Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

RedSn0w 0.9.6b4 (Jailbreak iOS 4.2.1)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1730 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:00

ωραια κανε restore sthn 4.2.1 kai meta j/b με το redsn0w ακολουθησε τα βηματα και θα εισαι οκ
διμηουργισε μια custothn 4.2.1 και περνατη

Τελευταία επεξεργασία από: basketikos, 02/12/2010 - 17:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   paofreak

paofreak

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:02

ωραια κανε restore sthn 4.2.1 kai meta j/b με το redsn0w ακολουθησε τα βηματα και θα εισαι οκ


Δεν θα μου ανεβάσει το Baseband έτσι? δεν πρέπει να κάνω custom firmware πρώτα ?

#93   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:08

ναι πρεπει να φτιαξεις custom για να μην αναβαθμιστει η baseband γιατι αν πας στην 06.15 θα εχεις προβλημα σου στελνω το τηλεφωνο μου σε πμ

#94   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:13

Δεν θα μου ανεβάσει το Baseband έτσι? δεν πρέπει να κάνω custom firmware πρώτα ?

ωραια κανε restore sthn 4.2.1 kai meta j/b


OXI φίλε, ΔΕΝ κάνεις update/restore στην 4.2.1, αφού είναι από Αμερική θα σου κλειδώσει. Φυσικά και θα σου ανεβάσει και το baseband.
Γνώμη μου κάτσε εκεί που είσαι και περίμενε. Μην πας στην 6.15 γιατί το πιο πιθανό είναι να μην έχεις GPS.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 02/12/2010 - 17:14


#95   paofreak

paofreak

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:20

OXI φίλε, ΔΕΝ κάνεις update/restore στην 4.2.1, αφού είναι από Αμερική θα σου κλειδώσει. Φυσικά και θα σου ανεβάσει και το baseband.
Γνώμη μου κάτσε εκεί που είσαι και περίμενε. Μην πας στην 6.15 γιατί το πιο πιθανό είναι να μην έχεις GPS.


H ερώτηση είναι αν θα μου ανεβάσει το Baseband αν κάνω custom firmware με το Redsnow...Update/Restore δεν κάνω ούτε με ενέσεις
:rolleyes:

Ευχαριστώ,
Πέτρος

#96   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:21

το redsn0w σου δημιουργει custom με το pwnage δημιουργεις custom

#97   paofreak

paofreak

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:22

το redsn0w σου δημιουργει custom με το pwnage δημιουργεις custom


Το ξέρω αυτό θα μου ανεβάσει το Baseband όμως?

#98   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:26

Το ξέρω αυτό θα μου ανεβάσει το Baseband όμως?

Update #3: For those Mac users with an old-bootrom 3GS who really know what they’re doing, here’s a minimal 3GS 4.2.1 bundle that will get you to 4.2.1 without updating your baseband. Be sure to uncheck “Activate the iPhone” using Expert mode. To actually jailbreak after you’ve restored with the help of that bundle, please use redsn0w. If you don’t know how to drop a bundle into PwnageTool.app, please hold off on 4.2.1 until it’s untethered for everyone (or wait for a nice tutorial from somewhere like http://iclarified.com)

Διάβασε καλά αυτά που αναφέρονται στο blog της Dev-Team
Γιατί "τρώγεσαι" ? Τι παραπάνω έχει η 4.2.1 από την 4.0.1? Game Center? αξίζει το ρίσκο? Γιατί φαίνεσαι ότι δεν είσαι πολύ εξοικειωμένος.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 02/12/2010 - 17:33


#99   paofreak

paofreak

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:31

Update #3: For those Mac users with an old-bootrom 3GS who really know what they’re doing, here’s a minimal 3GS 4.2.1 bundle that will get you to 4.2.1 without updating your baseband. Be sure to uncheck “Activate the iPhone” using Expert mode. To actually jailbreak after you’ve restored with the help of that bundle, please use redsn0w. If you don’t know how to drop a bundle into PwnageTool.app, please hold off on 4.2.1 until it’s untethered for everyone (or wait for a nice tutorial from somewhere like http://iclarified.com)

Διάβασε καλά αυτά που αναφέρονται στο blog της Dev-Team



Ευχαριστώ θα το διαβάσω καλά αλλά σε πρώτη ανάγνωση καταλαβαίνω ότι πρέπει να είμαι Mac user που δεν έιμαι αλλά μάλλον περιμένω

#100   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:38

με ενα ταξι? χιχιχιιχ
λοιπον shsh της 41 εσωσες? το βλεπεις αν ανοιξεις σιντια στα πανω πανω ψιλα πρασινα γραμματακια
μετα με shift and restore.


Για να γυρίσω πίσω πρέπει πρώτα να γίνει JB σωστά? και να μου δουλεύει και κανονικά το cydia? να μην είναι απλά λευκό το εικονίδιο
Είχα σώσει την 4.0.1 μπορώ να πάω στην 4.1 τώρα?

Τελευταία επεξεργασία από: lrbill, 02/12/2010 - 17:39


#101   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:58

Για να γυρίσω πίσω πρέπει πρώτα να γίνει JB σωστά? και να μου δουλεύει και κανονικά το cydia? να μην είναι απλά λευκό το εικονίδιο
Είχα σώσει την 4.0.1 μπορώ να πάω στην 4.1 τώρα?

επρεπε να ειναι καποτε jb.
τωρα και να μην ειναι μια φορα αμα ειχε γινει τα shsh κρατιωνται πλεον αυτοματα απο τη cydia
οποτε αφου στο λεει στα γραμματακια που ειπαμε ανετα πας σε ολες αυτες τις εκδοσεις και σε οσες μελλοντικες.
εκτος κι αν διαγραψει καποιες παλαιες η σιντια λογω φορτου στους σερβερς

#102   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 02/12/2010 - 17:58

Καλησπερα παιδια σε ολους ...καταρχην να δηλωσω οτι ειχα iPhone 3GS απο Αμερικη και εχω δουλεψει αρκετα πανω του με διαφορα jailbreaks/unlocks και activate. Εχω φτασει βεβαια μεχρι 4.0.1 . Απο εκει και περα δεν εχω δουλεψει. Περιμενω iPhone 4 απο Αμερικη (κλειδωμενο), κλειστο με την ζελατινα στο κουτι του. Θα χρειστω την βοηθεια σας παιδες. Καταρχην πως θα κανω activate ; Αν δεν κανω activate, πως θα καταλαβω τι iOS και τι baseband εχει; Εχω διαβασει και εχω κατεβασει ολα τα απαραιτητα αρχεια που πρεπει να εχω (redsn0w_win_0.9.6b5 , limera1n, iPhone3,1_4.1_8B117_Restore.ipsw, iPhone3,1_4.2.1_8C148_Restore.ipsw, tinyumbrella-4.21.01 ). Τωρα θα χρειαστω την βοηθεια σας. Με τι ν'αρχισω; Πως θα το κανω activate; Τι iOS να βαλω οταν το ενεργοποιησω, αφου το θελω unlocked; Πρεπει καποια στιγμη να κανω save τα SHSH files; Και ποτε θα το κανω αυτο; Με το tinyumbrella-4.21.01 δεν το κανω; Μηπως να το πεταξω σε καδο ανακυκλωσης οπως ερθει; Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. Αν θελει καποιος μπορει να επικοινωνησει και στο mail μου : tseimenis@gmail.com.

#103   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 02/12/2010 - 18:09

Καλησπερα παιδια σε ολους ...καταρχην να δηλωσω οτι ειχα iPhone 3GS απο Αμερικη και εχω δουλεψει αρκετα πανω του με διαφορα jailbreaks/unlocks και activate. Εχω φτασει βεβαια μεχρι 4.0.1 . Απο εκει και περα δεν εχω δουλεψει. Περιμενω iPhone 4 απο Αμερικη (κλειδωμενο), κλειστο με την ζελατινα στο κουτι του. Θα χρειστω την βοηθεια σας παιδες. Καταρχην πως θα κανω activate ; Αν δεν κανω activate, πως θα καταλαβω τι iOS και τι baseband εχει; Εχω διαβασει και εχω κατεβασει ολα τα απαραιτητα αρχεια που πρεπει να εχω (redsn0w_win_0.9.6b5 , limera1n, iPhone3,1_4.1_8B117_Restore.ipsw, iPhone3,1_4.2.1_8C148_Restore.ipsw, tinyumbrella-4.21.01 ). Τωρα θα χρειαστω την βοηθεια σας. Με τι ν'αρχισω; Πως θα το κανω activate; Τι iOS να βαλω οταν το ενεργοποιησω, αφου το θελω unlocked; Πρεπει καποια στιγμη να κανω save τα SHSH files; Και ποτε θα το κανω αυτο; Με το tinyumbrella-4.21.01 δεν το κανω; Μηπως να το πεταξω σε καδο ανακυκλωσης οπως ερθει; Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. Αν θελει καποιος μπορει να επικοινωνησει και στο mail μου : tseimenis@gmail.com.

φιλε μου για να σε απαλλαξω απο τον κοπο να το πεταξεις ερχομαι εγω δικην ανακυκλωτου και το παιρνω για πεταμα.
χιχιιχιχιχιχιιχ
ελααααααα σοβαροι να ειμαστε.
κρατησε το.
ανοιξε το. θα εχει λιγη μπαταρια μεσα του. δες τοτε την ββ και το λειτουργικο.
αν δεν σου λεει 1 59 00 το ξαναβαζεις στο κουτι του μεχρι νεωτερας.
αν ομως λεει αυτο το μαγικο νουμερο.
τοτε μενεις εκει που εισαι και αν λεει 4.1 κανεις jb με custom απο το pwnage για να μην αναβαθμισει την bb και μετα unlock με το ultrasnow και οκ.
αν λεει 4.2 ακομα και με αυτη την ββ που δεν το νομιζω το κλεινεις παλι στο κουτι του γιατι δεν υπαρχει jb εργαλειο. οποιο και να κανεις θα αναβαθμισει την ββ και τελος.

#104   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/12/2010 - 18:15

φιλε μου για να σε απαλλαξω απο τον κοπο να το πεταξεις ερχομαι εγω δικην ανακυκλωτου και το παιρνω για πεταμα.
χιχιιχιχιχιχιιχ
ελααααααα σοβαροι να ειμαστε.
κρατησε το.
ανοιξε το. θα εχει λιγη μπαταρια μεσα του. δες τοτε την ββ και το λειτουργικο.
αν δεν σου λεει 1 59 00 το ξαναβαζεις στο κουτι του μεχρι νεωτερας.
αν ομως λεει αυτο το μαγικο νουμερο.
τοτε μενεις εκει που εισαι και αν λεει 4.1 κανεις jb με custom απο το pwnage για να μην αναβαθμισει την bb και μετα unlock με το ultrasnow και οκ.
αν λεει 4.2 ακομα και με αυτη την ββ που δεν το νομιζω το κλεινεις παλι στο κουτι του γιατι δεν υπαρχει jb εργαλειο. οποιο και να κανεις θα αναβαθμισει την ββ και τελος.

Πώς θα το ανοίξει ρε συ Γιώργο, αφού χρειάζεται activate. Αυτό ρωτάει ο φίλος...
Semelos, ζήτα μαζί με την συσκευή να σου στείλουν και μια SIM AT&T για να μπορείς να το κάνεις activate κάθε φορά. Επίσης μπορείς να βρεις και στο ebay.
Εναλλακτικά, μπορείς να βάλεις το SN που γράφει στο κουτί ΕΔΩ και να δεις πότε κατασκευάστηκε. Από εκεί, στο περίπου μπορείς να μαντέψεις τι iOS κυκλοφορούσε τότε, άρα και τι θα έχει φορτωμένο.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 02/12/2010 - 18:19


#105   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 02/12/2010 - 18:25

φιλε μου για να σε απαλλαξω απο τον κοπο να το πεταξεις ερχομαι εγω δικην ανακυκλωτου και το παιρνω για πεταμα.
χιχιιχιχιχιχιιχ
ελααααααα σοβαροι να ειμαστε.
κρατησε το.
ανοιξε το. θα εχει λιγη μπαταρια μεσα του. δες τοτε την ββ και το λειτουργικο.
αν δεν σου λεει 1 59 00 το ξαναβαζεις στο κουτι του μεχρι νεωτερας.
αν ομως λεει αυτο το μαγικο νουμερο.
τοτε μενεις εκει που εισαι και αν λεει 4.1 κανεις jb με custom απο το pwnage για να μην αναβαθμισει την bb και μετα unlock με το ultrasnow και οκ.
αν λεει 4.2 ακομα και με αυτη την ββ που δεν το νομιζω το κλεινεις παλι στο κουτι του γιατι δεν υπαρχει jb εργαλειο. οποιο και να κανεις θα αναβαθμισει την ββ και τελος.




Πρεπει να κανω activate ομως για να δω baseband και iOS. Καρτα at&t δεν εχω. Θυμαμαι παλιοτερα εκανα activate στο 3GS μ'ενα προγραμματακι που δεν το θυμαμαι. Σ'ευχαριστω και παλι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)