Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

RedSn0w 0.9.6b4 (Jailbreak iOS 4.2.1)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1730 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/12/2010 - 15:56

Το εκανα και μου εβγαλε σφαλμα 1015 και με πηγε να κανω παλι restore απο την αρχη, οποτε παμε παλι στην 4.2?
Και μου εχει βγαλει το καλωδιο με το iTunes στο κινητο.

1015 ειναι καλο σφαλμα. να το αγαπας.
ηθελες το tinny umprella or recboot για να βρεις απο το recovery.
ξανακαντο αν το πειραξες ή κανε χρηση ενος εκ των δυο εργαλειων που σου ανεφερα.
μετα ενεργοποιηση μεσω itunes και set up as new

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/12/2010 - 16:00

καλησπερα!εχω ενα iphone 3g μαλλον απο αμερικη στα χερια μου και οταν το παρελαβα ηταν σε recove mode οποτε για να το ενεργοποιησω επρεπε να το συνδεσω με itunes και να του κανω restore-update..ετσι βρεθηκα ναι μεν στην 4.2 αλλα ειναι και κλειδωμενο..απο αυτα που διαβασα δεν μπορω να κανω τιποτα ε?ή μηπως μπορω??δεν μου αναγνωριζει την sim card..ξερει κανεις αν θα βγει unlock για το 4.2??ή παει για πεταμα???

μια χαρα εισαι. κατεβασε το redsnow 096b6 και καπου βρες μεσα στον υπολογιστη σου που εχεις κατεβασει την 4.2.1 για να μην χανεις χρονο ξανα.
ακολουθησε τις οδηγιες στο λινκ
και θα εχεις ενεργοποιημενο ξεκλειδωτο με λυμμενο το προβλημα μπαταριας 3g
καθε επιτυχια.

http://singst.blogsp...t.html?spref=tw

#123   Nikiforos

Nikiforos

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 17:17

Καλησπέρα! χτες είχα γράψει κάπου και τώρα δεν το βρίσκω και είχα πει σε iphone 3GS για προβλήματα στο springboard. Τελικά το πρόβλημα ήταν μετά από επαναφορά προγραμμάτων του cydia με το aptbackup και το πρόγραμμα που μου το έκανε αυτό ήταν το Nospot που βγάζει την σελίδα του search στο iphone. Τώρα όλα καλά και πάει και ποιό γρήγορα αισθητά το κινητό!!! όσο για το GPS που ειχα προβλήματα τελικά είναι άσχετα με τo FW και το iphone και ήταν παρεμβολές από την κεραία TV που έβαλα πρόσφατα στο αμάξι μου! LOL!!!!

#124   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/12/2010 - 17:19

Καλησπέρα! χτες είχα γράψει κάπου και τώρα δεν το βρίσκω και είχα πει σε iphone 3GS για προβλήματα στο springboard. Τελικά το πρόβλημα ήταν μετά από επαναφορά προγραμμάτων του cydia με το aptbackup και το πρόγραμμα που μου το έκανε αυτό ήταν το Nospot που βγάζει την σελίδα του search στο iphone. Τώρα όλα καλά και πάει και ποιό γρήγορα αισθητά το κινητό!!! όσο για το GPS που ειχα προβλήματα τελικά είναι άσχετα με τo FW και το iphone και ήταν παρεμβολές από την κεραία TV που έβαλα πρόσφατα στο αμάξι μου! LOL!!!!

σε 4.2 το nospot διορθωθηκε σημερα.
ειχα κι εγω προβλημα.

#125   Nikiforos

Nikiforos

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 17:20

α ωραία! θα μας χρειαστεί!!! :))) thanks!

#126   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 17:25

1015 ειναι καλο σφαλμα. να το αγαπας.
ηθελες το tinny umprella or recboot για να βρεις απο το recovery.
ξανακαντο αν το πειραξες ή κανε χρηση ενος εκ των δυο εργαλειων που σου ανεφερα.
μετα ενεργοποιηση μεσω itunes και set up as new


Ωραία το έκανα και μου έβγαλε αυτό το tiny umbrella,και κάτι άλλα πιο κάτω, τι κάνω μετά είμαι χωρίς JB σε 4.2.1 σε ελληνικό iPhone πάντα.
Τα είδα που μου τα έσωσε όλα τώρα τι?
μπαίνω σε DFU Mode για να κάνω restore μετά πατάω shift -> Restore και βάζω την 4.1 original? ή κάτι το διαφορετικό? αυτά σε τι μου χρησιμεύουν ακριβώς, τα χρησιμοποιώ κάπου?

Τελευταία επεξεργασία από: lrbill, 03/12/2010 - 17:26


#127   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/12/2010 - 17:29

Ωραία το έκανα και μου έβγαλε αυτό το tiny umbrella,και κάτι άλλα πιο κάτω, τι κάνω μετά είμαι χωρίς JB σε 4.2.1 σε ελληνικό iPhone πάντα.
Τα είδα που μου τα έσωσε όλα τώρα τι?
μπαίνω σε DFU Mode για να κάνω restore μετά πατάω shift -> Restore και βάζω την 4.1 original? ή κάτι το διαφορετικό? αυτά σε τι μου χρησιμεύουν ακριβώς, τα χρησιμοποιώ κάπου?

σου λεει 41 στο τιννυ? αν ναι βαλτην γνησια αν δεν ειναι με 06 χχ χχ baseband

#128   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 17:37

sorry αυτα ειναι που μου εβγαλε, παταω κατι απο αυτα εγω τωρα?
ή μπαίνω σε DFU Mode για να κάνω restore μετά πατάω shift -> Restore και βάζω την 4.1 original.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: lrbill, 03/12/2010 - 17:39


#129   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 18:56

Επιτελους γυρισα ατην 4.1 απο την 4.2.1 σε 3GS new Bootrom ευχαριστω το φιλο geORGIOSb φιλε μου ενα +1 απο εμενα για την μεγαλη βοηθεια που μου εδωσες.

Τελευταία επεξεργασία από: lrbill, 03/12/2010 - 18:57


#130   paofreak

paofreak

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2010 - 10:51

OXI φίλε, ΔΕΝ κάνεις update/restore στην 4.2.1, αφού είναι από Αμερική θα σου κλειδώσει. Φυσικά και θα σου ανεβάσει και το baseband.
Γνώμη μου κάτσε εκεί που είσαι και περίμενε. Μην πας στην 6.15 γιατί το πιο πιθανό είναι να μην έχεις GPS.


Τελικά ...παράκουσα τις συμβουλές και εκανα update με custom firmware (pre-activated) στην 4.1 , δεν μου ανέβασε το baseband και εκανα Jailbreak me limerain.

Ακολουθησα τις οδηγίες του παρακάτω οδηγού

http://www.sinfuliph...ighlight=custom

Ευχαριστώ,

Πέτρος

#131   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 04/12/2010 - 11:12

Τελικά ...παράκουσα τις συμβουλές και εκανα update με custom firmware (pre-activated) στην 4.1 , δεν μου ανέβασε το baseband και εκανα Jailbreak me limerain.

Ακολουθησα τις οδηγίες του παρακάτω οδηγού

http://www.sinfuliph...ighlight=custom

Ευχαριστώ,

Πέτρος

και καλα εκανες. οσα παιδια εχουν ήδη ξεκλειδωτα κινητα με το προηγουμενο ultrasnow μπορουν να μην αναβαθμισουν στην 06χχχχ baseband με custom ipsw hactive. δεν μπορουν ομως να πανε στην 4.2.1 ειτε με παλια ειτε με νεα bootrom γιατι το pwnage ναι μεν κανει custom για την 4.2 αλλα δεν περναει τη cydia. θελει μετα redsnow κατι που αναβαθμιζει την baseband. αρα ειναι μονοδρομος η χρηση 4.1. δεν γνωριζω αν μπορει σε περιβαλλον win το snowbreeze.
ας μας πει καποιος που το εχει δοκιμασει στην πραξη. γιατι και το pwnage λεει οτι περναει τη cydiα αλλα οταν εγκατασταθει η custom δεν υπαρχει πουθενα το εικονιδιο.

#132   xasapakos

xasapakos

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:xasapakos

Δημοσίευση 04/12/2010 - 12:38

Καλημερα και παλι! Τελικα εχει βγει το tethering jailbreak για το iPhone 4, ή μονο υπαρχει αυτο που σε καθε boot θελει να τρεχουμε το redsnow?

ευχαριστω πολυ! περιμενω νεα σας,εγω εχω βαλει την 4.2.1 αλλα περιμενω το κανονικο full jailbreak..

#133   katdoc

katdoc

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/12/2010 - 19:09

Ρε σεις παιδες εμενα κολαει στο μηλαρακι και μπαινει στο springboard μονο me boot tethered now με redsnow 0.9.6b4 με 05,15,04..Ma γιατι?

#134   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 04/12/2010 - 19:12

Καλημερα και παλι! Τελικα εχει βγει το tethering jailbreak για το iPhone 4, ή μονο υπαρχει αυτο που σε καθε boot θελει να τρεχουμε το redsnow?

ευχαριστω πολυ! περιμενω νεα σας,εγω εχω βαλει την 4.2.1 αλλα περιμενω το κανονικο full jailbreak..

nothing yet. τιποτα δηλαδις.

#135   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 04/12/2010 - 19:13

Ρε σεις παιδες εμενα κολαει στο μηλαρακι και μπαινει στο springboard μονο me boot tethered now με redsnow 0.9.6b4 με 05,15,04..Ma γιατι?

xmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
των ζωνιανων τελειωσε. Ηλειας μήπως?
γιατι ή εχεις 3gs new bootrom on 4.2.1 or iphone4 on 4.2.1 και στα δυο ειναι tethered jailbreak.
αρα αν εχεις shsh ειτε στη μια περιπτωση είτε στην άλλη κατεβα στην 4.1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες