts φτιαγμένα απο 12-14χρονους βρίσκω..

#48   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:47

Α ναι.. Μπαίνω στο youtube για tutorials σε flash και photoshop cs5 και όλο σε tuts φτιαγμένα απο 12-14χρονους βρίσκω..


Και που να δεις στου iPhone τον προγραμματισμο (xcode) που ειναι καποιοι 11-13 χρονων :P

#49   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:50

Και που να δεις στου iPhone τον προγραμματισμο (xcode) που ειναι καποιοι 11-13 χρονων :P


Βασικά από προγραμματισμό μόνο κάτι μαθήματα perl έκανα και πειραματίστηκα λίγο με C++..
Το ξανασκέφτομαι να ασχοληθώ με προγραμματισμό πάλι..

#50   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:52

Ενταξει ρε φιλε χωρησ παρεκσηγησει αλλα για να μα8εισ προγματισμο 8α πρεπει να ασχολεισαι τοθλαχιστον 4 χρονακια και για της 3!και εκτοσ αυτου δεν τα μαθαινεις απο το διαδυκτιο πρεπει να ριξεισ πολυ διαβασμα οχι λαλακιεσ....!τωρα μπορει εσυ να εισαι διανυα και συνχαριτηρια(σε συνχερω πραγματικα)!αλλα οι περισσοτεροι εχουν καποιον απο πισω και αυτο δεν ειναι κακο γτ πολυ απλα μαθαινουν γρηγορα και υπαρχει επεξιγηση και τα εμπαιδωνεις ετσι ωστε να μεγαλωσεις και να φτασεισ στην ηλικια του δικου σου και θα ξερεισ τα τριπλασια και θα εισαι εκατομυριουχος!!

#51   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:53

Αλανια μου βγαινεται εκτος θεματος

#52   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 20:58

ναι οντωσ ελα παλη στο θεμα σας και συγνωμη για το off-topic moy!

#53   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 09/10/2010 - 21:04

Εγώ δεν πιστεύω ότι το παιδί εννοεί ότι είναι expert απλά ότι μπορεί και δημιουργεί applications.
;)

#54   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/10/2010 - 21:17

Εγώ δεν πιστεύω ότι το παιδί εννοεί ότι είναι expert απλά ότι μπορεί και δημιουργεί applications.
;)


Ακριβως.. στο μονο που καθισα και διαβασα βιβλια για 1.5 χρονο ηταν η objective c για το iPhone.


Στο μονο που μπορει να ειμαι λιγο expert ειναι η ASM.. Οπου απο 12 χρονων διαβαζω βιβλια για αυτην (δηλαδη 2 χρονια τωρα). Με την ASM μπορεις να καταλαβεις τα πιθανα "κενα ασφαλειας" σε λογισμικα (π.χ iOS). Να και μια εικονα απο το προγραμμα οπου εχω για να φτιαχνω Sony Ericsson Patches (google it) Αναρτημένη εικόνα :P


P.S Η εικονα ειναι απο το google επειδη ειμαι στα ΜΑΚ και δεν το εχω το προγραμμα (μονο σε windows)..



Επειδη εχουμε βγει λιγο εκτος θεματος ας επιστρεψουμε στις λεμονιτες και τα δηλητηρια ;)

#55   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2010 - 21:24

Λεμονιτα απο μενα

#56   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 09/10/2010 - 21:39

limera1n χωρίς δεύτερη σκέψη (το απόλυτο εργαλείο για ΟΛΕΣ τις συσκευές). geohot εγγύηση και όλες του οι κινήσεις βγάζουν πιά νόημα (του τα πρήξανε, τα έκλεισε όλα και απλά ετοίμασε το εργαλείο του χωρίς πίεση και γκρίνιες). όσο χορέψανε, ώρα να πάνε σπιτάκι τους τα υπόλοιπα παιδάκια.

#57   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 09/10/2010 - 21:50

limera1n χωρίς δεύτερη σκέψη (το απόλυτο εργαλείο για ΟΛΕΣ τις συσκευές). geohot εγγύηση και όλες του οι κινήσεις βγάζουν πιά νόημα (του τα πρήξανε, τα έκλεισε όλα και απλά ετοίμασε το εργαλείο του χωρίς πίεση και γκρίνιες). όσο χορέψανε, ώρα να πάνε σπιτάκι τους τα υπόλοιπα παιδάκια.

Αυτά τα παιδάκια φίλε , τόσο καιρό που ο GeoHot είχε βρει γκόμενα και τα παράτησε έφτιαξαν το jailbreak για το κινητό σου ;)
Οπότε πιστεύω ότι λάθος τους χαρακτηρίζεις :)

#58   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 09/10/2010 - 22:00

που να δεις και την τύπισα που την τρέχουν στα δικαστήρια τώρα!αν την δεις θα σου πέσει η γλώσσα στο πάτωμα!γυναικάρα και hackerou



Πως την λενε και που μπορουμε να δουμε φωτο της! :lol:

#59   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/10/2010 - 22:27

Πως την λενε και που μπορουμε να δουμε φωτο της! :lol:


Αναρτημένη εικόνα

#60   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 09/10/2010 - 22:29

Πως την λενε και που μπορουμε να δουμε φωτο της! :lol:

θες να σου στείλω με πμ την σελίδα να την δεις?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες