Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS: First unboxing photos


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
87 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dj_aris

dj_aris

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2009 - 12:58

Quote

Διπλάσια μνήμη????? Δεν νομίζω. Στο site της apple δεν αναφέρει κάτι τέτοιο


Είσαι απίθανος!

Τα sites με τα mockups τα διάβαζες καλά τόσο καιρό! Τώρα που τα ίδια sites postaρουν τα χαρακτηριστικά του 3GS (μιας και το έχουν ήδη κάνει βίδες) πας και συμβουλεύεσαι το site της Apple?

::)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2009 - 12:59

c200amgpacket

Αυτά δεν είναι για OS 3 ??? Εκτός του video όλα αυτά δεν θα έχουμε και εμεις??

#33   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:01

Σε συνδυασμο

#34   AlexCry

AlexCry

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:01

Quote

Aυτες ειναι οι διαφορες παραπανω απο το iPhone 3G





1. Cut/Paste

[...]

113. A space is no longer needed between two words for predictive texting to function.





Eγω παντως τις βρισκω  καλες για να τραβηξουν κοσμο(αν και θα μπορουσαν να κανουν ριζικη και να πουλησουν τρελλα)

Αλλα και παλι πουλανε ;) ;)

Εγω παντως θα αλλαξω το iPhone 3G με το iPhone 3GS


τι λες ρε φιλαράκο όλα αυτά που αναφέρεις έχει σχέση με την 3 os Και όχι με το Iphone τα περρισσότερα τουλάχιστον

#35   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:02

ολα καλα που λετε...καθηστε να κυκλοφορησει επισημα το καινουργιο iphonaki πρωτον και δευτερον βαλτε το 3gs και το 3g διπλα διπλα και εκει θα φανουν οι διαφορες

#36   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:02

Quote

Σε συνδυασμο


Ok.. αλλά τα παιδιά διαφωνούν ανάμεσα σε απλο και S (πω πω σαν να μιλάμε για αμάξι είναι)
και πλην του video δεν μπορουμε να παραθέσουμε ολα αυτά σαν τις διαφορές των 2 κινητων!!!!!!!!!!



#37   AlexCry

AlexCry

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:04

Quote

Quote

Διπλάσια μνήμη????? Δεν νομίζω. Στο site της apple δεν αναφέρει κάτι τέτοιο




Είσαι απίθανος!



Τα sites με τα mockups τα διάβαζες καλά τόσο καιρό! Τώρα που τα ίδια sites postaρουν τα χαρακτηριστικά του 3GS (μιας και το έχουν ήδη κάνει βίδες) πας και συμβουλεύεσαι το site της Apple?



::)


Όχι ρε σι θα συμβουλευτό κανένα κινέζικο site σχετικά με τι έχει και τι δεν έχει

#38   AlexCry

AlexCry

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:05

Quote

c200amgpacket



Αυτά δεν είναι για OS 3 ??? Εκτός του video όλα αυτά δεν θα έχουμε και εμεις??


ναι θα τα έχουμε και εμεις

#39   hexblot

hexblot

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:11

Quote

Aυτες ειναι οι διαφορες παραπανω απο το iPhone 3G





1. Cut/Paste

2. Copy/Paste

3. Shake to undo/redo typing

4. Text selection for easy mass deletion

5. MMS

[....]

100. Speed control in audiobooks

101. 30 second repeat option for audiobooks

102. Improved scrubbing speeds when holding white dot in song progress bar in iPod

103. When sending a text, your text box where you typed smoothly fades from white to green instead of instantly changing from white to green.

104. When moving an app across homescreens, holding the app on either the left or right side will slowly advance the app one through one homescreen at a time, without leaving empty spots in the bottom right corner or each homescreen it advances through.

105. Album name displayed on lockscreen iPod controls

106. Shake to shuffle on lockscreen iPod controls

107. Podcasts saved on iPhone now show Run Time, Time Left and Date Published

108. Screen goes from dimmed to full brightness after each song when playing the iPod while plugged in

109. WAVE file support in Mail

110. Attachment no longer automatically downloaded until user taps the attachment in Mail

111. When using a bluetooth headset with iPod, volume bar is removed and bluetooth headset name is displayed in its place.

112. A hard reset on your phone (holding sleep and home for 10 seconds) now turns it off instead of restarting it.

113. A space is no longer needed between two words for predictive texting to function.





Eγω παντως τις βρισκω  καλες για να τραβηξουν κοσμο(αν και θα μπορουσαν να κανουν ριζικη και να πουλησουν τρελλα)

Αλλα και παλι πουλανε ;) ;)

Εγω παντως θα αλλαξω το iPhone 3G με το iPhone 3GS


καλέ μου άνθρωπε, αυτές είναι οι διαφορές που έχει το OS 3 με το υπάρχον, και οι περισσότερες θα είναι διαθέσιμες και στο 3G.

Οι κύριες διαφορές που έχει η νέα συσκευή είναι 'κάτω από το καπώ' καθώς και στην παρουσίαση της συσκευής, σαν λόγος που κάποια features δεν είναι διαθέσιμα ειπώθηκε πως είναι η επεξεργαστική ισχύς ( δλδ συνάρτηση CPU / RAM / graphics ), άρα λογικά υπάρχουν βελτιώσεις σε αυτούς τους τομείς. Οι επικρατέστερες φήμες μιλούν για καλύτερο επεξεργαστή, περισσότερη RAM, και graphics chip.  

Προσωπικά, εάν η διαφορά τιμής με την επιδότηση και την πώληση της συσκευής που έχω τώρα είναι μικρή ( ~100ευρώ ), θα την κάνω την αναβάθμιση ( ναι, το σωστό είναι να λέμε αναβάθμιση ). Αυτό που εγώ τουλάχιστον δεν θα έκανα ( αν και πάλι δεν μπορώ να το πώ 'βλακεία' ) είναι να δώσω την τιμή λιανικής ( έστω 600 ευρώ ) ενώ έχω το 3G.... απλά δεν βλέπω αρκετούς λόγους.

Είδωμεν!

#40   villenick

villenick

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:20

Μονο που αυτα τα χαρακτηριστικα δεν ειναι οι διαφορες μεταξυ iPhone 3G & iPhone 3GS αλλα τα νεα features του νεου λειτουργικου iPhone OS 3.0 http://www.apple.com...ompare-iphones/ Εδω μπορειτε να δειτε τις διαφορες 3G - 3GS!!

#41   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:21

Quote

Quote

Aυτες ειναι οι διαφορες παραπανω απο το iPhone 3G





1. Cut/Paste

2. Copy/Paste

3. Shake to undo/redo typing

4. Text selection for easy mass deletion

5. MMS

[....]

100. Speed control in audiobooks

101. 30 second repeat option for audiobooks

102. Improved scrubbing speeds when holding white dot in song progress bar in iPod

103. When sending a text, your text box where you typed smoothly fades from white to green instead of instantly changing from white to green.

104. When moving an app across homescreens, holding the app on either the left or right side will slowly advance the app one through one homescreen at a time, without leaving empty spots in the bottom right corner or each homescreen it advances through.

105. Album name displayed on lockscreen iPod controls

106. Shake to shuffle on lockscreen iPod controls

107. Podcasts saved on iPhone now show Run Time, Time Left and Date Published

108. Screen goes from dimmed to full brightness after each song when playing the iPod while plugged in

109. WAVE file support in Mail

110. Attachment no longer automatically downloaded until user taps the attachment in Mail

111. When using a bluetooth headset with iPod, volume bar is removed and bluetooth headset name is displayed in its place.

112. A hard reset on your phone (holding sleep and home for 10 seconds) now turns it off instead of restarting it.

113. A space is no longer needed between two words for predictive texting to function.





Eγω παντως τις βρισκω  καλες για να τραβηξουν κοσμο(αν και θα μπορουσαν να κανουν ριζικη και να πουλησουν τρελλα)

Αλλα και παλι πουλανε ;) ;)

Εγω παντως θα αλλαξω το iPhone 3G με το iPhone 3GS




καλέ μου άνθρωπε, αυτές είναι οι διαφορές που έχει το OS 3 με το υπάρχον, και οι περισσότερες θα είναι διαθέσιμες και στο 3G.



Οι κύριες διαφορές που έχει η νέα συσκευή είναι 'κάτω από το καπώ' καθώς και στην παρουσίαση της συσκευής, σαν λόγος που κάποια features δεν είναι διαθέσιμα ειπώθηκε πως είναι η επεξεργαστική ισχύς ( δλδ συνάρτηση CPU / RAM / graphics ), άρα λογικά υπάρχουν βελτιώσεις σε αυτούς τους τομείς. Οι επικρατέστερες φήμες μιλούν για καλύτερο επεξεργαστή, περισσότερη RAM, και graphics chip.  



Προσωπικά, εάν η διαφορά τιμής με την επιδότηση και την πώληση της συσκευής που έχω τώρα είναι μικρή ( ~100ευρώ ), θα την κάνω την αναβάθμιση ( ναι, το σωστό είναι να λέμε αναβάθμιση ). Αυτό που εγώ τουλάχιστον δεν θα έκανα ( αν και πάλι δεν μπορώ να το πώ 'βλακεία' ) είναι να δώσω την τιμή λιανικής ( έστω 600 ευρώ ) ενώ έχω το 3G.... απλά δεν βλέπω αρκετούς λόγους.



Είδωμεν!


Ειπα σε συνδυασμο

#42   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:23

μα δεν γίνεται συνδυασμός αγαπητέ......

γιατί στην τελική δεν θα διαφέρουν σε τιποτα σχεδον από αυτα τα 2 κινητά

#43   dj_aris

dj_aris

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:28

Quote

Όχι ρε σι θα συμβουλευτό κανένα κινέζικο site σχετικά με τι έχει και τι δεν έχει


Εντάξει "ρε σι", έχεις δίκιο...

#44   evros

evros

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Twitter:@iEvros
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:=iEvros=

Δημοσίευση 12/06/2009 - 13:57

βρε παιδια εγω νομιζω οσοι εχετε  το 3G ( κ γω μεσα) δεv αξιζει να παρουμε το 3Gs..ειναι σαν να μου λετε οτι αλλαζεται καθε τοσο υπολογιστη επειδη εχει μονο καλυτερο επεξεργαστη και δεν περιμενεις να κατι που να εχει μεγαλυτερη διαφορα απο τον δικο σου.αξιζει φυσικα να το παρουν το 3Gs  αυτοι που δεν εχουν το 3G και οσο για μας εμας μια χαρά ειμαστε ειδικα αν ειναι και jailbreake και απλα να περιμενουμε μεχρι το αλλο καλοκαιρι οπου ειμαι σίγουρος οτι θα δουμε το μεγάλο μπαμ απο την apple!

#45   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 12/06/2009 - 14:03

Θα ήθελα να ξέρω αν αυτοί που έχουν το iPhone πρώτης γενιάς, είχαν χάσει κάτι σημαντικό όντως (σε καθημερινή χρήση), δουλεύοντας με το πρώτο iPhone και όχι με το 3G.

Με την λογική αυτή θέλω να δω αν στην συνέχεια έχουμε να χάσουμε κάτι σημαντικό όσοι μείνουμε στο 3G και δεν πάμε στο 3Gs για 1 χρόνο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες