Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Google Nexus S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   mrvanity

mrvanity

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/12/2010 - 16:23

σεβαστη η αποψη σου απλα μπηκες σε λαθος forum. φιλικα παντα :)

Εχω μια μικρη δυσκολια να καταλαβω τι εννοεις οταν λες οτι μπηκα σε λαθος forum.
"Free Iphone for free minds" διαβάζω κάτω απο το logo του site.
Υπάρχει ένα θεμα συζητησης και μπηκα να μεταφερω την δικια μου εμπειρια και απο τις δυο συσκευες.
Δεν το εκανα αποσκοπωντας σε κερδος ή κατι αλλο, παρα για χαριν της συζητησης.Αλλωστε αυτο κανουν τα fora :)
Αν η αποψη μου δεν ειναι ευπροσδεκτη λόγω μη θετικων σχόλιων για το iphone, τοτε να την αποσυρω.
Η διάθεση μου για κουβεντα ειναι, όπως και η δικια σου, φιλική πάντα. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 16:32

Εχω μια μικρη δυσκολια να καταλαβω τι εννοεις οταν λες οτι μπηκα σε λαθος forum.
"Free Iphone for free minds" διαβάζω κάτω απο το logo του site.
Υπάρχει ένα θεμα συζητησης και μπηκα να μεταφερω την δικια μου εμπειρια και απο τις δυο συσκευες.
Δεν το εκανα αποσκοπωντας σε κερδος ή κατι αλλο, παρα για χαριν της συζητησης.Αλλωστε αυτο κανουν τα fora :)
Αν η αποψη μου δεν ειναι ευπροσδεκτη λόγω μη θετικων σχόλιων για το iphone, τοτε να την αποσυρω.
Η διάθεση μου για κουβεντα ειναι, όπως και η δικια σου, φιλική πάντα. ;)

καταρχας ολες οι αποψες ειναι ευπροσδεκτες δημοκρατια εχουμε!ομως απο την στιγμη που δεν χρησιμοποιεις iphone αλλα android υπαρχουν και αλλα forum που εχουν σαν κυριο θεμα το android οπως αντιστοιχα εδω το iphone. το να μπαινουμε σε ενα φορουμ για iphonακιδες κυριως και να πεταμε ατακες του στυλ οσοι αγοραζουν iphone το κανουν για τη μοστρα το θεωρω ολιγον trolling...

#78   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 16:45

καταρχας ολες οι αποψες ειναι ευπροσδεκτες δημοκρατια εχουμε!ομως απο την στιγμη που δεν χρησιμοποιεις iphone αλλα android υπαρχουν και αλλα forum που εχουν σαν κυριο θεμα το android οπως αντιστοιχα εδω το iphone. το να μπαινουμε σε ενα φορουμ για iphonακιδες κυριως και να πεταμε ατακες του στυλ οσοι αγοραζουν iphone το κανουν για τη μοστρα το θεωρω ολιγον trolling...


Το παρεξηγησες βρε το παιδι. Απλα μπηκε σημερα, εκανε εγγραφη και ειπε - εντελως καλοπροαίρετα παντα προς θεου - να μας πει οτι ολοι εμεις εμεις που εχουμε iphone το πηραμε για τη μοστρα.

Αληθεια, μηπως εισαι εισαι γραμενος σε καποιο φορουμ για android? Θα χαρω να μπω και να ανοιξω μια παρομοια συζητηση εκει μεσα.

#79   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 16:47

και πανω σε αυτο το κλιμα θα ηθελα να πω οτι απο την δικη μου εμπειρια χρησης - ειχα ενα nexus - μετα απο λιγο καιρο καταλαβα οτι οσο χρησιμοποιεις το android αρχιζεις και γινεσαι gay.

Και για να παραφρσω τα δικα σου λογια

Χωρις να εχω καμια προθεση για flaming/trolling δεν βλεπω τον λογο καποιος να επιλεξει android εκτος και αν ειναι "αδερφη".

Παντα χωρις καμια προθεση για flaming/trolling. Ενοειται αυτο.

#80   mrvanity

mrvanity

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/12/2010 - 17:06

ομως απο την στιγμη που δεν χρησιμοποιεις iphone αλλα android

Που το είδες αυτο;
Στο post μου λεω οτι χρησιμοποιω και iphone, αλλα μετα απο χρηση για τα ιδια πραγματα καταληξα στο android.
Και γενικα γιατι αδικως παρεξηγηθηκατε...
Εξεφρασα την αποψη μου στο θεμα iphone v4 vs google nexus S.
Αν δεν υπάρχει διαθεση για κουβεντα στο συγκεκριμενο θεμα, τοτε γιατι υπάρχει το θεμα;
Φίλε Igianni οι γνωμες ειναι προσωπικες. Για αυτο και χρησιμοποιησα πρωτο προσωπο.
Tο τι πιστευεις σχετικα με το android ειναι δικο σου θεμα και μπορεις να εκφραζεις την γνωμη σου οπως νομιζεις.

Υ.Γ. Αυτα για την σημερινη εγγραφη και τα android forums τα αφηνω ασχολιαστα...

#81   ntebis

ntebis

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 18:07

Εγώ εχω desire και ipod touch. Το ξέρω δν συγκρίνονται αλλά το web browsing στο ipod είναι ίδιο με το iPhone. Εχω να πω πως το desire με βολεύει παρά πολύ. Το multitouch μπορεί να είναι άθλιο αλλά με ποια έννοια είναι? πάντως στο desire το θέμα δν είναι απόκριση. πρόβλημα υπάρχει στα stock browsers του nexus και του blade αλλά πιστεύω ότι εκτείνεται μόνο στο browser. Αν έχετε το blade h nexus κατέβασε ένα multitouchtest και θα καταλάβετε πως είναι η απόκριση και τι πρόβλημα υπάρχει.

#82   Giwrgos24

Giwrgos24

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 20:26

παιδια επειδη μολις πηρα το κινητο στα χερια μου και αφου πουλησα το iphone 4 μου ειναι πολυ διαφορετικο απο κοντα σε ποιοτητα ειναι πολυ πιο ομορφο και ποιοτικο και η οθονη απλα καμια επαφη σε ζωντανια με το μηλο

#83   demollyon

demollyon

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2010 - 20:54

Kάποιοι εδώ μέσα κάνουν λες κ ο Jobs τους κόβει επιταγή κ αν ειπωθεί κάτι που να ρίχνει τη Apple εμφανίζεται ο fanboism-ος τους. Ξεκολλάτε ρε...

#84   cyberwalker

cyberwalker

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2010 - 03:28

Παιδιά, έχουν βγει ένα σωρό συγκριτικά στο youtube! Ρίξτε μια ματιά, μια εικόνα = χίλιες λέξεις... B)

#85   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/12/2010 - 06:15

Παιδιά τα πράγματα είναι ξεκάθαρα για κάποιον που έχει δουλέψει και android.
Για μένα το μόνο σημείο που υπερτερεί το Naxus S η το galaxy S, είναι το browsing κυρίως λόγο μεγέθους οθόνης γιατί την ταχύτητα την έχασε με την προσθήκη του flash.

Πριν πουλησω το Galaxy S πρόλαβα να κάνω ένα συγκριτικό με το i4 που μόλις είχα αγοράσει.

Το iPhone 4 είναι σταθερά πάνω απο το μέσο όρο σε όλους τους τομείς. Κάτι που δεν συμβαίνει με καμία άλλη συσκευη. Δεν βλέπεις δηλαδή να είναι κάπου πολυ καλο και κάπου μέτριο η κακο.
Είναι η πιο ολοκληρομενη συσκευη και τρέχει την πληρέστερη έκδοση του iOS.

To Nexus S σε σχέση με το galaxy S που γνωρίζω πολυ καλα, σίγουρα θα υπερτερεί στο software όχι μόνο λόγο νεότερης έκδοσης λειτουργικού, αλλα κυρίως γιατί η 2.3 κτίσθηκε πάνω σ αυτο.

Όμως απο εκει και πέρα δεν μπορούν να βελτιωθούν πράγματα όπως η απόδοση της καμερας. Φαίνεται καθαρά στις φωτο η διάφορα και δεν χρειάζεται να το αναλύσω. Οποίος όμως αμφιβάλει, έχω φωτο και βιντεο απο το galaxy s και μπορω να αποδείξω που υστερεί.

Το copy paste ήταν το καθημερινό μου πρόβλημα. Χρειάζομαι να κρατώ αποσπάσματα διαφόρων mails τα οποία κάνω paste στο ToDo και στις σημειώσεις μου. Ακόμα και με το froyo μου ήταν δύσκολο να επιλέξω το τμημα του κειμενου. Το καταφερνα μετα απο αρκετές προσπάθειες. Με την 2.1 δεν υπήρχε καν δυνατότητα επιλεκτικου copy paste στο Gmail.

Η οθόνη του είναι αρκετά καλή. Απλα η retina εντυπωσιάζει ακομα και διπλα στην οθονη του ipad μου, αφου είναι σαν να βλέπεις φωτογραφία τυπωμενη σε ιλουστρασιον.

Τελευταίο και σημαντικό είναι η ποιότητα κατασκευης. Καμία σχέση. Οι Κορεάτες έχουν φτιάξει το nexus και το galaxy s με τα ίδια υλικά που χρησιμοποιούν στο galaxy 3 των διακοσίων ευρώ. Μιλώ για τα πλαστικά μέσα και έξω.

Θεωρώ μέγα λάθος να πουλήσει κάποιος το iPhone 4 για να αγοράσει αυτο. Είναι σαν να έχεις BMW 320 και να την δίνεις για να πάρεις hundai sonata :).
Και τα δυο έχουν 2000cc, παρόμοια specs, αλλα απο εκει και πέρα.......

#86   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/01/2011 - 23:39

Ένα ακόμη συγκριτικό video ανάμεσα στο iPhone 4 και το Google Nexus S από το phonearena:

http://www.youtube.com/watch?v=Doj4eMfyKnE


Behind the Scenes...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες